Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
9. okt 2008

niekedy mam pocit, ze mam viac ako jedno dieta. Aspon podla nervov urcite 😀 Len ta predstava o alpach ma ukludnuje 🙂 aj my ideme lyzovat, ale na slovač. A rovno na vianoce, tak, nech sa tam aspon ukludnim, medzi sviatkami musim byt v praci ☹ to euro tu bol cert dlzny

katy2
9. okt 2008

ahojte 🙂
vidim, ze vy uz lyzujete.... 😝 a co tak vychutnavat babie leto? 😉

annaanna
9. okt 2008

ano to euro nám bol čert dlžný, kvôli tomu robím aj ja medzi vianocami a silvestrom a tiež po novom roku. Vždy som si dovolenkovala v tomto čase, od 27.12-6.1 - lyžovačky, chaty, chalupy, zábavy s veľkou partiou a teraz pôjdu bez nás. ☹ ale človek nemôže mať všetko.
a kde idete lyžovať na slovač... a kedy ideš na ivf? už si to vypustila z hlavy?

lenka2008
autor
9. okt 2008

katy, no co , ako? kedy ides na krv?

anka, ideme 22.12. az 27.12. tesim sa jak jojo, dufam,ze to nerachne. Ideme asi do SNP-čka alebo Junioru - tam mozu aj psy, a berieme hafana, predsa ho nenecham napospas.... babie leto ma vobec nezaujima, lebo ho vidim tak z okna kancosky. A tesim sa v piatok na ozdravovaci pobyt ku svokre - tam je to take pozitivne a starostlive, ze hned naberiem druhy dych , a este sme dokupili hrozno, tak sa bude pokracovat v oberacke

katy2
9. okt 2008

na krv idem v pondelok.... takze cakame...

lenka2008
autor
9. okt 2008

zaenab - pocuj , teba by mali niekde zaramovat v muzeu - taku uspesnu, peknu a s idealnym muzom druhu nenajdu 😀

porodnibabka
9. okt 2008

Dobrý den, milé maminky, snažilky. Mám na ,,snažilkách" založené téma a ráda bych Vás do něj všechny pozvala.Téma se jmenuje Jak se připravujete na těhotenství.Jsem ve 3.ročníku porodní asistence a pracuji na své bakalářské práci.Zajímají mě Vaše recepty,jak dlouho se připravujete atd.Více najdete u tohoto tématu.Děkuji a doufám,že se alespoň některé z Vás zúčastní. Zdraví porodní babka

lenka2008
autor
9. okt 2008

tak, babka, drzim ti palce. Tu si si nasla dobry zdroj informacii pre bakalarsku pracu. Pocas IVF som mala pocit, ze som tiez bola zdrojom novych poznatkov pre lekarov, a nejak mi to nepridavalo. Snad kolegynky ti prispeju.

lenka2008
autor
9. okt 2008

anka, kde si? tak ja som on line,a ty zmiznes

iveb
9. okt 2008

Tak dievčatá po dlhšom čase sa opäť ozývam. Po neúspešnom IVF z mája , som, začala prípravu na KET. Beriem 2x1 Estrimax a prvú kontrolu mám 15.10.2008. Uvidím ako zareaguje sliznica maternice. A potom už len aby moji mrazáčikovia prežili. Tentokrát to mám podchytené aj z hematologie , takže dúfam , že to už tentokrát vyjde.

madla28
9. okt 2008

Yanny ještě k tý antikoncepci, aby jsi byla v obraze. Jmenuje se CILEST a začnu jí brát pátý den MS. Je na 21 dní a pak až dostanu další MS tak mám hned volat car a začnu stimulaci.

madla28
9. okt 2008

Taky vám dlužím můj příběh. Jsem prostřední ze tří dětí. Starší brácha dostal barák po babičce, mladší sestra dostala parcelu a já zůstala nějak mimo. Takže nic. Když umřel táta, tak švagrová do nás třech hustila, ať se dědictví vzdáme ve prospěch mámy. Věděla, že nemáme se ségrou děti, tak počítala s tím, že jednou barák po rodičích dostanou její děti, ale má smůlu. Ségra si před měsícem adoptovala chlapečka a mě se to taky povede, že budu mít dítě. My tři sourozenci se snášíme dost dobře, ale švagrová je hrozný hamoun a snaží se mezi námi dělat moc zle.
Já jsem ráda, že jsem nikdy nic nedostala, nemusím být nikomu za nic vděčná. Sice skoro nic nemám, ale žiju a to mi stačí.

madla28
9. okt 2008

Iveb vítám tě. Holky to je paráda, že to tady začalo trochu žít.

lenka2008
autor
9. okt 2008

iveb, a mas recht. Najlepsie od nikoho nic nedostavat a mat klud. A drzim palce, nech nam /hlavne mne teda/ dobrym prikladom, snad sa aj ja odhodlam opat.

madli, cilest je super, budes mat peknu plet 🙂 🙂

annaanna
9. okt 2008

tak už som tu, musela som privítať môjho ideálne chlapa, prišiel z húb s plným košíkom, keby som nebola PN, máme plné košíky dva...

annaanna
9. okt 2008

lenka, šak to napísala madla nie iveb 🙂
a odhodlať sa musíš, čakám na teba... OK? 😀

annaanna
9. okt 2008

madla budem ti držať silno palčoky... a určite sa ti to podaťí. Prvé IVF vraj nebýva moc úspešné, druhé bude, uvidíš

annaanna
9. okt 2008

baby a čo si tu píšem sama?

madla28
9. okt 2008

Ne ne jsem tady.

annaanna
9. okt 2008

madlo, teiž som kedysi brala cilest. je to taká ľahká hak..

madla28
9. okt 2008

Doufám, že bude. Zjišťuji hodně věcí, co v R. bylo jinak, nebo co mi neřekli, na co mě měli upozornit. Když jde ženská poprvé na IVF, tak by jí měli snad všechno říct.
Dady na koníkovi jsem se třeba dozvěděla, že na transfer se chodí s plným močovým měchýřem, no a já se těsně předtím vymočila.

annaanna
9. okt 2008

tak oni hovoria, že musíš sa ráno vycikať a potom piť veľa tekutín a ísť na ET. To je kvôli tomu, aby videli kde je maternica, tak som to pochopila, keď robili ET tak mi sestrička na obrazovke ukazovala... toto je močový mechúr, tu maternica a tu embryjká. Ja som ho nemala až taký plný, ale boli kočky čo to nevládali vydržať

annaanna
9. okt 2008

a čím si stimulovala a čím budeš, nejako som už zabudla...

madla28
9. okt 2008

Stimulovala jsem puregonem a teď budu mít fostimon. Doufám, že na něj budu reagovat dobře.

madla28
9. okt 2008

No a já ho měla úplně prázdnej.

annaanna
9. okt 2008

to nevadí madla, ak sa im podarilo na obrazovke vidieť maternicu, tak sa nič nedeje. puregonom som aj ja stimulovala pri druhom ivf, pri prvom merionalom

annaanna
9. okt 2008

madla idem niečo porobiť, ešte prídem kol osmej... papa

madla28
9. okt 2008

Fostimonem se tady asi moc nestimuluje, ale doktorka mi tvrdila, že je lepší než puregon, ale jsou to normální injekce do svalu, tak si je nemůžu píchat sama.

annaanna
9. okt 2008

hmmm fakt, tiež som musela na merional chodiť pichať sestričke, puregon som pichla aj sama

madla28
9. okt 2008

A jak ty jsi reagovala na puregon? Já píchala 450 IU.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre