Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

annaanna
3. okt 2008

ano robíme aj víno. Tiež mi domáce nechutilo, ale teraz chutí. hlavne červené.
ale nerobíme toho veľa... tak 300-500 l, čo teda my nevypijeme, to muž porozdáva po rodine. Je to teda dobrý biznis, nadreš sa ako kôň a vínko hotové rozdáš.
ale čo neurobíš pre blízkych.. že?
a kde chodievaš do caru? už som zabudla

annaanna
3. okt 2008

a kde je naša somat?

lenka2008
autor
3. okt 2008

no to presne ako u nas, tiez cca 400 litrov. a ja lubim biele. Do gynfivu. Ne somat, ale sonet 🙂 hned vidiet ze si tehotna 🙂

bigrendy
3. okt 2008

Ahoj Yanny já ještě ne čekám na mrchu . poprvé se nemůžu dočkat až dorazí potvora jedna.

byla jsem na krvi. měla jsem tu alergii na embria. a je pryč . prednison zabral a mám hodně pod normál . tak super. 🙂

lenka2008
autor
3. okt 2008

jeee bigy, tak gratulujem. skvela sprava.

yanny
3. okt 2008

Ještě, že u nás to jentak nebude... Ale určitě nás to nemine, tak cca 2013.
Ani jsem ještě nepřemýšlela co a s čím budu mít práci.
Já car změním určitě. Místo do Prahy, půjdu do do Karlových Varů, ale jsou tam dva,tak se stále nemohu rozhodnout. Mámto rozehraný u obou.

V tom jednom mi zaručili cenu za komplet Ivf 55 tisíc, snad úplně se vším. Tak to zatím preferuji.

Ještě přemýšlím si sehnat léky, že by se mi to ještě vylevnilo.

Jaké máte zkušenosti s reakcí na hormony?????

annaanna
3. okt 2008

sonet... joooj prepáááč
rendy, tak budeme držať všetky palce!!
yanny to je 55 tis aj z liekmi či bez liekov. a aké lieky ti doporučujú?
to euro bude trcha zmätku, ja si asi dlhšie budem zvykať na túto menu, neviem v nej ešte rátať. Už sa snažím v obchodoch vnímať duálne ceny. Mám kolegov rakúšanov, tí počítali ešte v šilingoch pár rokov 🙂

yanny
3. okt 2008

Jsem pomalá 😀
Dostala jsem chuť na burčáček a na to vaše vínko 🙂

annaanna
3. okt 2008

nooo to som chcela, skúsenosti s reakciou na hormony.
Ja ich dosť zle znášam, výkyvy nálad, emócie.... no zle. Ešte že má môj muž pre to pochopenie, v robote a vôbec niekdAe inde som sa vždy ovládala, ale doma..... fuuuu.. strašné stavy. Ani nechcem písať 🙂

yanny
3. okt 2008

55 tis je cena včetně všeho.

annaanna
3. okt 2008

yanny tak príď, máme aj vínko aj burčák. Trocha burčiaku si dávam, ale len veľmo málo, ale nie je tam veľa alkoholu.
minulý týždeň sme oberali nejaké sorty a aj červené a to sa teším na burčiak. teraz bude taký málo alkoholický, pre tehule ....

no to je dobré, burčiak pre tehule 🙂

annaanna
3. okt 2008

a čím by si mala stimulovať?

yanny
3. okt 2008

Ale jen bych chtěla vědět na počet vajíček, co je tak nejlepší pro náš ročníK 🙂

yanny
3. okt 2008

A odkud si Aničko???
Podívám se do mapky 🙂
Většinou jsem stimulovla Menogonem a potom menopurem. Ty ostatní jsem jen dopíchávala zbytečky.

yanny
3. okt 2008

Já bych si dala jakýkoliv burčák, i ten pro těhulě 🙂

annaanna
3. okt 2008

tak to ja teda takto neviem, prvé ivf som stimulovala merionalom, bolo 15 vajíčok, z toho 6 embryjok. Mám PCO, neliečené....takže sa tie vaječníky prebudili a ako tak pracovali, lenže neboli tie vajíčka rovnaké, prezreté, nedozreté a taaak. stimulovala som tuším až 16 dní. dali sme si urobiť pigd a prešli len dve. tie aj vložili.

druhé ivf som puregonom a bolo 6 vajok z toho 4 embryjká. dve vložili, dve zmrazili. ujalo sa asi jedno, to zatiaľ nevieme, nedali sme pigd.

si myslím, že pri výbere liekov na stimuláciu je dôležitý hormonálny profil, hormon FSH a ešte jeden, mali by byť v nejakom pomere, ja som mala v opačnom a preto ten merional a potom zasa opačne a vraj mal byť lepší puregon. Puregon 900 jednotiek stál necelých 15 tis a potrebovala som dve balenia. Ale zohnala som lieky za doplatok v lekárni... takže bolo to lacnejšie

annaanna
3. okt 2008

momentálne bývame vyše roka v senci, je to cca 20 km od bratislavy, z bratislavy sme sa vysťahovali na vidiek 🙂
a ty si odkiaľ?

madla28
3. okt 2008

Zaenab to rande bylo spřítelem. Tento týden má odpolední a když se chceme vidět, tak až po desáté hodině. Tak chodím do práce trošku nevyspalá, ale co bych pro něj neudělala. Já u něj bydlím většinou jenom přes víkend, jinak si držím ještě svůj byt. Mám to blíž do práce, jenom seběhnu schody a jsem tam, takhle bych musela ráno letět do práce kilometr.
Jo a můj papoušek papá zrní, řízky, je jedno z čeho, kosti z kuřete, cukroví, lentilky, oplatky, tlustý maso, pribiňáček, míchaná vajíčka no prostě co je na stole.

annaanna
3. okt 2008

madlo ahoj... no som sa dobre pobavila, letieť do prace km. To ja mám 40 km 🙂

madla28
3. okt 2008

Já dojížděla 15 let šest km a měla jsem toho dost. Teď jsem za minutu v práci a za minutu z práce doma.

yanny
3. okt 2008

Cha, cha já dojížděla do práce jednou přes půl roku 100 km. Sice na 9 hod, ale tak okolo páté jsem jela domu.

Jsem z Prahy a odstěhovala jsem se za manželem, na tu vesnici. Ale to už je asi 4 roky.

Taky jsem toho měla plný zuby.. 🙂

A platila jsem nejvíc pokut. Od té doby už jsem snad polišum nic neplatila i mám všechny body, ale musím to zaťukat.

yanny
3. okt 2008

Bydlíme v malé vesničce, kde je asi 5 obyvatel. Je to tak 20 km od Chomutova. Jestli vám to něco říká.
A do Karlových Varů to mám necelých 50 km.

annaanna
3. okt 2008

chodievam raz za dva roky do Kadane, môj otec tam má kamaráta z vojny, tak ich tam vozievam 🙂 🙂 poznám trocha chomutov a okolie, vždy urobíme nejaký výletík

yanny
3. okt 2008

Aha, tak vlastnš je to dva km od Kadaně. Nepředpokládala jsem, že by to někdo, tak zdaleka znal 😝
V Kadani jsme bydleli dřív.

yanny
3. okt 2008

Kdy jste tady byli naposled???

katarinka77
3. okt 2008

Ahojte! Baby, mate moj obdiv! Ja mam 31 a pevne dufam, ze sa nam to podari aj skor ako v 40tke. Fakt obdivujem vasu trpezlivost a nadej! My skusame zatial necely rok, nedari sa, tak zacneme chodit do CARu. Mne zatial zistili mierne zvys.prolaktin a manzelovi minimalne zvysenu patologiu spermii. On nepotrebuje ziadnu liecbu, len nejake vitaminy a ja papkam norprolac. Ako dlho skusate vy?

yanny
3. okt 2008

Me také nasadili na Prolaktin Medokriptin, už ho budu jíst skoro tři měsíce, tak snad to zabere.
Mela jsem Prolaktin 39.

yanny
3. okt 2008

Haloooooo

katarinka77
3. okt 2008

ja som mala 33, no cudovala som sa, ze mi ani neurobil kontrolny odber, ale hned mi nasadil lieky..

sonet
3. okt 2008

Ahojte, cosi ma lakalo zapnut PC, aj ked som dnes nemala uz chut, a co nezistim, burciakom ste ma pritiahli. To hrozno vam zavidim, ja by som sa v nom aj kupala...mnami mnam,
Bambulky, mam na vas mozno hlupy dotaz, ale fakt ma zaujima, a to velmi. Skoro vsetky tu pisete, ze mate taky pomer hormonov, ze sa vam tvori tolko vajicok, a dokonca, ze ste mali alergiu na embria ci spermie. Tak mi povedzte, ako vam to zistili a kde. Ja som napriklad citala, ze ta alergia sa zistuje velmi problematicky, na SK vobec a v CZ iba v Prahe. Moze to byt pravda? Vas gynekolog, alebo v CAR vas dokladne preklepli? ked sa snazim dopatrat priciny missedov a pdobne, nikto mi nic nevie povedat. Ale moze to byt aj problem, ktory zistili aj vam...mne nikto taketo testy nerobil. Rovno mi dali clostilbegyt, sono vajecnikov, ale ani som nemala zistovane, kedy skutocne prebehla ovulacia, alebo ci vobec prebehla, aj ked som mala pichnuty pregnyl. je to dost podstatne, lebo clovek sa tak nkdy nedozvie, ze problem bol v niekde v rozhadzanch hormonoch.
Inac, ja vazne zvazujem ze sa zajtra posaim do auta k mojej laskomilke apojdeme do Budapesti pozriet europsku vystavu psov...keby bolo krajsie pocasie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre