Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

malvuska72
4. máj 2011

Ahojte,nájde sa tu ešte nejaká tehulka ktorá je čakateľka ako ja?alebo som najstaršia budúca mamička🙂rada by som si vymenila skúsenosti a pocity a dobojovala až po finále🙂

gejbule1
4. máj 2011

@mnamko Moc gratuluju k takovému štěstíčku.Chtělo by to úpravu v pase 🙂 🙂 .
my jsme teď s Luckou byly na trhání nosních mandlí.Bylo to šílený už bych nikdy nešla ☹ ☹ Ale už je to za námi tak snad nám to pomůže.
@malvuska72 Jestli je tu těhulka nevím.Myslím že nám už všechny těhulky odrodily a jsou tu už jen snažilky 🙂 .
Nejstarší mamina určitě nebudeš jsi ještě mladá holka 😉 🙂 .Už se ti to taky blíží do finále.A jak to šlo.Otěhotněla jsi sama?Těhotenství v pohodě?
To počasí je teď hrůza ☹
@janettka co miminka jak rostou?Koukala jsem že jsi si taky všechno vymazala!
Co se to tady dělo???Já jsem nikde nenašla jaký problém tu byl?

malvuska72
4. máj 2011

Ďakujem,len v noci ten pocit mladosti nemám🙂trošku vám závidím že to už máte za sebou,ja ešte dva mesiace,otehotnela som úplne nečakane,po sedemnástich rokoch,mala som po dcére dva potraty,pred siedmimi rokmi som stratila manžela,tak som si myslela že mne sa už takéto nemôže prihodiť🙂a hľa,nový priateľ a je to tu a veľmi sa všetci tešíme..🙂

linda40
4. máj 2011

@malvuska72 nie si najstaršia. Ja síce tiež nie som snažilka, tiež to prišlo nečakane. Ale rodiť budem v 40-tke.
Do tejto témy som nakukla, aby som svoje rovesníčky trochu povzbudila, že aj v našom veku sa dá otehotnieť. A držím palce aby im to vyšlo.
Pozerám, že ty to už aj na dni rátaš. My máme ešte o mesiac viac času, ale keďže chcem rodiť cisárskym, na klasiku si už netrúfam, tak to bude určite skôr. 😀

malvuska72
4. máj 2011

@linda40 Veru rátam,ale na 99%pôjdeme tiež cisárskym,mala som tak aj dcéru,vraj mám úzku panvu a do toho ešte aj vek,veď uvidíme.🙂Aj ja fandím všetkým snažilkám,nech sa im to podarí a hlavne nech sme aj my aj miminká zdravé Už vieš čo budete mať?

linda40
4. máj 2011

áno, dievčatko. Ja som mala pri prvom, pri synovi problémy pri pôrode a má následky na celý život. 😒 Dcérka bola po 14 mesiacoch, tak som sa tak nebála a ešte ma lekár pre istotu oklamal, že je o kilo menšia. 🙂 Nebol to problém, ale teraz po 9 rokoch si už netrúfam. Mám aj problémy s tlakom, pri synovi som mala na konci tehotenstva, teraz už rok pred tým. Preto som musela prestať užívať antikoncepciu, bolela ma s nej hlava. A takto to dopadlo. 😀 Ale čo už, Už sa na ňu teším. Ty vieš, čo budeš mať? Nám to zistili pri amniocentézy, tak by to malo byť isté.

janettka
4. máj 2011

vítám nové těhulky,jen tak dál a choďte tu za náma povzbudit naše věkové kategorie.
@gejbule1 nevymazala jsem nic jen jsem zpřístupnila jen svým přátelům, zjistila jsem,že si tu někdo chodí nahlížet do toho co se děje v naší rodině a není to moc v dobrém....přidám si tě do přátel ale já tam nemám nic nového...vnučka roste jako z vody, je velká jako by se hodila do rodiny bývalého.Už má skoro 80tky věci a to je ji 5měsíců!Vnuka jsem ještě neviděla ale chystám se na Moravu tak snad jo....

gejbule1
4. máj 2011

@janettka No prý tu byly nějaké problémy ale asi jsem zrovna v té době chyběla 😀 😀 😀 .
Teda to jsou cvalíci 🙂 🙂

janettka
4. máj 2011

@gejbule1 nene tady já jsem problémy neměla jen jsem zjistila podle nějaké reakce svého okolí,že mě tu někdo chodí špízovat.....tady jsem zatím v pohodě.Tak co malá už se oklepala?Můj nejstarší kluk na to kdysi byl taky tehdy musel do nemocnice sám a byl tam 3dny....pak to byl měsíc očistec ani na WC jsem nemohla sama.

gejbule1
4. máj 2011

@janettka Tak mi jsme šly včera ráno a večer nás pustili domů ale sama se taky nikam nemůžu hnout.Je ke mě jak přilepená.Ale snad ji to pomůže!

malvuska72
4. máj 2011

@linda40 aj my budeme mať dievčatko,zistil mi to lekár na ultrazv.a amniocenteza mi to potvrdila,aj to že je všetko v poriadku,zatiaľ.Takže tiež máš ešte toho dosť na boj.Mňa lekárka hneď vypísala na riziko,tak som pribrala viac ako je treba a som nízkej postavy,tak mám veľký súdok🙂a čo bude do júla?v noci nespím už od piateho mesiaca a veľmi mi tlačí na pľúca a mechúr,potvorka malá🙂aj teba tak kope?

malvuska72
4. máj 2011

@janettka Ďakujeme za privítanie🙂dúfam že sa nás tu nájde viac🙂aby sme si mohli vymeniť skúsenosti,veď si niekedy pripadám ako prvorodička🙂

linda40
4. máj 2011

@malvuska72 mňa ešte tak netlačí, to len keď sa naťahuje, alebo keď sedím pri počítači. Ja ešte pracujem, ale vybavila som si v práci, že pracujem doma. Mám robotu na počítači, tak sa len z domu pripojím. A môžem si odbehnúť kedy chcem. V robote som nemohla vydržať dlho sedieť a nebolo kam ísť sa poprechádzať a aj vstávanie ráno o 4:50 hod. už nebolo bohviečo pre mňa. Pribrala som 7 kg, teda to bolo pred 2 týždňami, teraz už možno viac. Bruško mám tiež riadne. Pri prvom som pribrala 18 kg, pri dcérke 16 kg. Uvidím kam dôjdeme teraz. Ale už teraz mám toľko kg ako pri tých dvoch keď som išla rodiť. 😀

janettka
4. máj 2011

@malvuska72 to ti věřím,všechno je nové co?Mám sestru která má 2,5letou dcerku a maje dcera má 5ti měsíční miminko tak koukám co všechno je nové a jak se dneska všechno bere vážně...někdy se divím,že ty moje starší děti přežili tím naším přístupem pčed 20lety..... 😀

malvuska72
4. máj 2011

@linda40 🙂to si ešte dobrá,ja som pribrala 17kg,no a robotu som mala dosť obtiažnu,osem hodín som stála a bolo to veľmi únavné,tak teraz tvrdnem doma a vypekám a vyváram a.....priberám🙂

malvuska72
4. máj 2011

@janettka 🙂takže miminko už aspoň vieš držať,ale ja to nemám kde ani natrénovať🙂fakt všetko je to úplne inak,veď teho s dcérou ani neviem ako prebehlo a všetko prešlo veľmi rychlo,snáď si to teraz vychutnáme🙂

janettka
4. máj 2011

@malvuska72 neboj u ségry jsem se malou pomalu bála chytnout a za hodinku už to bylo fajn....všechno máme v genech 😉 a kočárek už máte holky?

malvuska72
4. máj 2011

@janettka ja ešte nie,neviem,ale podľa starších je to príliš skoro,možno som staromódna,ale po tých potratoch mám strach a radšej to zaistím mesiac pred terminom,aj postieľku,ale už stale chodím pozerať na detské veci🙂

janettka
4. máj 2011

@malvuska72 ano my jsme teď trošku opatrnější když nemáme dobré zkušenosti,že?Ale ty už jsi daleko a určitě bude všechno dobré!

malvuska72
4. máj 2011

@janettka To určite,čo to sme si už zažili a pochopili sme že nič nám neujde🙂ja sa veľmi teším,ale tak opatrne🙂ale obchod s detským tovarom nikdy neobídem🙂

janettka
4. máj 2011

@malvuska72 tak to ti věřím,já když jsem byla naposledy těhotná trávila jsem celé dny na internetu a kochala se co budu nakupovat...

malvuska72
4. máj 2011

@janettka 🙂veď aj ja,ale nechcem kupovať zbytočne veľa vecí,po dcére som všetko rozdala a teraz🙂kupujem ako 20 ročná všetko odznova🙂

janettka
4. máj 2011

zas je to naposledy tak proč si nedopřát ne?A je teď tolik krásných věcí a dá se koupit za dobrou cenu.

malvuska72
4. máj 2011

@janettka 🙂no veď to,je to také rozkošné a že nekúp to?!🙂vždy niečo musím hodiť do košíka🙂

janettka
4. máj 2011

@malvuska72 a co manžel,je taky nadšený?Můj by koupil všechno co by viděl....a byl moc nadšený,když byl se mnou na UTZ tak i slzel....

malvuska72
4. máj 2011

No manžela už nemám,zomrel mi pred siedmimi rokmi,teraz mám priateľa,no a zrazu bábo🙂teší sa,bude to jeho prvé,tak dúfam že už sa usmeje trošku aj na mňa to lenivé šťastie🙂

gejbule1
7. máj 2011

Ahoj holky přeju krásný víkend 😀 😀 😀 😀

izina
8. máj 2011

Ahoj holky, delší dobu jsem se neozvala. Co jsme byly v Plzni, nic moc se nedařilo. Babi byla věčně pryč, taťka musel neplánovaně do práce, ale byli jsme aspoň v zoo. To bylo super, 6 hodin v pohybu bez kočáru a byla pořád v pohodě. Také jsme si vyrazili 1 den odpo opéct buřty, jinak nic moc. Okoukli jsme 2 byty, ale bylo na nich ještě hodně práce za velký pronájem, takže jsme šli od toho. Jen co jsme se vrátily, ozvala se další makléřka, takže dnes jedeme zase. Káje se podařilo si dnes ráno urazit kus 1 v pravo a pořád si stěžovala na bolest zoubku, takže to pohotovost jistila. Nakonec musel zub ven, takže budeme čekat, až nám vyroste druhý s pěknou dírou v puse. V Chotovinách jsme byli s našima a Kája se pěkně předváděla. Přežili jsme to, ale já si skoro nic neprohlédla. Děda se rozhodl udělat pískoviště, konečně, a moc pěkně ho vyrobil. Ze dřeva se sedátkama, ještě jsem zvědavá, kam ho na zahradě dá. V Plzni jsme oslavili 2 narozky a snad si to Kája užila. Dort jsme koupili, měli jsme čepičky a foukátka. Prskající svíčky, které téměř neprskly. Dostala od strejdy kočárek a nike, od babi dvd Včelých medvídků a od nás ještě nic. Sladkostí si přivezla také hodně, když byly ty velikonoce. 'U našich se pak slavilo ještě jednou, takže opět dort, klarinet, košilky a dvd Šmoulů. Jsem ráda, že se to s dárkama nepřehánělo. Dnes má narozky taťka. Jo a v Plzni už byla téměř pořád bez plen, takže paráda. A já jdu balit. Princezna usnula dost dlouho, když měla tak náročný den. Tak se mějte a zase se ozvu nejspíš po návratu. Na bowling se omlouvám, ale vypadá to, že tu budeme zase samotné. Nebo možná budeme zase v Plzni. Nyní tam budeme jezdit častěji, když chceme sehnat bydlení. Tak se zatim mějte

janettka
9. máj 2011

ahojík holky tady je to nějaké líné,tak kde jste holky? 😉 určitě lítáte po zahradách a u PC není žádná která by přišla poreferovat co a jak...

malvuska72
10. máj 2011

ahoj janettka,ani nie sme lenive,len si vychutnavme slnecne dni a dnes bola aj poradna,vsetko o.k.len mala je priecn.otocena tak uvidime o dva tyzdne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre