Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

manita
15. jún 2013

@emilly777 najlepšie by bolo skontaktovať sa s dr., nech ti poradí (môže to súvisieť s tými cystami, čo ti odsali, ja som to tak mala 2 týždne, ale nepichala som fostimon počas toho), radšej konzultuj

manita
15. jún 2013

@mufyxa Ja som si kúpila túto knihu:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-alternati...

http://www.martinus.sk/?uItem=107011

Super čítanie, krásne je to urobené, veľa strán pre každú bylinku, aj recepty ako užívať a kombinovať, fakt rozsiahle. 😉

mufyxa
18. jún 2013

@ofrah tak jak jsi na tom co testíky a kdy jdeš na krev ????? 😉

ofrah
18. jún 2013

@mufyxa ahoj, obávam sa, že to opäť nevyšlo dnes som 11.deň po ET (mala som3.dňovú kultiváciu) a ráno test negatívny, podľa centra mám testovať až v piatok 21.6. vtedy idem aj na krv...ale nejak neverím...test bol čistý ako sneh...ani náznak druhej čiarky ☹

mufyxa
19. jún 2013

@ofrah TAK TO MĚ MRZÍ ALE DO PÁTKU JE JEŠTĚ NADĚJE . DRŽÍM PĚSTIČKY 😉 😉 😉 😉

bocianoviny
21. jún 2013

Na Turné plodnosti, link pripájam, budeme hovoriť o AMH testoch, čiže testoch ovariálnej rezervy. Niektorá štyridsiatnička má zásobu vajíčok v poriadku, iná má problémy ako 35-ročná. Tento test sa odporúča robiť aj pred umelým oplodnením, aby bola zvolená optimálna stimulácia. Počas Turné plodnosti ho môžete nielen vyhrať, ale najmä sa pozhovárať s reprodukčnou genetičkou RNDr. Černákovou o tom, čo obnáša tehotenstvo po 40-tke. Srdečne pozývame a ďakujeme, že dáte vedieť aj ostatným. https://www.facebook.com/events/258605970943810/

raaaadka
23. jún 2013

Ahoj, hlásím se do diskuse, už mi bylo v dubnu 40, takže mám nárok. 🙂

slavka_2012
23. jún 2013

@raaaadka ahoooj a vitaj u nas 😉

raaaadka
23. jún 2013

@slavka_2012
Děkuji. 🙂

go
23. jún 2013

@raaaadka ahoj Radu, jak se mas? Dlouho jsem tady nebyla, tak vubec nevim co je noveho. ☹

raaaadka
24. jún 2013

@go
Ahojky Go! Vítám tě zpátky. 🙂 taky jen občas nakouknu a něco přidám, ale není to moc k tématu v této diskusi.
Zkouším clostík tento cyklus (od kamarádky). Ovu testy 3 dny slabě pozitivní , takže negativní. Přísahala bych, že ovu byla včera, ale dle dnešní BT nebyla, tak teď už fakt nevím. 🙂
Jak se máš ty? Už jsi stihla moře?
PS: teď koukám, že jsem v té správné diskusi. 🙂

go
24. jún 2013

Ahojky, jsem moc rada, ze Te tu vidim🙂. Ja uz se od more vratila, bylo to super, krasne jsem si tam vycistila hlavu i telo. Prijela jsem totalne zrelaxovana a v pohode. Nakonec jezdime do Reprofitu Brno. Hned po dovce nam doktor naordinoval tak zvanou minimalku. Uzivala jsem asi tyden clostik a k tomu 4 davky menopuru ve dvou injekcich. Zitra jdu na OPU🙂. Nechces tu minimalku taky zkusit? 😉

mimika1973
24. jún 2013

@go ahoj, uzivala si clostyl 5 dni a injekcie zaroven s nim, ci az po jeho dobrati? 4 davky menopuru, t.j. 150j naraz, zmiesala 2 prasky s ampulkou a potom este raz to iste na druhy den?
A potom vyvolacka Pregnyl ci nieco ine?
Pytam sa, lebo aj mna caka minimalka, a mam naraz uzivat clostyl s jednou injekciou menopuru, 75j. ....
A navrhovali vam taky PK 5.dnovu ?
Drzim palce na OPU! 😉

go
24. jún 2013

ahoj, uzivala jsem 5 dni clostik 2x1 od druheho dne menzes. Injekce menopuru (2 davky , jedna voda) jsem si pichla 8 a 9 den a tyhle dva dny k tomu vzdy 1 injekci Orgalutranu. Vyvolavacka 10 den. Dnes nic a zitra 12 den OPU.
Kam se chystas na minimalku, do jakeho Caru? 🙂

raaaadka
24. jún 2013

@go
Tak to je super, že se zase něco děje, viď. A to, že jsi v pohodě je úplně nejlepší!!! 🙂
Já zatím nevím. Zkouším ten clostík, jakou máš po něm pleť? Já dost hroznou, akne vysetý na krku i hrudníku.
Jak probíhá ta minimálka a na kolik tě vyjde? Já měla jít na laparku a rozmyslela jaem si to, tak teď nemůžu ani do toho genetu. 😀 bez laparky by do dalších hokusů pokusů nešla.

raaaadka
25. jún 2013

Poraďte, ovu testíky má 5. den stále stejné "skoro pozitivní", takže negativní. Mám teprve ovu očekávat, nebo je po ní, nebo nebude vůbec??? díky

manita
25. jún 2013

@raaaadka a prečo nejdeš na folikulometriu, keď máš stimulovaný cyklus? asi si nemala pregnyl po clostile...

raaaadka
25. jún 2013

Ne pregnyl nemám. Počkám si a uvidím.

manita
25. jún 2013

Nové kočky, dopíšte sa, kto má chuť.

SNAŽILKY:
@santamonica ........ 39 rokov......1 potrat v 8tt, 1 neuspesne IUI, 1 neuspesne IVF, nic nezistili, iba zle hormony, bez liekov nemam ovulaciu......snaží se otěhotnět
@bonfazulka ..........37 let .......dcera Ivanka 7 r. a chceme ještě jedného chrastíka
@sonka43 ................................snaží se otěhotnět
@katkafs ...................45let.......2xMA - 1. v 9.tt, 2. v 12.tt, potom zistená trombofilia, ale ešte to nechcem vzdať
@fiona .....................38let.....říjen IVF
@jitulka01 ..................42 let......snaží se otěhotnět
@ladyh ........................................snaží se otěhotnět
@slavka35 .................36let.......snaží se otěhotnět
@martulle ...................40 let......snaží se otěhotnět
@zujanka ....................41 let......snaží se otěhotnět
@rachel36a ...............40 let.......snaží se otěhotnět, niekoľkonásobné reprodukčné straty po prirodzenom otehotnění, ale stále dúfame, že sa to podarí, sme zdraví, nám teraz doporučujú píchat si injekcie na riedenie krvi
@sonka43 ................................snaží se otěhotnět
@katkafs ...................45let.......2xMA - 1. v 9.tt, 2. v 12.tt, potom zistená trombofilia, ale ešte to nechcem vzda
@anzelik ......................41 let ....snaží se otěhotnět
@dvojbottka ................42let.......1x potrat, v 8.tt, 2x v 19. tt Edwardow syndrom / dievčatko /, prer. tehotenstva, 3x v 12.tt hernia dutiny brušnej / chlapček /, prer. tehotenstva
@capenka ..................39 let.......12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
@aja37 .....................38 let........6xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,4x bez ET/nyní skusim native
@gabikasz ................40 let........5potratov,beriem hormony a snažíme sa
@biblia ......................44 let........SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
@zaenab ...................39 let........5 IUI, 1x nativ, do velikonoc pauza
@pajinka111 ............38 let...... anovulační cykly,2x potrat,oclostil,utrogestan.BRNĚNSKO
@hadonoshka .........42 let........SP 9tt. (26.12.09) - jdeme na to hned po mršce
@izina .......................43 let.........děvčátko nar.04/09, nyní přirozené snažení
@iva ..........................39 let.........snaženie prirodzene
@moncicic ...............40 let.........30.marca konzultace GYN FIVU
@kettysek .................43 let.........přirozené snažení
@reni0607.................40 ket-----3x IUI, 1xIVF, 22.3. výsledky z immun., nyní přirozeně
@evapavla ..................41 let ......2 x MA, zatiaľ to nechávame na prírodu
@sorei .......................38 let ...... 2x IUI,2x IVF,1xKET- zatím to nehcávám na přírodu
@slavka_2012 ..........40 let .......1x IVF, 1x KET, 2xIVF-neuspesne,3xIVF uspesne-dvojicky v 11ttMA,idem dalej
@anita321 ...................41 let........1xMA, snažíme sa prirodzene
@manita ......................39 rokov .............. striedavo IUI a prirodzene, potom neúspešné SOFT IVF

UMELKYNE:
@moncia ....................................absolvovala druhé IVF, které nebylo úspěšné, snaží se
@minka ....................43 let.........23.1.OPU,28.1.ET
@gabikri ...................38 let........1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET, ET dvou embryí z darovaných vajíček, test z moči negativ ( čekám na potvrzení z krve)
@jesterka .................41let........4x IUI neg., 3x IVFneg., 1x SP 8tt, nyní prednison a akupunktura
@mascha ................42 let........5xIVF,2X KET,1X nativ.-neúspěšné,květen 9 pokus
@pecicka .................38 let........2x minimálka s ICSI-neúspěšné,duben další pokus
@zkousim ...............39 let....... 1.IVF 29.3.2010 - stimuluju, 25.3. kontrolní UZ - malý folikul,stimalace přerušena,KARLOVARSKO
@marrad ................ 38 let........1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, ziados03/2010,05/201.IVF
@danielax ...............39 let........1. IUI 2009, 1x IVF duben 2010, další IUI červen 2010
@skifarka ...............45 let ...... 3 x zamlklé těhot., 1 x IVF, 2 x IUI, nyní Medrol, zřejmě nás čeká 2. IVF
@moncici ................ 42 let .....ani druhé IVF nevyšlo (v lednu 2012)

TEHULKY::
@baculiatko40 .......... 43 rokov..... 6x klas. IVF, 1x MA, 3x Soft IVF, 1x IVF s dar. vajickami - úspešne, TP 06/2013

MAMINKY:
@andreah 70 .......... 42 let ..........syn Andrej narozený 26.6.2012 v 35. týdni sekciou .......otěhotněla som prirodzene
@bodka70 ............... 41 let ..........Radko sa narodil 2.8.2012 o 8,28 sekciou, miery: 3150 g a 48 cm
@laskavec
@vavrenka .............. 40 let ......... dcera 20 měsíců, prirodzene tehu-teraz 13tt
@jana444 ................. 45 let .........."pokladik má 10 měsíců"
@happyna .................................... dcera Sofinka, 10 měsíců
@luy ........................ 42 let .......... holčička Luy, počatá po dvoch operáciách nepriechodné vejcovody, len štvrť vaječníka
a prirodzeně, takže ZÁZRAK (jak píše mamka), malá má 1 rok 11 měsíců
@evulienka22 ...........40 let .......... v květnu 2012 se jí narodil první chlapeček
@melinduska .............42 let...........holčička Melinda, narozená 18.6.2012 (termín byl 27.6.2012), otehotnela prirodzene, nesnažíme sa, stačíemoticon
@izina ........................44let............Karolínka, nyní má 2 roky, 10 měsíců
@11hanula ...............46 let .. .......přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
@irafa ........................42 let .. .......přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice
@katy2 .......................43 let .. ...... 2.IVF - Hanka, nar. 6.6.2009, 3. IVF - Palko, nar. 14.10.2011- zostaneme pri tych nasich dvoch pokladoch a laskach
@marja ......................45 let.........chlapeček Daniel 7.5.2010
@mnamko .................41 let.........holčička Ninka, moment. 9 měs. 4 týdny
@ankava ...................41 let...........holčička Kamilka, 22.12.2010
@pets .........................42 let..........holčička Terezka se narodila 21.9.2010 v 19,21, nyní má 1 rok a pět měsíců
(po 6 letech snažení IVF,2xIUI, 6x IVF, 5.IVF-6/09 //-potvrzeno těhu,chlapeček- 09/09 ukončení těhu v 15tt pro VVV, 6. IVF-OPU 23.1., ET 28.1. ,3.2.2010 - 6 den po ET byly //, TP 16.10.2010)
@pajka .......................40 let........1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010
@christi22 .................40 let........holčička Lucia, momentálně má 1 rok a 11 měsíců
@awalancha3 ...........41 let........holčička Helenka, nyní má 1 rok a 3 měsíce
(19.3.2008 .našla //-10DPO,13DPO krevní test 110jed.potvrzené těhu)
@lilien33 ...................41 let.........holčička Julie, podařilo se přirozenou cestou, momentálně má 11 měsíců
@pajinka111 ...............................chlapeček Adam, nyní má 11 měsíců
@dd2112 ...................40let..........holčička Alžbětka, nyní má 8 měsíců a 2 týdny
@adunka ......................................chlapeček Martin Josef, narozený 17.12.2011
@gejbule ...................42 let.........chlapeček Adam 14.1.2012 (celkem 7xMA)
@janetka ....................44...................2.1.2012 holčička Tea
@amrash ..................40 let.........14.2.2012 po 2 letech snažení se narodil chlapeček Jan Jiří - císařským řezem
otěhotněla přirozeně
@martule ..................40 let..........1 KET 5.3.2011 a 25.11.2010 se narodil Petříček, snaží se dál, jdou na NATIV
@ivigirl ......................41 let..........malý Alex se narodil 11.11.2011 (o tři týdny dřív) - otěhu přirozeně, dál necháváme na
přírodě, aneb nechráníme se
@berenika ................43 let..........syn Petr má tři roky, do minulého měsíce přírodní snažilka, už to dále vzdali
@dana_l ..................40 let.......... 8.9.2011 dvojicky Mathias/Mia - prirodzene tehotenstvo - budu mat o par dni rok
@veruncik ................43 let..........nakonec jsem otěhotněla přirozeně, 19.12. 2011 syn Matyáš
@henikav ..............42 let.............4.4.2013 sa nam narodila Emmka, po tom co sme ukoncili vsetky hokusy pokusy po nemocniciach a vzdali sa nadeje, zabinka prisla sama prirodzene
@renuska23 ............. 41 rokov .......... dievčatko, narodila sa mi ako darček k narodeninám po jednom MA a následne veľmi problematickom rizikovom tehotenstve o tri týždne skôr...mám už dve baby, ktoré majú 15 a 17 rokov

raaaadka
25. jún 2013

Kamarádka byla dnes po clostíku na UTZ v 7+3 tt, doktor viděl 2 váčky, ale žádnou srdeční akci. Prý se podívá ještě za 2 dny, ale dal jí už papíry k revizi. ☹

go
26. jún 2013

@raaaadka jsem zvedava jaka bydou po te minimalce vajicka, zatim to vypada pekne, 10 odebrano z toho 9 zralych. Uvidime jak budou bojovat 🙂 . Plet mam po clostiku v pohode, spis se ted bojim utouse a navic jsem dostala nejaky Estrimax. Utrous mam 2x denne 4, coz je podle me silena davka. Urcite priberu a budu jeden velky bedar. ☹
Co ted planujes ty? 😉 Jinak minimalka nas stoji cca 32t. ☹

raaaadka
26. jún 2013

@go
Tak to je pěkná úrodička, asi to moře udělalo své. 🙂
Kdy půjdeš na zavedení?
Já zrovna řeším, jak jsem byla osypaná, tak to bylo 13. DC, mívám ovulaci, trochu mě bolelo břicho, ale asi nebyla, nevím. Už osypaná nejsem, dělám ovu testy 11. - 15. DC pozitivní, ale né úplně a dnes 16. DC a negativní, k tomu dnes bolest vaječníků a tlak v břiše, od večera cca do teď - už to přechází. Tak si říkám, že by teprve OVU? 🙂
Ta dávka utroše, to je mazec. Jak to, že tolik, máš nějaký špatný hormonální profil? Já ho mám ještě doma od IVF spoustu platíček. Zaváděla jsem 2 - 0 - 2. Teď ho brát nehodlám. Mám tak 2 kg nahoře, konkrétně břicho a stehna, což jsem nikdy nemívala, tak jsem z toho dost nervózní. 😖
Tak zas budeme čekat spolu na výsledek tento cyklus, co? 😀 😀 😀

go
26. jún 2013

@raaaadka nechces si zajit na UTZ, on ti odhadne ovulku presne. Ja tenkrat byla a vysledoval me to super, ale stejne se nezadarilo. Take nechapu tu davku utrouse, hormonalni profil mam dobry, ale doktor to komentoval-neni cas, tak at se to podpori poradne.
Take jsem v dubnu pribrala, hlavne stehna, ted jsem to vse dala dolu na svou vahu a ono to zacina nanovo. Hruza, to pribrani me dost vadi☹
Super, ze opet bojujeme spolu 😉

raaaadka
26. jún 2013

@go
No hele ani ne 🙂, nevím, jak by se tvářila doktorka na to, že na tu operaci laparo+histero jsem nešla a navíc jsem si sama naordinovala clostík. Nechci poslouchat kázání. 🙂 Půjdu za ní, až se zadaří. Tak jen přemýšlím, jestli mám taky brát ten utroš, když mi leží doma v šuplíku. Teď jsi mě zmátla.

go
26. jún 2013

@raaaadka me doktor rekl, ze laparka by taky byla treba dobra, ale ze neni cas na rekonvalescenci po ni atd...Vzhledem k veku do toho ted radeji budeme busit jednou minimalkou za druhou 🙂
Hele ja s tim tvym samoordinovanim nevim, s tim utrousem bych se na to asi vykaslala.

raaaadka
26. jún 2013

Jo, taky to tak vidím, zrovna jsem o tom přemýšlela a říkám si, pokud by to mělo být OK, tak to OK bude, miminko se udrží. Hormonální problém mi nezjistili, tak co. Jen jsem chtěla podpořit ovulaci tím clostíkem.
Kamarádka (39) byla včera na UTZ a bohužel jí sdělili, že těhu zamlklo cca před týdnem tj. v 6. tt, bylo to její první. Doktor jí vše vysvětlil a řekl, že ten Clostík je fakt dobrej, že doporučuje.

stastenka42
26. jún 2013

@raaaadka
@go dievcata utrogestan sa dava na podporu a udrzanie tehotenstva,takze ak vam nepomoze tak urcite neublizi 🙂 a ta davka 4-0-4 je uplne v pohode,tak sa bezne dava..

go
26. jún 2013

@stastenka42 ja mela vzdy 2-0-2 a i tak jsem po nem byla unavena, bez nalady a otekla, proto me to ted prijde fakt velka davka ☹

mimika1973
26. jún 2013

@go Ahoj, do RF Brno! 🙂
A tie injekcie menopuru ako aj orgalutran si si pichala rano ci vecer a oboje naraz v tom istom case?

go
26. jún 2013

Ano jezdime z Prahy do Reprofitu Brno. Injekce jsem si pichala obe najednou, 2 dny, vzdy rano okolo 9. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre