Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

evapavla
10. sep 2010

@gejbule1 presne tak 🙂 !!!

gejbule1
10. sep 2010

Jé holky já taky tak ráda tancuju,jen nemůžu najít klubík kam chodí starší a né jen puberťáci 🙂 .
Holky držím vám palce na genetice a jsem zvědavá jestli něco najdou 😒 .

skifarka
10. sep 2010

Ahojky holky, tak jsem se se dnes konečně dovolala sestře od MUDra. A výsledky mám následující, dělaly mně virologii a serologii. Takže cytomegaloviry, ureoplasma, cytoplasma, herpetické onemocnění a EBV virus - ok. Potom jsem zažila šok a nevím, co si mám o tom myslet, než jediné, že ten odebraný plod, tedy vzorek někam "zašantročili"/ztratily/ a teď se vymlouvají. Prý mně už genetika neměla, co zkoumat, jelikož tam už mimi, byť mrtvé nebylo.
Tak se podržte! Dne 9.7. v 11h. a následně stejného dne cca v 15h. tam byl mrtvý plod a ráno 10.7. už tam prý při revizi nic nenašli. Nechápu proč mně to neřekli hned. Ale buhví, jak to vlastně je. A to prosím, ze mě žádné krvácení vůbec nešlo! Mohli mně to říct po revizi, když jsem byla hospitalizována, ale to mně ujišťovali, že to budou posílat na genetiku! A pak mně sestra u mého gynekologa řekla, že to odešlo se stolicí, nevím, tedy kdy?!? To je pro fakt ještě dodatečně síla! Zase se mně ta bolest ozvala dost intenzivně.
Stalo se Vám to někdy?
Holky, co se týče tancování. Jsme byli asi před rokem na diskotéce pro starší a hráli 80 léta, takže moje mládí, bylo to docela fajn.
Ohledně věku k dítěti. Znám 30 leté stařeny, které jsou otrávené, věčně nas...é a nespokojené a 40, 50 l. šťabajzny plné života a sršící energií. Je to "kus od kusu" rozdílný. Buď někdo má životní vitalitu, i přes např. velmi těžké životní situace/ mohla bych vyprávět/ nebo je to leklá ryba bez života.
Zatím pa.

gejbule1
10. sep 2010

@skifarka Tak tomu teda vůbec nerozumím ☹ .To je pěkný bordel.A to co ti teda dělali je vše v pořádku?

pet.s
10. sep 2010

Ahojky holky, hlásím kontrola v Podolí. Máme 2400g. 22.9.nástup do porodnice 😖

ankava
11. sep 2010

@pet.s držím všechno, co mám. Máš to za chvilku, holčička má hezkou váhu. A chtějí ti porod vyvolat už toho 22. nebo si tam ještě poležíš?

pet.s
11. sep 2010

@ankava poležím, asi budou čekat, co na to malá 😀

evapavla
11. sep 2010

@pet.s , držím veľmi palce, aby si to čakanie v nemocnici zvládala čo najlepšie a aby sa malej chcelo von až okolo termínu 🙂

gejbule1
11. sep 2010

@pet.s docela ti závidím ten pocit až budeš mít Terinku v náručí.Je to strašně silný a krásný pocit.Snad ho ještě zažiju.
🙂.Jdeš na císaře nebo budeš čekat na normální porod?
My jsme včera zaplatili dovolenou a v úterý odlétáme za sluníčkem.Je to to nejlepší na moje nervíky.Už se strašně těším.Bude i snažení ale už to asi nebude nic platný jsem už za ovulací.

awalancha3
11. sep 2010

pets.............................. drž sa!!! už len chvílka a stane sa to, po čom si tak velmi túžila.............. 😉

awalancha3
11. sep 2010

juchúúúú....už som v 30tt.........už len 10 týždnov..........

zulik
11. sep 2010

Gejbule1, bylas někdy v Lucerna Music baru na diskotéce 80. a 90 léta? Je to tam fajn, my tam s manžou párkrát byli a věkové kategorie tak akorát. /viděla jsem tam i Wievegha/ Běží tam videoklipy z těchto let.

pet.s
11. sep 2010

@gejbule1 na to se moooc těším...zajímá mě jestli tp je stejný jako když jsem poprvé držela v ruce naši Báru v erárních růžových dupačkách s oslíkem. 😉 nebo když jsem si v červené mikince odvážela z kojeˇnáku Daníka. Neboj se taky se dočkáš. 😉

skifarka
11. sep 2010

@pet.s to už Ti uteče jako voda a za chvilku budeš držet malou Terezku v náručí. To už máš "za pár". Ty se máš 🙂
Drž se! Tfuj, tfuj.
@gejbule1 jak jsem psala, vyšetření z krve, tzn.cytomegaloviry, ureaplasma, cytoplasma, EBV virus, ... všechno mám v pořádku. Příští středu, 15.9. jdu ještě na krev, tak jsem zvědavá, co mně k tomu, že už tam nic nebylo, ještě sestra řekne. Znovu se přeptám. Ale více jsem zvědavá, co mně 5.10. řekne doktor. Je to dost podivný 😠 . Ještě mě čeká 23.9. Imunobiologie v Podolí. Ale moc tomu všemu nepřikládám váhu, že by něco zjistili.
Blbý je to, že by třeba genetika mohla něco napovědět, takto to bude zase pokus "vabank". Ale to víš nejlépe i ty. 😒 I když by se to náhodou povedlo, tak se budu už strašně bát, to se ani nedá popsat, jak moc. Ale to asi i vy všechny holky to taky tak máte. Trošku začínám přemýšlet opět i o umělém oplodnění, přeci jenom tam jsou ty spermie pod kontrolou. Na netu jsem koukala na nějaké pracoviště, které se specializuje na oplodnění žen nad 40 let. Snad se jmenuje Prague fertility, sídlí v Praze 7. Ale na druhou stranu asi střídání gynekologů a pracovišť taky nikam nevede. V pá jsem si v lékárně na Dejvické objednala Femigard.
Dnes jsme byli v Ikee koupit matraci, rošty a nějaký regál a bylo tam takových těhulek, že jsem to nezvládla a začala brečet, jak o život. Asi na tom ještě nejsem zrovna dobře. Přítel a moje máma na mě koukali a nevěděli, co se děje.
Někdy mě máma strašně štve, dovede být strašně tvrdá a drsná. Ještě, že mě přítel podržel a má pochopení.
Taky to tak někdy máš s mámou?
Přeji Ti hezkou dovolenou a třeba zrovna změna prostředí zabere 🙂 nebo se pozitivně naladíš a zadaří se.

pet.s
12. sep 2010

@skofarka jo jo taky jsem měla tyhle stavy. Ale já mámna tohle fajn chlapa, ten má náruč vždy otevřenou. S mamkou na fňukanou moc nehrajeme, ale zase umí pomoci. Spíš já před ní neumím tak projevit emoce.

evapavla
12. sep 2010

@gejbule1 , to nevadí že máš po ovu, tá môže byť aj vyprovokovaná.....iné prostredie, pohoda, organizmus si to dokáže zariadiť, uži si to 😉 ,
@skifarka, tieto vyšetrenia ti dal lekár automaticky? ja som sa min. týždeň pýtala sestričky na čo ma môžu poslať a povedala, že na nič, že som mala všetko v poriadku, neviem čo to znamená "všetko", nejaké veci si zariaďujem sama, ale aj na štítnu žľazu mi povedala, že mám ísť obvodnej po výmenný preukaz, niečo tam splietala, že to sa robí až po druhom potrate......, tak ja rozhodne na žiadny ďalší čakať nechcem
Mňa na začiatku chytali plače v každom oddelení s detským tovarom, v BA v Ikeii tiež, je tam blízko jedálna časť kde si zvyčajne niečo dáme a časť s detským tovarom, pred časom sme tam pozerali prebaľovacie pulty ☹
Ja tiež nemôžem prejaviť emócie pred rodinou, jedine pred manželom, svokrovci to absolútne nechápu, švagriná taktiež, nechce sa mi preto to pred nimi ani spomínať

U nás včera celý deň pršalo, náladu som mala pod psa, chvalabohu dnes je slnko, hneď mi je lepšie

kettysek
12. sep 2010

ahojky holky
tak se hlásím po pár dnech znovu do klubu 😀 snažilek. dnes je nádherné sluníčkové počasí, ale náladu mi to moc nepřidává. Dnes jsem 20 DC, od 17 DC mám PMS, takže očekávám mrchu každým dnem (mám to zhruba za 22 dní), tož sem se už naštvala a zakoupila Femigard jak jste mi poradily a zároven aj kyselinu listovou a vrhám se do víru snažení..tak držte palečky. Ikdyž mám strach že se to už nepovede a zároveň pokud se to povede, zase budu mít strach aby to dopadlo dobře, a navíc bych byla v naší dědině EXOT!! 😝 , ale kašlat na lidi at si každý zamete před svým prahem že? a já rozhodně taky nechci čekat na vnoučata a na důchod do kterého (dá-li bůh a vláda) půjdu za 21 let! 😅
Včera jsme byly sbírat na poli brambory..a sklidili jsme ještě míň než zasázeli, tak ten rok je letos opravdu úrodný na všech frontách 😖
Mějte krásnou neděli a pac všem a sluníčko at vás šimrá na dušičce 😉

skifarka
13. sep 2010

Přeji Vám všem holky, krásné pondělí.
@evapavla, doktor mně vyšetř. navrhl sám, myslím tím serologii a virologii. Jinak jsem si našla na netu, nadaci "Mateřská naděje", která sídlí u nás v Praze 6 a ta, resp. jedna pani doktorka v této nadaci, mně zprostředkovala imunobiolog. vyšetř. v Podolí. Už jsme ho s přítelem měli 1x udělané v Plzni u MUDr.Ulčové-Gallové, ale zkouším stále vše, co se nabízí. Chtěla jsem využít ten mezičas, kdy jsem čekala na cytologii a genetiku, ze které nejsem moudrá.
Příteli tehdy zjistili 40% protilátek x svým spermiím, protilátky se nalepí na akrozomy/hlavičky spermií/ a ty se skoro nepohybují. Dali mu 6 injekcí/kortikoidy/ a ty si musel píchat, píchal si je do nohy. Do břicha neměl odvahu.
Když si vzpomenu, jak jsem si teď v posledním těhotenství, které skončilo ve 14.týdnu, píchala každý den injekce/Fraxiparin na ředění krve/ do těhotnýho břicha/ teda musím říct, nic moc/, tak v tomto ohledu ty chlapi moc nevydrží.
Zkus si říci o vyšetř., konkr. virologii a serologii. Měla si někdy udělané, imuno vyšetř.? Tak si zkus o to říci. Existují nejrůznější druhy protilátek u chlapa i u ženský, které můžou bránit v otěhotnění nebo způsobují špatné uhnízdění nebo potraty. Já zase navrhnu svému gynek., ještě štítnou žlázu, ale i tu jsem měla myslím v minulosti udělanou. Hrozně mně štve, jak se člověk musí furt někde "pídit" po inform. a "dolovat" z těch doktorů doporuč. na vyšetř..
Holky vůbec nevím, jestli se máme "pustit" do snažení? Mám za sebou teď po 3.potratu, 2 cykly. Jestli to není brzo, ale vzhledem k mému věku, zase nemám na co čekat. Nebo mám počkat na výsledky imunobiol. vyšetř./23.9./? Výsledky budou až buhví kdy. Nikdy mně nic, nikde nenašli. I karyotyp/dělá se z genet.vyšetř./, máme oba s přítelem ok. Známá, která měla sama problém s otěhot., mně radí, ať se vyprdnu na nejrůznější vyšetř., že mně stejně nikdy nic nenašli a ať to zkoušíme a zkoušíme.
U nás bylo dnes nádherně, na sluníčku bylo 35 C.
Jdu konečně spát 😔

hadonoshka
13. sep 2010

Ahoj holky. Tak jsem chystala překvápko, od minulého týdne jsem měla několik pozitivních těhu testíků, jenže v sobotu jsem začala krvácet a test byl bílej, takže počítám, že už tak 3-4 dny předtím to padlo. Je to škoda, mohla jsem dnes být 5+0, no ale zas kdyby to nemělo být v pořádku, tak je lepší, když to odejde takhle brzy, než se pak nervovat později. Jedna věc mně ale těší, že se mi alespoň daří otěhotnět přirozenou cestou. Zbývá ještě drobnost dotáhnout do do konce, no ale budu optimista. Musím říct, že mi opět pomohl Sarapis Soja, kdy jsem ho užívala poctivě měsíc 2x denně a hned to bylo, takže teď po MS jdu opět do něj. Akorát mně štve, že mi manža jede zrovna přes plodný dny na služebku do itálie a nemůže to posunout kvůli šéfovi. A zrovna teď když je tělo rozbouřený by se to třeba mohlo znova chytit. No uvidíme, třeba se mi posune ovulka o pár dní a zadaří se. Pořád je šance na letňátko a ještě tři měsíce bude, takže jsem fakt optimista. Akorát ten čas mrcha letí, za 3 měsíce 43 let.

Skifi já bych do toho šla už teď, není na co čekat.

Awal utíká to, paráda, hlavně že jsi ok.

Pet.s to má taky za pár, taky dobře že je všechno ok. Jinak holky už to chce nějaký nový těhule. Nebo nám holky odroděj a zase nebudeme mít koho sledovat 🙂

martulle
13. sep 2010

Ahojte holky,@hadonosko to je škoda,že se to neudrželo,ale jak píšeš,lepší když ted,než aby to odešlo až by to bylo větší.A to máš bezva,že mužeš otěhotnět přirozenou cestou.To my kdyby jsme chtěli další a uvažovali jsme nad tím,tak by jsme museli podstupovat celé umělko od začátku a to už by jsme finančně asi nezvládli.Tady tento mimisek nás vyšel skoro na 50tis.Ale já vím,co jsou peníze,oproti dětátku.Tak se jen snažte dál a uvidíš,ono se to povede.Jen ten čas,kdyby tak neletěl a ty roky nám tak neutíkali 😀 @skifarko já bych taky zkoušela dál a dál

kettysek
13. sep 2010

@hadonoshka Ty holka jedna 😅 na jednu stranu je mi líto že se ti mimi nechytlo a na druhou stranu jsi mi vlila do žil naději, že i v našem věku(za týden mi bude 43) se to podaří přirozeně!
Já ted prožívám šílenej PMS, je mi furt do breku hádám se s manželem, břicho jak pátrací balon a na prsa si ani nešahnu...a to jsme teprv20 DC.
Koupila sem si femigard, tak se mi to snad upraví a po MS se do toho zase vrhnu, počítám pořád do kdy se ještě snažit protože sem si dala "metu"-porodit do 44!
Jinak by to fakt chtělo další těhulky, Pets a Pajka to mají za pár...ty další za okamih..a co my pak tady snažilky opuštěné 😔

hadonoshka
13. sep 2010

kety proč rodit jen do 44? Basiková rodila ve 46 🙂 Takže já mám metu otěhotnět do 45

hele a 20 DC nejsi náhodou těhule? Když tě ty prsa tak bolej, třeba to není žádnej PMS 😀 Navíc jestli jsi vzteklá haha..........

martul neboj, já tě doženu 😀

kettysek
13. sep 2010

@hadonoshka ty srando....kéžbys měla pravdu!! ale vidím to bledě..teda spíš červeně 😠 ....
já sem vzteklá a řvu u toho...dobrá kombinace... 😖 . Tady svítí sluníčko a ani to mi nevlévá do žil optimismus...su normálně naštvaná jako Jirásková ve Slunce , seno...pápapáápapáá 😀 😝 🙄

kettysek
13. sep 2010

Janettko, chtěla jsem se tě zeptat na ten Femigard...jak se užívá? Je to jedno který den cyklu ho začneš brát? kdy se u tebe dostavily první výsledky?

janettka
14. sep 2010

@kettysek ahojík holky jsem tu jen na skok,nějak nestíhám.Já jsem ten famigard začala pít hned jak jsem si ho koupila,asi týden po revizi a mrcha mi přisla přesně na den měsíc po revizi,to už je úspěch před tím jsme ji měla 2x vyvolávanou....teď čekám ve čtvrtek druhou tak jsem zvědavá jaká bude,podle toho jak mě bolí v zádech a jsem nerv tak by měla dojít už co nejdřív a v plné síle... užívám ho 3x denně lžičku zapiju deci vody..

gejbule1
14. sep 2010

Ahoj holky zdravím Vás 🙂 .Nemám teď moc času a taky mi dost zlobí připojení.Tak se jdu s Vámi na týden rozloučit 🙂 .
Holky držím palce s genetikou a s ostatními výsledky.
Pěkně se tu snažte 😀 😀 .

janettka
14. sep 2010

ahojík gejbi tak si užijte dovolenou,nás tu necháš s tímhle počasím co?Ach jo já z něj mám depku!

gejbule1
14. sep 2010

@janettka To počsí je fakt síla,to na náladě moc nepřidá 😠 .

evapavla
14. sep 2010

@gejbule1 , krásnu dovolenku!!!!, my tu máme slniečko a zajtra znova

evapavla
14. sep 2010

Tak ešte správy zo včerajšieho vyšetrenia, genetička mi povedala, že z jej pohľadu sa ich výsledky nemýlil a čakala som dievčatko, teda keď som v správe mala napísané niečo iné, tak to bolo spôsobené tým, že dieťatko už chvíľu nežilo...., že ona vylučuje, že to bolo z amniozentézy, skôr, že stala nejaká porucha placenty, že sa stáva a nemá to nijaký súvis s vyšším vekom matky, zobrala mi krv na trombofilné mutácie, ale asi to bude v poriadku, lebo po mesiaci mi dal dnes hematológ kompletné výsledky krvi, kde nenašli absolútne nič, snažila sa ma ukľudniť, že z genetického pohľadu dieťatku nebolo nič, takže na budúce by sa to mohlo podariť......acha no už aby to bolo, o týždeň idem svojmu gyndošovi, tak budem snažiť vydrankať vyšetrenia, čo písala skifarka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre