Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

evapavla
17. nov 2010

@dd2112 , 🙂 super, blahoželám, samé dobré správy sa tu objavujú 😉 , s tým vypnutím hlavy to bude pravda, presne tak sa to stalo aj známej, po neviem koľkých IUI, keď sa už mala lieky na prvý cyklus IVF v chladničke a vôbec nedúfala, že to bude prirodzene, otehotnela 🙂
Mne hlava moc vypnúť nejde, cez víkend som mala na návšteve kamošku s 5 mesačnou princeznou, strašný smútok na mňa padol keď odišli a ako sa blíži december a termín čo som mala mať, tak ma to ruinuje

hadonoshka
17. nov 2010

@evapavla nemysli na to. Jenom se budeš nervovat. Spíš se zaměř na budoucnost a těš se na nové mimi, protože jinak tě to porazí. Vem si příklad z Radušky, která se mnou chodí na zamčenou diskuzi po potratu, to je optimistka a to je dobře. Tady je odkaz https://www.modrykonik.cz/fotoblog/radusv/

jitulka01
17. nov 2010

@baculiatko40 Pekný večer prajem. Ozývam sa až dnes, v pondelok som bola dosť na dne..... nevyšlo to, ani jedna bublinka so mnou nezostala. Povedala som si, že to teraz nechám na prírodu, veď malá šanca na prirodzené počatie je tu stále.... Tebe držím veľké palce, nech to už konečne vyjde. Je to fajn, že máš možnosť navštevovať kliniku s takým moderným vybavením, tak snáď to bude na prospech veci. Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

jitulka01
17. nov 2010

@hadonoshka ďakujem, ale bohužiaľ, nevyšlo to 😢 nechám to všetko na prírodu, tak to bude lepšie....Aspoň teraz to tak cítim, uvidíme časom, ale vzhľadom na vek už ho moc nemám

mnamko
17. nov 2010

ahojte,
zajtra idem na plodovku v piatok prídem,tak mi držte palce,

dd2112
17. nov 2010

@evapavla dakujem ,,,všetko je to o psychike..skus si nájst nejaké hobby ..viem je to ťažké my sme s mužom už neverili ...a vidíš ..ja verím že zázraky sa dejú..musiš mysliet pozitívne a mať dobru náladu .. 🙂 😉 😉 😉

lilien33
17. nov 2010

@mnamko Neboj vše dopadne dobře.Moc moc ti držím pěstičky pro štěstí. 🙂
Pěkně se nato vyspinkej at si vpohodě. 🙂 Nic to není.

gejbule1
17. nov 2010

@jitulka01 Mrzí mě to a vím jak ti je.Já už za sebou mám taky několik neúspěchů,ale pořád doufám že to ještě dotáhnu do úspěšného konce.Držím ti palce.
@mnamko držím ti palce,určitě nám dej vědět 🙂
@dd2112 máš naprostou pravdu je to hlavně o hlavě.Jenže ten věk nás hodně pronásleduje a tím to víc prožíváme.Někdy si připadám jak na dostihách ☹ .

evapavla
17. nov 2010

@dd2112 , 😉 4 x do týždňa mám rôzne "aktivity" 😉
@mnamko , všetko bude ok 🙂
@hadonoshka , ďakujem za link, R je veľmi statočná

jitulka01
17. nov 2010

@gejbule1 ďakujem za podporu. Skúsim teraz svoje aktivity orientovať iným smerom, trošku sa od toho odosobniť, a možno práve vtedy to príde 😎 Dobrú nôcku

hadonoshka
17. nov 2010

@mnamko držím pěsti na zítra, nic to nebude, neboj a alespoň uvidíš broučka 🙂
@jitulka01 to je škoda že to nevyšlo, čekala jsem že to klapne s tím optimizmem co jsi měla, holt to chce zkoušet to znovu a znovu dokud se nezadaří. A nebo dát 3 jako Minka, aby byla šance větší. A neboj, příště už to dopadne dobře. Třeba fakt otěhulíš přirozeně, je tu plno takových co jim doktoři řekli že to nejde a nakonec je příroda převezla 😀

Holky prostě to dáme, jen musíme ještě chvilku počkat.

skifarka
18. nov 2010

Ahoj holky, nějaký čas jsem tu nebyla. Už jsem si myslela, že syn pochopil, že je na jednom z nejtěžších gymplů v Praze, ale nikoliv. Stále má návyky ze základky a mě asi klepne ☹ . Zabírá mně to móóóóře času.
Omlouvám se, že Vás tím obtěžuju, ale jsem z toho "na větvi".
Všechny nově příchozí vítám. Všem těhulkám, ať už začínajícím nebo těm pokročilejším i před porodem, držím pěstičky.
@awalancha 3 - Co jsem se to dočetla? Syn se bude asi muset obrnit trpělivostí, ale neboj určitě se z toho "dostane".
Snaž se nenervovat a neboj porod zvládneš na "1". Neděs se předem. Vím, že máš blbý zážitek z 1.porodu, ale doba pokročila a co si dovolili dřív, už si dnes nedovolí. Určitě si si vybrala porodnici, na základě referencí, takže tfuj, tfuj.
@luba 41 - I já přeji Tobě a miminku hodně zdraví, to je nejdůležitější.
U nás nic nového. Kdyby nám to bývalo vyšlo, tak jsem měla termín na +, - 24.12.t.r.. Takže nás to s přítelem teď s blížícími se Vánocemi poněkud "dostává". Když se k tomu přidají moje 2 velmi vážná onemocnění/ ze kterých jsem se "vylízala" bez jakýchkoliv následků/ a synovi 2 těžké operace, tak ...
Můj gynekolog to ještě konzultuje s nějakými Mudry z Pronatalu. Jestli vůbec to má po 3.potratech smysl zkoušet nebo přemýšlet o dárci.
Nenechte se ode mě "nakazit" pesimismem. Až se bude zase něco alespoň dít a něco s námi budou doktoři dělat, bude zase lépe.
Pa.

gejbule1
18. nov 2010

@skifarka Určitě to má smysl dá zkoušet 🙂 Máš to složitý ale ještě to nevzdávej.
I já jsem tu psala že mě velké holky pěkně štvou ale to je všude 🙂

baculiatko40
18. nov 2010

Pekny den zienky 🙂
@jitulka01 ahoj, je mi to luto, ze vam to nevyslo. Myslela som si, ze asi nie si v poriadku. ked si sa neozyvala. Presne ako hovoris, potrebujes vypnut a nazbierat sily. Pozri idu vianoce, si busy so studiom. Skusis znova neskor a mozno sa naozaj zadari prirodzene. My tiez nezahalame 😀 😀 Povedali nam, ze prirodzene mame sancu menej ako 1%, ,my mame ten isty problem ako vy. To by sme mohli skusat aj 10 rokov a nic (navyse budem mat 41 za necele dva mesiace), ale clovek nikdy nevie, mozno motyka vystreli.... 😉 Ale urcite pojdem na dalsie ICSI. Este mi napadlo, ked sa budete snazit, skus to aj podla metody Dr. Jonasa. Tam by to mohlo klapnut s "druhym" cyklom, podla datumu Tvojho narodenia. Za vyskusanie nic nedas. Nasla som si to na internete a podla lunarneho kalendara som si vypocitala idealne dni na pocatie podobne ako to robi Jonas. Ako tu uz spominala raz evapavla, jej sa podarilo otehotniet s druhou dcerou tesne pred menzesom.

mnamko
18. nov 2010

Ahojky,tak ja som naspeť,doktorka na genetike ma odhovorila,že nado mnou stále rozmýšľala,že sa bojí aby sme niečo odberom nepokašlali,že mám dobré výsledky iba ten vek a stým spojené skryté vady sú maličký problém,a že je to 0,7%ale že som potratila,mala mimom.tehu,a bude sa pichať do maternice,tak sme sa dohodli že po tom ultrazvuku v 20tt to je 29.11.mám za ňou prísť a pozrie mi výsledky,že keby čosi hneď na druhý deň ma pošle,

evapavla
18. nov 2010

@mnamko , to je skvele 😵, určite je všetko v poriadku, máš veľmi rozumnú genetičku

jitulka01
18. nov 2010

@hadonoshka Po prečítaní Tvojich optimistických slov mi je hneď lepšie 😎 Klobúk dole pred Tvojou životnou energiou. Veľké dík za podporu.

janettka
18. nov 2010

ahojík holky zdravím zas po delší době,odevzdala jsem malou Julinku ségře a už zase týden žijeme jen s Lenčou samy.Petr je na turnusu v práci a čeká mě i samotný výkend.K dobru musím napsat,že jsem se za tento měsíc asi 5x viděla se starší dcerou a tak mám zas trošku pocit,že se mi to dítě trošku vrací do života,ale samozřejmě si nedělám,žádné plány....jen beru s povděkem to když souhlasí,že se uvidíme.Zato ta mladší mi dává čočku 😀 ve škole ji napadla spolužačka a najednou při komunikaci se školou vyplynulo na povrch jak lajdačí ve škole,jak se podepsalo to,že stěhovámím na ni nebyl čas a už je to tu vidět....

janettka
18. nov 2010

@jitulka01 nevěš hlavu koukni na mě kolikrát už nám to nevyšlo ,už jsme snad vybrali všechny možné varianty toho co se v těhu může stát...už 3x jsme mohli chovat drobečka a zatím nic...a jsi ještě o půl roku mladší než já,tak nevěš hlavu,určitě se to povede...

jitulka01
18. nov 2010

@baculiatko40 Si zlatá, ďakujem za podporu. Veď my ženy sme neskutočné bojovníčky, takže ani ja to nevzdávam. Skúsim pozrieť toho Jonáša, ale teraz ma čakajú náročné dni čo sa týka štúdia, takže asi sa najskôr, ak to nepríde prirodzene,prepracujem až po poslednej štátnici, tj. koncom mája. A potom to ale poriadne rozbehnem a mimčo sa podariť musí 😎 A Ty ako pokračuješ?Už rozbiehaš ďalší cyklus, alebo máš teraz pauzu?

jitulka01
18. nov 2010

@janettka Ahojky, veď ja viem, že ste si mnohé skúsili ďaleko viac ako ja a cez to všetko, to nevzdávate. Pôvodne keď sme si s mojim priateľom pred štyrmi rokmi začali plánovať miminko, som si určila hranicu, že to budem skúšať do 40-tky. Teraz som to posunula, a hranice už neurčujem a pevne verím, že ten malý človiečik k nám ešte zavíta. Inak ďakujem za slová povzbudenia. Prajem pekný večer a veľa príjemných a pokojných chvíľ.

janettka
18. nov 2010

@jitulka01 ahojky Jitulko já jsem ti jen chtěla zvednou náladičku,jsou tu holky velké bojovnice a vyhrály,tak nevěš hlavu a určitě se ti to zas povede.Já jsem to taky nějak chtěla zabalit a když jsem byla na genetice a ta paní doktorka k tomu přistupovala tak pozitivně,vůbec mě od toho nezrazovala spíš jako že nemám plakat a že rozhodně to musíme skusit ještě jednou.... 🙂

jitulka01
18. nov 2010

@janettka Veď ja viem, a veľmi Ti za to ďakujem. Neboj tiež budem bojovať, a aj keď viem, že máme problém, vzhľadom na morfológiu spermií aj tak to nevzdávam a verím, že si s tým nejak poradíme... alebo, že by to za nás zariadila príroda...?A čo Vy, skúšate prirodzene, alebo tiež umelé? To znamená, že tri krát sa Ti podarilo otehotnieť a potom sa to nejak pokazilo?

janettka
18. nov 2010

@jitulka01 my zkoušeli i přirozeně i uměle...umělko nevyšlo,ale 3x jsme otěhu přirozeně,2x MA jednou ve 12tt jednou na začátku,pak se zjistilo,že dělám protilátky proti plodu no a po 3.když jsme překonali kritických 12tt tak v 15 tt jsme zjistili,že má VVV takže jsem podstoupila ukončení těhu,podle genetičky náhodná mutace genů,nic to nemá společné s věkem,prostě smůla.teď nezkoušíme,necháváme tomu volný průběh,nějak to nejsem schopná řešit...tak se uvidí. 🙂

gejbule1
19. nov 2010

@janettka Máš dobrý přístup.Taky bych potřebovala být tak nad věcí a neřešit to protože o to víc to nejde ☹ .
Dětičky jsou poklad já teď taky nějak hledám cestu ke svoji nejstarší ☹

janettka
19. nov 2010

@gejbule1 já sama vím,že když se na to upnu tak to nepůjde a navíc jsme teď v období kdy se sžíváme v novém prostředí,manžel je bez práce a bude ji mít na jaře,teď ještě dodělává poslední kšeft který jen tak tak zaplatí poplatky, takže nic moc...no a do toho naše nejmladší zas "jede" ve škole....průser za průserem,když se nepobije tak si učitelé stěžují, že fláká a doma prudí pubertálními výstupy...takže nějaké řešení jestli dítko nebo ne...na to fakt nemám myšlenky.Navíc Petr je mimo domov,jezdí jednou za 14 dní a to uznáš ,že se trefit nemůžeme 🙂 ale nestěžuju si,trávím doma vymýšlením co a jak upravit,ale došly penízky tak jen vymýšlím 😀

janettka
19. nov 2010

@gejbule1 co ta tvoje nejstarší?

jitulka01
19. nov 2010

@janettka Uf, tak to si si skúsila viac ako dosť. Ja mám za sebou v podstate len jedno neúspešné umelé.... A pred sebou dúfam prirodzené počatie, ale posnažím sa od tejto myšlienky odosobniť a nejak sa na to moc neupínať. Pretože všetky najlepšie vieme, že psychika robí zázraky 🙂 Tie naše staršie deti nás trápia asi viaceré, je to taká generácia rebelov, ale my sme asi neboli o moc lepší, možno len o trošku. Treba dúfať, že ich to prejde a dozrejú a začnú uznávať normálne hodnoty. Veď sú to predsa naše deti 🙂 🙂 🙂

janettka
19. nov 2010

@jitulka01 neboj půjde to....někdy se to tělo samo nastartuje po umělém...je tu spousta holek co se jim to stalo 😉

awalancha3
20. nov 2010

.............čakám každým dnom...................... a sp, z toho riadne vyjašená........... toto sú tie prave zmiešané pocity- teším sa a bojím sa..chcem aj nechcem..............................

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre