Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

zaenab
15. aug 2008

Happy js: obdivuju každého, kdo si dokáže adoptovat miminko, já sama nevím, jestli bych to dokázala. Je ale pravda, že za sebou zatím nemám nějaké závratné pokusy o oplodnění, zkrátka jsem se dlouho snažila přirozeně a až teď se rozhodla pro pomoc. Je to fajn, že jsi se nakonec dočkala, i když trochu 😉 jinak

happy113js
15. aug 2008

ZAENAB. Som tu dnes 1. x, tak ešte sa tu neviem pohybovať. Mám za sebou 2 mimomaternicové tehotenstvá, potom niekoľko operácií a potom tie IVF. Pokiaľ som nevyskúšala všetko, tiež som nepomyslela na adopciu. Až potom. Vlastne ma nemalo čo mrzieť. A nič neľutujem. Mám nádherné zdravé dieť. A mala som to urobiť už dávno. Možno prídeš do štádia, že budeš o tom uvažovať aj ty. Ale vyskúšaj všetko, čo sa dá.

zaenab
15. aug 2008

To určitě zkusím, i když věřím, že se zadaří přirozeně. Začala jsem chodit k psycholožce, dost mi to pomáhá i v jiných oblastech, protože nechci myslet jen na to, jak mít mimčo. A tyhle stránky jsou skvělé, protože když vidím, kolika holkám se i po několika letech podařilo otěhotnět, je to velké povzbuzení. Ale to i tvůj příběh - nakonec své miminko máš a má tvoji lásku od mala.

happy113js
15. aug 2008

ZAENAB, veľmi ti to želám, aby sa to podarilo, lebo viem presne ako sa cítiš. kto to neprežije nerozumie tomu. Držím palce.

zaenab
15. aug 2008

Happy díky moc, ať máš taky jenom radosti z chlapečka. Já se zatím realizuji na dětech svých známých a příbuzných, pro které vymýšlím tématické dny nebo půldny. Je to fajn.

happy113js
15. aug 2008

To je super, vidno, že máš k detičkám pekný vzťah. A smiem vedieť koľko máš rokov? Ja mám 39, a mala som 22 a 23 pri dvoch prvých nevydarených tehotenstvách a potom sa to ťahalo, až som mala 33, keď sme si malého zobrali.

zaenab
15. aug 2008

Je mi 38 a děti miluju 😉

happy113js
15. aug 2008

A do koľko rokov poisťovňa u vás prepláca IVF? U nás tuším do 38. Inak je to finančne dosť náročné, ak si máš všetko hradiť sama.

pistica
15. aug 2008

ahoj Happy
poisťovňa preplátca výkony do 38 rokov t.z. že do dňa schválenia žiadosti nesmieš dovršiť 38 rokov, takže následnú liečbu už postúpiš ako 38 ročnná...

pistica
15. aug 2008

máte niekto adoptované bábo?

zaenab
15. aug 2008

Tak u nás jedna pojišťovna proplácí do 40, ostatní do 39. S platbami jsem smířená, nedělá mi to ani problém, ale co mě nadzvihlo bylo plácnutí ministra zdrav., že uvažuje o tom, že by se proplácel pouze jeden cyklus IVF!!!

Věkové omezení pochopím, přeci jenom plodnost klesá a chápu stát, že chce nějaké procento úspěšnosti v léčbě. Ale místo souč. 3 cyklů uvažovat o jednom, když ví, že i ten není zadarmo (za léky a různé nadstandardy se opravdu dost doplácí i při výpomoci pojištoven), je podle mě naprosto šílené. Neplodnost je nemoc, navíc její léčba není tak finančně náročná, jako třeba rakovina. Bojím se, aby se potom i z tak přirozené touhy a potřeby lidí, mít své potomky, nestala luxusní záležitost pro ty, kdo na to mají. A je to zvlášť smutné, když rapidně klesá plodnost mužů vlivem životního prostředí. Prostě přirozené podmínky se zhoršují, přibývá nemocných s touto diagn. , tak je třeba, aby to stát moc nestálo. Je to velmi krátkozraké, už tak máme nízkou porodnost. Omlouvám se za toto "vyznání", ale tohle téma mě vždy dokáže rozčílit

happy113js
15. aug 2008

Áno, ja mám adoptovaného chlapčeka, práve sme o tom písali, pozri vyššie. A IVF mám za sebou 3x.

yanny
16. aug 2008

Jé je, to jste se pěkně rozrostli 🙂 🙂 🙂 🙂
Bigrendy, tak to jsem zvědavá dej vědět, jaká bude úrodučka 🙂 🙂

Zaenab, jsem vždy měla ty levnější hormony, tak se museli natahovat do injecce a píchat jehličkou, tak naštěstím moje mami je zdravotnice v důchodu, tak jdu vždy k ní a píchně mě.
Když není doma, píchám já a nebo řeknu mužíčkovi. Všechno mu připravím a jen mě ďobne do špeku.
Mě je to nepříjemné sama sebe píchat 😀 😀
No teď to vyznělo 😀

Yanka a kolik je přítelovi????

zaenab
16. aug 2008

Yanny tak to tě obdivuji, já mám z injekcí panickou hrůzu. nevadí mi odběr krve, ale představa injekce mi vyvolá závratě, bušení srdce.....jeden malý příklad: před rokem jsem se v rámci svého vylepšeni 😎 vydala na botox. Je to malilinká tenká jehlička, kamarádky na něj chodí a vesele se při tom baví a prý nic necítí. Já při prvním vpichu omdlela.... Tak proto mě to děsí. Na druhou stranu věřím, že to třeba s nějakou odbornou pomocí překonám, ale i tak mám víc než jasno v tom, že bych klidně jezdila denně někam, kde mi to píchnou, protože sama to nezvládnu 🙄

yanny
16. aug 2008

No ten botox už bych asi taky potřebovala, kolik a kam ti ho píchali????

Já omdlévám, když mi berou krev, ale až teď, jak mě jí stále někde berou.

Trošku jsem se otrkala, když jsem píchala antibiotika svému pejskovi, abych nemusela dojíždět, byl alergický na prášky, tak mě to donutilo. Od té doby se mi to zdá jednodušší.

Zaeneb a kolik je tvému mužíškovi???

zaenab
16. aug 2008

No tak s tím botoxem jsem skončila, protože jsem se složila i na druhý pokus. Pak mi doktorka znecitlivěla čelo a dala mi jednu davku na mimicke vrasky na čele. Funguje to skvěle, efekt byl asi pul roku, ale ta hrůza z injekce je silnější než to, že jsem měla čelo vyžehlený.
Mužíšek má 45, o 7 let víc, než já a je až na občasné chrápání docela zdravý 😀

yanny
16. aug 2008

Hmm, muj má 48, kromě zlomené nohy by měl být taky zdravý. S mimčem mi moc nefandí, je to moje aktivita.

A co myslíš, ten botox na vějiřky kolem očícek 🙂

A na čelíčko, stačí jen jeden ďobanec????
A kolik to stojí, poslední dobiu mi to lidi rozmlouvají, že se to už nedělá, že už existuje nějaká lepší metoda snad s kyselinou hyalyrunovou, ani nevím jak se to píše.

Asi bych do toho měla jít, mám dlouhé vlasy bez ofiny, no a to mi na tom čela asi jsou pěkně vidět.

Tak si nějak říkám až budu těhotná, tak omládnu, no ale stále nic, tak snad ten botox alespoň můžu ovlivnit a jít na něj dřív 🙂

zaenab
16. aug 2008

Tak na čelíčko jich je asi 5, kolem oka po dvou. Ta kys. hyaluronová je jiná, botox umrtví svaly a ty se nepohybují, kyselina vyplňuje zevnitř vrásky hlubší a je neškodná, neb je to látka tělu vlastní. Kámošky na tom byly, většinou na nosoretní rýze, a vypadá to skvěle. Jsou dva obchodní názvy kys., Perlan a Restylan, jeden má větší molekuly a vydrží asi 1,5 roku. Bonus: navíc si tělo v tom místě začne vytvářet vlastní kolagen, čímž je okamžitý výsledek ještě vylepšován. Kámošky vypadají nádherně, ale já na to jít nemůžu, protože bych se složila u injekce, i když mě ujišťovaly, že to nebolí a všechno je znecitlivěné.
Botox byl za 4 tis., ta kyselina je v Brně za 8.
To je mi líto s přítelem, že ti nefandí. Myslím si, že je podpora partnera strašně důležitá. Ten můj se mnou chodí i do CARu na prohlídky, vždycky se dívá na utz a díky tomu jsme si i bližší. A taky mu dochází, co všechno si musím protrpět a obětovat (i ten čas "na povel" není zanedbatelný). Když mi teď nevyšlo to IUI, tak mi koupil obrovskou kytku a pozval mě na báječný oběd.

yanny
16. aug 2008

Tak myslíš, že se mám ptát na Perlan a nebo Restylan. Asi do toho půjdu hned jak mi sleze opálení, třeba k vánocům.

A vy ještě nemáte žádné dětičky???

Můj má dvě s bejvalkou a já holčičku, také s bejvalým.

Dnes mě i naprnul, tak jsem na netu a hledám všechno možný .

A co my za těch 8 tis, vše vylepší, alespoň celé to čelíčko???? 🙂 😕

zaenab
16. aug 2008

Tak to nevím, stačí to určitě na ty nosoretní vrásky a ještě něco přímo do koutku, aby nebyl povislý. Ale je o tom hodně na netu, moje kámošky chodí do 5R studio v Brně. Tak snad by to na to čelo stačilo. Ale třeba to bude jen na botox, to doporučí doktor (nikdo jiný to nesmí aplikovat).
Jinak my děti ještě nemáme, ten můj má dvě z předchozího vztahu a moc si přejeme vlastní miminko, klidně i víc. Naštěstí máme oba skvělou práci, dost času na sebe a koníčky, tak máme pořád co dělat.

zaenab
16. aug 2008

😵 tak jdu spát, přeci jen ty hormony unavují 😵 😵

lenka2008
autor
18. aug 2008

ahojte, po dlhej dobe som sem zavitala... yanny , bigrendy, ako sa mavate? vidim, ze ste vytrvale - strasne drzim palce. Ja som tesne pred dovolenkou, par mesiacov somzarezavala v praci, ked uz mi to nevyslo. Tak po pracovnej stranke je to fajn. rozmyslam, ci sa opat dam na cely tento cirkus. Tie kg som sa snazila zhodit, ale uz ich mam asi prilepene 🙂

zaenab
18. aug 2008

Ahoj Lenka, já mám po všech dovolených, dopřála jsem si víc než měsíc, tak to stálo za to. Já nevím, jestli bych šla do IVF, zatím samozřejmě budu vše zkoušet jen podpořit, aby tělo fungovalo samo. Snad to vyjde, pořád si myslím, že mám ještě na IVF trochu čas. Hormony mám v pořádku.
No a toho přibírání se trochu bojím - z čeho máš kilča navíc? nemám strach z toho, že bych přibrala, ale aby to pak šlo dolů. Cvičím, jím relativně zdravě (až na tuny čokolády 😉

yanny
18. aug 2008

Ahojte,

no čusss Leni, ty slovendo ukencaná, jsem se na tebe těšila, co je stebou???? 🙂 🙂 🙂
Sem tě asi přivolala, nebo dnes miláček k večeři zase dělá tataráka, tak si chystám bezlepkovou topinku, abych alespoň trochu zdravě v tom těhulkování 😀

Já jsem se dnes objednala holky do dvou carů.
Do jednoho na první pohovor a do druhého již na nějaké odběry. tak jsem zvědavá co a kde mi dopuručí.

Do konce roku musím stihnout ty dvojčátka, když mi je kartářka předpověděla 🙂

Zaenab, tak jsem vypozorovala kdo jí tuny čokolády, tak je vetšinou hubenější, i když si to nemyslí.

Já jsem na maso a to je konec, ty tuky.....

zaenab
18. aug 2008

😀 Yanny, s tou čokoládou na tom něco bude, mám stejně postiženou kámošku, ta jí 4 velké tabulky denně a je velmi hubená. Já kromě čokolády normálně jím, ale je fakt, že masu moc neholduju a když tak si dám čerstvou rybu nebo bio kuře/krůtu. No a miluju zeleninu a ovoce, to můžu mít na všechny způsoby, tak se to asi nějak vyrovná. Musím si spíš dávat pozor na zpevnění postavy, nesnesla bych, kdyby se na mě něco "houpalo" či jinak viselo 😀 😀 😀

No a jinak moc držím pěsti s cary. Chceš dva kvůli kontrole diagnózy? Je jeden z nich v těch Varech? A máš s nimi už nějaké zkušenosti? No a co přítel, opravdu tě tam nepodpoří? To by mi bylo moc líto ☹

bigrendy
18. aug 2008

Ahoj holky. Leni to je dost,že se taky stavíš.
zítra jráno jdu na utz tak mě držte palce.
Yanny co všechno potřebuješ na nativ-myslím vyšetření. a da se připlatit aby mě uspali?

yanny
18. aug 2008

Ty cary jsou oba ve Varech, jeden je Pronatal a druhý pobočka Plzeňského istitutu.
Jinak už dva roky chodím do Pronatalu do Prahy a odskočila jsem si také na IVF do Brna do Reprofitu.
Ale vše je to zruky , ty Vary nebudou tak stresující a jsou nové, tak snad budou ještě miloučký a ne nafoukaný.

Mě už se to někde trochu houpe 😀 Přibrala jsem od svatby už cca 15 kilo, teď jsem něco dala dolů, ale už mi to fakt nejde po 40. A taky na to trochu peču a stále se snažím těhotnět a taky ty hormony, no hrůza 😠

Bigi, tak doufám, že se zítra pochlubíš nějakým pškným výsledkem 😉 Jak se cítíš????

Zaeneb s tvou disciplínou ve stravě, bych řekla, že otěhotníš brzo. Myslím že je to hodně v tom.

Jsem dnes už grogy, ráno jsem vstávala v 6 a už je ten den pro mě dlouhej...............

čus zítra

zaenab
18. aug 2008

😨 Yanny to obdivuju, jezdit takovou dálku... ale držím pěsti, ať máš štěstí na lidi, přístup, péči a samozřejmě na výsledky 😵 Ta kartářka to jistí, to by měli vědět 😀
Ta poznámka o disciplíně mě pobavila, to mi ještě neřekl nikdo, kdo tenhle fakt o mě ví. Dnes jsem večer po zprávách něco doháněla do práce, tak jsem u toho stihla (po večeři) sníst 400 g skleničku Nutelly.
Tak jsem teď pěkně vzhůru a plná energie, půjdu asi ještě něco dělat do práce, skvěle mi to v noci jde.
Tak čau zítra

macek28
18. aug 2008

Ahoj holky!Všem Vám mocinky přeji,aby jste už brzy chovinkovaly.Věk a reakci okolí na mimi vůbec neřešte!Bigrendy,zítra ráno držím a nepustím,jo?Také mrkni a mrkněte pokud chcete do mého albíčka,konečně je založené!

zaenab
18. aug 2008

Macek28: díky za podporu, nikdy bych neřekla, jak to může člověku pomoct a povzbudit. Blahopřeju ke krásným dětem, věřím, že na mě aspoň jedno taky čeká. hezkou noc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre