Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
26. okt 2009

Dobré ráno kočky.....tak zase pondělí...
Vítám novou snažilku🙂 Taky jsem říkala,že třetí dítě v žádném případě a pár let uběhlo, život se změnil a třetí bych chtěla-a nejde. Ale věříme, že se zadaří🙂
Tak jsem si dnes píchla čtvrtou injekci..ještě 6 a hotovo🙂

gejbule1
26. okt 2009

pajka a jak jde píchání?

ivulinecka
26. okt 2009

ahoj pajko a proč si pícháš injekce?

pajka00
26. okt 2009

JOoo zvládám to🙂 sice zamířím, zavřu oči a píchnu....ale jinak dobrý...hrdinka 😀 Nebolí to, zatím nic nepociťuju-tak snad to bude OK. Už jsem si píchla 4x..ještě 6x a jdu na UTZ...tak uvidíme-jaké to má výsledky.
Ivu-píchám si proto, že budu mít IUI.....tzn. že potřebuju povzbudit vaječníky, aby se nachystaly, popřípadě vypudily dokonalé vajíčko nebo víc...doufám, že né moc🙂) a pak mi udělají inseminaci...stříknou do těch nabuzených vajíček spermie....teda né přímo do nich, ale do dělohy-a pak se děj vůle boží....jestli si spermie najdou vajíčka a oplodní je...teda...já pořád mluvím v množném čísle proboha-stačí jedno!🙂))

ivulinecka
26. okt 2009

Pajko a to jdeš porvé na to IVI?No sam zvědavá co nám za ty tři měsíce nabídne doktor.A doplacela jsi hodně ,?A to IVI HRADÍ POJIŠTOVNA 3KRAT,?Potom i IVF taky hradí 3krát.?A jaky měl tvůj manžel spermograf,?

pajka00
26. okt 2009

Já poprvé. Doplácím 700,- za injekce +1500,- za provedení IUI. Pojišťovna něco platí-ale vůbec netuším kolik a co. Protože mi bude v březnu 40, mám poslední šance využít umělka..protože celou částku bych neměla. Pokud se nezadaří IUI, tak půjdu na IVF-což je umělé a i tak budu doplácet asi 25.000,- Kč.....Pokud by mi to neplatila pojišťovna, stojí to asi 65.000,- a to fakt nemám. Takže-doháním na poslední chvilku to, co příroda nechce udělat sama. To IUI pojišťovna platí víckrát za rok......a IVF jen 3x za život. Navíc jen IUI-inseminace je malý zásah do organismu.....jen pár injekcí a po provedení inseminace asi nějaké prášky-ale to nevím...zatím tak daleko nejsem🙂 Miláček měl spermiogram 1000 000 spermií s 55% životností, což hodnotil Dr. jako výborný, protože stačí 30mil....takže v konečném důsledku je to výborný výsledek-morfologie a ostatní věci taky dobrý, ale hodnoty nevím, protože si tam papír hned nechali, takže jsem si to nemohla ani okopírovat....U něho problém není. já má ty 2 děti s bývalým manželem a s přítelem chceme mimčo, on navíc děti ještě žádné nemá. Tak doufáme, že se zadaří, když to nejde přirozeně....Zkoušíme už 1,5 roku......sice jsem před rokem otěhotněla....ale bohužel hned potratila, tak snad se to zadaří.

ivulinecka
26. okt 2009

Tak to ti držím pěstí znamená to štěstí at to vyjde na první pokus.Mi bylo v srpnu 38let.Manžel dostal vysledky do ruky tak že to máím doma.Jenom nám řekl že kdyby jsme chtěli uměle tak je z čeho vybrat tak že tam měl neco živé.Manžel je totiž po 2 transplantaci ledvin a bere hodně léku na udržení te ledviny a proto má ten spermograf takový slapší.Sice dceru mám snim a to byl zrovna po 1transplantaci.Syna mám z 1 manželství.No za 3 měsíce pujde znova na spermograf a pak se uvidí 😉

bsik
26. okt 2009

Ahoj holky. Tak my byli o víkendu v Č. Budějovicích u známých a nakonec jsem musela řídit, protože si dali po panácích.Ale úplně v poho. Akorát jsem musela stavět skoro na každé benzince na čůrání 🙂 Myslím, že bych se dovezla i do tý porodky až to na mě příjde 😉

pajka00
26. okt 2009

🙂 Jo bsík...ty už pomalu trénuj.To čúrání-to je síla, že?🙂)
Díky Ivu-držím palce, ať je to v pořádku a můžete zkusit umělé. Když spolu už dítě máte, myslím, že to není takový problém, jako když ještě žádné není...už máte vyzkoušené, že to jde🙂 Ale už moc pak neotálejte, protože čas šíleně letí a taky se to nemusí hned povést🙂

ivulinecka
26. okt 2009

no přišla mi maminka tak končím pa

zab37
26. okt 2009

ahojte 🙂
tak presne som patrím, mám 37 a hrooozne veľkú túžbu po bábätku 😉. bola som v iných témach, takých boľavých ☹ , ale pomohli, z časti určite.
tento rok sa mi podarilo 2x otehotnieť. prvý raz MA vo februári a druhý krát spon.potrat 9.9.09 v 19tt, (nie sú tie čísla divné? ☹ )
takže som teraz v období ,,ničoho" len takého čakania na min.4-6cyklov a moc dúfam že do tretice to bude všetko o.k. medzitým som sa dala na rôzne vyšetrenia.....
som hrozne rada že je veľa takých žien okolo 37-40 čo majú v pláne dieťatko, môj lekár podľa toho čo mi rozpráva nie je moc nadšený tehotenstvom vo vyššom veku, zajtra k nemu idem, tak uvidím či ma podporí....

pajka00
26. okt 2009

zab ahoj....to je smutné, že ti těhotenství tak dopadlo, ale je fajn, že už 2 děti máš-aspoň trošku útěcha. Určitě se zadaří, navíc, pokud tvůj doktor je tak vstřícný, tak je to fajn, že máš oporu i u něho🙂 No já pořád říkám, že devítky jsou ňešťastné číslo-houby 13!!devítka to je...Budu držet palce, aby vše bylo v pořádku a ty ses dočkala zdravého mimča. Co si necháváš vyšetřit?

gejbule1
26. okt 2009

Ahoj holky,mám radost tak se vám musím pochlubit 🙂 .Dnes mi volali první výsledky z Pronatalu.Dělali mi bakteriální výtěr pochvy a našli velké množství různých bakterii a chlamýdie.Mluvila dr.jen stručně do telefonu ale jsou to bakterie které nemají žádné příznaky.U žen způsobují předčasné porody a potrácení,cysty záněty dělohy a vaječníků atd a u mužů mohou způsobit deformace spermií a když to není léčeno tak i rakovinu prostaty.Néé že bych měla radost co mám za bakterie ale že už něco našli čím by to mohlo být.
Budeme brát s manželem antibiotika 3.neděle a pak půjdu na kontrolní odběr.

gejbule1
26. okt 2009

pajka to jsou šílené částky.Byla jsem na to úplně stejně jako ty.Já 2děti manžel žádné o to víc jsme chtěli.Jenže já před Lucinkou několikrát potratila.Byly to nervy ale vydrž podaří se vám to 🙂 .
zab vítej mezi snažilky 🙂 .Ještě jsi mladá já měla Lucinku v 38letech.

pet.s
26. okt 2009

zab vítej. Jo tenhle přístup dr znám. měla jsem mladého obvoďáka a ten mi řekl, že sjem se zbláznila.Tak jsem ho vyměnila. 😉 Mám ted staršího dr. Ten měl sestru v podobné situaci, co já. Takže mě velmi chápe a podporuje. Dokonce mi řekl, že omezení hrazení IVF pojišťovnou věkem mu přijde diskriminační!!To mě taky, ale co s tím nadělám? Mě už to bude stát 70 tisic.

A proti 9 se ohrazuji. Je to moje štěstné číslo. Hele my ted měli při oplodnění a transferu samé hezké čáísla, 1 a 7 a taky to dopadlo špatně.

Gejby no to je super zpráva.Konečně máš odpověd na věčnou otázku proč?, vid? a konečně máš nějaký směr cesty. My stále čekáme na pitevní zprávu mimíska.taky bych už chtěla vědět, proč.Ale ještě musíme čekat měsíc.Sere mě to.

gejbule1
26. okt 2009

pet ještě jdu na řadu jiných vyšetření krev atd.To je jen začátek ale už nic jiného najít nemusí ☹ .
pitva strašně dlouho trvá to znám.Chtěla bys aby něco našli nebo raději ne?

pajka00
26. okt 2009

jo je to katastrofa, co se týká peněz!!! zmetci státní.....kdejakého alkoholika, hazardního hráče léčí zadara a když nemůžeš mít dítě-tak si to zacáluj.....no končím na toto téma, protože bych se rozčílila.
Je fajn Gejbule, že ti něco zjistilii...aspoň se něco začne dít....třeba to zrovna bylo tímto....
Tak 9 máš šťastnou pet?Tak fajn-aspoň někdo🙂)) Všechno je stejně náhoda a né otázkou čísel nebo osudu...aspoň já si to tak myslím....

gejbule1
26. okt 2009

já o tom nevěděla do teď vůbec nic a úplně mi ty sumy vyrazily dech.Máš pravdu každý bezdomovec má léčbu zdarma.Ale to je akorát na nasrání.....Pardon za to slovo!!!!

pajka00
26. okt 2009

ty ceny jsou děsné, a to je v některém caru dokonce za 100tisíc.....a pokud to zkoušíš víckrát a platíš si to všechno sama......zoufalství, opravdu. Nasrání je hodně slabý výraz, co mě v souvislosti s tímto napadá....ale to my bohužel nevyřešíme. A přesně-proč je 40-tka hranice? proč by nemohla pojišťovna platit dýl? Vždyť trend mít dítě je přece v dnešní době jinde, než to bylo za nás....v 18-cti naprosto normální....dokonce v 16-cti. Kolik teď znáte holek, které mají teď 16 a čekají dítě?? Je jich strašně málo-naštěstí a posunuje se to dál. Není lepší mít dítě ve 40-ti než v 16-cti? Určitě je to pokaždé úplně něco jiného, ale myslím to z pohledu zabezpečení, zkušeností, výchovy atd. tak nechápu pojišťovny, proč by to nemohly proplácet....dejme tomu do 45---Jasně, v 50 mít dítě je už asi fakt pozdě...ale 40-super věk ne?🙂

zab37
26. okt 2009

pajka, pozerám, že máme skoro rovnako veľké deti 🙂.... no začala som krvou, hematologia-trombofilné stavy a tiež štítnu žlazu, plánujem hormonálny profil a ešte neviem čo... 😒 dúfam, že toho nebude veľa, veď sa cítim taká zdravá a mladá 🙂 🙂 🙂 ale momentálne dosť smutná ☹ ....
ahojte všetky ostatné 😉 , tak ma vie potešiť, keď niekto v mojom veku má, čaká alebo chce dieťatko 🙂 🙂 to je pre mňa taká nádej a radosť. prečo by sa to nemalo podariť aj mne, aj všetkým žienkam, ktoré chcú..... 🙂
tiež som sa nikdy nezamýšľala nad deviatkami, no keď som to prvý krát napísala, prišlo mi to také divné....pekný deň vám prajem a dám vedieť ako ma ten môj doktor podporil

gejbule1
26. okt 2009

naprosto moje slova to co jsi napsala.Já si zkusila obojí.Gábi jsem měla v 17letech a Lucku v 38.Na 100% je to později lepší.Víc si vše užíváš,máš peníze,jsi vybouřená,natěšená,klidnější.Teď je to SUPER!!!

pajka00
26. okt 2009

Ty jo, tolik vyšetření, mně normálně nedělali vůbec nic!Vzala mi Dr. stěry, zjistila, že je vše OK, chlamidie ani žádné jiné nemám a tím to skončilo. Te´d v Caru nám jen vzali krev-taky u obou OK, podle UTZ, který měl za 2minuty hotové mi pochválil dělohu, nafásla jsem injekce a hotovka🙂 Tak dej vědět, jak jsi dopadla!🙂
Já jsem sice měla první dítě ve 22, ale myslím si, že teď bych si to užila už jinak...Navíc, v 25ti se mi narodilo druhé-takže to byla honička - ten první rok úplně a člověk tak šidí obě děti...Jen se těším, že se to podaří a já si to fakt vychutnám, protože přece jenom-bude opravdu poslední mimčo v mém životě🙂

gejbule1
26. okt 2009

zab na mě taky někdo kouká blbě že chci mimčo ještě v tomhle věku.Co je ti po lidech.Dej vědět jak jsi dopadla 🙂

irafa
26. okt 2009

ahojte holky
tak mame spravnou polohu mala si dala řict a je už otočena hlavičkou dolu
pěkně se vrtěla a dokonce si škytla se doktor smal byla se mnou Věrka tak si to užila vic jak ja koukala totiž s doktorem na telku mě ji pak otočili ale jen na chvilku bych koukala pořad 😀 😀 😀 😀

pajka00
27. okt 2009

ahoj irafko-tak je super, že je vše OK a malá je nachystaná...tak ještě chvilku a už aby sis balila tašku,co?Hrozně to uteklo....hlavně, ať jste vpořádku a malá ještě chvilku hnízdí u tebe🙂

bsik
27. okt 2009

Dobré ránko, můj má 9 jako úplně nejšťastnější číslo. Dokonce ho má i na dresu. Iraf to je bezva, že je malá otočená tím správným směrem, alespoň nebude blodit a ty se brzo dočkáš 🙂
A k těm penězům.............to vůbec nemá cenu se k tomu vyjadřovat. Člověk se akorát naštve....kuřáci......feťáci........A když dostane kuřák rakovinu plic a po velmi nákladné léčbě si zas zapálí..... 😠

pajka00
27. okt 2009

Ahoj bsik, no vidíš-ještěže má každý jiné šťastné číslo, jakby to vypadalo, kdyby měli všichni stejné🙂 Můj má 4 na dresu a dcera taky🙂) Náhoda.Tak holky....už se těšíte na porod? jste skoro zároveň...to budou miminka, už se těším na fotečky🙂

zab37
27. okt 2009

zdravím 🙂 lekárovi idem až zajtra... tak zatiaľ nič nové, ale pekne ste to tu popísali, len sa budem musieť trošku zorientovať, niektoré tu čakajú mini 🙂 🙂 a už za chvíľku 🙂 a my ostatné začneme na tom pracovať. 😉
gejbule, tiež si myslím, že to teraz bude super, ty už dievčatko malinké máš a chceš ešte? 🙂 🙂 jéééj.
iraf všetko dobré prajem 🙂 pajka, tie vyšetrenia som si dala spraviť sama, hrozne ma nahnevalo že moje dieťatko-dievčatko nedali na pitvu ani nič podobné, na histologiu len časť placenty. ☹ takže neviem nič konkrétne. sama sa snažím zistiť či je to vo mne.... nefajčím, nepijem ani kávu... tebe sa tiež niečo podobné stalo?

pajka00
27. okt 2009

Já jsem potratila v 8 týdnu-takže jsme to nijak neřešili..prostě to odešlo a hotovo...stalo se mi to jen 1x, takže jsem předpokládala, že za 3 měsíce, až se začneme snažit, se to opět podaří a bohužel, od loňského července nic...takže jsme se vrhli do umělého, ať aspoň něco pojišťovna zaplatí, dokud může. Mně zatím nic nezjistili, ani příteli nenašli nic, co by mělo vadit-takže si myslím, že u nás je to snad jen otázka času...Věřím, že mi injekce pomůžou, aby se zadařilo. Určitě je fajn, že ses nechala vyšetřit, když se neví příčina a přece jen, už jsi byla v pokročilejším stádiu těhotenství. Tak držím palce, ať ti nic vážného nezjistí a zadaří se co nejdřív🙂

hanula11
27. okt 2009

AHOJ HOLKY
Tak už jsme dvě 🙂 . Adélka se narodila 22.10 za minutu dvě, vážila 3.80 cm a měřila 52 cm. V neděli nás pustili domů, ale na netu jsem až teď. Tak Vás všechny moc zdravíme, dala jsem tři fotečky do alba, tak se jukněte, ahojte 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre