Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pajka00
29. apr 2009

A co je nativ labusko?Já jsem ještě nebyla na žádné zákroku.Nelíbí se mi moc to moje týdenní špinění před menszes....ale to mám už přes 2 roky...

labus
29. apr 2009

Pajka NATIV je to iste ako IVF len berieš menej hormonov zvečša clostilbegyt a potom dopichneš zo dva tri dni nejake injekcie MENOPUR lalebo tak.. a ideš do centra na punkciu kde ti odsaju folíky a oplodnia v skumavke a potom o tri dni máš embrio transfer alebo ak máš v poriadku vajicovody navrhli by ti IUI a to stojí len okolo 1000kč tak sa mi zdá a to nemáš punkciu len ti vstreknu manželove spermie priamo do maternice

janettka
29. apr 2009

hezký den ženy!!Jak je ?Nějak se nám to tu mrací dneska,ale nálada je doufám pozitivní...holky už se blíží testování!!! 🙂 🙂

irafa
29. apr 2009

ahojky jak se mate ?????? ja dobře 37DC a zatim nic!!!!!!!!!!!!!!!!! patek se bliži viď zanyyyyyyyy
du něco vařit tady kokame s Kaťou na net a plotnu mame studenou
😀 😀 😀 😀 😀 😀

pajka00
29. apr 2009

Díky lábusko,už to chápu.Myslím,že u mě by napřed přicházel v úvahu ten IUI...doufám🙂 Nějak se mi tam pořád nechce, aby se začali ve mě vrtat a zkoumat..pořád věřím,že to musí přijít normálně, přirozeně. Tak jak ty 2 přechozí...i když to mi bylo o 15 let míň🙂 Já jsem co se týká vašich odborných výrazů ještě panna nepolíbená..na ničem jsem nebyla-takže kolikrát zírám o čem se bavíte.

irafa
29. apr 2009

do toho se pajka dostaneš ja taky zirala a pak pochopila 😀 😀 😀

zaenab
29. apr 2009

Ahojky, tak v Brně je od rána zamračeno, jen teď posledních 10 min začalo mírně vykukovat sluníčko zpoza hustých mraků. Mám dnes hodně práce, tak mi to ani nevadí, plánuju, že na jednu schůzku nechám auto v práci a hezky se projdu na svěžím vzduchu.
Holky, já se přiznám: dnes jsem si měřila BT a byla 36,7. Neměla jsem to asi dělat, bylo to v 8 hod., takže to už je dostatečně vysoká, ale i tak je pro těhu nízká.
Tak nevím. Testnu na prvního máje (Iraf, těším se na tebe!), ale teplota se mi nezdá. Fakt ale je (a tím se utěšuju), že mám pořád nízký tlak a když si měřím teplotu normálně, tak mám třeba i 35,6 apod.
Jsem z toho trochu rozladěná

janettka
29. apr 2009

zany hlavu vzhůru víš že je to jak na houpačce.Už se těším až budeš hlásit ty // 😀

zaenab
29. apr 2009

Janettka díky. I tak by ta teplota měla být vyšší, ještě jsem se nikde nesetkala s tím, že by pod 37 byla při těhu ☹

janettka
29. apr 2009

zany proto jsem si nikdy teplotu neměřila...když si vzpomenu na moje těhu,kdy jediné co bylo,že tě doktor prohlížel...tak jsi byla odkázaná na to,že buď to donosíš nebo ne...i toho stresu bylo nějak míň...

zaenab
29. apr 2009

To je fakt, na druhou stranu je teď hodně možností, zlepšila se informovanost, péče, dostupnost.... a logicky člověk všechny ty věci má v podvědomí. Počkám si na testování a nebudu po té teplotě dál pátrat, koneckonců za ty dva roky a něco snažení jsem si už zvykla na trpělivost ...

janettka
29. apr 2009

já bych se taky nestresovala...snažíš se nestresovat brzkým testováním,ale to měření teploty je snejné zany,taky jsi z toho ve stresu....neboj bude to dobré 🙂

zaenab
29. apr 2009

Já taky nechápu, co mě to popadlo, teplotu jsem neměřila víc než rok 😅
Ale je fakt, že když tady čtu u našich noých tehulek žádné proužky na testu a pak najednou dvě čárky, tak se tím přestávám oficiálně zabývat 😀
V pátek budu chytřejší - miláček mi řekl, že i kdyby to nevyšlo, posnažíme se dál a máj je pro to jako stvořený 🙂

janettka
29. apr 2009

vidíš to,to je správný přístup,tak se mi to líbí... 🙂

pajka00
29. apr 2009

holky,zkoušely jste ještě před tím,než jste se daly do rukou lékařů věci, které by vám dopomohly k otěhotnění?Myslím tím,čaje,cvičení,astrology,léčitele atd..? Zajímalo by mě, jestli jen já pátrám všude možně, nebo jste i vy některá věřila, že přirozená metoda je zatím dostačující?

labus
29. apr 2009

Pajka prirodzene to u mna nejde kedže mám nepriechodne vajicovody ale po januarovom NATIVE som sa dala na čajíky alchemilkla,LAPACHO na masaže a to podstatne výrazne a roky som mala zlý hormonálny profil a len jeden funkčný vaječník no a čuduj sa svete ten druhý zakrpatelý mi zrazu začal fungovat bola som paf a moji lekáry ešte viac že by neverili keby nevideli 😀 😀 😀 😀 takže aj alternatývna liečba má niečo do seba a ked už nič ine na psychyku je to balzám

cicenko
29. apr 2009

ahoooj dievcata. je az neuveritelne, ze kolko zien tuzi po miminku. mne sa uz jedno tesi zo zivota v naruci, taha ma za vlasy, slini ma a capka po vsetkom 🙂 ............. prv, nez sa rozhodnete pre umele, dajte si vysetrit na endokrinologii TSH, f t4..... aj ked budete mat vysledky dobre, keby vam lekar skusil nasadit Euthyrox najnizsiu davku, popri to pite alchemilkovy caj a tiez menopauzalny cajik. ...kamoska je uz tiez mamou. drzim prsteky a ozvite sa, ako ste pochodili. drzim vam prsty.

zaenab
29. apr 2009

Pajka, já jsem začala tím, že jsem vypustila kávu, ale pak jsem se k ní vrátila - mám fakt extrémně nízký tlak a omdlívala jsem 🙄
Ale zkusila jsem několikrát Gynex, taky piju do ovulky kontryhel (alchemilka), cvičila jsem podle Mojžíšové a pak přešla na powerjógu - to mi dělá dobře a mám už ověřené, že nemám nikde žádné bloky. No a přiznám se, taky jsem kdysi zkusila sexíkovat ve fázích od astrologa, ale to bylo jen tak ze zvědavosti.
Nejvíc se mi osvědčilo zdravě jíst a cvičit a omezit stres. Jídlo dělá divy, po roce, kdy si dávám pozor na svých 5 porcí ovoce a zeleniny denně, mi v krvi stouply přírodní estrogeny, flavonoidy, vitamíny a minerály mám ukázkové a líp se cítím. Je to jako droga a myslím, že to stačí. Když si k tomu uděláš čas od času dobře hezkou masáží, bohatě to stačí.

pajka00
29. apr 2009

Jo tak tím hůř,když máš neprůchodné vejcovody,ale je fajn, že ti to pomohlo. Já právě pátrám a začala jsem cvičit a chci si koupit čaj bylinkový na podporu otěhotnění...bylinky jsou bylinky🙂 A od astrologa jsem dostala termín, kdy mám větší šanci otěhotnět...a předepsal mi i miláčkovi vitamín E, zinek a kys.listová. Tak doufám,že se to zadaří brzy....už čekám dlouho a jsem NETRPĚLIVÁ🙂

pajka00
29. apr 2009

jo a ještě druhý astrolog mi řekl, že od 04/2007!!až do 09/2009 mám špatnou konstelaci hvězd,planet-nevím čeho všeho a že až v tom září letošního roku by se to mělo povést....že by??

henikav1
29. apr 2009

konecne som sa dostala aj na net, v poslednej dobe je to tu v praci totalny blazinec 😖
Zuzka_w, ano pisala som ti ohladne amniocentezy, je to dost bezohladne od lekarov, ze mamickam povedia nejake cisla a nevysvetlia co to znamena, hlavne ked je to take jednoduche vysvetlenie
zany, prichadzas do stresoveho obdobia pred testovanim, radsej velmi nestresuj, lebo sa ta test zlakne a neukaze ti ani jednu // ako mne 😀 😀 😀
BT som si ani ja nikdy predtym nemerala, ale ked uz ma clovek nervy a chce vediet, tak by asi skusil hocico.
pajka, nepocuvaj nejaku konstelaciu hviezd, skusaj a mysli pozitivne 😉

pajka00
29. apr 2009

No že jo?konstelace nekonstelace-to víš,že to zkouším už te´d.....🙂

kanhwa
29. apr 2009

Kocky, chcela by som sa s vami poradit, ci niektora z vas v tomto veku absolvovala laparoskopiu. Ja sa neviem rozhodnut, ako dalej, ked mi doktor v centre povedal, ze uz nic nema zmysel v mojom pripade, lebo som stara. Ale my mame spg ok, aj vsetko ostatne. Sice dozrieva menej vajicok a menej je dobrych, ale vzdy je predsa nejaka sanca. Je predsa vela mamin po 40ke. co si o tom myslite?

irafa
29. apr 2009

kanhawa ahojky ja bejt tebou tak fakt zkusim jak ti psala labus to Brno kam jezdi labuska sou tam super a nemaš to tak daleko ne tak co to neskusit bza konzultaci neplatiš myslim šak labus ti určo pisne
někdy nazory doktorů sou praštěny fakt as si řikaj že co blbnem že je nam 40 ale ta touha po mimi se neda popsat a to se ničim neda nahradit vůbec ničim
sem moc rada že mě už pochopila moje nejstarši dcera tak mě hřalo u srička když mi v dubnu povida neboj ono to mami vyjde a teď možna vyšlo v patek rano koukněte budu hlasit vysledky testu už tady semnou koukala na kočarky tak je to fajn ještě co na to manž mnaminka ta mě řekne že sme se zblaznili ale pak jak bude rada chovat dalši vnoučatko žejo sama mi řikala že kdyby nebyla po obrně že by měla hodně děti že se ji to moc libilo bejt těhotna tu obrnu měla když už manž čekala ta ji postihla v 10 měsicich je to super tchyňka lepši sem nemohla mit fakt jo

kanhwa
29. apr 2009

Jeeej, tak to ti moc irafka drzim palce, aby to fakt vyslo a urcite pridem vysledok skontrolovat 🙂
nad tym Brnom co pisala labuska som zacala uz intenzivne uvazovat, ale stale najviac myslim na to, ze co by sme mohli urobit preto, aby sa aj prirodzene podarilo, lebo to vobec nepokladam za nemozne, aj ked mi doktor tlce do hlavy ine 😠 len s tou laparkou sa neviem stale rozhodnut, ci ist alebo nie.
no a teraz vraj nesmiem 3 mesiace uzivat ziadne hormony po ivf, tak nic nemozeme skusat okrem prijemneho sexikovania.

henikav1
29. apr 2009

kanhwa, ten clomid Ti nic nehovori, skor nez zacnes vselijake procedury??
mal by sa skusat max 6 mesiacov, ak by to nevyslo, potom mozes nabehnut na nieco ine. Ak si inac zdravotne ok, mohlo by sa vam to podarit
irafa, uz aby bol piatok, drzim palceky

kanhwa
29. apr 2009

Nie Heni, neviem, co to je, ja som brala len clostylbegyt, ale to bez vysledku. je to tiez na podporu dozrievania vajicok?

labus
29. apr 2009

clostilbegyt a clomid je vlastne to iste

henikav1
29. apr 2009

ano, je to to iste, pod inym menom. Ako dlho si ho brala?? Mne odorucili clomid minimalne 6 mesiacov, ale ak sa nepodari, tak IVI, alebo IVF

kanhwa
29. apr 2009

brala som 3 cykly za sebou a potom sme isli na ivf. teraz neberiem teda nic, kedze mi nakazali 3 mesiace bez hormonov, ale kocka tuto na fore mi poradila kvapky Femigard na cinnost vajecnikov, tak sa chystam zakupit tieto...tebe sa teda Heni podarilo po tom clomide?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre