Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

christy22
16. okt 2010

@moncici myslis este jednu insem.,alebo umele oplodnenie?inseminacia by ta mala vyjst tak isto,plus lieky a umele podla toho,ako ti zaberu lieky,ktore su z toho asi najdrahsie.ale vychadza to od 2000 do 2500 Eur.poistovna ti uz nic nepreplati.len do 39 rokov.

moncici
16. okt 2010

@christy22 už som bola na dvoch ale dakujem eviem prečo je to teraz také ťažke predtým si chlap lahol a bolo a teraz ked najdem človeka ktorý má rád moje deti aj mna po 5 rokoch stále nic ,dr Drábek mi spomínal že prv urobia laparku tam by asi mali zistiť čo je vo veci nie

gejbule1
16. okt 2010

@moncici Tak jsi si test už dělala?

awalancha3
17. okt 2010

@moncici ...............ahoj, to je ale ozaj zaujimave, že prečo to išlo a teraz nie.....................

luba41
17. okt 2010

Ahojte dievčatá. Som tu bola v auguste raz, keď som sa sťažovala ako najbližšia rodina reagovala na to, že budem mať tretie dieťa v 42 rokoch. Už sa s tým zmierili, len s matkou som musela prerušiť kontakt, lebo mi ublížila /možno nechtiac/, ale inak som nemohla. Už len pri pomyslení na ňu sa mi zvyšuje tlak. Inak vás čítam každý deň. Aj mne sa to už kráti. Awalancha písala, že sa bojí pôrodu. To je nič proti mne. Ja už som s nervami v prd..i. Až som sa dostala do nemocky, lebo mi začalo neskutočne tvrdnúť brucho. Až dodatočne som zistila, že to bolo psychické, ale to ma tam už zavreli na 5 dní aj tak nič nezistili. Našťastie. Pomyslíte si, že veď idem rodiť už tretí raz, veď práve o to ide, že viem, do čoho idem. Lenže každý pôrod u mňa začal inak a skončil inak. Prvý skončil akútnym cisárskym /kvôli tomu, že dcéra začala už mať problémy / a po tých bolestiach bol pre mňa vykúpením, druhý som už chcela tiež cisársky, ale prišlo to o dva týždne skôr a nakoniec som porodila normálne. Lenže teraz mám za pár dní už 42, nejako som sa zľakla toho veku. Menila som doktora, v 30.týždni som prešla k inému lekárovi. Ten prvý mi hovoril, že po 40 už normálne rodiť nie je ľahké a tento druhý zase, že nevidí problém, lenže jemu sa to ľahko hovorí, on to v živote nezažil /hlavne je to muž/. Ani nemám také kamarátky, ktoré by mali deti tak neskoro. Teda dve, ale tie skončili v 39 a to mali deti v rozpätí 6 rokov. Tuto u nás na vidieku staršie rodičky nie je často vidieť, kým vo väčších mestách je to takmer bežné. Tak teraz neviem, či mám na doktora "valiť smutné oči" a žiadať cisarák, on to so sebazaprením urobí /ale nie je zástanca/. Potrebujem trošku poradiť, tuto ste všetky staršie, skúsenejšie.

christy22
17. okt 2010

@moncici aj ja som chodila k Drabekovi.mne laparku nerobil.u nas bola chyba v manzelovi.a vidis,ostala som tehotna po 9 rokoch a uplne prirodzene.ked som uz nato prestala mysliet.sice on uzival profertil a ja uz asi pol roka kyselinu listovu.
@luba41 ja sa uz porodu nebojim.ale zo zaciatku som stale nad tym uvazovala.ja idem cisarskym.

evapavla
17. okt 2010

ahojte, ja mám za sebou oddychový víkend 🙂 , žiadne pranie, varenie, upratovaie sa nekonalo, urobila som si kurz reflexnej masáže a dobre si prečistila hlavu a hlavne spoznala zaujímavých ľudí, ani to blbé počasie mi dnes nevadí 🙂 🙂 🙂
@luba41 , ja poznám osobne žienky , ktoré rodili v našom veku, väčšinou prirodzene, keď už si rodila prirodzene, tak to zvládneš, všetko sa vybaví čo a ako máš robiť 😉 a hlavne hneď po pôrode môžeš chodiť a nebudeš obmedzovaná infúziami alebo zacievkovaním, ale samozrejme, že záleží či je všetko OK pre prirodzený pôrod

gejbule1
17. okt 2010

@luba41 Neboj to zvládneš 🙂 .Znám holky co jsou v našem věku a taky rodily přirozeně.Ani já se nechystám jinak pokud to půjde 😀 😀
@evapavla Taky jsem na podobný kurz chtěla jít ale nakonec jsem neměla hlídání.Myslíš že je to dobré?

evapavla
17. okt 2010

@gejbule1 , veľmi sa mi to páčilo, poslala som ti IP, tá pani to robí aj v Prahe

hadonoshka
18. okt 2010

Ahoj holky, tak se koukněte na můj poslední test do alba. Já už fakt nevím co to znamená. Jediné co mně napadá a co jsem se tak dočetla, že se takto projevuje mimoděložní těhotenství. Zatím mně nic nebolí a to jsem podle MS 5+2 a nebo taky 4 DC pokud počítám to, že už mám od pátku normální mrchu. Mám šílenej strach jít na gyndu že mně pošle do nemocnice a tam na mně zase budou něco nacvičovat, v pátek jsem byla v nemocnici a výsledek rozbíhající se MS, těhotenství žádné, sliznice nízká jak jsem psala. Nebo že by to tak dlouho trvalo, než začne HCG klesat? Minulý měsíc jsme měla dušíky ale v den MS už byl test úplně bílý, takže to byla otázka nějakých tří dnů od ducha k bílému testu. Kdybych testovala jen dnes, tak se raduji z viditelné čárky, ale po tom co už mám v testování za sebou jsem fakt bezradná. Včera jsme si Duphaston už nebrala, večer po testu jsem ho zase honem vzala, já fakt nevím co mám dělat. Pokud se to nezmění, půjdu koncem týdne na gyndu, aby se na to doktor podívat a řekl mi co si o tom myslí.

evapavla
18. okt 2010

@hadonoshka , mrkla som sa na tvoje testíky, veľmi ti želám , nech je to napriek MS a nízkej sliznici naozajstné tehu, dúfam, že to tak bude 🙂 🙂 🙂 , naposledy keď som bola v nemocke, ležala so mnou mladá kočka, robili jej laprku, lebo že vraj má 2x mimomaternicové, ale nič nenašli, 1x jej to robili tuším 2 mesiace predtým a bolo to naozaj mimomaternicové, bola som pritom ako jej lekár hovoril, že tam teraz vôbec nič nie je, že nevedia čo to mohlo zapríčiniť, maternica prázdna, MS nikde a pozitívny test. ....................Aj tak verím, že toto tvoj prípad nebude 🙂 🙂 🙂

moncici
18. okt 2010

@christy22 ahoj už som sa objednala ,na 2.11.2011 tak uvidím čo sa bude dalej diat ale určite dam vyšetretiť aj manžílka lebo on tvrdí že je ok a pritom on vlastné deti nemá a toho nechcem ohovárať ale dakujem 😎

moncici
18. okt 2010

@luba41 Lubka prajem ti vela šťastíčka ale ja si myslím že ked si to tak daleko dotiahla tak to zvládneš aj pri pôrode 🙂 ja by som tiež chcela ešťe take malinké ale nedarí sa a už mi bolo 41 prvé dve detičky šup a to posledné nič uvidíme čo nato lekár

hadonoshka
18. okt 2010

@evapavla díky 🙂 no já to nechám koňovi, počkám do konce týdne a uvidím. Do nekonečna ty čárky nebudou, takže buď zeslábnou, nebo mně něco začne bolet, v těhu abych pravdu řekla moc nevěřím s tou nízkou sliznicí a krvácením, no ale kdyby se chtěl stát zázrak, tak bych se nezlobila to je jasný 😀

@luba41 já bych rodila normálně, kámoška měla císaře a s jizvou teď předpovídá počasí, takže císař není všelék. A porodu bych se nebála i když jsem nic hnusnějšího (teda kromě žlučníku) v životě nezažila. Prostě chceme dítě, tak musíme trpět, tak je to na světě zařízený 🙂

@moncici já mám to samý, vždycky jsem pískla a byla jsem těhotná a teď se snažíme jako pitomci a nic.

jitulka01
18. okt 2010

ahojte dievčence, som tu medzi Vami zrelšími nová. Mám 41 rokov, pochádzam z Liptovského Mikuláša a mám dvoch dospelých synov z prvého manželstva. S mojim terajším priateľom sa už tri roky snažíme o miminko, ale keďže to nešlo prirodzenou cestou, začali sme chodiť do Heliosu. Pred 5 dňami som začala so stimuláciou, a bola by som rada, keby som od Vás, ktoré ste už "tým všetkým" prešli mohla načerpať nejaké vzácne skúsenosti a rady.

janettka
18. okt 2010

ahojík holky tak už jsme přestěhovaní a hned jak zapojili internet hlásím se zpět na koňovi 😉 nějaké novinky?nestíhám dočítat

skifarka
18. okt 2010

Ahoj holky, zdravím novou "bojovnici" jitulku 01 mezi námi. I všechny ostatní. U nás nic nového. Ještě jsme se nezačali snažit nanovo. Zítra, no už vlastně dnes, si jdu dop. pro výsledky imunobiologického vyšetř. do Podolí, tak jsem strašně napnutá.
@awalancha3 Koukala jsem na tvé fotky, jsi moc pěkná "baba".
Je něco nového? Chvilku jsem tu nebyla. Miminka určitě krásně rostou a nechávají své maminky, snad trochu vyspat.

baculiatko40
18. okt 2010

Ahoj zienky! @jitulka01 ahoj, prave som vcera dokoncila stimulaciu mojho 3. IVF/ICSI a zajtra rano idem na odber vajicok. Mas dlhy alebo kratky protokol? Ja som mala kratky aj tie prve dva razy. Drzim Ti palce, aby sa to podarilo na prvy sup!

evapavla
19. okt 2010

@jitulka01 , ahoj medzi nami 🙂
@janettka , dlho si tu nebola, domček ok? 😉
@baculiatko40 , do tretice všetko dobré 😉 , držím pästičky

hadonoshka
19. okt 2010

@jitulka01 ahojky vítám tě, ale neporadím, my se snažíme přirozeně

@janettka no hurá, už jsem myslela že na nás kašleš 😀

@skifarka tak snad se to nebude moc protahovat, u nás je každej měsíc jako u jiných půl roku

@baculiatko40 držím pěsti, zrovna včera jsme okukovala albíka testů po umělku na http://family.cz/scripts/album/album.asp?choose...

@evapavla dobré ránko 🙂

Tak dneska jsem nikoho nevynechala konečně 😀 U mně nového nic, čárka furt stejná jako včera, předevčírem, předpředevčírem........ když na to ráno zírám, tak si říkám proboha ať je to slabší, nebo silnější, prostě jiný, ale ono je to furt stejný. Takže zase dilema, brát Duphaston, nebrat Duphaston, MS dneska pátý den už konečně slabší. Je to jak u blbejch. Normálně bych měla za pár dní ovulku, takhle budu mít prd.

baculiatko40
19. okt 2010

@evapavla ,@hadonoshka dakujem za povzbudenie, verim, ze to vyjde. Uvidime, ci ten Femigard zabral po tom vynutenom UPT, teda definitivne mi dal do poriadku menzes, dokonca posledny cyklus som vedela presne kedy mam ovulku!
@hadonoshka tak to som fakt velmi zvedava, co Ti povedia v piatok na gynde! Budes si aj robit testy do konca tyzdna?

awalancha3
19. okt 2010

@skifarka ...........dakujem, teraz každé také milé slovo poteší, lebo som už v tom štádiu tehotenstva kedy si pripadám, a nielen pripadám ako slon, hroch a velryba spolu........miminko sa ma asi dobre, citim ako je už velké ako vyplna cele brucho....... ak doteraz prebehlo tehu fajn, nepočítam tie počiatočne nevolnosti, tak teraz sa to horší...... začínam byt podráždená, nervozna, bezmocne pomalá, ubolená, na nič , neschopná robiť aj tie najelementárnejšie práce- len by som sedela alebo ležala..........už som v štadiu, že si želam nebyť tehotná.................. ☹ tak ma to nejako začína ubíjať, ešte že už len niekolko tyzdnov................................ 😉 ako sa tebe darí?

awalancha3
19. okt 2010

inak teraz v piatok som prežila dosť velký šok............................ mam 40 rokov, šoferujem od 20 tky a nemala som nikdy nehodu......... a teraz skoro pred porodom som mala celnu zrážku s diviakom.............bol to strasný pocit.......... na tmavej ceste, neosvetlenej po tme som isla 80tkou, hoci tade chodievam obvykle aj 110 a kuzele svetla z reflektorov svietia tak do 20 metrov predo mnou a a nahle sa v tom kuželi svetla objavil rad diviakov idúcich cez cestu za sebou..... ta cesta bola uzka dvojprudovka, bez zvodidiel ohranicena asi 2m priekopami z kazdej strany............ a teraz..... tých 20-30 metrov prejdete asi za 2 sekundy..............nebola som priputaná... za 2 sekundy sa toho stalo v mojej hlave velmi vela..... normalne chapem ako sa to mysli, ked s apovie ze v okamziku sa vie premietnut cely zivot pred očami... ono to ani nie je proces myslenia, ale ako keby cely ten proces myslenia bol zhmotneny v jednom obraze a to vela obrazov na sebe, tažko to opisat.... za tie dve sekundy som mala v hlave myšlienku, že čo mam urobiť..... inštinkt strhnutia volantu bol ohromujuco silný, s tým som ozaj zápasila....... ale uvedomila som si, že strhnut volant zanamena vletiet do 2 m priekopy s prevratenim auta a asi velkymi zraneniami ak nie smrtou mna či bábenka v brušku.............dalsia moznost čo ma napadla bolo že dupnem na brzdu z plnej sily, ale aj to som zavrhla, lebo to by bol šmyk zase len do priekopy a okrem toho za mnou isla dodávka, ktorá nerátala že by som pred nou prudko zabrzdila a napalila by to do mna a ja by som to napalila bruchom do volantu......prinajlepšom........celé z tohoto mi vyplynulo analýzami a hodnotením situácie (pripomínam že v cca 2 sekundách) že, pevne držať volant, neznižit rýchlost, za kazdu cenu sa udrzat na vozovke a vo svojom pruhu a priamo ísť na telo diviaka čelom auta v snahe vyrazit ho z cesty, ešte som si stihla uvedomit že snad nepreleti cez kapotu, lebo je to nizka zver a ma tazisko nizko... normalne si pamatam, že taky vyraz že "tazisko tela " ma nizko sa mi v mysli vynoril........isla som do toho.... verte mi, je strašný pocit vedome a zámerne isť s autom v plnej rýchlosti do niečoho vraziť, do niečoho živého, do prekážky kde neviete aký silný bude náraz, čo to urobí s autom a čo so mnou a čo s bábenkom........myslím, že som este pridala plyn, to nie som si istá..... a bolo to, náraz, tlmená rana vyletel do vzduchu a po pravoboku dopadol niekde do priekopy............. po 100 metroch som zastala, predok auta rozbity, blatnik, svetlo a take veci, ale v podstate skody minimalne, auto plne pojazdne............ dakujem osudu, že som sa rozhodla nekupit si renault ale hondu, sice predrazenu, ale asi vedia prečo su tie auta tak drahe, uplne ten predok pohltil náraz a mna v aute ani len neoprelo o volant...............ale šok som potom mala dost velký..........

.........ked budete mat čas mrknite na toto: a nech sa vam nikdy nič takeho nestane ako mne, hlavne nie ked budete v 35 tt

http://www.mojevideo.sk/video/89a4/co_cakat_od_...
http://markoff.biz/pivot/entry.php?id=766
http://turiec.sme.sk/c/5599243/vodic-z-liptovsk...

mnamko
19. okt 2010

@awalancha3 no tak to si sa teda vedela správne rozhodnúť,ja by som asi strhla volant,aspoň viem čo urobiť ja som už mala srnku ale našťastie sa vrátila speť,asi sa zlakla môjho výrazu tváre.Aby sa ti nerozbehli od laku kontrakcie,ja som sa tak zlakla pr iMilošovi a aj sa rozbehli.Ale hádam ťa pozreli doktori.

awalancha3
19. okt 2010

@mnamko ......nie, nebola som u dokiho....... a myslim, že krčok pevne drží........ určite budem mat zase tu smolu že nepovoli v termíne a budu mi to vyvolávat

gejbule1
19. okt 2010

Dobré ráno holčiny 🙂 🙂
@baculiatko40 Ahooooj 😀
@evapavla Díky za odkaz-je to zajímavý.Budeš v tom pokračovat?
@janettka To budete mít krásný na vánoce 🙂 I když to asi byly občas nervy co?
@skifarka Držím ti palce k dobrým výsledkům 🙂 😉 .Písni jak jsi dopadla.
@baculiatko40 moc ti přeju ať se to tentokrát podaří 🙂

mnamko
19. okt 2010

@awalancha3 hlavne že ste v poriadku.To po havárke nezavolali policajti doktora?

baculiatko40
19. okt 2010

@awalancha3 wow, klobuk dolu! Prosim, odteraz sa vzdy priputaj! Viem si predstavit, ze je to nekomfortne s takym bruskom, ale moze to byt vitalne.
@gejbule1 pekne dakujem. Zelam podobne, nech sa zadari! 😎

evapavla
19. okt 2010

@awalancha3 , zvládla si to super, presne to čo si urobila, radia všetci odborníci, teda nestrhávať volant, len "to" prejsť alebo zraziť, bohužiaľ, asi je to najúčinnejšie. Ako sa cítiš? nevyľakala si sa veľmi? ja by som sa asi išla sa dať pozrieť.
Aj mne sa často stáva , že mi behajú zvery pred autom,bývame vlastne uprostred polí, ale našťastie väčšinou zjace a bažanty, minule srnka. Najviac som za zľakla keď sme iši z Banskej Štiavnice a našťastie sa manželovi zdalo, že je tam niečo tmavé a pribrzdil, bolo to v novembri, večer, pre zátačkou......prechádzalo z lesa do lesa stádo jeleňov,neviem, neviem ako by to dopadlo 😅
@gejbule1 , áno, budem, mám to pláne, je mi to blízke 🙂

hadonoshka
19. okt 2010

@awalancha3 teda to by mně ranila mrtvice, ještě že jsi v pořádku. My jsme takhle málem narazili do srny a to jsem měla pocit že se mi zastavilo srdce. Naštěstí jsi měla pohotovou reakci a všechno je v pořádku, andělíček strážníček na tebe a na malou dával pozor 🙂 a to je dobře

zajímavé čtení, i když tohle už všechno víme, že, http://magazin.ceskenoviny.cz/nejnovejsi/index_...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre