Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lindda
22. mar 2013

Cafte , aj my sa snazime mam tiez 40r uz mam jedneho syna za sebou jeden zamlknuty potrat pred 5 tyzdnami :-/ v lete skusime este raz pevne dufam, ze sa zadari 🙂 drzim vm vsetkym siiiiiiilno vsetky palce na tele 😀 😀

lafia
22. mar 2013

@cora41 cítim sa dobre, možno mám trochu nafúknuté brucho, ale inak nič, žiadne bolesti alebo tak. Vložili mi 2 embryá, kvôli veku. Kvalita vraj dobrá, tak dúfam, že sa nám aspoň jedno z nich ujme 😉 Ako dlho budeš stimulovať? Nie je to náročné chodiť až do Brna? Koľko stretnutí tam budeš mať? Držím palečky 😀

lafia
22. mar 2013

@santamonica Nevzdávaj to, ešte je skoro 😉 Mne už tá štyridsiatka pomaly končí a je to naše tretie IVF. Raz to vyjde, hlavu hore,. Držím prsty 🙂 🙂 Tento rok má byť vraj plodný, niekde som čítala 😀

cora41
22. mar 2013

@lafia ahoj moja🙂 tesim sa, ze sa citis fajn.. Kedy budes testovat? 🙂 ja som bola dnes na kontrole na folikulometrii, tak na 10DC som mala 10mm folikul a este nebol celkom dominantny, takze zrejme ovulka nebude okolo 15, ale mozno az 17 den.. ak by toto bolo ok a moje telo sa znormalizovalo po kyrete, tak by sme mali zacat okolo 10 aprila.. ak vsetko dobre pojde, pojdem tam iba na OPU a na vkald, ostatne kontroly mi bude robit doktor tu a budem posielat vysledky iba mailom.. len si pekne oddychuj 🙂

cora41
22. mar 2013

@lindda to mi je luto☹ a v ktorom tyzdni si potratila? a mala si samovolny alebo zamlcany? a bola si na IVF alebo prirodzene? trosku si oddychni a sup do toho, podari sa, uvidis 🙂

cora41
22. mar 2013

@santamonica nevzdavaj este 🙂 ja mam za sebou 4x IVF, to posledne vydrzalo do 14t a potom sme zrazu nemali srdiecko☹ a idem vyskusat dalej na soft.. a to mam 42 a o par dni 43 rokov.. povedala som si, ze este vyskusam 3-4 mesiace a ked nevyjde, necham tak.. tak hlavu hore, vyjde to, skor ci neskor.. 😉

lafia
22. mar 2013

@cora41 tak sa len pekne zotav 🙂 Ja som išla tuším na 2.mesiac po kyrete na KET a chytilo sa mi... To je super, že Ti tie vyšetrenia urobia aj tu. Ja chodím do Gyncare, zatiaľ som spokojná. No neviem, či sa budem testovať, doteraz som sa vždy testovala a nakoniec to aj tak nevyšlo, tak som si teraz povedala, že počkám až na krv....ale uvidím o týždeň, či nepôjdem kupovať test, keď bude také dlhé voľno🙂 No už aby bolo toho 10eho, že? 😉

lindda
22. mar 2013

@cora41 bola som uz 11tt a zamlknuty to bol ja som prekonala silne prechladnutie pocas tehu dokonca dva krat :-/ no neviem ja mam v lete uz 41r cize este raz skusime ak nic tak uz to tak asi ma byt .... Ja uz ma 6rocneho syna, len velmi by som este jedno chcela hadam sa zadari . Dnessom dostala mrchu po kyrete po 5tyz. cize super sa tesim konecne konci sestonedelie 😀 teda skor moj muz sa tesi 😀

cora41
23. mar 2013

@lindda ja som to mala v 14t a neprekonala som nic, iba amnio a potom na to 3 dni prestalo bit srdiecko. Avsak na specialnom screeningu v 12t nam povedal, ze zatial mame malu vadu srdiecka a ale ze je to este male a uvidime v 20t..a okrem toho sme nemali nosovu kosticku, takze nam hrozil down - kedze ja mam 42... tak sme sa tak bali, ze sme ani nerozmyslali a isli na amnio.. Nic nam nenasli, no o 3 dni uz bol koniec.. A samozrejme nikto nevie, ci to skoncilo kvoli amnio, kvoli srdiecku alebo kvoli nejakej krvnej mutacii, ktoru mi zistili teraz, no hovoria, ze to nie je dolezite...ja som bola vcera na folikulometrii a na 10DC som mala folik 10mm, co je trosku malo, no urcite nebudem mat mrchu na 29 den, lebo prva mi prisla po 35 od zakroku.. A okolo 10 aprila by sme mohli zacat stimulovat, tak sa tiez tesim 🙂 a vyskusame mozno este 3-4mesiace, nech rodim este 43 rocna a staci.. Po tolkych pokusoch... Ja mam doma 3 deti, no mam "noveho manzela"7 rokov a preto by sme chceli mat "nase" vytuzene 🙂

lindda
23. mar 2013

@cora41 fuuuha po amnio centozea takto to mi je fakt luto :-/ ale zase stale sa terba upokojovat ze co ak byto prislo v 6 mes ... to uz by bol porod a tak . Ale ako vravis aj ja to este raz skusim na raj-leto ak sa zadari bola by som rada aby maly nebol sam a aj muz by strasne chcel ja uz som opatrna a mam strach . A to ti robili kyretaz este ? JA mam teraz mrchu po nej boze a je hrozna krce mam neskutocne aj brucho krize prost evsetko ma boli fuj 😠

cora41
23. mar 2013

@lindda moja, ja som uz mala normalny porod, muselo sa to vyvolat, lebo maly uz bol velky ☹ nezabudnem do smrti... Ja som prvu mrchu mala celkom normalnu, trvala mi o 2 dni dlhsie, ale celkom v pohode.. takze si das teraz pauzu nejake dva mesiace?

lindda
23. mar 2013

@cora41 to si mala mrtve dietatko si musela rodit ? ☹

vavrenka
23. mar 2013

@santamonica ja mam 40tku a okolo mna same mlade mamicky, tiez enamm nikoho v mojom veku a vacsinou aj tak poucvam 30nicky - uz mam dve deti, dalsei nechcem, uz som stara 😉 , tak som ticho a hovroim si, ze kazdy ma tolko na kolko sa citi. a er mi, neda sa nemysliet na dietatko, ked ho velmi chces. je vlea zien, ktore otehotneli, ked sa trosku uvolnili z toho "krca" - tuzbe po dietatku, ale je este viac zien, ktore tak velmi tuzili, ze nedokazali prestat na to mysliet a otehotneli tiez 😉 , takze vobec neplati rovnica - az ked sa uvolnis, tak to pride. vobec si nerob vycitky, ze stale na to myslis, mudrlanti, co maju deti a netusia, nech ti daju pokoj. jedine, co by som ti "poradila", kym neotehotnies, bud na seba mila a rob si radost - ja neviem- masaze, kino, dobre jedlo a tak, nieco, co ta potesi a snivaj o svojom buducom dietatku, mozno si ho tym "privolas" 😵

cora41
23. mar 2013

@lindda ano, uz drobcek nedychal 2 dni..☹

lindda
23. mar 2013

@cora41 tak to mi je ozaj luto a aky bol nalez ? preco ?

cora41
23. mar 2013

@lindda nikto nevie.. bud to bola ta amnio, alebo ta mala vada srdiecka, alebo nejaka krvna zrazenina... na nic s neprislo... no co uz.. uz to chcem nechat a sustredit sa na buducnost, hadama nas nieco dobre caka 🙂 a ty kedy sa chystas?

rachel36a
23. mar 2013

@rous ahoj ja už mám 41 rokov, takže teraz už ideme na posledný pokus...mne ani neprišli na dôvod prečo potrácam ale preventívne beriem fraxík a prednison, ale už sa mi ani nedarí otehotnieť... myslia si že som potratila preto že som mala nízke AMH a tak boli nekvalitné vajíčka... normálne som mávala ovulku, aj som rýchlo otehotnela len som vždy v prvom trimestri potratila... posledný krát som potratila v auguste minulého roku, ale teraz už ani nemám ovuláciu bez liekov... tak čakáme na darkyňu...

santamonica
23. mar 2013

@vavrenka dakujem vavrenka, mas uplnu pravdu, viem, ze my tu baby s rovnakymi pocitmi sa chapeme, bohuzial ani v rodine ani u kamaratok casto nieje moc empatie a oni aj ked nie schvalne, ale hrozne ublizuju svojimi recami, uz len ked mi opisuju,ake kraasne babo ma ta a ta a vnucatka a tak a ja to naozaj vsetkym prajem,ale nechcem to pocuvat, ani chodit sa na ne pozerat a tak,nemozem si pomoct, teraz sa snazim dostat do stavu, ze sa na to nesustredim, zacinam behat a vyrabam rozne vecicky, ale o babatku snivat budem,ako pises.....maj sa pekne

lupita71
25. mar 2013

Ahoj všem snažilkám, taky se chci zařadit. Mám už dva kluky, ale minulý rok jsem po amniocentéze přišla o třetího. Velmi špatně to nesu a myslím, že jen nové těhu mě z toho může dostat. je mi už 41 a všude čtu , co všechno se může přihodit. Už mi je z těch článků nanic, tak jsem si řekla, že lepší bude si povídat s někým, kdo je v podobné situaci a dodávat si vzajemně naději. Všude se papouškujou ty stejná čísla - že po 40 máš už jen 5% naději na otěhotnění, že riziko Downa je 1:100. Možná by bylo dobré si říkat to, co říkal náš matikář" je lež, velká lež a statistika". Snažím se teprve měsíc, ale svůj největší problém vidím ve svém psychickém stavu. Docela mě ale potěšila poznámka vaverky (viz pár příspěvků výše), že zná spoustu holek, co otěhotněly přestože si to moc přály a upínaly se k tomu (se říká, že nejdříve musíš vyrelaxovat...), protože odreagovat se od svého největšího přání je fakt těžké....

evapavla
25. mar 2013

🙂 vavrenka, santamonica, lupita71 k vašim pocitom a stavom len to, že prežívam to isté a určite aj kopa ďalších, zle sa o tom rozpráva a ešte tažšie prežíva 🙂, ale niektoré z nás to ešte určite vybojujú do konca 😵

manita
25. mar 2013

Ahojte, aj ja by som bola rada, ak by napísal niekto, kto absolvoval SOFT IVF. Mám za sebou niekoľko neúspešných IUI. Na stimuláciu clostilom reagujem cystami, takže som odkázaná nestimulovať. Pokračovať v ďalších nestimulovaných IUI už nemám silu. (Diagnózu nemáme žiadnu, t. j. sterilita z neznámych príčin. Obaja sme v poriadku, máme jedno dieťa. Naše druhé snaženie trvá už štvrtý rok.) Na klasické IVF nemám chuť ísť, rada by som čo najmenej chémie, čo najmenšiu záťaž. Folíkov síce bude menej, ale vraj kvalitnejšie. Chcem tomu veriť. Vraj v takomto vyššom veku je SOFT IVF celkom dobré riešenie (klikám, kde sa dá, aby som sa čo najviac dočítala.) Poisťovňa mi nepreplatí už aj tak nič, sama si chcem teda vybrať, čo skúsim, čo by mi vyhovovalo najlepšie. (V CAR-e by ma samozrejme najradšej nadopovali, cysty-necysty, a šup na klasické IVF, to je jasné.)

Má niekto dobrú skúsenosť s IVF SOFT alebo aspoň povzbudivé slovo v tomto? 😕

lafia
25. mar 2013

@evapavla 🙂 áno, buďme radšej optimisti.. stačí, že sa na to pesimisticky pozerá okolie 😉

lindda
25. mar 2013

@cora41 no ja neviem pravdu povediac sa bojim som po kyrete 5 tyzden uz som aj mrchu mala a co dalej netusim kedy to skusit este raz jeden lekar vravi za 3mes druhy za 6 mes . A ty si ako dlho po ?

lindda
25. mar 2013

@manita ahojky no ja nemam ponatia ja som nikdy u lekara nebola na ziadnom specialno vysetreni som po kyrete a premyslam ci to vobec este skusat alebo uz ani nie :-/

cora41
26. mar 2013

@manita ahoj, ja som mala soft po 3xIVF a otehotnela som a vydrzala do 14t... nevieme, aka bola chyba a ideme znova do softu teraz v aprili a nemenila by som ho za normalne IVF.. Je lacnejsie a setrnejsie pre telo a z mojho pohladu kvalitnejsie vajicka urcite... takze plne podporujem 🙂

cora41
26. mar 2013

@lindda no ja akurat teraz cakam na druhu mrchu za 3 tyzdne a idem znova do SOFTu.. Takze ak vsetko pojde dobre, tak po kyrete po druhej mrche ideme znova do boja a skusime znova 🙂 uz vek na cakanie ja teda nemam...

evapavla
26. mar 2013

@cora41 ideš do Brna? ja by som chcela tiež apríl alebo máj ísť na soft, podľa toho kedy budem mať výsledky z vyšetrení, držím palce 😉

cora41
26. mar 2013

@evapavla ano, idem.. uz mi prisli vysledky z genetiky a hematologie - nic nenasli, takze pokracujem v softe, momentalne som pred ovulkou a potom rychlo mrcha a zaciname soft na 2 den cyklu.. hadam to vyjde este raz a teraz uz dokonca... ty pojdes uz april? ja by som mala zacat okolo 10 aprila stimulovat... kedy budes mat vysledky?

evapavla
26. mar 2013

@cora41 , minule som nestihla nový hormonálny profil, tak po Ms niekedy začiatkom apríla, výsledky z reprodukčnej imunológie budú možno o dva týždne, tak neviem či to riskovať a začať stimulovať už v apríli

cora41
26. mar 2013

@evapavla asi si pockaj na vysledky a potom... jeden mesiac hore dole

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre