Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
27. aug 2009

ahoj Loro tak já jsem podobný případ jako ty...mám 3 zdravé děti, pak jsem chtěla ještě jedno s nynějším manželem,vysadila HK ,ale 2 roky nic...teď jsem během jednoho roku 2x otěhotněla,ale bohužel 2x MA jako ty...teď podstupujeme všechna možná vyšetření.... ☹ zatím našli toxoplazmozu,ale ta mohla ovlivnit jen ten 1,MA a nějak mi hapruje štítná žláza.Prý by neměla být toho příčinou,ale pokud se to spojí s více věcma tak jo...teď čekám na genetiku a imuno.

lora
27. aug 2009

Equinka, dakujem za mile slova. Velmi ti drzim palce aby to vyslo. Za 4 roky co som vyskusala vsetko mozne vratane alternativnej mediciny a potom pred 4 m esiacmi po zobratí klasickej homeopatie sa to podarilo. Urcite aj ty si vyskusala vsetko mozne, ale ak by si si chcela vymenit skusenosti, som k dispozicii 🙂. Pevnre verim ze nam to raz vyjde. Kamoska ma 1 dieta (6) a druhe teraz caka ako 41-rocna a je vsetko v poriadku, o deti sa snazili 15 rokov, chceli ich hned po svadbe.....

equinka
27. aug 2009

Lora - no naši taky chtěli 2 děti za sebiou a ségra je o 10 let mladší 😀
Děkuju ti moc za nabídku rady-porady - to je moc milé a využiju toho a nabízím totéž 🙂
S alternativní medicínou mám problém, protože tomu nevěřím. A to je vlastně ten základ, na kterém to stojí, takže to jsem nezkoušela, ale jinak všechno 😅 Asi to znáš. Teď mám připravenou dárkyni, takže to zkusím tak a ještě na něco přišli na imunologii, tak třeba to pomůže.
Ty jsi s manželem imuno absolvovala? S jakými výsledky?

lora
27. aug 2009

Aho janettka ak sa mozem spyta kolko mas rokov ? Ja som si najprv hovorila ze skusat budem do 40-tky, potom budem stara a teraz ked mam 41 si hovorim ze do 43.... Inak ta velmi obdivujem ze si to smutne obdobie zvladla 2 x a nevzdavas sa ! Klobuk dolu ! Vysetrenia ti robili az po 2. MA - pri 1. MA nic nezistovali ?
Urcite sa ozvi ked bude mat genetiku a imuno velmi drzim palce 🙂.

zaenab
27. aug 2009

Yanny, doufám, že škytáš, jak na tebe myslím 🙂

Equinka, kde máte problém? Já taky děti nemám, snažíme se 3 roky, tak na těch tvých 20 už nedosáhnu (ne že by bylo o co stát

Lora, je mi to líto, snad se brzy vzpamatuješ a koktoři třeba zjistí příčinu. Jinak je tu na MK dost témat, které by mohly být podobné tomu, co se ti přihodilo.

U mě jinak nic nového, ani MS, ani netestuju 😒

equinka
27. aug 2009

Zaneb - to jsou ale smutné závody, že?
Našli mi antikardiolipinové protilátky. Předpokládám, že mi napíšou anopyrin a uvidíme.

Ty jsi po transferu?

janettka
27. aug 2009

loro mám 40 let,taky jsem si to dala za mezník,teď jsem to posunula,že ještě jeden pokus 🙂 Po 1.MA udělali jen pitvu,přišla jsem o to v 12tt.,můj gyndař mi doporučil CAR,že mi udělají vyšetření.Genetika by měla být každým dnem,imuno koncem září.Jsem 3.měsíc po MA takže na září nebo říjen plánujeme IUI a ještě to jistit doma...tak uvidíme co bude.
Jinak to zvládnutí...u 1.MA to byl šok,nejen,že jsem s tím nepočítala(zdravé děti),bylo vidět i srdíčko,ale měla jsem blbou dr.za všechno jsem platila i za to co mi na pojišťovně říkali,že nemám platit.Říkala jsem ji že mám furt angínu,že mi je špatně a pak najednou nic mi nebylo jen mě bolelo břicho tak nějak celé...až jsem jela do Prahy na UTZ ve 12tt tak zjistili,že už měsíc je mii mrtvé...a ona to ani na UTZ nepoznala,hlavně že si ho nechala zaplatit(350 Kč)...hrozně jsem to probrečela,dostala jsem ještě zánět,tak jsem se z toho lízala 3měsíce...ten 2.ma teď v máji to jsem věděla od začátku,že není něco v pořádku,nějak jsem s tím počítala...taky jsem chodila na koníka a holky mě dost podržely...

pajka00
27. aug 2009

Holky to je život,co? Equinka-to jsi fakt dobrá,že i když to zkoušíš tak dlouho, pořád se nevzdáváš. Obdivuhodná výdrž,ale chápu tvé snažení. Je to přirozené, ale jiná by už dávno hodila flintu do žita. O to víc ti držím palce, aby se zadařilo!
Loro, já věřím na všechno, co by mi mohlo pomoct, ale byla jsem u léčitele i jsem vybrala homeop.léčbu a nic. Sice jsem po půl roce snažení otěhotněla, ale bohužel záhy potratila a od té doby se nedaří. Mám sice 2 děti z předchozího manželství, ale s nynějším přítelem, který děti nemá, by jsme moc chtěli..A asi čím víc chceme, tím míň se daří. Je zajímavé, že už několik let se mi zdá, že buď rodím, nebo mám mimino nebo teprve těhu břicho...Já to vůbec nechápu. Ještě v době, když jsem byla vdaná za před.manžela se mi takové sny zdávaly. Smála jsem se, co to blbne, že už děti nechci a za pár let na to je to úplně jinak a všemožně se o mimčo snažím. Dnes se mi mimochodem opět zdálo, že jsem měla po porodu a měla malé mimčo🙂 Už se mi to několik měsíců nezdálo. Je to sice krásný sen-ale bohužel-zatím jen sen. Tak se nevzdávám, tak jak žádná z nás a držím nám všem moc palce!!!

pajka00
27. aug 2009

Včera jsem odpol.zapla televizi a byl tam nějaký seriál...tuším chirurgové a paní rodila podle všeho mrtvé dítě...bylo to něco hrozného, když jí to mimino zabalili a dali rodičům do náruče, jak oba zoufale brečeli...slzy mi tekly jak hrachy a musela jsem to hned přepnout-a to jsem viděla asi 2minuty. Tohle kdo zažil musí být šílené a i když je to hrozné,tak je snad lepší do jiného stavu nepřijít, než s takovým smutným koncem.

pajka00
27. aug 2009

Holky těhulky, né aby jste to braly nějak dramaticky....Vám se to nestane a byl to jen film!!Takže v pohodě a usmívat se.....to jsem tomu dala,že jsem to napsala 🙂

lora
27. aug 2009

Equinka, pajka00,janettka dakujem za podporu. Ja som imuno vysetrena nebola, absolvovala som vsak toto:
precistenie organizmu metodou Dr. Jonasa, dalej vselijake vitaminy a cajiky, cvicenie podla Mojzisovej, liecbu clostilbegytom, hormonalne injekcie, vysetrenie na mykozy, zapaly,infekcie. 2 laparoskopie, homeopaticku liecbu... Predpokladm ze pomohla najma psychicky, som totiz dost depresivny typ a v praci boli same stresy, minimalne ma to uvolnilo. Bola to vsak homeopaticka liecba klasickou homeopatiou kde podaju silny jednorazovy liek ziadne cucanie guliciek 3 mesiace a pod., posielm link: http://www.homeopatia-klasicka.sk/.
Pajka00 filmy aj sny plne chapem. Som rovnaka... minule som sa zasa tak fascinovane zadívala na jedno bábo v kočíku na zastávke ze som sa skoro rozrevala... Myslim ze to patri k tomu. Sme zeny a prezivame to silno. Dievcata ake mate vy skusenosti so stresom a narocnou pracou ? Moja kamoska otehotnela vzdy ked prave dala vypoved (robila v banke) a konecne sa jej ulavilo... Inak sa roky liecila na neplodnost.

janettka
27. aug 2009

lora nechej si udělat imuno a genetiku pro sebe i partnera,trvá to dva měsíce než jsou výsledky taky je dost dlouhá čekačka,když jim ale řekneš že máš už vyšší věk snaží se většinou najít co nejdřívější termín.Tohle se totiž běžně po 1.MA nedělá,dneska se MA bere že je to normální ne jako za nás,dřív se to stalo málokdy já až tady na koníkovi zjistila kolik holek tím prošlo....
psychika je prevít,já ten 2.MA připisuju i tomu,máme problémy s naším jedním synem(manželovým)dost mě prudí....tak chci počkat až vypadne z domu,mám ale strach,že to bude až mě bude tak 60 😒

pajka00
27. aug 2009

Já když si vzpomenu,že když jsem se synem otěhotněla napoprvé a s dcerou, když se to první měsíc nepovedlo, tak jsem z toho byla paf-jak to?,že nejsem těhotná?!!Tak se teď musím smát, jak jsem byla naivní.)) No nic....bylo mi o 15 let míň a zkušenosti s tímto veškeré žádné.
Mně léčitel řekl, že zabíjím jeho spermie, že mám vynikající imunologii...bohužel, v tomto případě je to na překážku..asi začnu chodit bosky, abych prochladla a moje imunologie byla oslabená a třeba tam nějaká spermijka nepozorovaně šupne🙂) Joo....kdyby to bylo tak jednoduché.
No Lora,zkusila sis taky hodně...člověk se chytá všeho, když si myslí, že by to mohlo pomoct, je to jasné.
Já stres v práci nemám, jsem v pohodě...dělám asistentku a mzdovku ve firmě asi 35 lidí. Je tu pohodička,sranda...takže nic náročného. Stavěli jsme dům-to jsem si zkoušela stresy, ale zase říkají,že když máš práci s něčím jiným, tak se může zadařit....u mě to tak bohužel nebyllo.

lora
27. aug 2009

Pajka00, ked som si citala tvoju odpoved akoby som pocula seba. So synom som otehotnela hned a ked sa dcera nedaril, bola som v soku, ze to vyslo "az" na 4.krat... A teraz 4 roky nic a cire zufalstvo, ked roky tak rychlo utekaju. Ani som nikdy netusila co je to MA a teraz to mam tiez.
Janettka diky za radu, skusim to, hoci sa mi nechce verit ze ten isty partner, 2 zdrave deti a moze byt takýto druh problemu. Ale mozne je vsetko ako tu citam tie nase pribehy. Kolko ste cakali po MA s dalsim snazenim? Stacia dva mesiace ? Viac asi nedokazem... Vraj po vycisteni maternice sa to zvykne podarit, lebo organizmus je uz tak nastaveny. Dala som si interny limit na taketo snazilkovanie 2 roky, 43 je myslim dost...

pajka00
27. aug 2009

Já jsem čekala tři měsíce.....a dr. mi řekla, že to bohatě stačí a že prý je to jako když "pohnojíš", pak se těhotní daleko líp...Bohužel, já jsem byla ta vyjímka...je to rok a nic..Ale myslím, že 2 měsíce stačí a pusť se do toho...třeba to máš jako když "pohnojíš" a chytne se to raz dva, moc ti to přeju🙂
Jo mimochodem, s dcerou jsem otěhotněla "až" druhý měsíc...cháááá a říkala jsem si, no to to trvalo...no neliskla bys mě?🙂))

lora
27. aug 2009

Pajka tak ja teda pockam len 2 mesiace... Verim ze ked zacne skolsky rok trochu pridem na ine myslienky. Syn ma uz 14 je dost samostatny ale mala ma len 10 a ešte spolu kluseme na kruzky a pod. Hoci by bolo super mat nieco malinke tito moji ma este zamestnaju. Hoci o tri-styri roky to bude uz asi ine a bude mi aj trochu dlho ked ma nebudu tak vejmi potrebovat. Niekedy si uz vycitam ze som sa na deticky nedala skor, to vies, robota , "kariera" a cas utekal.... Seriozne som zacala riesit tretie az ked som mala pomaly 38. Keby som viac citala tie vselijake clanky a noviny (serioznejsie) asi by som skor zistila ze to nie je po 35-tke uz take jednoduche... Bola som naivna lebo som znova cakala automaticky uspech po 2-3mesiacoch. Teraz trochu vaham - na jednej strane si niekedy hovorim mas dve zdrave deti nepokusaj osud, druhy MA psychicky nezvladnes, na druhej strane sa uz neviem dockat kedy na to opat skocime... hoci manzel je dost zdeptany a radsej by to uz vzdal. To je ta psychika... bud.tyzden idem na poslednu kontrolu pred cistenim a asi ma aj urobia ratam v stredu stvrtok. Snad sa ta rana na dusi zacne trochu hojit.

pajka00
27. aug 2009

Lora, je štěstí, že máš děti a myšlenky ti zaměstnají. Je to v každém případě rána potratit něco, co v tobě žije-ať je to jakkoli velké. Ale neztrácej naději, vždyť-jestli čteš ty články, je naprosto normální v této době, že mají děti 43-45 leté ženy....a to kolikrát teprve první. Věřím, že se podaří v pořádku druhé počít a donosit. I když se sama pokouším tak dlouho-taky tomu ještě věřím, že se to přece "kruci"musí povést! Já jsem si taky říkala,že jsem se měla rozvést daleko dřív a nečekat, že se "to" třeba nějak zlepší...jenže děti byly malé a taťka je taťka....no nakonec to stejně dopadlo rozvodem. Ale je jisté, že kdybych se rozvedla o pár let dřív, nepotkala bych nynějšího přítele, který v té době měl jiné zájmy /hraje basket/ a tak neměl čas ani myšlenky na nějaký trvalý vztah. Přišla bych o hodně, protože ON je vážně skvělý. Neříkám, že bezvadný, protože je to přece jen chlap a má tisíc chyb🙂) Ale po zkušenostech z předchozího manželství neřeším spousty blbin, které by člověk normálně řešil. Je mladší, děti nemá a tím tuplem mě to mrzí, že nám to nejde. Co já, já bych se ještě smířila, přece jen, děti mám, ale jeho by to mrzelo moc. Je fakt,že já jsem z toho každý měsíc špatná a on mě uklidňuje,že se zadaří. Jasně, že mimčo nechci jen kvůli němu, ale z lásky k němu a moc se těším na drobečka. Dcera už mi říkala,ať už otěhotním🙂Je jí 14 a tak by to brala asi jako průpravu do budoucna /tak za 10 let🙂doufám/ Takže nemůžem věšet hlavu a věřit, že se zadaří-protože ono se to přece musí jednou podařit. A jak tady sleduju holky a postupně dávají do alb těhotenské testy s // tak tomu věřím pevně🙂

lora
27. aug 2009

No, stretnut toho spravneho to je teda umenie.... A som velmi rada ze ti to vyslo. Moj je tiez skvely a samozrejme nie dokonaly ved je to chlap 🙂. Sme u 20 rokov spolu a preskakali sme vselico a toto som si péredstavovala bude pekne zavrsenie....Neboj tiez si este v plodnom veku a tiez si myslim ze sakra raz to vyjsť musi ! A ked nam to raz vyjde nase velke deti budú fajn pomocnikmi (dufam 🙂 ). Ja uz myslim na to ako v novembri opat zacinam a snazim sa nemysliet na to co ma caka bud.tyzden... Nase maily mi velmi pomohi a mam uz lepsiu naladu, hoci vykon je dnes v praci slaby.... ale co uz ked myslienky su kdesi inde. Ja robim v banke na centrale, mam na starosti nejake projekty, stresov a prace je pozehnane, ale v poslednych dnoch som uplne vypnuta...

zaenab
27. aug 2009

Pajka, já mám takové sny skoro pořád. Teď sice říznuté prací - je jí hodně a leze mi i do snů 🙄 , ale tyhle sny kdy se hrdě nesu s bříškem nebo o porodu fakt mívám.

yanny
27. aug 2009

Ahoj, to jste toho kočky tedy napsaly 🙂
Snad jsem vše přečetla.

Chtěla jsem vám napsat co se mi přihodilo,ale jsem z tohon tak nějak pořád hotová, že se mi to ani nějak nechce psát. Možná jsem byla nahormonovanám, ale fakt to se mnou zamávalo.

V úterý jsem byla na posledním ultrazvuku, odebírali nám krev na pohl. choroby, už nám to chtěli nabrat dřív, ale vždy říkali, že to stačí v den OPU, pak nějaká sestra po telefonu, řekla ať na poslední ultrazvuk vezmu mužíka, že nám to všechno naberou, aby při opu nebyl fofr. Vždy se mi zdálo, že ty sestry jsou mimo, pořád někam běhaly se ne cokoliv ptát a když přišly, tak se mi zdálo, že toho mého doktora, tak nějak schazují......

No jinak vše v poho, cena určena, večet jsem píchala Ovitrelle a středa měla být volná...............
Měla jsem hodně práce na středu, abych potom mohla být v klidu..............

Najednou před polednem telefon, že mi z mikrobiologie nechtějí něco udělat, nevím co asi vlasně celé IVF, protože nestihnou mít výsledky na ty pohlavní choroby, no a ať si jedu za svým praktikem a ať mi to udělá.

A i s manželem!!!!!!!!!

Můj v prd......., telefon mi nezvedal, můj praktik,kterého mám ještě pořád v Praze na dovolené a hlavně už dávno vím, že ódběry dělají jen dopoledne, když to má být ten den hotové.

Tak tam volám zpět, že je to pro mě nezvládnutelný a co jako má dělat, a že kde mají ty výsledky z předchozího dne atd, atd...................................

Tak mi domluvili odběry v Duchcově, kdy mi to údajně měli udělat!!!!!!!!!!!

A to jsem pořád nevěděla kde je ten můj a bez něj to nešlo!!!!!!!§§

Tak jsem bezmyšlnkovitě vyrazila na Duchcov a nechala mu zprávu. Mezitím jsem si ověřovala kde to je atd....

Nakonec jsem tam dorazila a můj za chvílku za mnou, ale to už byly 2 a všude dělali jen do 3.

V Duchcově mi řekli, že na žloutenku mi to už neudělají, že to dlouho trvá a to už jsem to vzdala a brečela a brečela, volala jsem do Pronatalu, že všechny ty folíky, tedy nechám na IVF.

A napadlo mě zatelefonovat do caru, kde jsem byla naposled, co se mi přihodilo a že si už s tím fakt nevím rady, že mi s uspěchem nastimulovali 5 folíků a teď by z toho nemělo nic být!!!!!!!!!!!!!

Mezitím, mě poslali do Teplic, kde mi tu žloutenku údajně udělají. Tak mému odebrali krev v Duchcově, že už zase prchá pryč a já že tam dojedu a počkám na výsledky.

Mszitím, mi zavolali nějaký Peter Uher z institutu reprodukční medicíny z KV a řekl, že mluvil s mým doktorem a že ať hned jedu domu, pěkně se vyspím a vše vypustí, že si tam ty odběry udělají ráno, před OPU.

No a do toho mi volali z Pronatalu, že je zase vše jinak a že mě zítra vezmou i bez toho!!!!!!

No tak to už jsem bouchla a na 100 % jsem věděla, že ač za 3/4 hoďky budu mít ty přiblblé výsledky tak že už mě tam neuvidí 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

Domů jsem se dostala až večer a jeden folík mi z těch nezvů nevydržel a dnes tam nebyl a to byl ten největší, tak to jimn fakt nezapomenu, sviňákum a to jsem tam chtěla jít do dárkyně 😠

Takže tak, nevím jestli vás to zajímalo, je to dost dlouhé a tak sorry.

Snad mi to ty dneska 3 odebrané vajíčka vynahradí!!!!!!!!!!!!

Zítra si má volat, kolik se mi jich oplodnilo, nakonec mi to stálo 27000,-, včetně veškerých nadstandartů, jako je ICSI, PK a AH.

Tak už jsem tak trochu se vším srovnaná.

yanny
27. aug 2009

Ještě taková pointa, přešla jsem do caru ve Varech, kvuli manželovi, že vždy hartusil, že je to pro něj moc velká ztráta času jezdit skoro na celý den do Prahy, tak jsem to vyzjitila ve Varech, půl dne je ještě schopný absolvovat bez velkých keců,

Ale ty tři dny Úterý, Středy a ještě OPU ve čtvrtek.....................no neskutečný.

Až mi z toho jedn folík prasknul i přes hormony 😕

pet.s
27. aug 2009

Yanny..koukám, že den debil a lidé kolem taky tak 😒 Ale neboj folíky vydrží. Mně při 1.stimulaci prasklo všech 6 i přes hormony a bez stresu.Budu Ti držet palečky a posílám těhul bacily 😀

pajka00
28. aug 2009

Dobré ráno holky....yanny,teda tos musela zažít nervy!!To jsou takoví hajzli, že to není možné. Jak je možné, že ti to nechtěli udělatt?To ty odběry ztratili nebo jak? To je fakt vrchol. No snad to už bude všechno OK, když máš takový krušný začátek a všecko už bude do zdárného konce🙂 Držím palce, aby to byl poslední stres🙂
Lora nemysli na zákrok....ber to jako ukončení něčeho co se nepovedlo a začátek dalšího-a jak říkala doktorka-jak když pohnojíš, tak to snad bude už OK a podaří se. V nemocnici si pospíš, poležíš, přečteš knížku -aspoň já jsem to tak měla a viděla jsem kolem sebe holky, které měly tak šílené operace, že jsem si říkala, že ten můj případ je prkotina-i když smutná.

pajka00
28. aug 2009

Zany,to jsem ráda, že se to nezdá jen mně. Moje ségra si klepe na hlavu, jak se mi může pořád zdát o mimčách...ona sama má 2 děti a po dalších netouží. Ale mně se to zdávalo ještě když jsem taky nechtěla další dítě🙂 No doufám,že co se zdá, to se vyplní, ne?🙂)

lora
28. aug 2009

yanny, skúsila si toho hodne....Drzim palce ! Bohuzial lekari su niekedy taki, treba sa obrnit. Co ti budem hovorit. Ja som zasa mala take hrozne zazitky po prvom porode ze som myslela ze skoncim na psychiatrii a lekarov budem zalovat. Vsetko vsak nakoniec preboli.
Pet.s dovol jednu otazku - tretie dietatko cakas s tym istym partnerom a napriek tomu musela byt stimulacia ? Kolko trvalo kym sa to podarilo ? Ja som stale v uzase, ze mnohe uz mame deti a dalsie aj tak nejde. Zeby to bolo len vekom ?
Pajka uz som sa trochu ukludnila a zo zakroku nemam nervy tak dufam ze uz som sa vyplakala a zvladnem to bez revu. Takze dievcata divajme sa dopredu ! Mojej kamoske (uz som to tu myslim pisala) sa podarilo druhe po rokoch snazenia a jednom potrate az teraz ked ma 41 , je pre mna svetly vzor 🙂. Hoci ja uz budem mat v marci 42, takze uz to nestiham tak ako ona.....

yanny
28. aug 2009

Tak holky, znovu opakuji, že 42 let je nejlepší věk na otěhu.

V deset volám jestli se mi oplodnili, alespoň všechny 3.

A mě se nikdy nic nezdá, ale jednou se mi zdál sen, že jsem rodila a přitom jsem skákala na tom velkém míči, potom jsem se zbudila úplně vyplašená a spocená.

Lora a na jaký zákrok jdeš????

pajka00
28. aug 2009

🙂 yanny no tak to je sen....úplně to vidím,jak skáčeš na tom balonu🙂)hrozné🙂 Tak držím palce, ať jsou oplodněné a uchytí se všechny tři a hned pak písni🙂

lora
28. aug 2009

yanny aj ja drzim palce, urcite sa potom ozvi ako to dopadlo... my to skusame len prirodzene ja mam tych zakrokov uz plne zuby (2 laparky), teraz sa podarilo koncom juna a v 7.tt zamlknuty potrat... v pondelok to doktor este preveri, ale urcite je to tak lebo som stratila tehot.priznaky a pojdem na cistenie maternice. je to maly zakrok, ale hlavne smutny..

pajka00
28. aug 2009

Taky jsem byla Lora v 7.tt....je to smutné, ale hlavu vzhůru....určitě to bude příště lepší. Já jen doufám,že se to příště zadaří už brzy....jsem tak nedočkavá a toto je fakt zkouška. No dala jsem si termín do října a pak asi zajedeme na nějaké podrobnější vyšetření do nějakého centra, jestli není překážka i jinde. Dělám, jakoby mi bylo 25 a měla hromadu času,ale snažím se tomu vyhnout🙂Když se nám to zadařilo 1x přirozeně,tak proč né podruhé?Te´d v tom pařáku se asi ani těm spermiím nechce hýbat, tak je nechám zchládnout do září🙂 Jsem asi hodně optimistka...ale co...nějaký ten měsíc mě už fakt nevytrhne.

lora
28. aug 2009

pajka tiez si myslim ze mesiac hore dole, ak sa raz zadarilo prirodzene malo by sa znova. ja uz do ziadneho centra nepojdem, mame potvrdene ze sme v poriadku a ked to nepojde asi je to uz vek a osud. bojim sa keby sa to po takejto asistencie, ktora stoji vela casu, nervov a penazi nepodarilo alebo bol opat MA , polozilo by ma to viac. Ale samozrejme ty mas noveho partnera s nim zatial nemas babo, pohlad je iny, ako moj. skus nejaku homeopatiu alebo alternativnu medicinu, po precisteni tela od toxinov sa moze zadarit tak ako mne, 4 roky nic a potom po 4 mesiacoch od podani jednorazoveho homeopatickeho lieku to islo ! samozrejme pozor na sarlatanov, len renomovane firmy a terapeutov. ak nic ine minimalne to nastavi organizmus a uvolni ta. ja som dovtedy nic take neskusala ani sa o to nezaujimala, az teraz v ramci skusania vsetkeho mozneho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre