Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
4. jún 2010

to víš, že jo, když jsem se před pár lety rozváděla, tak byly dny, kdy jsem spala třeba jen tři čtyři hodiny, tak si to teď vynahrazuju.
a nakonec stejně mi furt doktoři říkaj, že nemám nic dělat, tak mi ten den aspoň trochu uteče. 🙂

janettka
4. jún 2010

máte recht holky,jenže já jsem sova,večer jsem nejčilejší,ale poslední dobou ráno jsem jak prdlá a jsem vzhůru už v 5 s manželem,dřív jsem jen zaregistrovala,že mi dal pusu,odešel a vstávala jsem až kolem půl 8 a v 8 už seděla v kanclu,teď jsem vzhůru už od 5 a do kanclu kolikrát dorazím až v 9 haha,začnu něco dělat a je po práci....

marrad
4. jún 2010

Dievcata moje vajko sa nepodarilo oplodnit
poradte mi centrum v brne pretoze teraz uz chcem ist skusit tam....

janettka
4. jún 2010

@marrad to je mi moc líto....do Brna jezdí holky myslím do heliosu?Nebo Iscare?

janettka
4. jún 2010

@marrad napsala jsem sestře která je z Brna ať se poptá který CAR je tam nejlepší...

marrad
4. jún 2010

@janettka
daj mi to prosim do IP

janettka
4. jún 2010

dám hned jak se mi ozve....má mezi kamarádkama víc které chodili někam ....

ankava
4. jún 2010

ach jo, marrad, to je taková smůla, tak jsem věřila, že se oplodní.
Jedna taky starší holka,co chodí na diskusi o IVF chodí do Heliosu a moc si to pochvaluje.

kettysek
4. jún 2010

Ahojky snažilky a těhulky
po delší odmlce se ozvývám ze stále uplakané Moravy, tady pořád prší i dneska všude voda no děs, náladě to nepřidá.
Jak pročítám vaše minulé příspěvky jste na tom podobně!
Chci se vás zeptat, jestli některá nemáte podobnou zkušenost. dnes jsem přesně 7 dní po ovu-20 den menst.cyklu a na záchodě jsem jen tak malinko měla na papíru hlenovou krev a pak zas nic, tak sem z toho trochu překvapená. Na MS je docela brzo takže nevím nevím.. to jsou šoky sakriš! 😖
Jinak si užívejte sluníčka když u vás svítí a myslete pozitivně at ti vaši mimísci nejsou bručouni. Já s prvním synem byla v 19 letech 250 km od rodiny nikoho tu neznala tak sem pořád bulila a syn je taky takový měkkota plačtivý(asi měl být spíš holka), takže já tomu věřím že se emoce přenáší na miminka.

pajka00
4. jún 2010

Marrad to je mi líto, ale zkus i Zlín...já jsem jezdila tam a jak vidíš- úspěšně🙂
Ketty tak to nevím co znamená...může to být cokoli...na menstr.ale je fakt brzy. Vydrž, ono se ukáže jestli to něco bylo nebo nic.
U nás teda svítí konečně a mrzí mě, že u vás pořád prší. Ale má být krásně celý víkend, tak snad i u vás se to umoudří.

pet.s
4. jún 2010

Ahojky holky, jen v rychlosti. Doma nám nejde net. Jsem na hlídání. U nás vše při starém. Odpol razíme na chatu, budu se hrabat v záhonech.nakoupila jsem kytky za 1000,-, tak to všechno osázím.
Janetka..jak já tě chápu. Vždy po UZ jsem tak 2-3 dny v pohodě, apak už zase blbnu. Pohyby nemám žádný, tak jsme na nervy. Naštěstí tento měsíc, mi vychází každý týden nějaký UZ. Tak bude lépe utíkat.
JInak mě neustále bolí ta pr..el. Už nevím jak sedět, ležet nebo chodit. U dr mi na to nic neporadil.Tak to zkusím jinde.
Marrad..to je mi líto, ale bojuj.
Minka ráda tě vidím, tak kdy budeme držet palce?

A stím spaním nespaním..ani mi nemluvte. Usínám kolem 3 ráno i déle, vstávat musím v 7. Pak se tluču celé dopol do hlavy a už se těším na po obědě. Jenže usnu většinou až kolem 3 hod a chrápu do večere. Jsem naprosto k nezbuzení. A v noci na novo. Když se mi to podaří předržet, tak usnu stejně takhle dlouho. Doufám, že tohle nebude dělat stejně i Terinka, to by mě trefilo. 😀 😀

pet.s
4. jún 2010

Gejby proč by mi to mělo vadit??? Já jsem na svůj pupek pyšná. jen vypadám jako když čekám hodně přerostlá trojčata 😀

janettka
4. jún 2010

@pet.s tak doufej,že to fakt Terinka nepobere po tobě jinak potěš pánbuch haha

ankava
4. jún 2010

kettysku, může to znamenat cokoli, ale jestli tě nic nebolí, tak normálně počkej do MS. Mě se to takhle jednou taky stalo a pak jsem to normálně dostala. Navíc jsem ještě brala antikoncepci. Jinak se říká, že někdy, když se embryjko usazuje, tak se špiní 🙂 🙂
uvídíš za týden 🙂

já byla přes dvě hodiny venku, je tam fakt nádherně, KONEČNĚ 🙂 🙂 🙂 🙂

pet.s
5. jún 2010

dobré ránko..vstávat ospalky!!!!já už mám sbaleno na chatu, udělané svačiny Daňovi na fotbal, připarevný oběd tady pro Báru, upečené řezy na chatu pro návštěvu, upečené klukům šátečky ke snídani. Čekám až chlapům zazvoní budík a vyrazíme odvést Dandu na stadion a my na chatičku. Holky tam je tak nádherně včera se mi ani večer nechtělo domů. Jenže ty potvory moje dětio tam nechtějí spát.Chjo!!!

martulle
5. jún 2010

Ahojte holky,prosim vás chtěla jsem se zeptat,jaké máte zkušenosti s amniocentézou?Mě je 39let,jsem v 15týdnu a příští pondělí mám jit na plodovou vodu.Otěhotněla jsem po ket.Napřed jak jsem to tady pročítala,jsem to brala jako normální vyšetření,tak normální...ale ted co jsem si přečetla článek v časopise maminka od pana doktora Řičánka,mám strach na to jít a nevím co dělat.Psal,že počet amniocentéz je u nás okolo 16%.Veřejnost si to uvědomuje a snaží se jej trvale snižovat.Odběr plodové vody z duvodu věku nad 35let je jednoznačnou chybou.Potom je tam smutný příběh maminky,která po odběru pv přišla o zdravá dvojčátka.Nechtěla bych takto dojít o miminko,když už jsme došli po všech utrapách až sem.Děkuji za odpovědi a přeji všem krásný večer

biancaneve
5. jún 2010

Ahoj Martulle, ja som rodila teraz vo februári, mam 40 rokov a tiež som podstúpila amniocentézu minulý rok v auguste, bola som v 16 týždni. Môžem ti povedať, že tiež som čítala články a hlavne príspevky tu na MK, ale boli len negatívne a traumatizujúce. Ak ti môžem poradiť, nič radšej nečítaj. Skutočnosť je taká, že samotný odber vody trvá kratšie ako dezinfekcia brucha....samotný zákrok mňa osobne vôbec nebolel, cítila som len pichnutie ihlou ale vôbec nie bolestivé. Potom mi ešte pichli injekciu na RH faktor, nakoľko sa som negatívna a partner pozitivny. Poležala som si na izbe po zákroku ešte 2 hodiny a išla som domov, a na druhý deň hneď do práce. Úplne som dôverovala tým lekárom čo to robili, bol to platený úkon, pretože výsledky som chcela mať do 24 hodín a poviem ti, že oznámenie lekára o výsledku, že všetko je v poriadku a bude to dievčatko ( chceli sme vedieť už aj pohlavie) stálo za všetkú tú neistotu a obavy...Zvyšok tehotenstva aj po absolvovaní 3D uzv som prežila v pokoji a hlavne som sa už tešila na február...Takže vôbec sa neboj a daj si to spraviť, ak ti možem poradiť. Držím palce...

martulle
5. jún 2010

Biancaneve děkuji moc za odpověd,uplně mě dojala k slzám(jsem ted nějak na měkko).Svým popisem jsi mě uklidnila,už se na to budu dívat jinak a nebudu myslet na nejhorší.A blahopřeju k děvčátku.Jak se maličká jmenuje?

pet.s
5. jún 2010

martulle--no to je otázka...mně je 40.Jsem po druhé těhotná(první těhu mi zjistili vadu miminka a ukončili ve 14 tt) po IVF. NT mi vyšly dobře, ale triplle špatně. Amnio mi navrhli právě v gennetu, ani jsem nestihla uvažovat pro a proti. Jak píše bianca zákrok je v pohodě. Dr Smetanová píchala a dr.Kulovaný na UZ kontroloval mimi. Upozornuji, že se ve mně pěkně pohrabali, protože mám špek na břichu, navíc mám obrovskou jizvu po plastice přes celý podbřišek, srůsty a změněnou strukturu tkáně břicha od píchání inzulínu.přisahám, že to nebolelo. chvilku jsem si poseděla v čekárně a pak šla domů.
jedinou chybou, že jsem šla na amnio v pátek a výsledky byly až v pondělí odpoledne.Bylo to k nepřečkání.
Ale přesně jak píše bianca, za tu jistotu to stojí.My teda pohlaví věděli už dřív, ale pro n ás bylo důležité, že je malá zdravá.
víš asi bych zvážila jaké vám vyšlo riziko postižení a pokud je riziko potratu po amnio (asi 1:200)vyšší, tak bych na ni šla.
Budu ti držet palce.

pet.s
5. jún 2010

martulle ..na měkko? my ted koukali na festival ve Zlíně a mě dojala řeč Svěráka a pak ještě ukázky z pohádek a Uhlířovi písničky 😀 😀 😀

gejbule1
5. jún 2010

ahoj holky 😀
martule taky jsem byla na amnio.A šla bych znova.Za zdravé miminko mi to určitě stálo.Nic mě nebolelo jen ty nervy 21dní na výsledky byly šílený.Teď už bych si taky zaplatila ten rychlý výsledek.

pet.s
5. jún 2010

martulle já teda nic neplatila a předběžné výsledky bych bývala měla taky do druhého dne..

pet.s
5. jún 2010

teda koukám, ře jsem to blbě napsala...pokud by riziko postížení bylo vyšší než roziko potratu, tak bych šla.

biancaneve
6. jún 2010

Martullka, naše zlatíčko sa volá Karolínka. Slzy nech ťa netrápia, to nie sú slzy smútku ale tie veselšie a uvidíš koľko budeš plakať po pôrode, tie hormóny sú tak nazhromaždené, že ťa rozlútostí každá maličkosť. ja som plakala skoro stále aj so svojou spolubývajúcou, navyše malá mala dosť silnú žltačku, takže ako mi ju doniesli 3 deň po pôrode ( mala som sekciu) tak mi ju hneď 4 deň zobrali, to bolo plaču...Uvidíš, budeš pokojnejšia po amnio. Ja osobne by som si to vyčítala celý život keby som tam nešla a pravdu povediac ani som o tom nerozmýšľala, brala som to automaticky, že si to dám urobiť.

markiru
6. jún 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Je mi 37 let, mám holčičku po IVF a je to skoro přesně 2 roky, co se zadařilo. Letos jsme zkoušeli už jeden KET v dubnu a ten nevyšel. Ve čtvrtek máme jít opět na konzultaci do CARu (chodíme do Gennetu v Praze). Nevím ještě, co s naší dr. domluvíme, ona nás totiž od toho KETu minule zrazovala, vzhledem k tomu, že ještě kojím... 😖 Pro mě je to těžké rozhodování, protože nechci ještě malou odstavit a taky nechci další těhotenství moc odkládat. Sice si říkám, že třeba za rok nebo za dva by to bylo zase víc v klidu, třeba bych mezi tím mohla i do práce... Nejspíš tomu ale necháme volný průběh, no...

ankava
6. jún 2010

ahoj markiru,
vítám tě mezi námi a jestli máš občas chuť si přijít pokecat, pobrečet 🙂 , tak jsi určitě vítána.
Teď když je hezky, tak to o víkendu někdy spí, ale přes týden je taky hodně holek. Tak přeju hezký zbytek víkendu a všem ostatním taky 🙂 🙂 🙂

pet.s
6. jún 2010

bianka..no jestli budu po porodě ještě více brečet než ted, tak to už snad ani nejde... 😀 😀 😀
markiru...vítej..ke komu chodíš do gennetu?

janettka
7. jún 2010

ahojky holky tak zas začínáme s děštem,mě z toho klepne...pet.s kde jsi si nechala dělat amnio,mě to taky čeká....

pajka00
7. jún 2010

ahoj holky....janet u vás prší?tady svítí krásně slunko a doufám, že to i vydrží. Kolegyně suší seno, tak pořád sleduje radar, jestli se neblíží nějaká hrůza, aby jim to nezmoklo🙂 Já teda na amnio nejdu, není důvod, všechny testy, UTZ, NT i tripl vyšly na výbornou, tak nebudu zbytečně pokoušet. Ale pokud bych měla jakékoli podezření ze strany výsledků, určitě bych bez rozmýšlení šla.

janettka
7. jún 2010

no mě asi nemine....pokud tam dojde,teď jsem byla na WC a špiním.... 😒 no smolný týden je tu....jinak u nás už taky vysvitlo sluníčko....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre