Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

aja37
18. máj 2010

Ankava, pokracujem dalej. Zmenila som CAR z Gestu na Iscare. Bola som tam uz na prvy pohovor, ale ono to skor bola taka diskusia, kedze mne uz asi nic nove nepovedia 😉 V pondelok som bola dat krv na hormonalny profil a v piatok idem na sono, ci tvorim folikul alebo nie. Ak by tam bolo nieco vidiet, tak by sme sli na native cyklus. Vies, ked mi nevychadzaju tie stimulovane cykly, rada by som vyskusat aspon raz native, bez akejkolvek stimulacie. Mozno sa zadari. Uvidime. Docela sa tesim na piatok, ze co mi povedia. No a ak by sa nepodaril native, tak skusim este raz stimulovany cyklus, mozno ta 7-cka bude stastna 🙂

Ja som znamenim baran, ja to nemozem vzdat 😀 😀 😀

ankava
18. máj 2010

aja, tak to jsem taky zvědavá, s čím v pátek přijdeš, v každém případě hodně štěstí tvému folikulu, ať je v něm pořádné vajucho.
Třeba tohle bude ta cesta pro tebe 🙂

aja37
18. máj 2010

No to aj ja dufam. Pevne v to dufam. V piatok dam urcite vediet. Pijem rozne caje, beriem vitaminy, kyselinu listovu, bol by v tom cert, aby to nezabralo 😀 ... no ale to som brala aj doteraz 😀 😀 😀

Gabikri, zda sa, ze aj ty mas bojovu naladu. Som rada, ze to nevzdavas a ides dalej. Neboj, myim este ukazeme, ze sa da rodit aj okolo 40 alebo v 40+. 😝

gabikri
18. máj 2010

aja : to si teda piš...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

iva7
18. máj 2010

Ahojte baby, trochu sem nakúkam.
Gabi, to ma mrzí, ale som rada, že to nevzdávaš. 😉
Aja tebe držím palčeky a Minke tiež.
Tak baby ja som bola dnes u veštice. Hneď ako som vyložila karty mi povedala 2 deti, syn a dcéra. Ja jej hovorím, že mám iba syna a ona mi na to , že budem mať ešte dcéru. Vraj do synovej 23 (teraz má 20, za chvíľu 21). Vraj sa trošku potrápim s otehotnením, ale tehotenstvo bude bezproblémové a porodím zdravé dievčatko. Potom som sa spýtala na umelé opl. a ona mi na to, že to mi vôbec netreba, lebo mám všetko ok, len to treba podporiť nejakými hórmónmi a otehotniem prirodzene. Ostatné veci, čo mi povedala, keby som nesedela na stoličke, tak spadnem na riť. Veď tá všetko o mne vedela. Spýtala som sa, že či dokončím rigorózne skúšky, vraj áno, potom mi povedala, ale vy tam nechodíte sama, ste tam 3 baby a 1 chalan a toto už fakt nemá zkadiaľ vedieť. No bola som hotová fakt. Ešte mi vyveštila jednu vysokú školu 🙂 , lebo ma to vraj baví, ale ja by som sa už radšej starala o mimi ako študovala 😀

gejbule1
18. máj 2010

iva já jdu taky teď v pátek na karty tak jsem zvědavá 🙂

iva7
18. máj 2010

Gejbi, tak ti držím palčeky, nech ti vyveští len dobré správičky. Mne povedala, že sme sa na to mimi veľmi upramili a dosť sme vyťažení obidvaja, že by sme mali trošku zvolniť, oddýchnuť a určite sa to podarí. S tými stresmi má úplnú pravdu a ke´d mi povedala túto pozitívnu správu, tak sa už vôbec nejdem stresovať s otehotnením, lebo miminko určite príde a do 42 budem dvojnásobná mamina 🙂 🙂 🙂

moncici
18. máj 2010

Ankawa dakujem za radu jedna kočka s konika mi pomohla a pregnyl zohnala 🙂

gejbule1
18. máj 2010

Tak mě by taky taková zpráva stačila 🙂 .Do 42let by bylo ideální 🙂 .
Já tomu věřím že se to vyplní 🙂 Tak ti držím palce.

pet.s
18. máj 2010

Ahojky holčičky, Gabikri ..ty se mi líbíš, jsi skvěla bojovnice. To samé Aja. Holky držte se.
Gejby no já na ten Brandýs taky slyšela jen chválu, jen jsem se dozvěděla, že děti narozené pod 35tt převáží do Motola.Že tam pro ně nejsou zařízené. Tak já nevím. Zítra jedeme do trombocentra na Karlák. Nevíte jak to tam probíhá?

kettysek
19. máj 2010

Ahoj holky, krásné raníčko
dnes je konečně od rána sluníčko, skoro sem už zapomněla jak vypadá. 😅
Děvčata já byla taky včera u kartářky, ještě toho mám plnou hlavu. Fakt toho hooodně uhodla aniž bych slovo řekla. Snad jediné co mě mrzí , tak řekla že rodit mě už nevidí 🙄 ...takže to fakt vzdávám..ještě tenhle měsíc tomu nechám volný průběh a když NIC tak se s váma snažilky rozloučím! 😢
Jinak všem přeju jen a jen to nejlepší a at se vám vyplní vaše přáníčka..teda jediné přáníčko-mimísek!...a vězte že ženská a fošna na štorc vydrží VŠECHNO 😀
Krásný den a at už proboha neprší!

hanula11
19. máj 2010

aH ojte děvčice
🙂
Tak prso se snad celkem srovnalo, asi nejvíc pomoh tvaroh, dík za rady
Ty záplavy, to je hrůza, snad s tím nemáte žádná problémy.
To jak pořád prší, je hrůza, a ta zima, snad se to fakt už brzo spraví.

hanula11
19. máj 2010

Ketty, u nás tedy ještě slunko asi mít nebudeme. Pěkně šedo tam je 😒 😠
Kdyby se to konečně otočilo k lepšímu a bylo "bezdeštivo", byla by to opravdu dobrá změna.
😵
S těma kartama by mě to taky docela zajímalo, jen bych to možná ani všechno nechtěla vědět (nemusím vědět všechno). Ještě jsem to nezkoušela, možná k tomu ale ještě někdy dojde.
Ketty, třeba se kartářka spletla, taky určitě mají nějaké procento nepřesností
😉 😅 v tom co "vidí".

kettysek
19. máj 2010

ahoj Hani
je jasný že kartářka neví všechno ani to tak neberu sem v tomhle dost skeptická, sem byla u ní poprvé vlastně jako náhradnice a ze zvědavosti. ani slovo sem neřekla nechala jí mluvit..a vopravdu se skoro ve všem strefila...bylo to zajímavé. Rozhodně další zkušenost, člověk má prozkoumat co se dá a mě tyhle věci docela zajímají...jo a řekla že mám děti stejného pohlaví a tak by tomu bylo pořád..hihi...tož bych asi měla 3 kluka 😀
Hlavně že ti to prso povolilo...sice je to už moooře let ale taky sem si to prožila když kluk nechtěl ode mě pít a zatrvrdly mi obě, hrozná bolest.
U nás se už zase sluníčko schovalo bůhvíkam,a fučí vítr a déšt se jen spustit. To počasí je letos opravdu kruté.

pajka00
19. máj 2010

ahoj holky, tak u nás zataženo,ale konečně přestalo pršet.....včera jsme při odchodu z práce dávali PC na stůl a ostatní věci,protože hrozilo, že přeteče Morava, ale naštěstí se tak nestalo. A i když pořád mírně přibývá voda-teče ze severu, předpokládám, že to jsou poslední záchvěvy a záplavy nebudou. Stačily 1x, kdy tu bylo metr vody...hrůza.
Tak ketty, s kartářema mám výborné zkušenosti, věřím tomu, co říkají - byla jsem 2x a i když jsem byla vždycky šílený skeptik a nevěřící tomáš, v tom co mi řekli a co se stalo a potvrdilo, jim věřím....až má člověk husí kůži ze všeho, jak to můžou vědět. Co se týká tvého těhu-nikde není psáno, že se to nemůže podařit, i když kartářka řekla, že mimčo nevidí....Mně oba řekli, že je to předpověď tak zhruba na dva roky....Poprvé jsem byla asi před 4 lety a podruhé vloni....a fakt se vyplnilo všechno co řekli....nejen co se mělo stát, ale to co jsem už zažila....a to jsem mohla potvrdit, že to tak je...děs🙂 Držím palce, aby se v tomto spletla.

kettysek
19. máj 2010

Je fakt že sem v šoku že uhodla věci co BYLY..to je právě to děsivé, aj mi řekla že sem v práci nespokojená a že tu vládnou intriky...fakt to sedí! Je to až neuvěřitelné a pořád se mi to honí hlavou.... No čaas ukáže nakolik se strefila do budoucnosti 😖 😠
Tak držím palce at ty záplavy už nehrozí a je konečně léto jak má být!
Sluníčko aspon do duše posílám

gejbule1
19. máj 2010

Taky jsem byla na kartách před 7lety a trefila se skoro do všeho a teď jdu podruhé.Taky se bojím ale jsem víc zvědavá proto tam jdu.Ale je třeba brát to z rezervou.

kettysek
19. máj 2010

Hani
Jak prosím tě zvládáš mimčo? já když nad tím někdy přemýšlím, kdyby to vyšlo, jestli bych to zvládla! prostě takové to jestli a co kdyby... určitě víš o čem mluvím.

pajka00
19. máj 2010

Ketty určitě🙂 Stejně člověku nic nezbývá...i když se ti narodí trojčata, prostě jedeš. Naštěstí takovou zkušenost nemám, ale známá, která má tříletého kluka a dvojčata kluky roční-když se jí ptají, jak to zvládá, tak se jen zasměje a řekne musím...a když se mě ptala,kolik jich čekám a já řekla napřed dvě chviličku a pak jen jedno, tak říkala-jéžiši buď ráda🙂) Což já jsem byla i tak🙂 Asi to mají ženské vrozené, porodí a ví co dál.

kettysek
19. máj 2010

Jojo to je fakt, já spíš mám obavy, že člověk přeci jen po 40 už není co to bývalo. Já měla kluky po roce a ještě sme stavěli barák a taky sem to zvládala, áále to mi bylo 21 že?! 😝
ted už člověk přeci jen je dřív unavený a nejde mu to od ruky jak dřív.
😒 jenže já moc předjímám....achjo

pajka00
19. máj 2010

Jo to je jasné....taky jsem už zpohodlnělá a bude po klidu....Spoustu věcí si bude muset člověk ze začátku odepřít, ale za to všechno to samozřejmě stojí🙂 Byla jsem u ségry a měla tam kamarádku s 3měs.miminem....malá řvala, ale pořád...a ségra mi říká-stojí ti to za to, zase začínat?Tak jsem jí v klidu řekla, že moje miminko, řvát nebude 😀 😀 ....Navíc syn byl hrozně hodný, dcera šíleně uřvaná, takže je na řadě hodné neuplakané dítě ne? 😉 😀 😀

kettysek
19. máj 2010

no je fakt, když si člověk uvědomí ty starosti co ho zas čekají..noční kojení, pláč a ty nevíš proč, boleníčka, nočníčky, chození, škola další škola, puberta....a to všecko už má člověk 2x za sebou...ale jak píšeš všecko ti to vynahradí když držíš ten uzlíček v náručí! Jo taky mi řekly..proč si nepočkáš radši na vnouče....

hanula11
19. máj 2010

Ketty, to víš že už nemám takovou "formu" jako když mi bylo dvacet, ale jinak mi to přijde úplně stejný jako u dvou starších děcek.
Tělo už je víc unavený (ještě jsem se pořádně nevyspala, co se malá narodila), ale s tím jsem počítala. Ona je jinak zlatá, hezoučká a i celkem hodná. Umí se tedy ozvat a je "slyšet" opravdu dost, když si zamane, ale to tak u miminek je, že pláčí. Ona ještě navíc nemá dudlík (ještě ho neměla v pusině), zkusili jsme jí ho nedat co se narodila a pak jsme prostě vytrvali, dudlík není a nebude. Ale toho řevu někdy, to si občas vzpomenu, jak brečely děcka, dudlíkem jsem zkusila zacpat pusu a občas to pomohlo občas ne. No, tak Ádě, pusu nezacpáváme, a taky to jde. Vždyď ona neumí mluvit (i když už to občas zkouší, ty slabiky a "zpívání" jsou paráda), tak jak s námi má jinak komunikovat, než pláčem.

Mne mnohem víc než ta malulka trápí naše Iv ana (má 24).
Já to sem ještě nepsala, jen občas jsem si na ni postěžovala, ale ona je nemocná - má maniodepresivní psychozu.
Teď ji máme zase v nemocnici. Má to už asi 10 let a její dorůstání i současný stav bylo a jsou pro nás martyrium.
Nejhorší je, že když se vztekne, je agresivní a zlá (ale to mi přijde už strašně dlouho i tak). Její "známí", životní "styl", a teď už bohužel i problémy s penězi (půjčky, na které nemá, automaty...) trvají už strašně dlouho a ničí nás psychicky i finančně. Nechce totiž brát léky, teď doktorka řekla, že ji snad konečně zkusí přeléčit, že se to ještě snad nikdy nepovedlo dokonce, ale kdoví jak to dopadne. A to přišla před týdnem ze Šternberku, kam šla dobrovolně, byla tam tři týdny a "léčili ji". No a ta doktorka ve Svitavech zjistila, že ani tam nebrala léky a nedodržovala režim. Tak ji prostě propustili, i když vůbec neměli, když nebyla v pořádku. Umyli si ruce a ani to nikam nenapsali do zprávy, no parádní je to naše zdravotnictví.
A nám se to hned zdálo divné, že se chová stejně jako předtím než tam šla.
Nechtěla jsem to sem psát, ale teď to píšu, abyste byly v obraze. Trochu.
No, tak máme doma "pako", nejhorší je, že to nebyla blbá holka, s problémy, ale nakonec přeci jen udělala i dva roky vysoké. Snažili jsme se, aby měla pořádnou školu a měla se líp než my a ona nejen že nevydělává, máme ji pořád "na krku", ale ještě nás ruinuje všechny duševně a s dluhy to má tak, že nám málem hrozí exekuce, protože má u nás hlášený trvalý pobyt a ten nejde jen tak jednoduše zrušit, 😒 ☹ 😔

pajka00
19. máj 2010

Hanulo,to mě mrzí, že máte takové starosti s dcerou.Bohužel, nemoci se člověk nevyhne a pokud je to taková psychická nemoc,je to asi ještě horší. Nejhorší je, že když je člověk matka, nedá se jen tak zavřít dveře a neřešit to..je to dítě a ať jemu 4 nebo 24, pořád je to tvoje dítě a člověk se musí snažit a hodně držet, aby to kolikrát všechno vydržel. Je fajn, že holčička malá vám dělá radost a odvede občas myšlenku jinam, jinak by se z toho člověk asi zbláznil. Co se s tím dá dělat víc? Násilím ji někam zavřít a modlit se, aby se opravdu přeléčila? Proč nechce brát léky, které by asi spoustu věcí vyřešily? Nikoho s takovou nemocí neznám, takže nemůžu soudit, ale určitě je to hodně únavné pro vás všechny. Držím ti palce, aby jste to zvládali co nejlíp, i když je to asi hodně těžké kolikrát.

kettysek
19. máj 2010

Oujej hani, to sem teda netušila, pro rodiče je to nejhorší když vidí jak se dítě doslova ničí a nemůže mu pomoct protože si to "dítě" pomoct nechce nechat!
Deprese jdou strašně záludný, nejsou na venek vidět ale uvnitř pěkně zřírají. Měla sem jednou v životě depresu a řeknu ti, aj myšlenky na sebevraždu máš protože máš pocit že jiné východisko není. Naštěstí sem to podchytila včas a lékama se to upravilo a už je to drahně let a ted je vše v pohodě. Je důležitý to upravit medikamentně protože to není rýma aby to přešlo samo!
Jestli ti můžu poradit tak Ivu přihlašte na trvalý pobyt na Obecní úřad (u nás to tak u pár rodin funguje) samo že bude bydlet pořád u vás dál, ale ušetříš si nervy s exekucí.
Držím ti palečky aby se dcerka dala trochu do kupy, je dobré že je ve špitále tam se jim to snad povede
Drž se, člověk unese a snese pro dítě hodně!

awalancha3
19. máj 2010

těhulky:
pets.........................40 let.........09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...................................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka.......................40 let........1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010
awalancha3...........39 let.........prirodzené snaženie, na 3. pokus nájdené // (19.3.10), TP 25.11.2010
ankava..................39 let...........2x zaml. těh. ve 2009, 15.3. 1. IVF -stimulujeme, 26.3.10 ET 2 embryjka ,19.4. potvzeno 1mimčo

Snažilky:

capenka..................39 let.......12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka...................40 let........2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik..................41 let........5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
gejbule...................41 let........celkem 6xMA,poslední 04/10,přirozené snažení od 5/2010
aja 37.....................38 let........6xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,4x bez ET/nyní skusim native
gabikasz................40 let........5potratov,beriem hormony a snažíme sa
biblia......................44 let........SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
zaenab...................39 let........5 IUI, 1x nativ, do velikonoc pauza
pajinka111............38 let...... anovulační cykly,2x potrat,oclostil,utrogestan.BRNĚNSKO
hadonoshka.........42 let........SP 9tt. (26.12.09) - jdeme na to hned po mršce
izina.......................43 let.........děvčátko nar.04/09, nyní přirozené snažení
iva..........................39 let.........snaženie prirodzene
moncicic...............40 let.........30.marca konzultace GYN FIVU
kettysek.................43 let.........přirozené snažení

Umělkyně:

minka....................43 let.........23.1.OPU,28.1.ET
gabikri...................38 let........1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET, ET dvou embryí z darovaných vajíček, test z moči negativ ( čekám na potvrzení z krve)
jesterka.................39 let........čekání na 1.IVF-květen nebo červen 2010
katy2......................40 let........2.IVF úspěšné.dcerka 2009,v máji KET
mascha................42 let........5xIVF,2X KET,1X nativ.-neúspěšné,květen 9 pokus
pecicka.................38 let........2x minimálka s ICSI-neúspěšné,duben další pokus
zkousim...............39 let....... 1.IVF 29.3.2010 - stimuluju, 25.3. kontrolní UZ - malý folikul,stimalace přerušena,KARLOVARSKO
marrad................ 38 let........1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, ziados03/2010,05/201.IVF
danielax...............39 let........1. IUI 2009, 1x IVF duben 2010, další IUI červen 2010

Maminky:
11hanula.............44 let .. .......přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
irafa......................40 let .. .......přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice
katy2.....................40 let .. ...... 2.IVF úspěšné - Hanka, nar.6.6. 2009
marja...................43 let...........přirozenou cestou chlapeček Daniel 7.5.2010 , 1x otěhotnění přirozeně-těh. ukončeno v 22 TT pro VVV, 3x IVF/ICSI ( z toho 1x těhotenství , ale spont. potrat v 11 týdnu, 2x KET, 3x NATIV
bsik......................40 let...........9x IUI - vždy negativní, 1 IVF - SP 23.tt nakonec z 6. IVF chlapeček Tomášek nar. 6.12.2009

pet.s
19. máj 2010

No Hanulko, to ti nezávidím. Maniodeprese je sviňa. Hele nešlo by ji částečně zbavit svéprávnosti? Mohla bys ji dělat poručníka. Měli jsme tyhle lidi v komunitě. (měla jsem praxi při vysoké).
Ono je to těžké s tou léčbou.Pokud tam je dobrovolně, tak ji nikdo nemůže nutit, aby brala léky a léčila se. Možná by ti poradili lékaři co s ní a nebo právník:Ale určitě bych to nějak ošetřila. Fakt jednou může u vás zabušit exekutor a sebrat vám vše.

hanula11
20. máj 2010

pet.s
nám asi nic jiného nezbyte, než to částečné zbavení svéprávnosti, je to hrůza.
Kdyby v tomhle státě byly pořádný zákony a zdravotnictví fungovalo jak má (a oni to s ní tak neflákali), ale státu je to jedno.
Už několikrát mohli její léčbu nařídit, v prosinci jela do Brna s policejním doprovodem.
Pak tam manžel přijel, všechno jim vylíčil a milý pan doktor všechno co provádí hodil na papír, kdyby to provedla znovu, aby byli z obliga, a pustili ji na revers (ona je přece normální - její názor, ale bohužel není) Prý jsme tam neměli jezdit (řekla sestřička, že by tam byla zůstala a oni ji vyléčili), no my mysleli, že by tam měli pořádně vědět o co s ní jde.
Za ty věci co vyváděla mohli klidně ústavní léčbu nařídit, ale to ne. Pak se vrátila.
Je to s ní fakt hrůza, je nemocná, ale jak my kvůli tomu můžem dopadnout, to je děs
🙄
Ona když nebude v těch Svitavech být, tak ji prostě pustí a hotovo.
Teď jí dala (včera) doktorka nějakou novou injekci, Iva dokonce vypadala po telefonu - když jsem jí volala - po dlouhé době zase docela normální.
Ale to víš, máma jí včera vezla ještě nějaké věci - měla tam cestu k doktorovi - a zase tam prý pěkně vyváděla.
Nechtěli ji pustit ven do kiosku, ona chce chodit na rehabilitace (což tam taky zatím pochopitelně nejde).
Rehabilitace si poslední dobou zařizovala i ve Třebové, a nakonec se samozřejmě vůbec nedostala k tomu, aby tam chodila, i ve Šternberku, tam na ně nechodila taky.
Je to těžký, člověk by jí chtěl pomoct, ale ona musí brát pořádně prášky a musí trochu chtít, a to ona nechce.
A protože je plnoletá, záleží v podstatě jen na ní co dělá nebo nedělá.

pet.s
20. máj 2010

hanulko, ono je to tak, že vlastně maniodeprese není psychiatrická diagnoza. Je to neurotická diagnoza. Prostě jsou napůl nemocní a napůl ne.Tedy takhle to je pro pány tam nahoře.Pro ty, kteří klasifikují a vymýšlejí papíry.Ale vědí houby o realitě.Dle mých zkušeností je to nemoc a nemocní se musí bránit i proti jejich vůli!
Hani, chápu jak jsi roztržená vejpůl. Mozek by věděl, že by nejlépe bylo je od sebe odříznout, udělat, co je třeba,ale srdce řve mateřskou a ochranitelskou láskou.
Hani, Hani, chudáku, Tě obdivuji jak vedle toho ještě zvládneš mimi a zbytek rodiny. Držím palečky. 😉

gejbule1
20. máj 2010

Hani drž se je to složité.Držím ti pěsti 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre