Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
23. apr 2010

pecičko, ach jo 😢 co říct, drž se a nevdávej naděje.

já teď raději moc nebudu koňovat, protože se tak strašně zaobírám sama sebou, že raději budu prudit taky jenom sama sabe.
Navíc včera jsme měli zase doma nemilou událost. Přítelův otec je vážně nemocný, před třemi dny byl hospitalizovaný, druhý den se nechal nesmyslně propustit, vůbec nepřijímá potravu, je strašně zesláblý, ale pořád hrozně tvrdohlavý. odpoledne tu byl obvodní doktor a dal mu opravdu moc málo času.
No a večer už ani nemohl vstát z postele a začal kolabovat, takže jsme volali v deset sanitku, znovu ho odvezli, tak jsem do jedný čekala, až se máma s přítelem vrátí.
v nemocnici si ho asi moc dlouho nenechají, prý je to na LDN, ale máma, že si ho vezme domů. Na jednu stranu je to hrozně obětavé, ale na druhou stranu nevím, jak ho bude tahat a co bude dělat až zase začne takhle omdlévat jako včera?
Podle mě by byl v nemocnici pod dohledem a návštěvy jsou dneska prakticky neomezené, to přece není jak to bývalo dřív- návštěvy ve středu a v neděli.
Nejhorší je, že vůbec nevím, jak bych měla pomoct, a ta beznaděj, že už se vlastně nedá nic dělat.

Holky mějte všechny krásnej den 🙂

danielax
23. apr 2010

ankava tohle je děsný. Zkuste to maminkce nějak vysvětlit, vždyť dneska za ním opravdu může jít kdykoli. My měli tohle s babičkou, děda pak volal- matka upadla, přijeď jí zvednout....potřebovala přebalovat.....lítala jsem z práce k babičce, domů, k babičce.... bylo to nekonečným navíc děda vyžadoval denně nový oběd+ polévku. Babi nakonec skončila v LDN. BYla zlá, nadávala mi, jíst nechtěla..... Bylo to taky lítání, ale byla alespoň pod dohledem ☹
Hlavně zkus být co nejvíc v klidu, já vím, ono se to řekne....

A určitě neprudíš a alespoň se vypovídáš 😉

ankava
23. apr 2010

dani, to je právě to, že on je ve stresu, takže mámu taky cepuje, a nenechá si nic říct,
já vím, že je to pro něj hrozné, představa, že by mi někdo řekl - máte před sebou měsíc, tak se asi zblázním. Všechno je to o to horší, že začal mít problémy po novém roce a během posledních dvou měsíců se to tak zhoršilo, že opravdu čekáme na to nejhorší.
Ale stejně si myslím, že v nemocnici, kde se o něj budou starat doktoři i rodina by to pro něho bylo mnohem lepší. Hlavně k vůli té výživě. Myslím, že jí nakonec bude stejně dostávat jenom kapačkou.

danielax
23. apr 2010

ankava, babi vůbec nejedla-večer jsem uvařila, rozňamtala jak pro mimino, ráno i s jídlem do práce, odpoledne do LDN, tam ohřála, nutila ja sníst alespoň pár lžiček- krmila jsem jí, zbytek vyhodila, pak domů. V tu dobu jsem byla s klukem sama, ulítaní, psychicky na dně... děda stále vyžadoval k obědu menu 🙂 Bydlí na opačné straně města, takže jsem mu doporučila oběd někde ve městě za 50kč. Byl v té době soběstačný. Došlo to tak daleko, že si byl stěžovat na sociálce, že se o něj nestaráme ☹
Pro babču byla úleva když odešla do nebíčka.....čekali jsme to, ale stejně člověk není připravený. Vidíš a je to 4 roky a od té doby jsem dědu neviděla- nemůžu, celý život byl a stále je sobec a despota.

Teď něco jiného- včera jsem konečně přestala krvácet... a dneska jsem začala znova ☹ Pokud to nebude nějak drastický, asi to řešit nebudu. Dr tam stejně dneska není a v pondělí jdu na kontrolu. Jen mě to ale překvapilo ☹

pajka00
23. apr 2010

Ankava to je mi líto, že máš takové trápení....ale oni ti staří lidi jsou takoví umanutí.....kolegyně matka to stejné.....denně tam lítá, vaří jí, musí králíky nakrmit, kotel vyčistit a dalších hromadu věcí,ale do domova nepůjde i když je absolutně nesamostatná...jediné že si dojde na záchod....Druhé známé otec to stejné navíc je zlý, nadává, je sprostý....Je to hrozně těžké a musí to být i pro něho, když na sobě cítí, jak to jde s ním z kopce. Ale určitě by mu bylo ve špitále líp-fyzicky určitě. Ale asi to nevysvětlíte....Ty se hlavně nestresuj a bu´d v pohodě,ano?

minka051
23. apr 2010

Ahojte zdravím
No vidímže tu sú samé trápenia. ja len toľko že konečne som objednaná na 30.4 do Jihlavy do Sanusu na pohovor tak som zvedavá čo mi povedia.

Daniela to krvácanie po Et blbne. Mne sa po tom nezdare zas predlžilo na 9 dní. Neboj bude to dobré. A chystáš sa znovu na IVF?

danielax
23. apr 2010

minka...držím pěstičky abyses dohodla, všechno dobře dopadlo konečně se zadařilo 😉 Pokud se že ne rychle korunky, tak bych to ještě jednou zkusila....mám čas do září. Jinak 100% budeme zkoušet IUI. Krvácení doufám přestane... už jsem se poté dlouhé době těšila i na tulení 😉

danielax
23. apr 2010

ježíš já píšu jak negramot 😀 Tak ještě jednou... pokud seženeme rychle korunky,,,,,,

pet.s
23. apr 2010

Holky vydržat..buh ví jaké budeme my až budeme staré. A jak já říkám mojí mámě, taky jsi mě nedala do děcáku, když jsem tě zlobila, tak já tě taky nikdy nedám. Holky, no tak, zkuste se vžít do jejich situace. V podstatě je to čekání na smrt. Já jsem teda rozhodnutá si naše nechat doma. Mamka s tetou se staraly o babičku do posledních dnů. A to se tam střídaly ve spaní. Babi v noci utíkala a rozhazovala peníze po ulici. Fyzicky byla v pohodě,ale psychicky už nic moc.Trvalo to asi 2-3 roky. Když už to nešlo, tak si jí mamka vzala k sobě na oddělení do nemocnice, tam babi,asi za týden zemřela.

Minka a danka jste bojivnice, budu držet palečky.

Pajka jak ti je? Mě svrbí ruce něco kupovat na mimi,ale chci vydržet až do té kontroly NT.
Holky, nevíte, co můžou ještě zjistit ted po měsíci?Bojím se, bojím.

ankava
23. apr 2010

tak jsem byla se známým na obědě, trochu přišla na jiné myšlenky, pěkně jsem se narvala knedlíkama se zelím a uzeným a teď je mi pěkně blbě.

Minka, to máš za chvíli... určitě ti dají jenom samé dobré návrhy.

danielko, s tím tulením... já se vždycky taky těším, řekla bych, že jsem spíš já ta aktivnější, ale teď co snad těhulím, tak jsem úplně bez chuti. Sice nějaký tulení bylo, ale pořád mám strach, aby se něco nestalo a od toho úterý, co jsem špinila už se tomu úplně vyhýbám, i když je to asi kravina, že by se něco přihodilo....
Jestli v pondělí bude vše Ok, tak si to snad trochu dokážu užít.
a jak včera dopadly přijímačky??? budete mít doma odborníka????

pajka00
23. apr 2010

Pets je mi skvěle, ale jsem ráda, že je víkend anebudu muset do procesu. Noo...objednala jsem si pár hadříků pro mimi a pro sebe těhu džíny...ale jinak to neřeším....kočár vybírám....ale jen tak všechno informativně🙂 Prosím tě neplaš se!!! NT screening ti vyšel na výbornou....jakou jsi vlastně měla pravděpodnost 1/??...Já to beru tak, že mi to taky dopadlo výborně a víc neřeším. Prostě je miminko zdravé a pevně doufám,že ve 20.týdnu mi to jenom potvrdí a víc neřeším. Tak se uklidni nebo dostaneš na zadek,jo?

gejbule1
23. apr 2010

pets ty jsi ještě na NT nebyla?Já myslela že jo.Nestraš bude to OK 🙂
Teď vás čeká ještě velký UTZ ve 20tt a máte to holky za sebou.To je zaměřený hlavně na srdíčko a funkci placenty.Teda ty důležitý kontroly máte za sebou.

gejbule1
23. apr 2010

My příští měsíc maturujeme to jsou šílený nervy.Teda hlavně pro mě.

danielax
23. apr 2010

ankavička.... no vidíš, mimo to, že je ti špatně je ti určitě líp- přišla jsi na jiné myšlenky, pobavila se... 🙂 Přijímací řízení dopadlo dobře- vzali ho pevně věřím, že školu zdárně dodělá 🙂 Dneska už mi volala moje máma a vynadala mi, že měl jít na školu s maturitou.... a bla bla bla..... jenže on školu bere jako nutné zlo.... maturitu si může udělt, pokud bude chtít.. a navíc si myslím, že na řemesle není nic špatného. Není hloupý, dokonce na nadprům.IQ, jenže stejně celých 9 let bojujeme ☹ Psycholožka mi řekla, že na něj nemám tlačit, jen se zatvrdí a konečná, prý na to přijde časem sám. Spoustu věcí co mi po poradila mi pomohlo i se potvrdilo, tak snad má pravdu 🙂
Se strachem z tulení se ti nedivím kvůli tomu špinění, taky bych měla strach 😉 U nás tak trochu trpíme tou dlouhou pauzou bez tulení oba 😀 tomhle jsme na tom stejně

pet.s... určitě bude všechno v pořádku... taky bych měla svrbení nakupovat 🙂

danielax
23. apr 2010

gejbule... to se nedivím, taky bych měla nervy... hlavně když pořád říkají- mami neboj, pohoda 😀 To mi hned vstávají vlasy hrůzou

gejbule1
23. apr 2010

No práve oni jsou v klidu a my se nervujeme 🙂 i když už stejně nic neovlivníme.Kačka se prý učí když nejsme doma.

danielax
23. apr 2010

To je přesně ono! 😀

teckovanaorchidej
23. apr 2010

Ahojte ženy,
tak jsem si byla pro Clostylbegyt a zjistila jsem, že v CAR UNICA Brno celý ten cirkus (IVF - ICSI, AH a prodloužená kultivace) bude stát jen 18 990 Kč, kdyby to to některé pomohlo. A platí až před samotnou punkcí, v případě že jsou slibné folikuly.Připadá mi to docela málo. Fakt, že bez léků - mám jen ten Clostbg. A ještě mě dr potěšil - hormony - hladiny mám ok , ptala jsem se, jaká je šance - nicméně mi řekl: "co byste chtěla, není Vám dvacet". Musela jsem se smát, to já přece dávno vím, že.
Všem přeji zdatná vejce a přímo turbospermie - oplození schopné.

iva7
23. apr 2010

Tečkovana, dík za info, aspoň porovnáme ceny 🙂, my sa síce chytáme tu na Slovensku, ale dobre vedieť. Gratulujem k dobrému hormonálnemu profilu, ja idem na odbery na budúci týždeň, takže som zvedavá na výsledky. Tým, že máš v poriadku hormonálny profil ti dali len Clostylbegyt? Nebudeš už brať žiadne injekcie????

danielax
23. apr 2010

iva7...hormonální profil jsem měla taky v pořádku a píchala jsem puregona stříkala synarel. Není to bez stimulace netivní cyklus? Hledala jsem co o je- tomu moc nerozumím 😒

iva7
23. apr 2010

Neviem, neviem, ja som v tomto úplný laik.... ja len vyzvedám......my sme ešte v centre neboli. To je aký "netivní cyklus"???

danielax
23. apr 2010

ava7.. nativní, blbě jsem to nasala 🙂 Z toho co jsem vyčetla jsem vypochopila, že je to bez hormonální stimulace. Tak jsem si myslela, jestli to není ono- bez hormonálních injekcí. My byli na klasickém IVF

iva7
23. apr 2010

Ale potom asi, keď nie je hormonálna stimulácia, tak sa vyvinie len jedno vajíčko. So stimuláciou je ich asi viac a tie nepoužité sa môžu dať zamraziť a použiť nabudúce nie? A to klasické IVF čo obsahuje? .......ak nebudem odpovedať, prepáč, letím do mesta. Manžel išiel na 2 dni preč, tak si ideme s kamoškami popásť jazyky do kaviarne 🙂 Pá

zkousim
23. apr 2010

čus holky
....ten nativ....to je opravdu bez stimulace,použijí se pouze ta vajíčka,která se udělají přirozeně...teda doufám,že je to tak 😉
Jo jinak jsem si konečně přečetla to dávkování ..tak jsem měla 225 a pak187,5.....a můžu mít až 450IUI,tak mi ted pan doktor pěkně sejří,protože kdyby řekl "příště přidáme"tak je to lepší než "přemýšlejte o dárkyni".Akorát mám depky a jak jsem říkala,se mnou ty hormoci lomcovalyjakoprase 😀 .

Dani,moje drahá dcerunka šla z vyznamenání na čtyřky..šla na učňák,protože na školu bych jí s tímhle nedala /jsem rozumná matka 😀 / no a dneska dělá maturitu...prostě šla na nástavbu...jestli na to kluk má,tak na to taky přijde.A to mi ješte dcera říká,že půjde na vejšku a po dodělání si nechá na prdel vytetovat "jsem borec"...to je tele,co.

Anky, to s tím tátou je zlé.Pochopila jsem,že mu už moc dlouho nezbývá,alespoň jsi eda psala,že kdyby timěkdo řekl,že ti zbývá měsíc...jestli je to až ak,nechala bych si ho doma....Jak řík Pet.s,rodičese postarali,zadky nám utírali a my bysme to měli s úctou vrátit....samozřejmě zaměstnaní lidé to nezvládnou...ale měsíc ,dva....

zkousim
23. apr 2010

asi bych měla taky jít na přezkoušení...oprava :hormony lomcovaly

zkousim
23. apr 2010

no Anky máte před sebou těžké rozhodnutí..........

Holky jak je u vás???Hele nedoplníme tabulku o kraje...jako třeba

zkousim....39let....karlovarsko....ÚNH....

awalancha3
23. apr 2010

kočenky................. ako sa darí?........... nejaké nové tehulky? čaká niekto po KET alebo inom zákroku na výsledok? ide niekto testovať?........ a tehulky ako tehulkujú?

danielax
23. apr 2010

zkousim... díky za vysvětlení, nebyla jsem si jistá, mám v tom malinka hokej 😀 Škola? Už to neřeším, na to fakt nemám nervy... teda řeším to jen do té míry, že chodí a prolejzá. Zažili jsme šikanu- ta vylezla až při záškoláctví....denně jsem měla nerv, že nedojede do školy... úděsné období...Snad máme to nejhorší za sebou 😀

awal....u mě musíš vydržet s dalším snažením 😉 Pokud seženeme korunky, půjdeme ještě do jenoho IVF, pokud ne, budeme zkoušet jen IUI, rozhodně to ale nevzdáváme. Jak je tobě? Všechno v pořádku?

awalancha3
24. apr 2010

daniela.......................................to je na tom to, že sa to ťažko vzdáva, lebo každý další pokus može byť tým uspešným....... 🙂

gabikri
24. apr 2010

Dobré ranko 😉

zkouším : dobrý nápad...abychom aspoň měly přehled, odkud která je 😵

daniela : přeji, ať korunky brzo seženeš...to je děs, jak je tenhle špás drahý 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre