Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gabikri
26. apr 2010

pets : no ale to centrum, které té náhradní matce embryo zavede, tak ten zákon poruší, ne? Jak se to dělá v praxi?

gabikri
26. apr 2010

pets : no já to slyšela, že to nějak jde, ale pořád mi to neleze do hlavy jak 😝

pet.s
26. apr 2010

gabikri..no asi to nějak jde..vím, že náhrdaní matka vyjde asi na 350tisíc. Myslím, že to dělají jen někde v BRně. No ono to není přímo zákonem zakázané,ale je tam nějaká právní klička, která se musí obejítl. Vím že Iscare se chtěl pouštět do právního boje ohledně téhle kauzy. A taky ohledně dárcovství vajíčka v rodině Já bych klidně brala darované vajíčko,ale jen od sestry. Mám dvě adoptované děti. Vím, co to jsou geny a jejich mohutný vliv. A ničím je nepředěláte. prostě je to dané a nazdar. Ano vychováte,aby zdravili, aby si myli ruce, aby tohle a aby tamto,ale jejich podstata je daná.

pajka00
27. apr 2010

dobré ráno holky.
Ankava velká gratulace k srdíčku....nádherná fotečka, je tam krásně prcek vidět. To mně v té době vůbec..byl to jen takový stín a tvůj je tam krásně🙂 Tak se opatruj, šetři se a opravdu žádný stres. Vím,že je to jednoduché říct, ale musíš to pro toho drobka udělat.
Holky, my jsme před inseminací museli taky k notáři potvrdit papír z Caru...protože nejsme manželé, tak že souhlasíme, nebude protestovat, bla bla bla......i před IUI i před IVF....

danielax
27. apr 2010

Dobré ránko

pajka...fakt jo? My jen podepisovali souhlasy v Pronatalu. Jak před IUI, tak IVF. Doufám, že nás tentokrát nepoženou k notáři 🙂 Taky nejsme manželé.

iva7
27. apr 2010

Ja som čítala, že v niektorých centrách vyžadujú papier od notára a v niektorých stačí podpísať ich tlačivo, pokiaľ nie ste s partnerom zosobášení.

Awa v 40 tehotná je v dnešnej dobe úplne normálne. Keď som minule išla za dokim, že by sme chceli mimi, asi som sa najviac bála toho, že čo mi povie, že v mojom veku, či mi nešibe. Bol úplne skvelý, povedal mi síce, že škoda, že som neprišla pred rokom, to by sa umelé ešte dalo cez poisťovňu, ale vraj nevadí, na umelé mám teraz čas, že skúsime IUI u neho a ak nič, tak potom do centra.

Gejbi, už je lepšie? 😉 , mne dorazila mrcha, takže ďalšie sklamanie. ☹ Nám už asi pomôže len umelé.

iva7
27. apr 2010

Pets , prepáč, na teba som zabudla. Gratulujem k dievčatku. 🙂 Bude to tak ako ti tá kartárka vyveštila 🙂. Ja som tiež chcela ísť k jednej veštici tu u nás, všetci ju veľmi chvália, že je fakt dobrá, ale poviem vám pravdu, nejako sa bojím.Čaká sa k nej aj 3 mesiace, moja kamoška ju pozná, vraj ak chcem , tak ma objedná. Chcela som sa jej spýtať, koľko budem mať detí a ak mi povie, že len to jedno čo máme, čo potom? Asi tam radšej nepôjdem.

danielax
27. apr 2010

iva7.... víš že přesně nad tímhle jsem uvažovala? 😀 Objednala jsem se ke kartářce minulý týden a teď přemýšlím, jestli tam mám jít... co když mi poví, že budu mít jen jedno dítě, co už mám 😀

zkousim
27. apr 2010

čus holky, já jen tak na skok 🙂
těhulky,ale že vám to prospívá....určitě to sluníčko,že....dejte na sebe pozor..papapa

zkousim
27. apr 2010

dani,mě taky řekla kartářka,že do 2let budu mít holčičku...jen mi zapoměla říct s kým 😒 .doma mám tichou domácnost 🙄 a dlouho bude... 😔

iva7
27. apr 2010

Dani, veď práve. Ja neviem, neviem. Povie mi, že druhé dieťa nebudem mať a čo ak rezignujem? Alebo pôjdem do toho a budem absolvovať IUI alebo IVF, budem čakať na výsledok a budem skeptická, však ajtak mi veštica povedala, že druhé nebude, tak sa to nepodarí. No bože to mám ale problémy čo 🙂 🙂 🙂

Zkousím vy sa zmierte doma čo najskôr, aby si stíhala kartárkinu predpoveď. 🙂

Majte sa baby bežím cvičiť.

danielax
27. apr 2010

zkousim... jakpak to? Nemám ráda tyhle stavy...naštěstí mě vydrží být nas... tak 5 minut a přítel je na tom stejně 😀

danielax
27. apr 2010

iva.... jojo, přesně tak, mám strach abych to potom už dopředu nevzdala 🙂
Já taky běžím, sice ne cvičit, ale opět k Dr s bolavým loktem ☹

pajka00
27. apr 2010

Pets....tak gratuluju🙂) te´d jsem se dívala na fotečky..holčička, tak kartářka měla pravdu 😀
Mně kartář holky na silvestra řekl,že mám dítě v mlhách a letos ho budu mít a prásk.....v lednu po IVF se fakt zadařilo.....a prý kluka🙂) tak uvidíme, jestli se trefil.
Zkouším..to je na prdlajz, jestli to nemáte doma OK...tak ani nemáš chu´t něco podstupovat,že?....no snad se to nějak vyvrbí-ať tak nebo tak a třeba to mimčo bude s někým jiným.....Taky jsem měla život naplánovaný s manželem a 2 dětmi až skoro do důchodu a prásk.......žiju s někým jiným, máme postavený domeček, čekáme dítě.....prostě obrat o 360°......hlavně,abys byla šťastná.

pajka00
27. apr 2010

Dani neboj se kartářek....byla jsem 2x a vždycky mi pomohli a řekli pravdu..kartářka i kartář....fakt až jsem zírala a to jsem na takové věci nikdy nevěřila🙂)

gabikri
27. apr 2010

Dobré ráno 😉

pets : no já sestru nemám, takže u mě je to jasná volba. A o adopci a nepřevychovatelných genech něco málo vím..od mé tety a jejího adotivního syna...děs, samý průser a neuděláš nic!! 😝 Ale jak už tady někdo psal, dárkyně se pečlivě vybírají...nevemou tam každou asociálku s IQ 35 😝
Myslím, že musí mít minimálně maturitu, být přiměřeně hezká...atd. Ptali jsme se na to přímo embryoložky. Navíc napůl bude po mém manželovi, takže to nebude úplně cizí dítě. Kdežto adoptivní děti mají většinou už dané do vínku příšerné rodiče...ne vždy, ale většinou jo.
Jen pro zajímavost...ten mladý od tety....pořídil si v 21letech chlapečka..s holkou ze špatné rodiny ( máma, táta nedělají..na pracáku...brácha prý fetuje..všichni bydlí v jedné místnosti, doma špína, plíseň) Tak chvíli bydleli s malým po podnájmech, ale pak to neutáhli a šli bydlet k jejím rodičům. Mladého pána to samozřejmě přestalo bavit, tak od ní odešel. Na kluka neplatí...holka je úplně bezradná, prý se o ně začala zajímat sociálka a dítě jim chtějí sebrat.
Toho chlapečka je mi moc líto....vymysleli, že když já nemám děti, tak abych si ho vzala...ale děkuju pěkně, když vidím jeho rodiče, tak do toho bych fakt nešla. Nehledě na to, že bych je měla pořád doma navezené.

aja37
27. apr 2010

Baby, ja som pocula, ze nahradne matky pouziva CAR v Zline. A ono to funguje priblizne tak, ze vy stimuluje a embryo, ktore vznikne sa vlozi do nahradnej matky. Ta sa vopred (podpisom zmluvy) vzdava dieta a teda dieta ma jedneho bio rodica, otca - vasho partnera. Po narodeni si dieta teda berie otec, a kedze bio matka sa dietata vzdala, vy si ho adoptujete. Alebo existuju este aj priame adopcie, ze bio matka povie, kto ma byt adoptivny rodic. Ma to ale jeden hacik, ak si to matka rozmysli, tak je problem. Ani v CR ani v SR sa nikto nemoze podla zakona vopred vzdat svojich prav, t.j. ani bio matka sa nemoze vzdat svojho prava na dieta. Lepsie povedane, ona to moze urobit, ale ak potom zmeni nazor, tak ten ukon (to vzdanie sa prava na svoje dieta) je neplatny. A dalsim problemom v CR a SR je to, ze za matku je povazovana ta, ktora dieta porodila, takze aj keby sa robili nejake testy, nepomozu.

Trosku som po tom patrala, ked sa embryu nejak nedarilo u mna uchytit. Sestra mi povedala, ze by to donosila, ale tam je problem aj vek. Je o 8r starsia, t.j. 46. To uz by bolo naozaj dost.

V USA a dokonca aj niektorych krajinach Europy je to docela bezna prax. Je to aj pravne osetrene, vsetko super, len to stoji cca 2 mil. Konkretne v USA to stoji 2 mil. Ale napr. v Indii vas to moze vyjst na cca 600tis. Len neviem, ktora by riskla nechat sa stimulovat v Indii. A pritom zdravotnictvo je tam vraj dobre. 😉

veruncik
27. apr 2010

aja37, gabikri - to jsou oboje užitečné informace!! Kdoví, jestli se nebudou někdy v budoucnu hodit....Já stále váhám, jestli jít do adopce, aspoň si zažádat, když to tak trvá a pak se uvidí, jestli vyjde něco dřív 🙂 Přemýšlely jste o adopci? Gabi, já vím, taky jsem slyšela o různých opravdu hrozných případech, co z dětí vyroste, ale na druhou stranu určitě můžeme mít štěstí...a bude to super dítko 😉

danielax
27. apr 2010

paji tak já to zkusím. Koneckonců to špatný jsem si snad už v životě vybrala....ťuky ťuk 😀

danielax
27. apr 2010

Jinak jsem holky byla u Dr s rukou, v lokti stále silný zánět šlach a navíc jsem chytla nějakou chřipku či co... takže antibiotika, ruku v šátku a přísný zákaz s ní hýbat ☹ ☹ ☹

kikus77
27. apr 2010

Ahojte,
sice este nemam 40, ale magicku hranicu 33 prekrocim teraz v lete. V maji ideme do Gynfivu na konzultaciu a pravdempodobne na ICSI- mame oligoasthenozoospermiu. citala som si teraz vase debaty a mam otazku: Ake papiere sa podpisuju v Car-e? My sme totiz tiez neni manzelia

Dakujem

danielax
27. apr 2010

ahoj kikus.... myjsme podepisovali jen souhlasy... bylo jich teda spoustu.... ke každému výkonu souhlas.. s odběrem vajíček, s narkozou, přítel s odběrem spermií a spermiogramem, s prodlouženou kultivací, podepisovali jsme že souhlasíme vícečetným těhotenstvím... prostě chtěli mít souhlas snad se vším 🙂

kikus77
27. apr 2010

Dakujem Danielax,

uz som sa zlakla ze robia rozdiely medzi manzelmi a nemanzelmi. Inak ja som uz rozmyslala, ci by nastalo pozriet si centra aj v rakusku pripadne v nemecku lebo tie ceny su dost podobne. Nerozmyslali ste nad tym niektora?

danielax
27. apr 2010

Tak já ne, jestli některá z holek, nevím. Určitě napíšou pokud ano 😉

danielax
27. apr 2010

Jestli jsme nebo nejsme manžele je vůbec nezajímalo 🙂

pajka00
27. apr 2010

Tak u nás je to zajímalo a protože jsme nebyli, museli jsme to mít ověřené notářem....sice nevím,jaký je rozdíl,jestli jsi nebo nejsi manžel......ale chtěli to tak mít-tak jsme jim to nechali potvrdit....šlo tam o ověření podpisů...Tak to ověřil a bylo.

bsik
27. apr 2010

Ahojky, tak vás zase po dlouhatanááánské době zdravm 😉 .Dávala jsem dneska na net oblečení po Tomíkovi ze kterýho už nenávratně vyrostl, tak jsem na vás alespoň nakukla jak se vám daří a koukám, že tu máme hromadu nových tvářiček 🙂 🙂 🙂

danielax
27. apr 2010

No my tu hromadu papírů museli podepisovat přímo před nima, asi aby bylo vidět že jsme to podepsali my 😀

moncici
27. apr 2010

Ahoj Pet.s tak som si to zistovala je to ochrana pre nich mam už 40 rokov ,muž bude tam ved musí odovzdať material jaj tak by som chcela vedieť ako to bude pokračovať 😎

danielax
27. apr 2010

bsik... také zdravím 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre