Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pet.s
29. sep 2009

janetka,ale jakto, že máš 5 dětí?

pajka00
30. sep 2009

Dobré ranko kočky...
Heni-to se ti nedivím, že si dáváš teď pauzu a zjišťujete příčinu? Byli jste na nějakých odběrech a tak? Třeba na to přijdou a můžete mikimu pořídit sourozence časem...možná, je to jen banalita, která se dá přeléčit...Nikdy člověk neví a škoda, že do sebe nevidí.

janettka
30. sep 2009

pet.s moje vlastní jsou 3 s bývalým manželem a to před dost lety....toto onemocnění se může onjevit kdykoliv a někdy se vyléčí,jindy potlačí.Tak musíme doufat,že ty kvanta vitamínů a léků zaberou.Jinak jsem se dneska objednala na 1.UTZ jdu 8.10. a pak na IUI tak holky budete to tu se mnou muset vydržet jak budu depkařit...

pajka00
30. sep 2009

Janetko....to je jasné, že to s tebou vydržíme...počky až já půjdu toho 19.10. na výsledky krve....a teprv pak...žiš...to jsou věci...které jsme si ve 20 vůbec nepřipouštěly,co?..chááá jak se to mění....škoda, že něco k horšímu. No nic..to zvládnem a jak jsme tu všechny spolu na jedné lodi-jde to líp! 😉

pingula
30. sep 2009

Ahojte
Tak pridavam sa 38 za mesiac za sebou jeden potrat (03.09)ziadne dieta a jedno IVF ko ktore skoncilo pri stimulke pretoze ziadny folikul sa nevytvoril V centre mi jednoznacne odporucili prijemn darovanych vajicok.Hladam niekoho kto mal podobny problem Doki v centre mi povedal ze je zbytocna nejaka liecba hormonami....ale moj pocit je ze ide o to aby niekoho dohodil do urciteho centra na prijem darovanych vajicok Neviem ci este nieco skusat ist do ineho centra :o( Poradte mi.... Prosiiim... 😅 Pekny den

ivulinecka
30. sep 2009

ahoj holky jsem tu nová a snažíme se asi od března 2009.je 38let.mam dvě děti ale by sme ještě chtěli jedno no ale njak nam to nejde.

ivulinecka
30. sep 2009

pan doktor mi napsal utrogestan tak snad to něco pumůže .užívá nebo užíval to někdo z vás_?

pajka00
30. sep 2009

vítám novou snažilku🙂 Já nic neberu-ani jsem nebrala, takže ti v tomto neporadím.... My se snažíme už od ledna 2008...a kromě potratu bohužel nic....takže už začínám za 5 minut 12 řešit IVF.....Je mi 39...takže poslední šance za míň peněz..Držím palce🙂

ivulinecka
30. sep 2009

no právě muj doktor říkal že umělé oplodnění hradí pojištovna do 39let tak poslal manžela na spermograf už ted.on si myslí totiž že je to vněm protože je po2transplantaci ledvin ta první mu vydržela 10let a to jsme v te době počali dceru ktere ted bude 13let.a ted je podruhe transplantaci asi 3roky ale bere dost leku ktere mají vliv mna sperma.ja jsem zřejmě vpořadku tak mě zatím nechce posílat na rengeny.a nevíš kolik se ještě doplací za uměl.oplodnění?

pajka00
30. sep 2009

No,protože mně bude v březnu 40 a jediná pojišťovna, která doplácí do 40 je VZP..tak jsem se přepsala k ní. Normálně se doplácí + - 22.000,- záleží na tom, ve kterém CARU jsi .Přítel má sperma naprosto v pořádku-to bylo první, co nám dělali a te´d čekáme na 19.10., aby nám řekli, jak dopadly výsledky krve

ivulinecka
30. sep 2009

no tak ja dneska jdu pro zkumavku a asi zítra ji odnesem tak jsem zvědavá jak to dopadne pry nam vysledek řeknou hned.a mate už njake děti?

ivulinecka
30. sep 2009

musím ted končit tak k večeru papa pajko

pajka00
30. sep 2009

Aha, vy to budete dělat doma....no my jsme byli už v CARU...tam si odebral vzorek a do hodiny nám řekli výsledky. Já už 2 děti mám, s jiným a tak by jsme chtěli ještě děti spolu. on sice nemá-ale podle jeho vynikajících výsledků ve spermiogramu-je mít může bez problémů. Je teď otázka-jestli si sedíme my dva. Já jsem sice první dvě těhotenství měla absolutně bez problém, otěhotněla jsem okamžitě..jenže to mi bylo 25...Sice se pořád na 25 cítím-ale vysvětli to mým vaječníkům. Spolu jsme jednou už čekali, ale bohužel hned v začátku jsem potratila...a protože jen 1x-tak ani nezkoumali proč nebo jak....Takže teprve te´d se uvidí-co zjistí z krve. Dr.mi hned řekl, že nemáme čas na nějaké pokusy a hned by navrhoval IVF....tzn.to nejdražší a nejsložitější-ale asi nejspolehlivější- aprotože fakt nemám čas-tak to zkusíme...Pokud to nevyjde, tak přirozeně zkoušet můžeme dál...ale 70tisíc na další IVF už mít opravdu nebudeme....Tak doufám,že vše dobře dopadne a podaří se nám spolu mít jedno mimčo🙂

henikav1
30. sep 2009

ivulinecka, mne ten utrogestan predpisal lekar na zaciatku tehotenstva na udrzanie plodu

janettka
30. sep 2009

ivunelička já ho měla taky na udržení těhu...chtěj spíš clostilbegyn ten je na podporu uzrání vajuch a ovulaci,jinak tu vítám nové snažilky 🙂

bsik
30. sep 2009

Ahojky, co jsem doma, tak sem moc nechodím............a teď tu čtu takovou hroznou zprávu od Pets ☹ Hrozně mě to mrzí a držím palečky ať to brzy přebolí a ty se můžeš vhrnout do dalšího snažení. S tou náhradní matkou to u nás jde a dělají to např ve Zlíně - i když neofic., protože to u nás není právně ošetřený. Tzn, že když se náhr. matka rozhodne, že ti to dítě nedá , tak nic nenaděláš. Nebo třeba tvůj manžel potom coby otec bude platit alimenty.A navíc to pro tebe náhr. matka musí udělat zadarmo........ale to je myslím ten nejmenší problém, který by šel obejít. Jsou i diskuze o náhradním mateřství.
Ivulinecko Já ten Utrogestan např. beru ještě teď.A ten doplatek je - jak říká Pajka - různý podle CARu, ale i podle vaší diagnózy. My třeba za 1.IVF v Repromedě nechali skoro 50.000,- na Obilňáku nás to přišlo asi na půlku.
Snažilkám honě štěstí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

irafa
30. sep 2009

ahojte holky
tak hlasim přichod s poradny vše ok jen mě fest chytli zada tak mam zajit na neurologii mi řekl gindař tak ho poslechnu no chodim jak s.......žebračka no hrůza de mi to až do leve pulky zadku boli to dost a to pak pajdam ani sem se nikde necourala s kontroly sem šlarovnou na bus a dom

bsik
30. sep 2009

Taky mě teď pěkně bolí záda.Ale naštěstí řídím, tak nemusím busem. Akorát bys mě měla vidět z toho auta vystupovat 🙂 Naše babi by byla rychlejší. Když je náááááhodou můj doma, tak mi udělá masáž zad-to mi vždycky udělá moc fajn.

zaenab
30. sep 2009

Ahoj ivulinecko, ať se ti brzo zadaří. Já se pokouším od roku 2006, je mi 39 a příští cyklus jdu do nativu (což je asi o trochu šetrnější ivf).
Ahoj Heniko, to je fajn, že tě tu zase vidím.
Pets mě moc mrzí....
Já jsem dnes taktak dočetla zpětně, podle Murphyho zákona se dnes kazilo i to, co funguje jinak naprosto spolehlivě 😒 , ale už jsem se tomu i smála (namátkou vypl počítač, papouch mi překousal nabíječku k mobilu a druhá do něj nepasuje, neb je k jiné značce mobilu; někdo mi přestříkal garáž sprostými obrázky, jeden klient omylem poslal peníze na jiný účet, na poště mi zapomněli poslat oznámení o uložení zásilky a poslali ji zpet k soudu, účetní si zlomila dva obratle a je v nemocnici......mohla bych pokračovat dlouho)
Tak se blbě culím a koukám do blba 😅

pet.s
30. sep 2009

ivulinečko..pojištovny hradí umělé do 38+365, jediná VZP hradí do 39+365.. my už ted budeme pokusy asi hradit celé, za 3 týdny mi bude 40, v Iscare nám řekli 70 tisíc
Bsik a co jste měli za stimulku, že vás to stálo jen 50 a nebo 25? Nevadilo by mi i dojíždět kamkoliv. Ono 25 a 70 tisíc je sakra rozdíl.
Já dnes byla u gyn a poslal mě k psychologovi,ale nevím jestli půjdu.objednal mě k chlapovi a nevím jestli chlap dost dobře pochopí jak ženská touží po dítěti. Po tom zákroku mě neskutečně bolí břicho, kroutím se jak blázen,ale prý to je normální.
Ivulinko mě bude 40, mému muži 64, mám dvě adoptované děti, muž svoje 4, ted jsme čekali spolu po IVF, ale ve 13 tt ukončeno z důvodů genetické vady.
☹ takže jsme opět na začátku.

pajka00
1. okt 2009

Dobré ráno🙂 Jsem tu zase trapně první-a to jsem v práci už od půl 7..
Teda zanebko-tos měla den-doufám,žes jen seděla a nic nedělala!🙂)) Protože po takové hromadě smůly je lepší fakt nic nedělat.
Tak jsem začala pít bylinkový čaj ne neplodnost-jsem si říkala, že tím nic nezkazím a poprvé tento měsíc nemám ovulaci......Vždycky mám kolem 12-ctého dne..příznaky, podle testu... a teď 14-ctý den a nic....takže jsem se vyprdla na bylinky auvařila si zase kafe hned ráno a hotovo...prdím na nějaké byliny...
Venku zataženo-ale jela jsem na kole a není zima....tak se tu už hodinu rozkoukávám v práci, vypila jsem kafe, snědla chleba, probrala s kolegyní novinky a nejsem schopná šáhnout na práci...ble.
S tou náhradní matkou ve zlíně je to pravda-četla jsem o tom a schvaluju to-měli by udělat na to i zákon..ale v naší republice holt jde všechno náááramně pomalu a hlavně-to dobré se neschvaluje-hovadiny jo..no nic..nebudem to řešit. Přesně jak to psala bsik-i s tím, že si to může rozmyslet atd.

hanula11
1. okt 2009

HEZKÝ DEN, všem velký pozdrav. 🙂
Tak tu máme podzim, včera mě to tedy docela nebralo. Vůbec jsem raději nevylezla z domu, sice jsem chtěla po čtvrté dojít do Lídlu pro pečivo, že mě chlap vezme až pojede domů s sebou, ale nakonec vzal rohlíky on. Je to přeci jen taky kousek a já se někdy už sotva "vleču" 😒 😀
Vítám Ivuli.
Pets, třeba by ses mohla sama objednat k nějaké psycholožce - ženské, ale taky jich je asi jako šafránu.
Irafko, ať záda brzy povolí, mně včera tchýně zařídila u doktorky něco na žáhu - APO-OME 20, prý můžu brát až do porodu. Já se k dr. neustále chystala, ale neustále jsem se tam nedostavovala. Ona vyhlídka čekat tam skoro tři hodiny (což je teď prý normální) mě docela děsila, myslím, že by ani telefon dopředu moc nepomohl. Ta její sestra je taky "skvost", njn. Sice jsem si konečně zase koupila předevčírem Renie, ale prášky od doktorky snad taky půjdou. A byly "zadara", jen 30,- Kč poplatek. On doktor když chce, tak taky něco občas napíše, jen chtít 😉 🙂 😵.
To náhradní mateřství, pokud to není ošetřeno právně, je dost ošemetná záležitost. V tomto státě máme plno zbytečnejch a blbejch zákonů, když by něco měli udělat a chválit rychle, aby to fakt fungovalo a mělo nějakej smysl (třeba to NM), to neuměj ☹ 😖 😢 Politika bl..
A u nás vylezlo na lípy sluníčko, takže slunečný den všem (pršet prý má snad až odpo od severozápadu) 🙂 😵,
nechám vám tu těhu bacilky, tak si všechny které potřebujete naberte, co můžete.
🙂 😵

irafa
1. okt 2009

ahojky holky
taky vam hažu par bacilků tttttttttttttttttttttttttttttttttttěhu bbbbbbbbbbbbbbbbbbbaciiiiiiiiiiiiilllllllllllllllll 😀 😀 😀 😀 😀
teda zanynko dobry den si měla včera ne že bych byla škodoliba ale když sem to četla tak sem se i pobavila
no tak at ty dalši dny sou jen a jen lepši
teda tak tady mame už podzim sme nadavali na horko a už to tak vypada že budem muset za chvilku topit a škrtnout tak pod kotlem njn co se da dělat
škoda že nemame zatepleno celej barak a že neni hotovej horkovzdušnej rozvod po baraku od krbu to by bylo prima no chce to čas jedem na pětiletky už si z toho dělam srandu že to snad do duchodu dodělame
dnes mam dělt pečenou rybu budu se snažit ale nevim nevim zda ten pleh nějak dopravim do trouby je to na prd ale nějak si poradim kluk je natěšenej na pečenyho kapra tak se mi to snad povede to nějak vymyslim sem ho přichystala na to že to možna nezvladnu a on zlatej kluk prej neva tak to bude k večeři
tak to du nachystat

zaenab
1. okt 2009

Pet, jestli jsi z blízkosti Brna, mohla bych ti jednu psycholožku a jednu skvělou psychoterapeutku doporučit. Měla jsem období, kdy bych bez nich nezvládala ani běžný život

Irafko, jestli se chceš pobavit, tak dnes ŕáno to pokračovalo - volali mi z banky, že mi z důvodu nějaké chyby musí zablokovat obě karty na dva dny, ale jako kompenzaci mi dají zdarma pojištění. To jsem zaplatila minulý týden u jiné banky. DO toho mi volá maminka, že uvízla v dopravě a musí do nemocnice na kontrolu, tak at za ní dojedu. Odstávka proudu skončila přesně, když jsem vyjela a mámě se vybil mobil, tak jsem nevěděla, u jakého vlaku, tramvaje nebo trolejbusu ji hledat. A když jsem jela zpět do práce, zastavili mě policajti a vyfásla jsem tisícovku za to, že jsem si nechala všechny doklady doma - naštěstí jsem měla aspon ty zablokované karty a dva jiné průkazy k ověření totožnosti. No a v práci jsem si začala dělat kafe a zapomněla pod trysku dát šálek, tak jsem před chvílí dovytírala (bylo mi blbé otravovat sekretářku, když bych přiznala vlastní roztěkanost a blbost 😀 ) Tak nevím, nejsou nějaké konstelace?

Zítra jdu na kontrolu na gyn., tak jsem zvědavá, snad bude všechno v pořádku

NO a myslím na Yanny a Madluš, jestli měly ten sklípek?

pajka00
1. okt 2009

Ježiš zany-tak to máš fakt super dny🙂 opravdu se do ničeho nepouštěj ať nepřijdeš k úhoně.Někdy je fakt den blbec...a někdy dva🙂)) se tu chlámu-né škodolibě-ale pobavilo mě to, protože jsem si to hned všechno představila.
Zítra bude určitě vše OK-smůlu sis už vybrala dopředu.

no jo, holky si plánovaly sklípek-tak to by mě taky zajímalo, jestli byly zapařit trochu.

janettka
1. okt 2009

heký den holky 🙂

bsik
1. okt 2009

Teda Zany, to ke jak námět na grotesku. Z toho by mohla být celovečerní černá komedie 😎 Držím palce, ať se z toho ve zdraví vymotáš 🙂 Pets Stimulku jsem měla klasiko - Gonal nebo Puregon ale mám dlouhý cyklus a potřebuju koňský dávky, aby si ty moje vaječníky vůbec všimly, že se je snažím stimulovat 🙂 Pro představu jsem si píchala až 450mj denně a OPU mívala až tak 17. den cyklu. A těch 50 nebo 25 tis. jsem jen doplácela - to byly právě ty "hrazený cykly" Když jsme podstupovali IVF jako samoplátci, tak jsem si píchala "jenom" 300mj a říkali tomu NATIV 😉

lora
1. okt 2009

ahojte baby. Ivulin, ja mam 41 a snazime sa 4.rok, tiez mam dve deti 10 a 14 a teraz za sebou cerstvo 1 potrat. V nasom veku to uz ide pomalsie, este sa snazis malo, bud trpezliva. Alebo vyskusaj IVF, este stihas. Ja skusam (teda teraz po potrate pauza, ale o dva mesiace opat ideme na to) len prirodzene, beriem homeopatika, po ktorych som po 3 rokoch snazenia konecne otehotnela. Je to klasicka homeopatia a mam z nej vyborny pocit. Ked chces poradim. Citala som teraz aj clanok o Anne Kopacovej z Vrboveho, je to bylinkarka a vraj ma uspechy v lieceni neplodnosti. Ja som uplne v poriadku, ukazkova ovulacia aj vsetko ostatne, manzel tiez ok. Brala som lieky na stimulaciu a rovnaka ovulacia ako bez nich, teda ani lepsie ani horsie. Vysetrovali mi stitnu zlazu, robili 2xlaparoskopiu, no dotlacila som ich takmer ku vsetkemu co sa da. Kedze nic nezabralo, vyvodila som si, ze problem moze byt kdesi "v hlave",moc stresov a moc sa na otehotnenie sustredim + vyssi vek. Tie homeopatika ma krasne nastavili, som kludna, dobre spim, mam ukazkovy tlak a 2 mesiace po zobrati lieku som otehotnela. Bohuzial, dopadlo to zle.

izina
1. okt 2009

Ahoj děvčata, mne poslal dr k psychologovi po druhém nevydařeném těhotenství. Byl to takový starý příjemný pán. Když po pár otázkách slyšel, že jsem dobrovolný dárce krve, řekl, že ho nepotřebuji. Pochválil mě a tim to ukončil 😀 . Takže všem doporučuji 😉 . Ale nejsou všichni stejní

pet.s
1. okt 2009

Izina jsi mě pobavila. 🙂 Zítra tam půjdu a uvidím.
zaneb jsem z Mladé Boleslavi.
Bsik ty bláho to jsi platila jak divá. My platili asi kolem 20 a to mám taky koňské dávky.
Dnes den debil,půl dne probrečela a půl dne provrčela na všechny kolem. A ted jdu zabít puberťačku!!!! Přišla ze školy a práskla sebou do postele a chtěla spát. Chodila jsem ji budit. Má problémy se spaním od dětství, takže ji stačí hodina odpoledne a je to zábava na celou noc. Hlavně ona, když nespí, tak nespí nikdo. Má naplno puštěné písničky, mlátí tam nábytkem, otevírá okna(jsou obrovská a stará, takže dělají hrozná rámus). No prostě naše královna nemůže hajat a co na to, že mi ráno musíme v 5 vstávat. 😒 jedeme do Prahy na hematologii.
Ted tam právě spadla polička. Asi jí vážně zabiju!!!.Ba ne, nezabiju. Zlobí, je protivná, ale je zdravá a to je pro mě ted priorita. 😉 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre