Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

hanula11
13. mar 2012

@gejbule1 my taky máme ještě všechny děti doma + Iva tu má nastěhovanýho toho svýho 😉 🙂
Momentálně máme ale Ivu od pátku v Havl. Brodě 😒 😔 😝
Hoď taky ňáký foto 😉

berenika39
13. mar 2012

@gejbule1
@hanula11
samý babinec, tak přidám jednoho muže. momentálně jsem celá hin, poslední víkend v březnu se stěhuje, hnízdíííí. Snacha super, tak snad budou spokojený🙂 Já se v tom plácám, trochu, rozum velí, že je to dobře, že se osmastatnil, ale bude nám doma chybět, Petr ho miluje, jsou nerozlučná dvojka. Fotka stará přesně tři roky.

berenika39
13. mar 2012

@simimo upřímně gratuluji🙂

hanula11
13. mar 2012

@berenika39 hezcí kluci a asi dobrá dvojka 😉 🙂
Však si malej zvykne, my měli Ivu už jeden čas taky dost dlouho z domu, v Praze, a nakonec zase skončila v rodném hnízdě.
Jak jde čas, tak se ti naši "drobci" samostatní a samostatní až jednou všichni "odletí", hlavně že se mají rádi. Hlavně aby jim to vydrželo a stálo při nich i štěstí 😵.
Moje skorosnacha (od Pepči) momentálně studuje vysokou, tak snad s rodinou ještě chvilku počkají 😉 😵

berenika39
13. mar 2012

@hanula11 jjj, ta moje taky studuje vš, míša pracuje, tak to bude víceméně na něm, i když ona je šikovná a bere stipendium, ted byla rok v Berlíně a po návratu si naplánovali právě společné bydlení. Michal už taky byl jednou rok odstěhovaný, a taky se vrátil🙂. Tentokrát to ale vypadá vážně🙂, každopádně o rodině ani neuvažují, prý za hodně dlouho🙂, myslím, že Péťa je dobrá antikoncepce🙂)))

hanula11
13. mar 2012

Naše Aďule je taky výborná antikoncepce 😉 🙂
Míšu (Pepovu) má hrozně ráda, ta to s ní umí, ale někdy taky jenom kouká, co takový prcek všechno dokáže 😒 😀
Snad si ti naši malí chlapi dobře vybrali, už to musíme nechat na nich 🙂 😵

berenika39
13. mar 2012

@hanula11 asi tak nějak🙂.
Když jsou všichni tři spolu, tak je to kdo z koho, Petr žárlí na Míšu, že mu uzurpuje Anetku, Míša žárlí na Petu, že visí na anetce, chvíli klidu jim nedá🙂)) a když je po víkendu, tak si myslím, že je ráda, že mizí🙂

bodka70
15. mar 2012

@berenika39 , krásnych chlapcov máš, fešáci obaja 😉

berenika39
15. mar 2012

@bodka70 díky díky 😉

dadaba
24. mar 2012

ahojte !!!! som po 1xIVF neuspesne, 1x KET neuspesne a dnes som 5 den po druhom KEte...ale mam pocit, ze to zasa nevyslo...mam este 5 zmrzliniek tak to jedinne ma upokojuje,,,chodim v BA do gynfivu
ked som bola na odbere vajicok mala som 18-nast zrelych vajicok a vsetky sa oplodnili..mam taky pocit, ze ked je ich tak vela tak su nie moc kvalitne...mate s tym skusenosti??? inac v auguste budem mat 41...tak som z toho uz trosku otravena, ze sa to nedari...zatial vsetky vysetrenia co nam robili boli v poriadku...aj to ma stve, ze nemozu zistit pricinu...co ma tie moje deti nechcu... ☹ tak som sa vam trosku postazovala...este raz vas srdecne pozdravujem!!!! 🙂

tanka72
25. mar 2012

@dadaba Ahoj...neboj se nic,určitě se chytí,na pocity já sice dám hodně,ale ne vždy jsou pravdivé,doufej až do konce.Mám dobrou kamarádku,která byla ve 40 třikrát na IVF a nic,pak šla ještě na KET a mají holčičku,naprosto to nečekala.No a už ted přemýšlí nad dalším,měla te 41.Drž se a mysli jen na samé hezké věci,moc drřím palce 🙂 .

dadaba
25. mar 2012

@tanka72 ahoj dakujem si mila...je vela krasnych pribehov s krasnym koncom.. 🙂 uvidime...ty uz mas doma veselo...3 deticky nadhera...este raz dakujem za povzbudzujuce slova... 😉

bodka70
25. mar 2012

@dadaba , veľmi ti držím palce, ja mám 41 rokov a čakám teraz 3.dieťa - prirodzene, bez akéhokoľvek snaženia. Dieťatko sme neplánovali a trvalo mi, kým som sa s tým zrovnala, že budem mať ďalšie dieťa. Ale viem a vidím to aj na takýchto diskusiách, aký je to obrovský zázrak a dar, nie každému je dopriate dosťať sa k nemu tak jednoducho, mnohí musia pre to veľa urobiť a obetovať. Preto som aj ja vďačná za toto dieťatko a čoraz viac sa na neho tešim. držim ti palce a všetkých dievčatám tu, aby sa im to čím skôr podarilo.

dadaba
25. mar 2012

@bodka70 dakujem velmi pekne mas pravdu a velmi ti zavidim budes mat maleho levika ked sa narodi v auguste aj ja som lev 1.8. a velmi som vzdy zelala mat dieta v auguste..tak ti drzim palce!!!!!! a tesim sa s tebou..pa

hanula11
25. mar 2012

@dadaba dítě lva mohu jenom doporučit 😉 🙂 Mám doma sice lva velkého - manžela, ale už dost dlouho a zatím jsem ho nevyměnila 😀 😵 Jejich povaha je dar, pokud tedy zrovna nemají "mocenské sklony", ale ty já doma zase rychle srovnám svým štírovským nadhledem 😝.
Dítě lvíček
@bodka70 to ti fakt přeji 🙂 😵

mnamko
25. mar 2012

Levicu mám aj ja dcéru 19ročnú ako dieťa veeeeľmi dobručkááá,

gejbule1
3. apr 2012

Ahojte,jdu Vás tady pozdravit a kouknout jestli tu není něco nového 🙂 🙂 🙂 🙂.
Všechny mooooc zdravím a držím palce!

evapavla
4. apr 2012

@gejbule1 , ahoj mamina, konečne si sa tu objavila 😉 🙂, ako sa máte s Adamkom?

gejbule1
4. apr 2012

@evapavla já sem chodím docela často jen teď nemám co psát.Tak spíš jen čtu co je tu nového.
Jinak se máme dobře.Adámek je zlatíčko 🙂 Už má 6kg.

melinduska
5. apr 2012

@gejbule1 Tak v dobrom ti závidím, že máš už za sebou pôrod a malinkého si užívate. Ja mám ešte ďaleko do termínu a priznám sa už som pohybovo obmedzená. Malinká mi riadne tlačí na všetky vnútornosti 😀 Normálne sa viac bojím ako keď som bola "mladica" predsa teraz sa človek viac pozoruje a pred každou návštevou lekára mám nervičky či je všetko v poriadku.

gejbule1
6. apr 2012

@melinduska Ahojky vydrž už to máš za chviličku.ty konečné tt jsou nejhorší.
já byla fyzicky Ok ale psychicky to bylo hodně náročný.před každou kontrolou
jsem měla průjem atd.takže tě naprosto chápu.
vždyť už taky máme něco za dobou.tak se drž až budeš mít drobečka v náručí stojí to za všechny nervy.

vavrenka
17. apr 2012

kocky, pre nejakym casom som sem "prispela do mylna" a vrta mi v hlave jedna vec, by ma zaujimal vas nazor..
chcem vlemi uz druhe babo, ale nemam ovu, lebo stale dojcim a nechcem prestat. hovorila som sovjmu dokimu o tom, ze uz by sme radi druhe, aj kvoli mojmu veku (/v novembri budem mat 40), on ma pozrel, ani nazank folikulu proste vajecniky ako sito 😝 , vravel, ze som vycerpana a telo sa brani, ale ze pockame do juna a ked nedostanem MS, nech dobehnem, ze to poriesime. a ja mam dilemu - ci si nasilu stimulovat unavene telo kvoli tomu, ze sa blizi 40tka a chcem este jedno dieta, alebo pockat ako sa to prirodzene vyvrbi? ach jajjjj, no co si myslite?

ankava
17. apr 2012

@vavrenka určitě záleží na tobě a tvých pocitech, ale kdyby na mě bylo, tak bych se dala spíš nejdřív do kupy, ukončila rozumně kojení a pak se teprve začala snažit. Myslím, že 40 je v pohodě a jeden nebo dva roky tady nehraje roli. Stejně si myslím, že pokud nejsi OK, tak i kdyby se doktoři rozkrájeli, tak bys asi neotěhotněla. A možná by sis třeba vyčítala, že jsi přestala kojit ....
Já to vidím na sobě... kojím už 16.měsíc a určitě to chci vydržet do dvou let ( i když jsem původně byla naprosto proti dlouhodobému kojení) a děsím se toho, že bych třeba musela brát nějaký blbý ATB a musela naráz s kojením přestat.
Jinak moc přeju, aby ses brzy dočkala toho druhého drobečka 🙂 🙂

ankava
17. apr 2012

@gejbule1
@melinduska já taky celé těhotenství prožívala ve stresu a jsem ráda, že malá je zdravá..... asi u nás strarších mamin to tak je.
melinduska.... 30. týden, to už jsi hodně daleko..... to už se tolik bát nemusíš, už chystej výbavičku.

Holky, já pořád čekám, kdy jannetka napíše víc o holčičce a pořád se nemůžu dočkat, nejste s ní některá v kontaktu, jak se jim daří?

vavrenka
21. apr 2012

@ankava uz som sa upokojila, vsak uvidim. momentalne kojim a kojit chcem, tak nebudem vymyslat, s mm sme sa dohodli, ze pockame do augusta a potom uvidime.

ankava
22. apr 2012

@vavrenka to je moc dobře, a kolik je tvojí malé? Moje má dneska 16 měsíců.. chudinka má rýmu, kašel, teplotu, rostou jí stoličky a špičáky zároveň, celý den buď utírám nudli nebo kojím... vůbec nechce jíst, tak jsem ráda, že jí alespoň to mléko můžu nabídnout.

mnamko
23. apr 2012

Ahojte,
tak mi zajtra prvý krásny rôčik za sebou,od dne sbehá sama po byte aj vonku,ale teda ešte samozrejme pri nej behám lebo ešte si tak neuvedomuje že si môže ublížiť,niekedy sa rozbehne ako strela,
Ninka ešte teda za celý rok chorá nebola,tak dúfam ke´d už bude teplo že ani nebude.
Držím palčeky všetkým čo sa snažíte aj tým čo idete rodiť. 😉

lilien33
25. apr 2012

Ahojky mnamko.Tak už ste taky oslavily roček vit?Toto uteklo to aninení pravda. 😉 Moje malá ještě nechodí ale už si stoupne a stojí.Ještě se bojí pustit.Ale co ji velice baví tak všude vleze hlavně vejšky ji lákají.To ji musíme pořád zněčeho sundávat. ☹Hlavně ji lákají schody.Musíme mít všude zábrany.

mnamko
25. apr 2012

@lilien33 aj u nás schody a dnes som sa sňou bola pozrieť tu ku susedom cez plot oni majú na záhrade také tie sádrové zvieratka a normálne sa vedela šplhať ona by hádam prešla cez ten plot 😀

slavka_2012
28. apr 2012

Ahojte , mam 39r a snazime sa o babetko,,,pan dr, Herman povedal ze jedine mimomater,oplodnenie nam moze pomoct tak som sa na to dala 🙂 beriem injekcie do brucha a potrebujem este Puregon 600,,,,neviem co ma caka ,ale chceme to male velmi 🙂 mozete mi poradit co to vsetko ibnasa???? mam starch :( ja uz mam 2 dospele kocky a mam aj 8mesacneho vnucika,,,,,mam noveho pertnera a velmi by sme chceli spolocne babo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre