Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

minka051
15. máj 2009

ahojte heni a lábus. Ani neviem čo písať lebo u mna sa ešte v podstate nič nedeje len čakám. A už by som bola rada tam kde ste vy.

labus
15. máj 2009

ahoj Minka - ty začínaš až v juli že uf to je ešte dost daleko..ale neboj v lete ide čas rýchlejšie ako v zime ani sa nenazdáš a už budeš stimulkovat 😉

minka051
15. máj 2009

labus tak to dúfam neviem či som ti písala o výsledkoch z krvi.

labus
15. máj 2009

Minka ano písala si

henikav1
15. máj 2009

labus, mna skoro rachlo, najprv som sa musela ovladat aby som sa zas nerozrevala, potom som ich velmi pekne a priamo poslala do certa. To ja viem dokonale 😀
a teraz mi je zas do revu, neviem co dalej, musim to predychat a potom sa rozhodnem. Okrem toho mam vela prace a musim sa tvarit, ze je vsetko v poriadku, sef sedi hned vedla mna 😖
ale aspon viem ze som tehulka a musim len dufat, ze je vsetko v poriadku

labus
15. máj 2009

Heni určite je všetko v poriadku - to že stale plačeš je v tehu uplne normalne - aj to svečí o tom že tehu je take ako ma byt 😉 neboj nič cez víkend porozmýšlaš kam pojdeš a bude ved to je len pár dní a babo zatial ešte kuštik podrastie 😉

henikav1
15. máj 2009

hadam aj porodim, kym sa dostanem na prve sono 😀 😀 😀

labus
15. máj 2009

Heni to snad nie 😀 😀 😀 😀

petkan
15. máj 2009

Zaenab zdravím! Tak to je fajn, aspoň můžu eventuálně s někým pohovořit co a jak u pana doktora. Jak dlouho už tam docházíš? Já rok a půl, předtím jsme to řešili na unice, ale tady jsme spokojení 🙂

zaenab
15. máj 2009

Heni, určitě bych šla za soukromým doktorem. Prostě jak si to platíš, tak se k tobě jinak chovají a když se člověk kvůli tomu nemusí jinde radikálně škrtit, tak by to měl udělat. Sono ti podle mě udělají na počkání. A jinak je jasné, že hormony pracují jak mají, tudíž je všechno určitě v pořádku

Janettka, hlavně si dávám pozor na to, abych jedla aspoň 5x denně, když to dodržím, tak mám cca 2 kila týdně pryč. A nešidím snídaně. Zhruba třetí den mě přepadne chuť na sladké, tak to řeším tím, že si klidně dám celou čokoládu, ale pak už jen porce ovoce a zeleniny. No a normálně pokračuju dál.

Petkan, já tam chodím taky přes rok, předtím jedna návštěva v Repromedě a nikdy více!

petkan
15. máj 2009

já tam teď byla před pár dny na punkci a v pondělí na transferu, tak teď už jen budu čekat. No je to už náš třetí pokus, takže se snažím to mc neprožívat 😎

zaenab
15. máj 2009

A měla jsi nativ, nebo ivf? A nějaké IUI předtím? Kdyžtak se můžeš dopsat do tabulky, kterou jsme tu s holkama vytvořily, je asi o 5 stránek zpátky.
Jaký je u vás problém? A co ti na to říká doktor?

drakulka67
15. máj 2009

Heni, ahoj 😵 Doufám, že už je Ti lépe. Úplně si umím představit, jak Ti bylo, když jsi byla natěšena na UTZ a oni Ti ho opět neudělali. To by asi rozhodilo každou maminu. Ale stejně tak jako holky si myslím, že je vše vpořádku, Tvá rozladěnost a citlivost tomu napovídá. Je pravda, že někteří lékaři by se měli zamyslet nad svým přístupem a chováním. Také mám určité zkušenosti 😢 V době, kdy jsem podstupovala druhou inseminaci, potřebovala jsem píchnout pregnyl. Ve Varech mi lékař řekl, ať se obrátím na svého gynekologa,ještě se ptal, kdo to je a když jsem mu řekla ke komu chodím, tak říká jo Vy chodíte k Vláďovi,tak ho moc pozdravujte. A když jsem tam šla na injekci, telefonicky jsem se dopředu domluvila se sestřičkou, tak do sesterny přišel ONEN PAN doktor, tak si neumíte, co vypuklo. On nevěděl o tom, že mi sestřička tu injekci chce aplikovat a tudíž tam začal na celou sesternu řvát jak pominutej, neumíte si představit tu scénu, nadávky a vulgarizmy,které směřovaly zjeména na adresu sestřičky. Byla jsem jak opařená,nakonec jsem to nevydržela a rozbrečela jsem se. Hned jak jsem dorazila do práce, jsem změnila svého gynekologa,takže od té chvíle chodím k jiné lékařce. Prostě jsem to psychicky neunesla. Do dneška je to ve mě. 😒 Takže můj názor je ten - pokud nejsi se svým lékařem spokojená, změň ho. Nech si to projít hlavou a pak se rozhodni. Každopádně se nenech rozhodit, určitě je vše vpořádku.
Labus: moc zdravím a posílám energii folíkům,aby pěkně rostly.
Petkan: ahoj, my se ještě neznáme. Já tu nejsem dlouho ale když jsem četla Tvůj poslední příspěvek, koukám, že jsme na tom teď nastejno. Já byla v pondělí na punkci a včera na transferu. Můžu se Tě zeptat kolik jsi měla celkem foliklů,kolik Ti jich odebrali a kolik jich při punkci odebrali k oplodnění a kolik Ti nakonec dali embrijek? Zajímalo by mě jaké máš zukušenosti. Píšeš, že už je to váš 3. pokus, já to zažívám poprvé a jistě také naposledy. To víš jsem samoplátce a na víc už nemáme.
Jo někdo se mě ptal, na kolik mě to přišlo,takže jako samoplátce mě to přišlo na 50.000,- Kč zatím......nevím jestli se ještě něco bude dokakovat a částka se navýší,ale zatím je to takhle 🤐

minka051
15. máj 2009

drakulka ahoj ja som tež jedna stých čo si budú platiť všetko sami. Neviem kolko máš rokov ja o pár dní 43 a nemyslím že je tu ešte a staršia. Mne tiež povedal doktor že ma to vyjde asi tak isto ako teba. Ale dala by som všetko aby sa to podarilo. Tiež mám asi len jeden pokus lebo doki povedal že mraziť asi nebudeme no uvidím všetko mám pred sebou. Je to ešte daleko kým začnem stimulovať. lebo mi dal ešte mesiac pauzu takže teraz kedže mám menzes tak to bude až začiatkom júla. Spermiogram máme slabší ale hádam to nebude také zlé.

labus
15. máj 2009

kočky mna prvý pokus v Ba vyšiel na 75,000sk

minka051
15. máj 2009

Labus ahoj no tak to je dosť ale teraz ti to vyjde. Uvidíš. Som prave sama doma asi celý víkend tak bude strašne dlhý. nerda som sama. Všetci zmizli.

labus
15. máj 2009

Minka tak to si uži nemusíš vyvárat a obskakovat 3 chlapov 😀 😀 😀 vezmi si nejaku dobru knižku a oddychuj -ak nemáš tak skoč ku mne požičiam ti

zaenab
15. máj 2009

Jé, Minka, tohle já naopak miluju 😵 Spím jak dlouho chci, udělám si skvělou snídani, pak nezbytné kosmetické blbiny (maska, depilace, peeling, maska na vlasy apod.), zajdu si do města na nákupy, stavím se na oběd, kávičku, pak doma knížka, hezký film.....přecpu se zmrzlinou (mám vždycky lepší pocit, když mě u toho nikdo nevidí 😀 )
No a nejlepší bude skočit k Labus a užít si to spolu, třeba si vzájemně předčítat 😀

drakulka67
15. máj 2009

Minka - mě bylo v lednu 42, byla jsem dvakrát na inseminaci a teď jsem vlastně po první stimulaci a od včerejška "oplodněná",takže teď už musím jen vydržet do 2.6., jak to dopadne. Je to naše poslední šance. Já jsem jinak po zdravotní stránce zcela o.k., problém byl asi především v partnerovo spermiofgramu. Ale 3 vajíčka vydržely-povedlo se tedy něco oplodnit,teď ještě aby se mi alespoň jedno e mbrijko uhnízdilo. Člověk by neřekl,jak je to složité 😒 To bude Tvůj první pokus touto formou, nebo už máš něco za sebou?

minka051
15. máj 2009

zaenab,drakulka labus, ahojte babeny ste zlaté. No byť chvílku sama je ok ale ja som radšej ked sme všetci po kope. To je asi už vekom. A celkom sama som len dnes zajtra tu na chvíločku synátorovia prídu lebo " hlad volá" a moj dahý išel k rodičom teda vlastne je velký rybár a majú takú brigádu ako každý rok. No teraz aspon čítam tu na nete informácie o tom všetkom čo tu už vela vás prežilo a čo ma vlastne čaká. Som trpezlivý človek ale teraz sa neviem dočkať kedy to už absolvujem. A drakulka ani mi nemáme super spermiogram ale už dopujem drahého liekmi čo an to treba len aby to zabralo.

janettka
15. máj 2009

ahojky holky tak vás dočítám a začíná se mi rosit čelo...to budou těžké penízky pokud pujdeme do Caru....no ale nedá se nic dělat.Ještě přemýšlím který zvolit...v Praze jich je tolik,který by jste doporučili,zatím přemýšlim nad Pronatalem.

minka051
15. máj 2009

janetka ahoj ideš prvý krát neviem preto sa pýtam lebo mna to čaká ešte len teraz a to že je to vela penazí tak to potenie prešlo a teraz to už mrazí.

minka051
15. máj 2009

drakulka neboj určite to dopadne tak ako si želáš len ani jedna myšlienka nech nieje na pochybách nedovol to. Tak to určite dopadne dobre ja držím palce lebo si to zaslúžime. A ak sa smiem spýtať kolko ti ich vkladali.

janettka
15. máj 2009

ano minko půjdu poprvé, otěhotněla jsem před 1.konzultací a když to nevyšlo tak půjdu...nic jiného mi doktor nedoporučil,není mi 20 abych mohla donekonečna zkoušet zamlklinky...třeba vyšetření ukážou kde je zakopaný pes,ale já myslím,že je to v mé pozdní ovulce...

minka051
15. máj 2009

janetka a kolko dnový máš cyklus. Ja som si vôbec nesledovala ovuláciu ale ak je ten pocit a si tak na 16 den od začiatku menz. to niečo cítim pár dní ako keby som mala dostať menz. tak to bude asi ono. A raz som si merala aj teplotu a pohy bovala sa pár dní tak 37,3. Tak či je to to tak je asi dobré. A pobolieva ma bruško.

janettka
15. máj 2009

já mám cyklus normální,28 dní,ale buď nemám ovulaci nebo mi jde až kolem 22dne a pak dostanu brzo ms...a když i nedostanu, že otěhulím...nedopadne to dobře...

minka051
15. máj 2009

a aké vyšetrenia ti robili? Ked otehotnieš a potom tonedopadne dobre tak to musí mať nejaký háčik. Čo všetko ti už robili aby zistili čo to spôsobuje.ja nemám nijaké skúsenosti lebo tehotná som bola normálne hne na prvý krát a počas TT som nemala nijaké problémy.

janettka
15. máj 2009

nedělali mi žádné,nejdřív jsme nemohli otěhotnět a pak po sobě 2x MA, takže nás čeká 1.vyšetření v CARU....o ovulaci vím z ovulačních testů,za které jsem už vyhodila majlant.....takže jsem na tom jako ty...

minka051
15. máj 2009

no tak to sme dvez mnohých. Tak ja teraz skúsim urobiť to čo mi poradil bratranec ktorý je gynekolog a po menz. si začnem každé ráno merať teplotu aby som zistila kedy začne ovulka. Ja chodím do heliosu. Teraz mám menz. tak asi od utorka to skúsim a ividím . Budem si to písať. Moja sestra mala tiež roblém otehotnieť a ked sa to už konečne stalo tak mimi v štvrtom mesiaci zomrelo lebo dostala boreliozu. Lečila sa pol roka a potom to vyšlo prirodzenou cestou. Len ja už prirodzene mať nemôžem.

jordana
15. máj 2009

Ahoj dievčatá
Viem,že máte rozrozprávané,celý týždeń som sa neozvala lebo som chodila po vyšetreniach.Ako som písala po operácii srdca a desiach rokoch manželstva sa ným podarilo za 32 dní splodiť potomla lábus mi už odpisovala na otázočky tes bo s 2 čiarkami na 3 krát všla som k lekárovi na krv a tak sa to v pondelok začalo som č začiatok 5 týždňa HCG mám nad 1000 a stále súpa,troška som špinila a ke ma pozerali ultrazvukom plod ešte v maternici nevidia len vysokú sliznicu tak ležím v nemocnici a píšem vám bolesti nemá a už ani krvácanie,že vraj sa bola ab to nebolo mimomaternicové a ak do nedele neuvidia plod tak to chcú ukončiť,ale mne sa to nevidí a zdá skoro aby tam niečo videli prosim Vás dajte aspoň štipku nádeje a svoje skúsenosti ja už som z toho dosť zúfalá a strašne sa bojím,ale zároveń verím,že to bude dobre no neviem.pa ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre