Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
4. máj 2009

kanhwa..tak to bylo něco ve vzduchu,že nás ta palice bolí všechny!!!

drakulka67
4. máj 2009

Dobré ráno dvěčata. Tak jsem narychlo přečetla pár dnešních příspěvků a koukám, že toho máme společného víc, než jsem si myslela. Též mám problémy s bolestma hlavy, zrovinka do soboty mě bolela hlava každý den po celý týden, už jsem toho měla plný zuby. Ale je fakt, že od té doby, co jsem víc ne před rokem vysadila antikoncepci, tak se to o hodně zlepšilo. Problém je, že můj syn na to trpí taky. Někdy je to horší, někdy to jde, ale občas ho to vyřadí natolik z provozu,že nejde ani do školy a je doma a leží. Ale konečně jsme se propracovaly do Nemocnice do Motola,tak jsem ráda. Začíná se něco dít...... A pak ještě koukám, že máme společnou i tu kancelář,jen já nejsem přes účto,ale dělám na sociálůce - také zajímavé,ale jsem ráda, že mám práci. No nic děvčata, už zase můžu pracovat mém programu, tak musím končit. Přeji hezký den a držte mi palce, ať tam mám nějaké folíky - odpo jdu na UTZ,tak jsem zvědavá. Zatím ahoj a držte se🙂

pajka00
4. máj 2009

Drakulko,držím moc palce!! Jo, jsme všecky kancelářské krysy🙂) O daních mi nemluv....dělala jsem je chlapům v práci-no pomooc.. U nás sice...né že by nebyli vzdělaní...ale jsou to většinou chlapi na dílně-elektrikáři...sice šikovní na práci, ale jinak-jako kdybych mluvila někdy do dubu..a ještě se diví, co po nich chci. Občas si připadám jak fúrie, že musím i zvednout hlas..jak na malé děcka fakt🙂 Ale je s nima občas i sranda-asi lepší, než samé ženské. Je nás tady 40 a z toho 3 ženské....Já,kolegyně účetní a jedna holka na dílně s chlapama jako elektrikářka...Takže si nás občas i oprašují🙂

janettka
4. máj 2009

pajko tak to máš fajn,já radši pánský kolektiv než dámský....teda jak na co...na tohle povídání by jsme asi chlapy nenalákali!!!

henikav1
4. máj 2009

Ahojte, krasny zaciatok tyzdna Vam prajem.
Takze maleho som vyprasila do skoly v prirode, decka boli v takej naladicke, kricali, smiali sa, tak dufam, ze ta pohoda im vydrzi cely tyzden
No a tym padom som ja na 5 dni uplne slobodna zena. Nemam doma ani manzela, ani dieta 😵
Migreny mavam aj ja, pravidelne a hnusne, okolo troch dni do mesiaca pri mrche, ale takisto ako reakcia na prudke slnko, alebo ak sa niecoho hnusneho nadycham. Mame to v rodine, ale musim povedat, ze ked som bola tehotna, bala som sa ako to prezijem, ale nemala som migrenu ani jedinky raz, tak dufam, ze teraz to bude rovnako. Zatial uz druhy mesiac ani naznak po migrene.
Drakulka, zijeme v Brusseli, uz takmer 20 rokov, je to sice blizsie ako do ameriky, ale pocet navstev na sk aj tak nie je castejsi. Chodila som do ciech do skoly raz mesacne, ale musela som to prerusit, pretoze som to jednoducho nestihala, predsa len mam pracu na plny uvazok, dieta a aj tu chodim na kurzy, nieco som musela na chvilu vypustit a teraz s babatkom to uz asi ani nebude prichadzat do uvahy, aby som sa tam vratila.
Tak teda, idem sa skusit venovat trosku praci, aby som nemyslela na to ako asi maly bude vecer revat. Cez den si myslim, ze to bude v pohode

zaenab
4. máj 2009

Ahoj holky, teda vy jste se rozepsaly 🙂
Já včera dostala MS, dnes ráno jsem byla na chirurgii, odstranili mi další vnitřní hemoroid. Naštěstí to tentokrát nebolelo, všechno je v pohodě, tak jsem hned jela pracovat - mám dnes bohužel politický den 😒
V CARu mi doporučili tento měsíc vynechat stimulku, a prý i ten další by to bylo lepší. Ať nechám vaječníky odpočinout po několika stimulacích a taky, že tělo často reaguje na hormony i další cyklus. Je fakt, že i po Clostylbegytu jsem vždycky měla další měsíc 3 folíky. Tak uvidím, třeba když teď na to nebudeme myslet a snažit se na povel, dopadne to dobře 🙂
Taky se bojíme, abychom vůbec měli aspoň jedno miminko. Zrovna včera mi "známá" do telefonu, když něco potřebovala, začala zničehonic dělat kázání o tom, jak dlouho chci ještě odkládat dítě a dávat přednost kariéře. Nechápu, jak může být někdo tak necitlivý a netaktní, navíc se důvěrně vůbec nebavíme, tak mě to docela naštvalo, ale jen na chvilku.

pajka00
4. máj 2009

Neboj Heni,uvidíš, že malý přijede nadšený. Nebude tam sám s cizími, přece jenom se děti znají i učitelky.Mně děti říkaly, že učitelka jim vždycky večer přišla dát dobrou noc a kdo byl zvyklý od maminky, dostal i pusu na čelo🙂Zaneb, tak to je koza nebeská, že si dovolí něco takového říkat-navíc, když to ani není pravda a je to spíš obráceně. Takové debilní řeči člověka jenom potrápí a nechápu, že může mít tolik drzosti ti něco takového vykládat.Absolutně netuší, co zažíváš, co zkoušíš a ona ti bude dělat přednášku?Mělas ji odkázat do patřičných mezí!!
Jo, je to super s chlapama. Dnes mám nové boty a klapou jinak, než jsou zvyklí, takže podle klapotu hned-áá Pavla má nové boty🙂)) Tak jsem říkala-kluci, ty vaše manželky musí být s vama jak v nebi, když jste tak všímaví🙂)

zaenab
4. máj 2009

Pajka, já se jí pomstila 😠 Chtěla po mě docela velkou službu - dostala vysokou pokutu ve svém podnikání a chtěla pomoct s odvoláním, při kterém mám zatím úspěchy. Původně jsem jí chtěla dát plnou sazbu na hodinu (žádnou projektovou), ale pak, jak začala o miminku, jsem jí řekla, ať se obrátí na někoho jiného. Dnes volala znovu a nechala jsem to vyřídit sekretářku. Sama má dvě děti a moc se jim nevěnuje, jsou problémové a tak si myslím, že mě jen chtěla naštvat ze závisti a vytušila bolavé místo.
No nic, utíkám na jednání, budu mít proti sobě 17 chlapů 😀

pajka00
4. máj 2009

Dobřes udělala!!Takové potřebují dostat po prstech a je fakt, že ti možná závidí a trefila do černého-a třeba ani netušila,jak moc do černého...mrcha jedna!
Zvládneš to, 17 chlapů je lepších jak 17 ženských🙂 tak zatím

henikav1
4. máj 2009

zany niektore zeny vedia byt velmi zle, vedia udriet na tie najcitlivejsie miesta. Dobre si spravila, ze si ju poslala do certa. Co sa chlapov tyka, aj ja mam samych chlapov okolo seba, niekedy vedia byt riadne sprosty.
ale zeny zas vedia byt strasne zakerne

pajka00
4. máj 2009

Jo to je pravda, ale já jsem se s chlapama už naučila vycházet....občas jim taky pěkně zostra řeknu,co si o nich myslím.Ale oni to vezmou a za chvilku už jsme zase v pohodě-ale ženská se urazí a zákeřně tě pomluví a podrazí.....chlapi jsou na toto opravdu lepší🙂
Holky mám dotaz..zkoušela jste některá psát nebo radit se s dědkem kořenářem?www.dedekkorenar.cz....napsala jsem tam dotaz a on-jako by byl děd vševěd mi napsal,že to vypadá na celou řadu změn u mě v organismu, mám si objednat nějaké kapky a za 2 měsíce k němu do poradny.ostatním tam píše přímo co si mají dávat atd....a u mě hned poznal-celou řadu změn.Tak nevím-jestli je to opravdu děd vševěd nebo.....

zuzka_w
4. máj 2009

Ahojte rovesnicky, idem sa vam opat prihovorit po kratsej odmlke, potrebujem psychicku podporu ... uz som to povedala v praci, ze som tehotna, lebo zatial to na mne nie je vidno aj ked som uz v 17 tyzdni, ale musela som to sefke povedat, lebo uctujem 9 firiem, tak aby sa vedela zariadit. Sefka to prijala v pohode, ma 55 rokov a zrovna sa jej narodil vnucik, tak to s dcerou preziva a vie, ze sa velmi tesim. Ale ... mali sme veceru ako odmenu za uzavierkove obdobie cele ekon.oddelenie v jednej restike a nechtiac som si vypocula dve kolegyne vo veku 53 rokov, ktore ma tak ohovorili, az mi slzy vyhrkli, mysleli si, ze ich nepocujem, ze rozpravaju dost potichu .... Vypocula som si aka som nezodpovedna, ako mozem byt taka sebecka a mat dieta vo veku 42 rokov, ked mam uz doma 2 velkych chalanov, ze je to nefer voci nim a ze s tymto partnerom som len 2 roky a ked ma okasle co potom budem robit, aj po financnej stranke, ze som nezodpovedna, lebo pojdem na matersku zrovna, ked starsi chce ist na vysoku skolu a co ma zlozilo na kolena, tak vraj ked budem mat 60, tak to chuda co teraz cakam bude zrovna vo veku, ked ja mu mam pomoct s vyberom vysokej skoly a pomoct mu zaradit sa do zivota a ja uz budem stara a asi aj senilna a to chuda bude na vsetko na same ... a dokolecka aka som ja nezodpovedna osoba .... viete si predstavit ako mi bolo ? Ledva som prehltala, ta hrca co sa mi spravila v hrdle bola hrozna, musela som odtial odist. Netusila som, ze aj s takymito negativnymi nazormi sa budem musiet vysporiadat. Prajem vam, aby ste to vy nezazili, na psychike to veru neprida ☹

janettka
4. máj 2009

ahoj zuzka,tak tuhle reakci znám,sama jsem se s ní setkala loni když jsem byla těhulka a když jsme o to přišli tak i dost necitlivý komentář,že se nemám divit když ve svém veku se zblázním a chci ještě děcko..atd....víš,je lepší na to nemyslet,pohlaď to malé v bříšku a mysli na to,že ty se o něj budeš starat a ne tyhle závistivé semetriky....

pajka00
4. máj 2009

Jéžiš zuzko, kašli na krávy!! Jsou to sobecké, bezohledné,necitlivé a závistivé pindy, které nepřejí dalším nic dobřeho!!Dobřes udělala a já ti gratuluju, že čekáš mimčo🙂Lidi, kteří těmají rádi ti to přejí a na těch ti taky určitě záleží a ty,které ti to nepřejí-tak ty ti za trápení nestojí. Já vím,že tě to mrzí, ale s tím nic neuděláš. Někteří lidi jsou tupí omezenci, kteří si nevidí na špičku nosu. Nevidí, že s mimčem omládneš, vrátíš se o hodně let zpátky, prožiješ si znovu všechno, cos prožívala se staršíma. Tyto kravky ti to všechno závidí, že v 60-ti budeš mít pořád někoho kolem sebe a ony zůstanou samy......Povznes se nad ně a těš se z toho, co tě čeká. Já ti to moc přeju a závidím🙂) A moc se těším, až budu taky těhulka-stará, bezohledná a jak to ještě říkaly, ty dvě?🙂)) A hlavně...až ti bude 60-tak nebudeš sama 60-tnice s adoloscentem....no ne?Takových nás bude🙂!

zuzka_w
4. máj 2009

janettka, ja viem, ze by som si to nemala pripustat k srdcu, ale ked ono to tak strasne zamava s psychikou. To naozaj zena po 40ke uz nemoze mat dieta bez toho, aby ju okolie za to neohovaralo ??? Ved je to chore ....

janettka
4. máj 2009

holky a vzhůru do toho hihi...ať se kolem nás motají malí drobci...já zrovna včera mýmu říkala,že ten náš bude chudáček jedináček,nebude mít nikoho k sobě,můj na mě koukl a prý...to chceš naznačit,že by jsme mu pořídili brášku nebo sestřičku hihi...

macek28
4. máj 2009

Ahoj holky!Zuzka,já jsem na tom podobně,proto těhu tajím dokonce i před tchýní.Mnoho lidí mě odsuzuje,už jsem z keců a otázek někdy zoufalá.Pořád dokola slyším zase,a do kolika let míníš rodit,mohla by si být už babičkou...atd,ble,ble.Už na to nemám také nervy,jsem pak zbytečně podrážděná.Podle mě je to od mnohých závist.Snaž se to druhým uchum pouštět ven a hlavně být v pohodě.

macek28
4. máj 2009

uchum=uchem 🙂

janettka
4. máj 2009

macku já nechci vidět tu reakci jestli to tentokrát vyjde...já doufám,že jo...nechci slyšet ty reakce....jako by těch dětí neměli dost!!!

kanhwa
4. máj 2009

zuzka - je to chore, ale tie tetky su kravy a keby ta neohovarali za tehotenstvo, tak by si nasli nieco ine...takto si im to ulahcila, ze si nemusia nic vymyslat. na to sa musis pripravit, ze sa stretnes s negativnymi nazormi, a tiez sa musis pripravit, bojovat s tym uplnou lahostajnostou k tymto nazorom. je to vase rozhodnutie a vas zivot a len vy ho budete zit. za toto rozhodnutie nikto iny nenesie zodpovednost.
priznam sa, ze sa tiez zamyslam niekedy nad tym, ze ak nam to vyjde, tak budem mat 60, ked bude potomok maturovat. sama som mala starsiu mamu a je to pravda, ze mi to niekedy aj vadilo. ale jediny dovod bolo len to cislo, ten vek, ze bol vyssi ako u kamoskinych mam. ale inak s tym nebol ziaden problem. samozrejme, bolo by idealne, mat vitalnych a napomocnych rodicov aj do 50-ky. ale kolko je mladych rodicov, ktori sa o svoje deti nestaraju resp. im nevedeia zabezpecit, co potrebuju? ano, budeme kratsie mlade pre to dieta, ale dokial ho budeme vychovavat a bude nas najviac potrebovat, tak budeme este dostatocne mlade. a v mnohych smeroch mu mozeme dat ovela viac, ako by sme mohli pred 20 rokmi. samozrejme, je nejaka hranica a mat dieta blizko 50 trebars je uz riadny extrem. ale myslim, ze do tych 45 je to v pohode, len nech sa to podari.
mne kamarat povedal, ze sme sebecki, ze nemyslime na to dieta ale na seba, ze ho chceme kvoli sebe. no a ved kto ho nechce kvoli sebe? to je predsa celkom prirodzene...este sa stretnes viackrat s takouto neprajnostou, neda sa ine ako to uplne vypustit a s tymi ludmi sa jednoducho nestykat, ak sa da...ja osobne si myslim, ze mat dietatko v zrelom veku ma viac vyhod ako nevyhod, aj pre dieta aj pre rodicov. tak mysli na to, ake je to skvele, ze sa vam zadarilo, kolko krasneho vas caka, ved si teraz vsetko zopakujes, akoby celu mladost odznovu 🙂 🙂 🙂 a na hlupe tetky sa vykasli 😠

zuzka_w
4. máj 2009

diky vsetkym za moralnu podporu, ani vo sne by ma nenapadlo, ze mat dieta po 40ke moze okolie prijat s takou nechutou ... tak ma tie kolegyne svojimi recami odrovnali, ze nemam odvahu to povedat ani mojim synom .... Jeden ma 21 a druhy 17 rokov. Kazdy den sa chystam, ze im to poviem, ale vzdy, ked naberiem konecne tu odvahu, tak vzdy cuvnem a poviem nieco uplne ine ako som chcela ☹ Zatial to na mne nie je vidiet, ale o nejake 2-3 tyzdne to uz neutajim. Ale ked ja fakt neviem ako im to mam povedat, teraz, ked viem ako moje okolie vnima moje tehotenstvo mam strasny strach, aby ma ja oni neodpisali alebo aby sa za mna nehanbili .....

kanhwa
4. máj 2009

zuzka - no, synovia su urcite dolezitejsi ako nejake kolegyne v praci. ja som tuto otazku vyriesila uz vopred tak, ze este na zaciatku snazenia sme synovi o tom povedali...nebol velmi nadseny, ale chape to tak, ze je to pre nas, ze sa ho to az tak velmi netyka a cim dalej sa nam nedari, tym viac nam to praje a dokonca sa uz na babetko aj zacal tesit, ze to bude zaujimave a sranda...tvoji synovia su uz v podstate dospeli, podla mna by si im to mala povedat co najskor. urcite to pochopia, aj ked sa im to pacit mozno na zaciatku moc nebude, zvyknu si na to. ved ta lubia a urcite ti dopraju, aby si mala taky zivot, ako si predstavujes...ja si myslim, ze je vhodne to takymto deckam prezentovat ako nieco, co je vlastne pre teba s partnerom, a tiez ich ubezpecit, ze pre nich z toho neplynu nijake nevyhody (akoze nebudu musiet povinne kocikovat a tak), a tiez im to moc potom nepodsuvat a moc ich do toho nevtahovat a neangazovat pocas tehu. a uvidis, ze ked sa babetko narodi, tak budu z neho celi "na vetvi" a stastni.
ja som si dost precitala o tomto probleme - a ze vraj tie velka decka sa pred okolim hanbia aj za to, ze ich rodicia este sexuju v takom veku...ked som to povedala mojmu synovi, tak sa strasne rehotal - on by sa totiz velmi cudoval, keby sme nesexovali 😎
urcite im to povedz co najskor, a kludne im povedz aj to, ze si sa im to bala povedat a ze sa teraz trosku hanbis a boji, ze co oni na to...podla mojej skusenosti, uprimnostou a otvorenostou najdalej zajdes, hlavne s vlastnymi demi...

zaenab
4. máj 2009

Zuzko, mě se tohle taky děje, mám práci, kde jsem dost na očích a každou chvíli vedu nějaké jednání s různými delegacemi a politiky, mluvím v televizi....zkrátka spousta lidí vidí jen to pozlátko a ne už tu práci za tím. A tak to, co mi řekla ta "dobrá duše" včera, jsem slýchala a slýchám často. I u některých kolegyň, které neskousnou to, že jsem jejich šéfka, jsem si několikrát vyslechla dobře míněné rady typu "paní ředitelko, nechcete jet domů, ať si vás tam užijí, my to tu nějak zvládnem..." a přitom na sebe pomrkávaly. Někdo je víc neomalený a ptá se škodolibě sám. Co jim mám vykládat? Jo, chtěla bych, ale pár let už to nejde... To stejně nechtějí slyšet.
Tak hlavu vzhůru a KAŠLI NA NĚ!!! Je to tvůj život, tvoje miminko, tvoje štěstí i starost. Ne nikoho jiného.
Bohužel by jsme zvyklé se pořád někomu zodpovídat, mě vždycky rozesměje i ta zodpovědnost vůči úplně cizim lidem - např. co by tomu řekli ubozí kolemjdoucí, kdyby viděli má neumytá okna, zahradu, fasádu atd 🙄 🙄

No tak ať se z toho třeba po....., ale to není tvoje starost. Buď Zuzi v pohodě, oni ti závidí - to, že omládneš, že máš nový stimul a podnět do života, že budeš doma, že budeš mít víc dětí....tam může být cokoliv.

zuzka_w
4. máj 2009

Diky moc vsetkym za povzbudive slova, som rada, ze ma chapete. Ale som sokovana, ze ostatni to nechapu. Akoze zena po 40ke je vhodna akurat tak na odstrel ☹ Budem sa z celej sily snazit povedat im to dnes, ale neviem ci sa mi to podari, ved to odkladam ako popravu .... Ja som ani vo sne netusila, ze to moze byt take tazke. A to ma este caka iny oriesok, ak zdolam mojich synov, caka ma este oznamit to mojej mame a to bude "ine kafe". Tej jej reakcie sa bojim ako cert kriza. Zrazu mam pocit, ze som neskutocny posero, ze sa neviem k nicomu zodpovedne postavit a je mi zle zo seba samej ... poznate ten pocit ? 😖

moncici
4. máj 2009

Ahoj dievčata ja som tu nová písala som v sobotu,aj ja si myslím že nezaleží na tom kolko žena ma a či sa nato cíti ja tiež túžim mať babo už som pisala že mi aj mešká 4 dni ale bojím sa už som sa najmenej 2 x sklamala a kolegina mi povedala že môžem byť aj v prechode ked mi to blbne velmi ma to teraz trápi za 4 mesiace budem mať 40 rokov dakujem ☹

kanhwa
4. máj 2009

zuzi, musis sa proste donutit to povedat, lebo cim viac to budes odkladat, tym to bude tazsie. a nema ti byt vobec preco zle, ty si praveze ta zodpovedna...a nech ti ani nenapadne mat nejaky pocit previnilosti.

zaenab
4. máj 2009

Moncici, to náhodou vypadá nadějně. Nechala sis měřit hladinu hormonů? Jestli je v pořádku, tak je nesmysl nervovat se takovými blbinami, jako ža jsi v přechodu 🤐 Babské rady jsou fajn, ale musí mít nějaký podklad, takže jestli máš profil v pořádku, můžeš klidně být těhu - moc ti to přeju 🙂

Zuzka, jesltli nebude problém v malém SEBEVĚDOMÍ- vždyť se bojíš rodiny i kolegů 😨 Je těžké takto radit na dálku, ale víc než násilné "to musím" , bych si spíš stoupla před zrcadlo a minimálně pět minut si nahlas říkala, co je na mě hezkého a proč se mám ráda. Schválně to zkus, jinak se trošku bojím, abys neměla další depky z toho, jak se nad tou skvělou zprávou možná někdo práci ušklíbne, nebo maminka pronese něco opravdu "vtipně mířeného" (to taky znám, mamču miluju, ale občas bych ji nejraději neviděla, když si taky přisadí něco o tom, že se snad vnoučka odě mě nikdy nedočká a stejně jsem už stará 😀 )

labus
4. máj 2009

Zuzka ahoj ja na tvojom mieste hrdo vztýčim hlavu a z usmevom každemu poviem že to bábo je plánovane a velmi sa nan tešíte a ked bude mat niekto komentár tak mu slušne povedz že si radu nepítaš ... a vobec sa netráp ublížiš len sebve a nie im . Moja mamka tiež okomentovala načo mi bude dalšie dieta a ja som jej z usmevom povedala že nech sa netrápi že jej ho nedonesiem aby ho vychovávala za mna 😀 😀 :- Ja osobne sa budem k brušku hrdo hlásit a taketo poznámky ma veru nevytočia - viem čo chcem a tak to aj budem prezentovat . Zuzi tak hlavku hore a ani mamky sa neboj si dospelá tak jej to tak aj vysvetli

janettka
4. máj 2009

holky všimli jste si,že jen my které jsme zotpovědné,poctivé,všechno se snažíme rozmyslet a stihnout...tak se pozastavujeme nad někým, kdo chce jen ublížit...a lidem, kteří jsou sobci, dělají jen co sami chtějí je šumafuk kdo co řekne na jejich chování.....takoví romové rodí kdykoliv a v jakémkoliv počtu a nikdo se nad tím nepozastavuje...a my se furt obhajujem...a to je na jednom servru taky diskuze...maminy kolem 40ti...to by jste nevěřili koli mlaďošek kolem 20ti se tam rozčiluje,že už je na mimino pozdě protože ho pak hmotně nezabezpečíme...já teda nevím,ale počítám s tím,že dítko bude do 20-25 samostatné a pak nevidím důvod proč se mu plést do života a dotovat ho nebo tak něco...děti nás přece nemůžou mít na to aby jsme je živili ne?My si je taky pořizujem z lásky a ne proto aby se ony starali o nás...

drakulka67
4. máj 2009

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre