Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

jabluncanka
22. dec 2012

@dvojbottka a co Tvá imnita?? Máš ji vyšetřenou?? Mám na mysli protilátky proti spermiím,embyryím...atd...

hannachw
23. dec 2012

Zdravím vás dievčatá, všetko je raz prvýkrát a ja sa pripravujem na svoje prvé IVF, ale sme len na začiatku. Dr. mi predpísal Menopur a Cetrotide a v novom roku sa predpokladám začne "kolotoč"-len neviem aký. Podeľte sa o svoje počiatočné skúsenosti, čo ma vlastne čaká,, ako dlho to trvá, keďže môj Dr. toho veľa nenahovoril a nevedela som, že je potrebné sa pýtať. Som z toho dosť nepokojná... a každej z vás za radu povďačná ☹

bodka70
23. dec 2012

@dvojbottka , strašne smutné veci 😒 , na to sa aj ťažko niečo hovorí 🤐 😔 . napriek tomu prajem tebe aj všetkým ostatným babám tu na diskusii pohodové Vianoce, užite si ich v kruhu blízkych, ktorí vás podporia aj v ťažkých chvíľach.

dvojbottka
23. dec 2012

@gabaki
@evapavla
@mnamko ďakujem Vám dievčatá, ťažko sa s niekým o tom rozpráva, ste veľmi zlaté, je to veľmi, veľmi čerstvé, ale budem sa snažiť pozbierať ☹ 😒

gabaki
23. dec 2012

@dvojbottka ja Ti budem drzat paste 🙂. Prezite Vianoce v pokoji a laske.

syslica
24. dec 2012

@dvojbottka Posielam ti balíček, tam bábätko maličké.... hlavu hore, keď svet jasá, koniec sveta nekoná sa... osud nebýva len zlý - i vám sa isto pošťastí! 😵 Želám ti, aby to bolo čo najskôr, možno už v 2013 - ale dajte si čas, dajte sa obaja do poriadku... a nezúfaj, podarí sa. Držte sa!

dvojbottka
25. dec 2012

@syslica ďakujem pekne 🙂

gerdusha
26. dec 2012

@dvojbottka ,

nesuhlasim s tym, co ti povedal ten mudr...ze si na deti stara...nedavno davali v tv novinach prispevok, ako lekari v cechach pomohli 61rocnej zene a narodilo sa jej zdrave babatko...

nerozmyslala si o darovanom embryu?

gerdusha
26. dec 2012

inak...aby som sa aj ja trochu predstavila...nemam sice 40, ale len o par rockov menej...mam za sebou 8 stimulacii a zatial ziadna dotiahnuta do babatkovskeho konca...

planujeme ist este do 1 stimulacie, najradsej uz dnes...ale citala som si rozne studie a je dokazane, ze zimne ivf su neuspesnejsie ako jarne...tak chcem ci nechcem, asi radsej pockam na nejaky marec...aj ked je to strasne tazke...mame rok pauzu a zda sa mi to nekonecne...

dvojbottka
26. dec 2012

@gerdusha ahoj, nerozmýšľala som o darovanom embryu...ale sme sa dohodli s manželom, že sa dáme kompletne vyšetriť, aby sme vedeli prečo to je a či sa s tým dá niečo robiť....ani ja si nemyslím, že som stará, hormonálny profil mi MUDr. robila a bol v poriadku, keby som bola stará, nemala by som pravidelnú ms a myslím si, že by som sa určite cítila inak. Ďakujem za povzbudenie... ☹ 😉

zujanka
26. dec 2012

@dvojbottka ahoj, tak stará rozhodne nie si 🙂 to by som sa mohla uraziť 😀 My sme mali urobenú komplet reprodukčnú imunológiu, genetiku a ja som ešte mala hematológiu skús, určite to stojí za to

hannachw
27. dec 2012

@zujanka ahoj, a kde ste si dali urobiť tú reprodukčnú imunológiu, mne Dr. nič také neodporučil, aj keď takéto vyšetrenie by som chcela absolvovať

evapavla
27. dec 2012

@hannachw , aj keď mňa sa nepýtaš, ale my sme boli v Prahe, Mudr. Malíčková, naposledy mi dala kontakt na lekárku, čo sa bola u nich školiť a robí ten rozsah vyšetrení ako Praha, Mudr. Girovská, Medirex v Blave

olivia31
27. dec 2012

@evapavla Ahoj nepatrím medzi vás ale taktiež sa snažíme meť bábo mám za sebou neúspešné ivf a chcem sa opýtať či máš aj skúsenosť stou lekárkou a ak som to dobre pochopila tak tam robia aj reprodukčnú imunológiu? Som pozerala tú stránku len som to tam nenašla. Ďakujem.

zujanka
27. dec 2012

@hannachw ja som mala odporúčanie od svojej gynekologičky a vyšetrenie nám robili v tkanivovej banke v Košiciach

gerdusha
27. dec 2012

my sme si dali vysetrit vsetko v lete...genetiku...a reproimunologiu v prahe...u mudr. malickovej...urobili sme si vylet a spojili prijemne s uzitocnym.

mudr malickovu mozem len a len doporucit, je to slovenka a je z nej citit, ze by pre nas urobila prve posledne...neskutocne mila, ochotna, nema problem odpovedat na kazdu vasu otazku aj mailom...a dalsia vec: robi to uz niekolko rokov, vie co a ako...urobila nam vysetrenia podla toho, co sme uz mali za sebou a posudila, co este treba a netreba...

gerdusha
27. dec 2012

@dvojbottka

dala si si zistit aj amh? do akeho centra chodis?

co tak metoda PIGD?...to je vlastne zistenie genetiky oplodneneho embrya..je to sice drahsie, ale cloveku to moze vela napovedat...

dvojbottka
27. dec 2012

@gerdusha nechodím zatiaľ do žiadneho centra poviem ti, že ja som otehotnela tri krát prirodzenou cestou a ani raz to nedopadlo dobre, prvý krát som potratila v 6tt , druhý krát sme mali Edwardsov syndróm, čo je genetická chyba, a teraz 20. 12. som musela ukončiť svoje tehotenstvo tiež pre genetickú chybu. Smiem sa spýtať, čo je amh? Dnes som bola na kontrole u MUDr. a tiež mi povedala o PiGD, len ma upozornila, že bábo môže byť konštrukčne choré a to vylúčiť nevedia.Prosím ťa, nevieš aká je cena PiGD? a hlavne kde to robia. 😉

hannachw
27. dec 2012

@gerdusha
je výborné získať informácie ohľadom reprodukčnej imunológie, už sa pomaličky orientujem, nám Dr. odporučil len genetické vyšetrenie kôli zlému SPG. Máme ísť najprv na genetiku a následne s výsledkami na imunológiu?

hannachw
27. dec 2012

@zujanka
a postačovali výsledky z tkanivovej banky v Košiciach pre CAR?, keďže sme z KE najjednoduchšie pre nás by bolo absolvovať imuno v Košiciach, len mám obavu či spravia všetky vyšetrenia tak ako odborníci v Prahe, príp. Blave, a to potom radšej vycestujeme. Zajtra sa chystám ku svojej gynekologičke nech napíše odporúčanie

zujanka
28. dec 2012

@hannachw Pravdu povediac, v CAR ich ani nejak extra nepotrebovali ale podľa dr.vyšetrili všetko, čo by mohlo brániť počatiu a normálnemu priebehu tehotenstva

gerdusha
29. dec 2012

@dvojbottka

Amh je antimillerov hormon a jeho hodnota ukazuje, aku ovarialnu rezervu este mas. Tzn kolko vajicok ma zena este v tele.

Pigd stoji okolo 1000 €... Robia ho v roznych centrach, staci na nete popozerat cenniky roznych car. Ja osobne chodim do brna atam to robia

gerdusha
29. dec 2012

@hannachw

Ano najprv genetiku by bolo najlepsie. Ale objednala by som sa co najskor, cakacie doby byvaju dlhocizne a cakanie na vysledky este dlhsie.

dvojbottka
29. dec 2012

@gerdusha ďakujem za informáciu, nikdy som sa takýmito vecami nezaoberala, ale ako vidím, ak chceme ešte bábo, tak sa musím, len tie peniaze...hoci by mi ich nebolo vôbec ľúto... 😉

gerdusha
29. dec 2012

@dvojbottka

Nas snaha o babo zatial vysla na cca 12 000€....zatial...lebo to este nevzdavame... Na dovolenke sme este neboli, iba ta praha na 2 noci, ked sme boli na imunologii... Co zarobime, ide hned na vysetrenia a ivf... A nelutujem... Mam prioritu 🙂

dvojbottka
29. dec 2012

@gerdusha fúúú, tak to je iná suma, ale jasné, ja ťa chápem...ešte je to u nás veľmi čerstvé....tak sa musím dať dokopy a potom sa do toho pustím, keď nič iné, tak sa dáme do toho... 😉

hannachw
30. dec 2012

@gerdusha
@zujanka
ale aj pre všetky ostatné babenky, poraďte kde ísť na genetické vyšetrenia?
V piatok som bola u svojej gynekologičky..."no hrôza".., ja som to opäť vzala z opačného konca, keďže som predovšetkým mala v hlave vyšetrenie-imuno a tak už viem, že najprv genetika. Výsledky z genetiky na prípravu IVF určite nestihneme mať, keďže čakacie doby sú dlhé.

gerdusha
30. dec 2012

@hannachw http://www.znap.sk/ba/svalz/oddelenie-klinickej...

Ja som bola tu a s pristupom som bola nadmieru spokojna

gerdusha
30. dec 2012

@hannachw

Boli sme tam v lete, termin sme mali tusim za tyzden po zavolani. Na vysledky sme cakali cca 20 dni. Dostala som tip na tot pracovisko od jednej mk baby prave kvoli tomu, ze sa tam necaka dlho na termin a aj pristup je fajn. Tak vyskusajte tam... Aj ostatne... 🙂

zujanka
31. dec 2012

žienky pomoooc! Hodnota beta hcg 12. den od ET 0,26 moja dr. vraví, že je to hraničná hodnota a test treba zopakovať o 2 dni a Dr. Herman sa mi nevedel k tomu presne vyjadriť, kedže netuším v akých jednotkách dané laboratórium vyhodnocuje. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Už sa ale preventívne začínam zmierovať s myšlienkou, že to nevyšlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre