Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

pet.s
1. aug 2010

tak vítám nově příchozí..i když jsou to smutné příběhy. Mně po potratu Matyáška pomohl jen pláč a čas. Brečet a brečet. taky mi hodně pomohlo vybrečet se u mámy. Moje mamka je strašně hodná,ale taková tvrdá. Takže jsem před ní se musela pořád držet a moc nefňukat. Po půl roce, co se to stalo jsem to nevydržela a začala s ní o tom mluvit a vybrečela se ze všech bolestí.Mě na tom celém nejvíc "srala" ta bezmocnost. Že jsem mu nemohla pomoc, nic dělat jen čekat, co na to ten nejvyšší.
tak se holky koukněte na mě, hlavu vzhůru abude líp.

@gejby vítej z dovolené..jak bylo 😉

janettka
2. aug 2010

hezké ráno holky tady prší...no to je den!!! ☹

evapavla
2. aug 2010

U nás našťastie svieti slniečko, pomáha mi to nemyslieť na zlé. janettka , odkiaľ si ? Ja bývam pri Nitre, to len aby som vedela, kedy ten lejak príde k nám 😉

janettka
2. aug 2010

já jsem z druhé strany,z Mostu,severní Čechy....

evapavla
2. aug 2010

@janettka , aha, tak to k nám asi nepríde, len k mojej svokre do Žiliny

hanula11
2. aug 2010

janettko, u nás je taky hezky (50 km na sever od Brna), doufám, že déšť si dá aspoň chvilku na čas, než dojde sem 😠 😉 .
Pets, hlavně že je Terinka zdravá. Je to smutné, když skoromiminko odejde, ale to je ten blbej život, Terinka Vám to určitě vynahradí. Pláč a čas, jen to snad trochu pomáhá, ale nikdy se tyhle rány osudu nezahojí úplně.
Holky, držte se, janettko, i ty 😔 🙂
My byli včera s malou v lese, pár kuřátek jsme sice objevili, ale dalo nám to tedy fušku. Pepin tahal naše malé mládě, dcera se pár metrů za barákem (starší) rozhodla, že nikam nejde, má prostě hrozný křeče v nohách a už nemůže. Njn ☹, máme tu v lese superstoupák, je to s Ivou kříž, když by se překonala a vylezla ten náš Everest, nahoře v lese už je pohoda. Ale je teď pěkně při těle, měla by zhubnout, ale to u ní není jen tak, navíc bere ještě ty prášky 🙄.
Zase nás pěkně trápí. Několikrát si léky vzala trochu posunutě, v pátek jela za kamošem do Šternberku, nakonec zůstala v Olomouci celou noc (chtěla jít na Kabát revival, co stejně byly nakonec až v sobotu) kde zašla na diskotéky - prý na 5 celkem a dojela až v sedm ráno. Místo v sedm večer v pátek.
Léky na noc nevzala vůbec. Včera zůstala pro změnu u "kamarádky" ve městě, že ráno dojede, nedojela, začíná jí dnes rekvalifikace, takže musela odjet ráno tak jak byla domluvená se známou, aby to stihly. Takže si zase nevzala ranní léky. Odjela tak jak byla včera, špinavá, zahulená - protože zase před dvěma dny začala kouřit. Já ji neviděla, ale to vím ☹ 😒
Už to zase začíná, njn, blbá nemoc, blbá holka. Jestli si pokuní tu rekvalifikaci, bude platit horu peněz (nevím z čeho), je to nějaký dotovaný projekt.
To jsou holky zase moje starosti. Člověk by se pro ty děcka rozkrájel, pomohl jí, kdyby to šlo. Ale ono to často vůbec nejde. Už jsem volala na psychiatrii primářce, snad se trochu srovná, ale jde to s ní zase dolů a dolů. A načasovala si to nejhůř jak mohla, zrovna na tu rekvalifikaci. Nerada bych jí ji pokazila, doufám, že to nakonec zase neskončí hospitalizací.
No radosti, jak říkám, už tak dva týdny, čekáme, co s ní bude zase za "novinky", je to děs, spát se taky kvůli tomu pořádně nedá, kdyby se aspoň srovnala.
Už vás s tím nebudu otravovat, rozepsala jsem se až moc.

evapavla
2. aug 2010

@hanula11 , prepáč, že som zvedavá, čo je tvojej dcérke?

hanula11
2. aug 2010

maniodepresivní psychoza ☹

janettka
2. aug 2010

@hanula11 taky se drž holky,taky to nemáš zrovna lehké....ještě že máš to malé zlatíčko co tě potěší.

hanula11
2. aug 2010

žabička se mi vzbudila, takže musím, mějte se tu hezky 🙂

evapavla
2. aug 2010

@hanula11 , to nie je jednoduchá diagnóza, veľmi vám držím palce, aby sa dcérka dostala zasa do rovnováhy a aby jej lieky zabrali rýchlo zabrali, obdivujem ťa, musíš byť veľmi siná

gejbule1
2. aug 2010

hanul drž se,máš to těžké ☹ .
každá tu asi máme svoje blbé starosti.

evickav
2. aug 2010

@hanula11 - tak to ťa obdivujem,viem,čo je to ťažká depresia,môj manžel ňou trpel dosť dlho,nedokázal sa zrovnať s tým,že nemôže mať deti,,,musel brať aj lieky,,, ak takým niečim trpí vlastné dieťa,je to na zúfanie,,, musíš veriť a dúfať,že to rýchlo pominie,,, držím päste

martulle
3. aug 2010

Ahojte holky,tady je ale pěkně smutno,držím vám palečky,aby co nejdřív bylo líp.Taky jsem měla strach z plodovky,ale naštěstí bylo všechno v pořádku.Holky máte některá monitor srdíčka a pohybu miminka?já jsem kterýsi den necítila pohyby a měla jsem strach,že se něco stalo,pak jsem narazila na tento monitor,tak jsem ho objednala a mužu říct,že je to bezva věc.Krásně jde slyšet tlukot srdíčka a pohyby miminka a my by jsme to mohli poslouchat pořád.Ted mám doma po dlouhé době uplný klid.Všichni potomci jsou někde venku a to jsem tu do včerejška ještě měla na prázdninách dvouletého synovečka.Ale aspon je veselo.Přeji vám všem pěkný večer

ankava
3. aug 2010

ahoj martulle, fajn, že máš plodovku ok a taky bezva, že čekáte na překváko, co to bude 🙂 je vás fakt malinko 🙂
můžeš sem hodit odkaz, kde jsi ten monitor pořídila? I když to bych asi nic neudělala a jen bych poslouchala 🙂
mě pohyby teď začaly a tak se nemůžu nabažit, když jsem si jistá, že to je ono (čekám první, tak jsem si nebyla pořád jistá), ale je to fakt krásný.

martulle
3. aug 2010

jejda já se tu v tom tak nevyznám,ale jmenuje se to angel sounds jdp-100s.mám to od firmy www.elektrocoleti.cz za 1590 aj s poštovným.Taky si užívám snad každého pohybu a ted stím monitorem je to jiné.Vždyt ono ten čas tak rychle utíká a za chvilku tu bude miminko snáma.Vždyt děcka už mají pulku prázdnin za sebou a nám se ten čas do porodu taky krátí,i když ke konci se to potáhne......

gejbule1
3. aug 2010

Ahoj holky,martule moc gratuluju k dobrým výsledkům.
Taky jsem o tom přístroji uvažovala.
anka tady je odkaz http://www.zdravi-cz.eu/angelsounds-jdp100s-p-5...

ankava
3. aug 2010

holky, díky moc, já o tom pouvažuju.... ještě si nejsem jistá, jestli bych tím na klidu získala nebo naopak 🙂 🙂 co když by se to zaseklo? asi uvidím, jestli budu pohyby cítit pravidelně nebo ne.

luba41
3. aug 2010

Zdravím dievčatá. Ešte som nebola u vás tuto na diskusii, ani veľmi neviem, možno sem patrím len na polovicu. Totiž celé naše snaženie o dieťa trvalo 1 mesiac. Máte rozbehnutú tému o monitore, dobrá vec, ale asi by som sa zbytočne stresovala a bola od toho závislá. Ale mám jednu otázku úplne od veci. Zaujímalo by ma / možno sa to tu už preberalo, ale sledujem vás tak asi mesiac/, čo na to vaše okolie, rodina, že ste sa rozhodli mať dieťa v neskoršom veku. Tie, čo majú nových partnerov, tie čo ešte nemajú vôbec deti, tak tam je to namieste. Ale čo tie ostatné? Ja napr. mám stále toho istého manžela, už 2 deti a naplánovali sme si tretie. A keď sme to oznámili "svetu" /až po výsledkoch všetkých testov, aj po amnio/ tak paf. Pozerali na nás ako na bláznov. Kolegyna v práci /57 r./- prvá otázka-či som nebrala pilulky. Kamarátky, tie čo majú väčšie deti, tak tie tvrdili, že by sa nato už nedali. Rovesníčky, čo majú menšie deti, tak celkom v pohode. Aj dokonca mladšie klegyne to zobrali super. Len napr. najbližšia rodina /matka, svokrovci/ sa nevedia cez to prekusnúť. Ani to asi ďalej nešíria po rodine ako "dobrú správu". Ale zase ja to až tak neriešim, nech si myslia, čo chcú.

martulle
3. aug 2010

luba neřeš to,at si mysliju všichni co chtějí.Já když jsem to řekla v práci,že se chystáme na ivf,tak mě šéfka aj kolegyně řekli,že ženská v mém věku by už děti mět neměla a prý jestli jsem normální....napřed mě to mrzelo a říkala jsem si,jestli nemají pravdu...potom se to nepovedlo a za necelý rok jsme zkusili ket a ted miminko klepe na pupík,to už jsem tam nepracovala,vše se kvuli tomuto zvrtlo.Jak byl kolektiv bezva,tak potom šlo všechno z kopce.Víš byla jsem rozvedená se 4dětma a muj nynější manžel nemuže mět děti přirozenou cestou.Za normální se považuju a jsem štastná,že se to povedlo a že je drobeček na cestě.Co si mysliju ostatní je jejich věc,já se na to nikoho neptala.Všichni doma se na mimíska těšíme je tu pro něho lásky dost.Tak se tím netrap a užívej si těhulkování,uvidíš,že rodina se stím smíří a budou mět z malé princezny nakonec radost.A co sourozenci,těšiju se na sestřičku?

luba41
3. aug 2010

@martulle - no deti sa tešia, ešte nevedia, čo ich čaká. Dcéra bola tým trochu zaskočená, ale dievčatá v škole jej to "vysvetlili". Ony sa potešili viac ako ona a už v triede urobili rebríček mien / nechala som výber mena na deti/.

pet.s
3. aug 2010

@hanulka11 jak ti rozumím..věř mi, ☹ my se včera opět pohádali kvůli Báře, opět zkouší mou trpělivost, v sobotu jela na doskotéku,(ví, že nesnáším, když jezdí s cizími lidmi večer z diskotéky, tak mi to sdělila mezi dveřmi a frnkla, měla se vrátit ve 3 v noci. Já čekala do 2, pak jsem vytuhla. Vzbudila sjem se v 5 a postel prázdná. Začala jsem ji nahánět mobilem a nic. byla jsem šílená hrůzou. Když jsem ji sehnala, byla zjevně rozespalá, takže se vůbec nenamáhala jet domů a šla spát k někomu(k tom u mamlasovi,co je do něj tak zakoukaná, je to nejhorší kluk, co kdy měla 😠 ) Nařídila jsem okamžitý návrat. pak si uvědomila, že dělám blbost, protože poletí v 5 ráno přes vylidněné město,aby ji někde někdo neznásilnil. Dopol jsem ji domlouvala a dala zaracha na večerní návraty, že bude chodit dřív, tak chodí čím dál, tim dýl. Já už nemám sílu s ní bojovat. včera jsem řekla, že dnes přijde teda v 9. Už ted se hrozím, že stejně nedorazí a j ji budu nahánět mobilem. Z druhé strany muž do mě šije, že jsme na ni měkká a bla,bla,bla. Včera jsme ho poslala už do pr...že mi tím moc nepomáhá. Když ji dám celodenního zaracha, tak si udělám domácí vězení i sobě. V momentě kdy vytáhnu paty, tak stejně zmizí. Navíc ona je pak strašně protivná a ječí tady na mě, a dělá na schvály. Já se ji normálně bojím.

evapavla
3. aug 2010

@luba41 , aj ja som mala podobný problém s rodinou, svokre sme to povedali tiež po amnio, keď už všetko vyzeralo, že nič sa nemôže udiať, jej reakcia bola slušne povedané otrasná a teraz keď sme o bábenko prišli, tak to bolo ešte horšie, niečo v tom zmysle, že som na to stará....a že chcem mať deti lebo nechcem chodiť do práce....myslím si, že tak skoro k nej na návštevu nepôjdem, mne pomáhajú kamošky, ktoré aj po tom čo sa mi stalo,veria, že sa nám zasa podarí mať mimi, vedia ako dlho som po ňom túžila..... . Veľa ľuďom to pripadá nenormálne, mať po 35 deti, mne sa to naopak zdá tá najprirodzenejšia vec na svete.

gejbule1
3. aug 2010

@luba41 buď šťastná že se Vám miminko povedlo takhle brzy a bez problémů 🙂 .Na lidi okolo nekoukej ať si myslí co chtějí.Hlavně že vy jste spokojené.Já se zatím setkávám s podivem doktorů když řeknu že bych ještě chtěla miminko.Ostatní to nevědí.Když potratím tak mi většína lidí řekne no co hlavně že už děti mám.To úplně nesnáším.

gejbule1
3. aug 2010

@evapavla vždycky když je nějaký problém tak je nejjednodušší to svézt na věk.Myslí si a někdy i řeknou -Prostě už jsi stará tak co chceš.Rodina mi od toho naštěstí neodrazuje kvůli věku jen kvůli těm potratům.Hlavně moje mamka.

evapavla
3. aug 2010

kočky, ja mám okrem smútku teraz ešte ďalší problém, strašne som začala fajčiť, upokojuje ma to, na druhej strane si hovorím , že nesmiem, ale zatiaľ je vôľa v háji ☹ , každý deň stiahnem skoro škatuľku slimiek, neviem si pomôcť, alebo je to lepšie ako tabletky? ☹

evapavla
3. aug 2010

@gejbule1 ja som hľadala podporu u svojej matky, chcela som počuť:" neboj ešte sa vám to podarí", namiesto toho na mňa vyletela, že či som stratila rozum po tom všetkom, už jej to nikdy ani nespomeniem, zostávajú mi fakt len kamošky

evapavla
3. aug 2010

inak aj ja tu s nervami vyčakávam na našu 18 - ročnú Luciu, práve dorazila z BA od priateľa, keby jej človek nezavolal ani nevieme kde je a kedy príde domov, našťastie už vystúpila z busu

gejbule1
3. aug 2010

Takyobčas mám s holkama pěkné nervíky když někde paří a pak jdou v noci domů 😠

evapavla
3. aug 2010

tak a je doma, aspoň nejaká úľava, dobrú noc všetkým

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre