Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bobbule09
10. nov 2011

@mnamko ozónovou terapii mi nenabídli, mám elektroléčbu a cvičení, po dobrání další kontrola. Prý se s těmi klouby nedá nic moc dělat, když jsou špatně narostlé. Ještě mě čeká CT, ať se pořád ně podíváme, co tam vlastně vůbec mám. Dneska mě to tak bolelo, že jsem od půl 5 vzhůru ☹
@lilien33 kéž by se ten náš kluk vzpamatoval, mě příjde, že je úplně mimo. On jako teprve teď zjišťuje, že jako co chce dělat a jak dál se životem. Je to na zabití 😠

evapavla
10. nov 2011

@bobbule09 ja som našu Luciu riešila zo psychológom, povedal mi, že jej chceme najlepšie, ale ona to tak nevidí, proste nie je zrelá to pochopiť a tiež, že naše rady jednoducho nepríjme, ešte možno od rovesníka, že veľa s tým nenarobíme, kým to sama nebude chcieť riešiť. Nepotešilo ma to, ale aspoň ma prestal bolieť jej úletov žalúdok. V jednom časopise bol teraz článok o mozgu teenegerov, píšu tam o tom podobne, že ich mozog sa sa ešte stále vyvíja a preto skúšajú čo sa dá bez toho aby videli potencionálne riziká.

bobbule09
10. nov 2011

@evapavla ale kdo to má s nima vydržet, že? Já už tak špatně spím, protože mě bolí klouby a navíc pořád přemýšlím, co s tím klukem udělat, aby se vzpamatoval. On se chová jak pětileté děcko a to ještě před dvěmalety byl úplně v klidu, zodpovědný a fajn kluk, teď dělá jen problémy a navíc to musíme řešit my, protože ho matka vyhodila z bytu,když už si sním nevěděla rady. Za ten rok, co bydlí u nás to jde od desíti ne k pěti, ale k nule 😢

evapavla
10. nov 2011

@bobbule09 no vieš čo, už aby sme riešili miminká a nie naše veľké poklady 🙂 🙂 🙂

bobbule09
10. nov 2011

@evapavla co já bych za to dala. Jen kdyby to šlo, už mě pomalu opouští optimismus. Jedno IVF nám nevyšlo a dokud neseženu práci, tak z jednoho platu na další pokus nenašetříme. Jenže kdo mě zaměstná, když pořád chodím po doktorech se zády a klouby? Už tak je u nás obrovská nezaměstnanost a jsem ráda, že si můžu aspoň brigádně přivydělat pár korun úklidem kanceláří ☹

evapavla
10. nov 2011

@bobbule09 , aj som nezamestnaná, pol roka, od budúceho týždňa by som mala nastúpiť do novej práce, ale mám zápal priedušiek, tak uvidím ako to dopadne. IVF ma mrzí, prirodzene sa Vám nemôže zadariť? Bolo to veľa žienok, ktorým to vyšlo. Neviem koľko máš rokov, ja som mala 41 minulý mesiac, zatiaľ to nechávame na prírodu.

bobbule09
10. nov 2011

@evapavla já mám 36 let, takže jsem relativně mladá, ale přítel má o 11 let víc. Já mám anovulační cykly, ještě ke všemu dost krátké (po 22 dnech), takže žádný zázrak. Zkusili jsme clostylbegit, duphaston i utrogestan, ten beru na prodloužení cyklu. Bohužel se nedaří. Můj gynekolog mi řekl, že to není vůbec vyloučeno, že se podaří přirozeně, ale moc velká šance tu není. Na klinice po nezdařeném IVF mi řekli, že nikdy přirozeně neotěhotním. A pak si vyber 😕 Taky bych potřebovala práci kvůli mateřské, ale to je největší problém 😖

evapavla
10. nov 2011

@bobbule09 , tak to si ešte "zajko" oporti mne 😀 , už som to raz písala o svojej sestre, prvé bábo po rokoch snaženia, IUI a pred prípravou na IVF, mala 37 keď otehotnela, úplne prirodzene, tiež mala anovulačné cykly.

bobbule09
10. nov 2011

@evapavla tak to jsi mi vrátila trochu naději. Já už jsem otěhotněla vloni v červnu, ale hned na začátku jsem potratila a od té doby se nedaří a nedaří. Prostě když to půjde, tak to půjde a když ne, tak holt s miláčkem společného potomka mít nebudeme. Hlavně musím být zdravá.
Pře 13-ti lety jsem marodila se zády a chodila na cvičení a elektroléčbu a pak mi chtěli udělat v nemocnici CT, ale zjistila jsem, že jsem těhotná. bylo by super, kdyby se to opakovalo 😵

evapavla
10. nov 2011

@bobbule09 , no tak to je tá istá situácia teraz, znovaCT 😀 , to budeš skoro tehuľkovať

staga
10. nov 2011

@evapavla drzim palceky nech sa Vam to podari, my mame problemy so spermiami - pomale a malo ☹ mame malu sancu prirodzene ☹ ale verim ze druhe IVF uz vide 🙂

evapavla
10. nov 2011

@staga aj ja držím palčeky 😵

anzelik
12. nov 2011

ahojte mamicky snazilky pridavam sa k vam mam problem otehotniet moc ma to trapi mam za sebou 3tehotenstva bez problemov sice mam 41rokov este by som prijala take vonave babo ,snazime sa s manzelom 5mesicov bola som som pri lekarke povedla mi ,ze som zdrava a nemam problem vsetko mam vporiadku mestruacia mi meska tak 8-11dni myslim si ,ze sa to podarilo a nakoniec ,,pride mrcha jedna´´ myslim si,ze mam problem s ovulaciou posledny menzes som mala 12.10.2011 bolelo ma strasne brusko zasla som na sono 25.10.2011 kde mi lekar povedal,ze nemam ovulaciu takze bude tehotnost mozno problem uzivam femibion 800 uz 4mesiac baby vedeli by ste mi este nieco poradit na tu ,,ovulku´´ 😉 dakujem za kazdu radu

evapavla
13. nov 2011

@anzelik , neviem aké bylinky pomáhajú keď ovulka štrajkuje, ja píjavam čaj z alchemilky do polovice cyklu, predtým som užívala aj Femigard, ten by mal okrem iného aj uľahčovať ovuláciu. 😉

bobbule09
14. nov 2011

@evapavla já už jsem zkusila snad všechno, ale mě nefungují ani léky. Beru utrogestan na prodloužení cyklu a ještě ho nemám ani dobraný a už špiním, bolí mě břicho a asi dostanu menstruaci. Je to všechno na pytel 😢

janettka
14. nov 2011

holčičky moje hlavu vzhůru určitě se to povede.Já jsem byla s tím femigardem taky spokojená,upravil mi ms

e640
14. nov 2011

ahojte, ja som mala 42 ked som otehotnela prvý krát bez žiadnych vyšetrení a teraz už len aby som šťastne porodila-* začiatok decembra. Všetkým Vám držím palce čo musíte podstupovať také vyšetrenia, len som chcela uviesť, že sa to dá úplne normálnou cestou aj po 40-*tke.

jabluncanka
14. nov 2011

@bobbule09 Co Tvá štítná žláza?? nechala bych si ji vyšetřit,lze to i u Obvoďáka...

ankava
14. nov 2011

@janettka ahoj, tedy páni... 35. týden, to už to máš k porodu fakt za pár... to mě už vyhrožoval doktor, ať jsem v klidu, abych mu dřív neporodila... haha, týden jsem přenášela 🙂
už máš sbaleno do porodnice???
já teď docela z malé šílím... stává se z ní fakt osobnost... nechce jíst, spát, oblékat se, chraň bůh, abych jí něco nedovolila.... navíc, se rozhodla, že už bude chodit, takže ačkoli vůbec nedrží rovnováhu, tak se vydává přímo dopředu a vyžaduje, abych jí vodila... ona cape jak nalomenej paragraf, ale chodit se musí 🙂 🙂
Jinak je rychlá jako čert, všechno musí prozkoumat, vyžaduje svobodu, takže ohrádka je hned důvod k hysteráku.
Ale jinak je to moje sluníčko, však víš, jak jsem jí chtěla 🙂 Ale někdy bych raději méně hyperaktivní dítko.
Večer jsem úplně vyšťavená a po noci úplně vysátá, protože holčička má čas na jídlo pouze v noci...no a to je nejlepší mámino prso. Já budu snad nejdéle kojící matka v Čechách 🙂 🙂
Tak se holka drž ty poslední týdny a pod stromeček, ať jste doma 🙂 🙂

janettka
14. nov 2011

@ankava blahopřeju k malé všudybylce 🙂 je mi jasné,že i když si večer povzdechneš jak jsi utahaná,jsi nejšťastnějsí matka.My už se taky začínáme těšit,ale furt s takovou rezervou,dokud ji nebudeme mít v náručí neuvěříme,vždyť víš jak to u nás bylo.Teď v sobotu jsme byli kouknout do Chomutovské porodnice,ještě chci kouknout do Teplic a pak se rozhodnu.Myslím,že větší hrůzu z toho má mm kterému už začíná docházet,že jdeme do finiše...doteď to byl ten co měl optimismus a věřil že všechno dopadne dobře,u všech vyšetřeních mě podporoval,teď začínám já podporovat jeho hihi,Taky mi furt říkali,že je nízko ať vydržíme aspoň do 36tt a teď se vůbec nic neděje.lítam furt jak trhlá...no uvidím zítra jdeme na monitory...tak dej pusu maličké za mě,ať se brzo naučí chodit,to je hrozný opruz to vodění dětí... 😉 už se ale těším i na to

bobbule09
15. nov 2011

@jabluncanka štítnou žlázu mám v pořádku. Testy mi dělali před prvním IVF 😕

jabluncanka
15. nov 2011

@bobbule09 Otázka je,CO je v pořádku...ona je tam totiž u TSH určitá hranice.Běžná norma je od 0,5 do nějakých 4,6-4,8...ale pro otěhotnění je to max.2,5...Takže Ty se třeba vejdeš do té širší normy,ale na otěhotnění je to třeba moc...kdyžtak mrkni do výsledků...

bobbule09
15. nov 2011

@jabluncanka já žádné výsledky u sebe nemám 😒

jabluncanka
15. nov 2011

@bobbule09 To je škoda...zkusila bych si to vyžádat...pro otěhotnění je třeba mít hodnotu TSH 0,5-2,5 = to znamená úspěšnou ovulaci a fungování MS cyklu...

bobbule09
15. nov 2011

@jabluncanka myslíš jako vyžádat si výsledky na klinice, kde jsem byla na IVF?

jabluncanka
15. nov 2011

@bobbule09 Přesně tak...já se soukromou IVF klinikou mám jen ty nejhorší zkušenosti...takže bych moc nevěřila... 🙄

bobbule09
16. nov 2011

@jabluncanka no já z toho taky nejsem nadšená. Mě příjde, že v první řadě jsou pro ně důležité peníze a až pak někde vzadu je teprve pacientka 😖

jabluncanka
16. nov 2011

@bobbule09 Odpověděla sis sama...zašla bych za praktickým,řekla bych,že se cítím unavená,mám v nepořádku MS a že bys ráda,aby Ti nechal vyšetřit štítnou žlázu...z toho centra to asi těžko vypáčíš.To vyšetření z krve není drahé,ale mohlo by pomoci.

bobbule09
16. nov 2011

@jabluncanka no taky nad tím přemýšlím, jen nevím, kdy se dostanu k doktorce. Chodím 3x týdně na rehabku se zády a kyčelním kloubem. Snad to nějak stihnu, ale tento týden určitě ne a příští týden už vůbec ne. Mám toho nějak moc, na to, že jsem nezaměstnaná 😕

vavrenka
17. nov 2011

@e640 jej, si ma povzbudila 😉 , dakujem. ja mam 5m dcerku a som nervozna kvoli veku, mama sa opakovane pyta, ci uz som v tom (!!!), len to by bol riadny napor, este nie som fyzicky spamatana s tehu + mam trombofiliu a okrem toho kojim, takze ms, ani ovulka nikde a ktohovie , kedy bude.. keby ma nestrasil vek - o tyzden mam 39, tak som uplne v pohode, ale si ma potesila a povzbudilaaaaaaaaaaa 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre