Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

mnamko
1. sep 2010

@gejbule1 tak konečne mi niekto potvrdil,že sa dá materstvo užívať aj v neskoršom veku
Deti to ako zobrali aj pomáhajú?

gejbule1
1. sep 2010

opravdu je to super,jinak bych se nesnažila ještě o jedno 🙂
Holky naprosto v pohodě na miminko se těšily.ale s pomáháním se nic moc nepřetrhnou.Ale mě stačí že můžeme občas s manžou do kina nebo na večeři a oni bez řečí pohlídají.To je veliká výhoda velkých dětí 😀 😀 .
Buď šťastná,užívej si to a na ostatní lidi se vykašly 😉 .

evapavla
1. sep 2010

@mnamko, jasne že to bude super, kamoška má 40 rokov, 9 ročného chlapca a 2 mesačnú princeznú, nevie si to vynachváliť , jej mamka ju mala tiež po 40, zobrali to úplne v pohode hoci jej už veľmi pomáhať nevládze, kamoška hovoríí, že jej mama omladla o 10 rokov, moja sestra mala prvé v 37 a užíva si to neskutočne, 🙂 nič krajšie sa ti stať nemohlo 🙂

awalancha3
2. sep 2010

mnamko.................. ja mam cerstvych 40 rokov a za 2,5 mesiaca budem rodit..... a viem si porovnat tehu ked som mala 20 a teraz ked mam 40 rokov..........aj vtedy som, ako 20 rocna som do toho dala vsetko co som vedela a mohla... ale je to ovela ovela menej ako teraz ked viem, chcem a mozem dat ovela viac... citoveho aj materialneho, aj skusenostneho aj trpezlivostneho............ samozrejme zalezi na tom, ci dieta bolo alebo nebolo zelané........
.....co sa tyka priebehu tehu............ nie je v tom ziadny rozdiel............absolutne ziadny, opuchaju aj 20 ročne aj 40 rocne, osobne nemam zatial problémy............vobec nie je citit z pohladu tehotenstva kolko mas rokov, len z psychického hladiska sa na to viac tesis a viac si to vazis a neberies to ako samozrejmost........ no a este jedna poznamka........v poradni som vo vekovom priemere, vobec nie som exot, na ktory pozeraju 20 ročne mamičky...... vacsinou su tam cca 30-35 rocne, par mladsich a par starsich,.. a povedzme si uprimne, dnes sa zeny o seba staraju a 30-40 rocne vyzeraju rovnako skvelo ako keby mali o 10 menej.... vyzera to uplne ok....... ehm, ja som ocakavala, ze vsetci budu brat na mna ohlad, ze v takom veku cakam mimi a ze budem stredobod pozornosti.. no a máš ho vidieť, všetci to beru normalne- ziadna mimoriadna pozornost........ a ked uz si chcem silou mocou vynutit zvysenu pozornost a ohladuplnost, tak nenapadne upozornim, ze uz mam 40 rokov a reakcia okolia je.... že vsak to je teraz normálne (uprimne ale priznavam, ze vyzeram tak na 34 rokov-genetika)........ takže aby som bola nejako vynimocna asi by som musela mat nad 45 rokov...................
... a ked nejaka 40 rocna zenska zacne inu 40 rocnu zenu, ktora je šťastná tehulka ohovárať...........tak je to prečo? no prečo?... lebo si uvedomuje, že tam kde ona končí tam tehulka začína.................. 😉

mnamko
2. sep 2010

Pekne si to napísala ani ja nevyzerám na 40a ani sa tak necítim,ale mám pocit že nás už okolie odpisuje ako matky ,ako keby sme nič iné okrem oddychovania pretože máme velké deti,nič nedokázali pripadám si ako už hodená do starého železa,mám taký pocit najviac mi to dala pocítiť jedna kamoška.

martulle
2. sep 2010

mnamko@nic si z toho nedělej,je to smutné,mě taky moje kamarádka za tohle odsoudila a už kamarádky nejsme,sice mě to dost mrzelo,ale už jsem to přešla.Těhotenství mě dalo sílu řeči překonat,at si každý říká co chce.awalancha@fakt jsi to napsala pěkně,hlavně to poslední....tam kde ona končí,tam těhulka začíná....a máš pravdu.Taky jsem si myslela,že budu těhotenství prožívat huř,ale jsem v pohodě,ani klouby mě zatím neboliju,jak při 4těhu,to jsem ani chodit nemohla.Taky jsem si myslela,že dost přiberu a zatím jen 4kg.Akorát mě šíleně moc a často pálívá žáha,to už fakt nevím co si dát.Ale jinak je mě fajn,miminko kope,srdíčko bije a my se těšíme až toho drobečka budeme držet v náručí.Tak maminky,přeji vám všem pěkné těhulkování a hlavně si to užívejme,čas letí a za chvilku tu budou miminka snámi

pet.s
2. sep 2010

Moc vás nestíhám číst. Finišujeme v bytě. Bordel úplně všude,ale už se to rýsuje. Takže celé dny makám a makám.Alespon nemám čas myslet na blbosti.Taky mi je lépe když se hýbu.
Jinak dnes KO v Podolí.Zažila jsme strašný šok. Mám nějakého jiného doktora. Ta moje výborná dr, asi odešla či co. Tenhle je tak 2 kroky od rakve. Dnes mi hledal ozvy a nic neslyšel, tak pustil UZ,ale neviděl srdeční akci.Sháněl nějakého kolegu, aby se na to podíval. Nejprv jsem byla klidná a říkala si, že jsem malou ráno cítila.Ale když začal, že nemůže najít srdeční akci, tak jsem se rozbrečela. Pak tedy znovu vzal ten mikrofon a Terinka jako hodná holka se ukázala. Kopla mě a v tom zachytil to srdíčko. Spald mi šílený kámen ze srdce. Ještě teď se nemůžu vzpamatovat. Pořád sleduji pohyby. Jenže já přes ty srůsty toho moc necítím.
pak jsem se ho ptala, jak to vlastně bude s porodem. Před tím mi dr říkala, že hospitalizace od 36tt a bude se čekat. Tak na mě koukal jak z jara, že nechápe proč tak brzy do porodnice a že to nechá na moji dia dr.Když jsme se ptala jestli budu rodit císařem nebo přirozeně, tak mi řekl, že budu rodit předčasně(před tím,ale nechípal, proč chci rodit dřív)tak by byl lepší císař,ale že tedy s mým břichem neví. A že by raději přirozeně.No takže opět vím houby na co se připravit.
Holky, já se fakt z těch dr zblázním. Já mám fakt smůlu na dr. Přisahám, že až porodím, tak nechci zase pěkně dlouho dr ani vidět!!!!!!!!!! 😒

evapavla
2. sep 2010

@pet.s šetri sa s tým upratovaním 😉 , ...no a lekári, aj ja si veľakrát si pripadám ako Alenka v ríši divov..... 😕

izina
2. sep 2010

@mnamko Ahoj, je to moje "první" a fakt si ho užívám. S malou se člověk nenudí, jen nevim, jestli jsem omládla 😀 😉 , možná duševně, ale někdy si připadám stoletě 😉 . Nevyměnila bych to ani za nic

martulle
3. sep 2010

@pets holka,ten moment teda musel být děsný.Terinka byla asi jinak otočená,že doktor neslyšel srdíčko.A kdy máš jít znovu na kontrolu?a fakt se šetři,máš té práce moc.Jinak přeju hezké dobré ránko všem maminkám

ankava
3. sep 2010

@pet.s tak z toho by se asi zastavilo moje srdce. Fuj, dobře, že to takhle dopadlo.
Jinak, teď už jsi v 35. týdnu a myslíš, že je nějaký důvod, abys rodila už za týden? Je to k vůli tomu cukru?
Já kdybych si mohla vybrat, tak bych se asi nechala na ten měsíc zavřít do nemocnice a čekala. Každý den by malou prověřili a byla bych klidnější 🙂
Držím ti všechno co mám 🙂 🙂

pet.s
3. sep 2010

ankava přesně to je i moje verze. jsem sice už úplně hotová z představy, že budu někde mědíc ležet,ale zase po tom boji pro malou udělám cokoliv. Jenže mě přijde, že jsem jediná diabteička v téhle republice. 😒 nikdo neví, co se mnou.Kruci, tak snad mají nějaký standartní postup ne?

ankava
3. sep 2010

@pet.s taky mě to tak přijde, to potom celé tvoje lítání po rizikovkách je úplně na houby a jenom jsi měla nervy. Ale co, Terinka je v pohodě, tak si to odrodíš v pohodě jako každá jiná a budete mít třeba i přes 3kg 🙂 🙂 🙂

gabinkaa
3. sep 2010

ahojte dievčatá ako sa dnes máte?, konečne svieti slniečko po období dažďov

gejbule1
3. sep 2010

Ahoj holky 😀 ,konečně je tu taky pěkně a sluníčko.Hned je lepší nálada 🙂 .
Já jsem 8DC tak zase pomalu začínáme se snažením.2 porevizní MS už byly tak do toho jdeme znova 🙂

gejbule1
3. sep 2010

Jé holky dostala jsem skvělou knížku.Deník postarší prvorodičky.Je to super a moooc všem doporučuji.Znáte ji některá??

ankava
3. sep 2010

@gejbule1 no jo, já jsem si jí taky koupila, před pár měsíci jí holky tady strašně vychvalovaly, tak jí ted dočítám. I když upřímně, čekala jsem od toho malinko víc. Ale je to možná tím, že ta péče o mimi mě teprve čeká 🙂

izina
3. sep 2010

@gejbule1 Ahoj, budu držet všechno, ať se nemusíte snažit dlouho. Knihu jsem nečetla, ale název má pěkný, asi budu muset sehnat. Sice tolik času neni, ale zvládnu 🙂.

hadonoshka
3. sep 2010

Ahoj holky, tak se zase po nějaké době hlásím, u mně nic nového, jen malý začal chodit do školky, proběhlo to úplně v pohodě, hned první den 7,30-16,00 a říkal že je školka príma a že se mu tam líbí. Je vidět, že na něj měl vliv poslední týden strávený u našich ve společnosti 4 dětí mých dvou sester.
Malá zase začala chodit do první třídy a zatím je nadšená, od příštího týdne budou úkoly, tak uvidíme, jestli jí to nadšení vydrží.
pet.s já jsem se děsně lekla, řeknu ti že mně by asi klepla pepka, tohle by mělo být trestný, takhle děsit těhule. Hlavně že jsi ok a malá taky a doufám, že budeš mít v porodnici připojení k internetu, abys mohla referovat on-line.
Awal to jsi napsala hezky a já mám s malým stejnou zkušenost, asi jsem byla starší než ty holky, ale nebylo to vůbec poznat a vůbec jsem se necítila blbě. Mám taky další zkušenost s jednou paní stejně starou jako já a strašně se divila, že mám malé děti v tomhle věku. Vyjmenovala mi všechny svoje choroby a měla jsem z ní pocit, že už čeká jen na smrt. No tak při tomhle přístupu k životu se jí nedivím.
Mně to teda dost rozhýbalo, malé děti, navíc ta práce u zvířat a denně vyběhnu 30x schody bez problémů, dokonce jsem uběhla kilometr v kuse pro balík PPL, který se sem nedostal díky rozkopané silnici a v pohodě a to nechodím běhat a mám 161/78, no jo kilečka mi naskákaly po dětech, sladkých 18 kg nahoře, ale rozhejbaná jsem jak atlet před mítinkem. Nejhorší je ten věčnej bordel, byla už jsem zvyklá že děti vyrostly a byl pořádek a najednou je to tu permanentně jako po výbuchu atomovky a co si tak vzpomínám tak ještě tak 3 roky bude. Tchýně naprosto nechápe jak je to možný a furt mi dává najevo že jsem bordelář, už mně s tím fakt s prominutím sere. Teď jsem doma přes den sama, starám se jen o zvířata a snažím se to dát trochu do pořádku. Holky je tu zase plno nových tak vás zdravím, mám radost že je tu i těhulinka s počtem capartů jako mám já, jen to bříško mi chybí 🙂 ale to doženu 🙂
Jo holky a výhoda starších dětí je v tom hlídání to je pravda, kluk nám hlídá když někam potřebujeme vyrazit a je to paráda. Člověk si potom i na nákupu bez dětí připadá jako na dovolený :D
Tak zatím pa 🙂

evapavla
3. sep 2010

ja mám "Matkou ve vyšším věku", nie je to novinka, mám to už vyše 2 rokoch, odkedy som začala vážne rozmýšľať o miminku.
@gejbule1, je to niečo vtipné? či skôr poučné? držím pästičky na snažilkovanie 😉 .

evapavla
3. sep 2010

@hadonoshka , to sa krásne číta, že máš plný dom detí a snažíte sa o ďalšie babulko, ....aj ja by som prijala aj dvojičky, už nech to je. Ja už to ani nechcem nikomu hovoriť, že ešte chcem dieťa, lebo niektoré reakcie má zrážajú na kolená, najviac neznášam keď mi povedia, že čo chceš veď máš dve deti, načo si chceš ešte po potrate komplikovať život? čo keď sa to stane znova?
Mne by tie kilá navyše nevadili, hlavné je ako sa človek cíti, ja práve naopak teraz chudnem, nervy....., ale vôbec ma to neteší. Detský neporiadok je úplne ok, určite lepšie ako sterilne vyupratované 🙂

izina
3. sep 2010

@hadonoshka Ahoj, s tchyní mi připomínáš naše. Jen mi strčí nos mezi dveře, už slyšim cosi o bordelu. A to mám jen 1+1 /dítě+pes/. Byt 3+1 a stíhám holky vyvenčit, vyprat, uklohnit nějakou rychlovku, udělat nádobí a snažim se usměrnit malou, aby si začala uklízet, protože to po ní uklízet nestíhám. A ještě si s ní hrát. Večer už se mi do ničeho nechce. Asi bych se měla stydět, ale malá se zdá spokojená, tak jsem i já

evapavla
3. sep 2010

tak sa teda pripájam so storry svokra......má všetko vyuprotané, čisté okná - úplne čisté, utretý prach - úplne všade.......to isté očakáva od mojej domácnosti, prvé roky manželstva (vydávala som sa strašne mladá) som mala permanentné nervy z jej návštev, všetko som chcela mať tak aby sa jej to pozdávalo 😀 😀 😀 , už som sa našťastie z toho vyliečila a nejaké ponožky hodené v kúte ma už nerozhádžu 😀 😀 😀

gejbule1
4. sep 2010

Ahoj holky,přeju krásnou sobotu 🙂 Tady je nádherně sluníčko 😀

izina
4. sep 2010

@evapavla Moje skorotchyně sice každý den uklízí, ale dělá pořád stejné věci. Například i srovnává záhyby na zácloně. Ale když jsem se ptala po vysavači, aby malá lezla po čistém koberci, řekla, že je rozbitý. Nebyl, zkusila jsem ho. Chtěla jsem vysát v celém bytě a setřela mě, že koberce stírá mokrým hadrem na koštěti. Nakonec jsem luxovala jen v ložnici a obýváku, kde jsem musela utřít i prach. To jsou pokoje, které jsme obývaly, když jsme k nim přijely. Kuchyň a předsíň má vypíglovanou. Nikam jinam se návštěvy nedostanou 😀

pet.s
5. sep 2010

@gejbule1 jo jo četla jsem to. Jsem taky mamosaurus.@hadonoska no nazdar a co doma? dobrý?
U nsá vše při starém. snídám, za chvíli vezu kluka na fotbal.
dnes mě v noci vzbudil hlad a chut na sex, a už jsem neusnula. Ukojila jsem jen jednu touhu. Nažrala jsem se. 😀 Už mám definitivně hotový obyvák a kuchyň a dospělou koupelnu. Jo a Báry pokoj. Do ložnice zítra dorazí truhlář konečně na tu skříň.A zedníci budují už synův pokoj současně s pokojem pro Terinku.Takže pořád je co dělat. Teď hledám, kde by se dala sehnat tapeta Barta Simpsona. Mladej by ji chtěl do pokojíku. Holky nevíte?
s uklízením mi ani nemluvte. To je u nás věčný problé. Děti po sobě uklidí jen když už ječím a udělují tresty. Muž ji v bordelářství vadatně pomáhá. Chodí mi se paní na uklízení jednou týdně,ale bere to dost hopem, tak ted má přijít nová zájemkyně, tak uvidíme. Já uklízím každé ráno tak hodinku a pak když jsou všichni ve škole a v práci si to užívám,ale večer už neudělám skoro nic. Navíc se u nás jí na etapy. každý jak dorazí domů.Takže mě nejvíc sejří ta věčně zapatlaná kuchyn. Dětí pokoje neřeším dokud se tam dá projít. 😉 Ale přijde mi to jako věčný boj. 😠

gejbule1
5. sep 2010

@pet.s To je přesně jak u nás 🙂 . 😉 Občas mě mrzí že nejíme společně ale přeci někdo kdo přijde v 17h nebude čekat do 20h.To je blbost.Vyjde to jen někdy o víkendu.Kuchyň a obývák tam je celodenní binec který se uklidí až večer když jde Lucka spát.Dětí pokoje jsem se snažila řešit dokud byly malý a teď jen zavřu dveře a je uklizeno 😀 😀 .Těší mě že je to skoro všude stejný.

pet.s
5. sep 2010

@gejbule1 fakt??? já mám právě pocit, že u nsá je věčně bordel. ségra má barák a dvě malé děti a má naklizeno věčně. Sestřenice to samé. Mám z toho mindráky. 😉

gejbule1
5. sep 2010

@pet.s Fakt jak to dělají??To já když mám chvíli uklizeno tak z toho mám děsnou radost a užívám si to 😀

pet.s
5. sep 2010

@gejbule1 hele a jak to děláš s jídlem? připravíš jim to na talíř a pak jen do mikrovlnky nebo necháš v hrnci, nebo máte studené věčeře?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre