Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

rox
25. nov 2013

@irmalachat Ja chodim do CUbe v Praze. A mam info od kamaradky z Podoli, tam je to levnejsi, ale cekas na darkyni cca 3 mesice a zarucuji 6 vajicek. Takze skutecne kazde centrum to ma jinak. Musis se poptat tam u tebe.

elisabethwoodville
25. nov 2013

opäť nič ☹

rox
25. nov 2013

@elisabethwoodville Ty IUI maji hodne malou uspesnost mela by jsi zkusit neco razantnejsiho

elisabethwoodville
25. nov 2013

@rox ano, rozhodli sme sa pre IVF, pozajtra idem na konzultaciu. som uz po 40ke, tak mam obavu, ale verim ze ked sa budeme snazit a budeme opatrni podari sa. urobim pre to vsetko

rox
25. nov 2013

@elisabethwoodville V "nasem" veku uz to bohuzel je o kvalite vajicka, a na te zalezi z 99%....a jak mam nacteno,tak zena kolem 35 let veku ma cca 3 vajicka do roka, ze kterych muze uspesne dokoncit tehotenstvi, a pak to prudce klesa....takze bych to i videla, ze letos jsi vajicko treba prosvihla, a pristi rok uz nebude.....nechci strasit, ale byla zde spousta holek ktera pred rokem verila ze i po 40 to pujde a byly nastvane na dr kteri rikali ze proste jsme "stare"...a dneska jsou tehule...ale s darovanym vajickem. Ja patrim mezi ne, takze vim o cem mluvim....dva roky jsem se snazila vsugerovat sama sobe i okoli ze to dokazu....nedokazala jsem. Takze na nic necekej a jdi do IVF. Drzim hodne pesti!

elisabethwoodville
25. nov 2013

@rox ja som si uvedomila ze starnem az tento rok ked sa nedarilo otehotniet 🙂 ani by som si nevsimla tusim...ideme teraz do IVF s vlastnymi vajickami a potom uvidime. ako dlho treba cakat na darovane vajicka a kolko stoja? o tejto moznosti som zatial neuvazovala a nemam nic nastudovane. vela zien odklada tehotenstvo na neskor a ani su neuvedomuju, ako riskuju. mam vela znamych okolo 35 a este nemaju deti, ani neplanuju, lebo maju vraj cas. v ktorom si tyzdni? aj ja drzim palce, nech ti to prebehne vsetko v klude a v poriadku!

rox
25. nov 2013

Ja si to taky nepripoustela, porad te nic neboli, chlapi po tobe pokukuji....ale stari je tady vid? 😀 😀 je to nespravedlive ze chlapi muzou i v 70 ale zena je prakticky v 35 odepsana. Zkus vlastni a uvidis, rozhodne to neni vylouceno ze by to nemelo vyjit!! Jinak darovane stoji podle centra, mezi 70-100 tis, a cim drazsi centrum tim kratsi doba cekani na darkyni. Ja treba platila 85 tis a necekala jsem vubec. Ja rekla jdem do toho...a za mesic byl transfer. Jinak ja to pocitam zatim na dny, teprve ve stredu jdu na krev ktera mi to potvrdi, ale to vis, curam od patku na testy a zatim to vypada dobre. Tak mi drz palecky 🙂

elisabethwoodville
26. nov 2013

@rox drzim silno 😎 ja idem v stredu na konzultaciu ohladne IVF, uz som pevne rozhodnuta investovat a skusit vsetko co sa len da.
som zvedava na zajtra 😉

sweetest
26. nov 2013

@irmalachat Zdravím a přeji krásné úterý 🙂
Tak jsem se právě vrátila z poradny...vše v naprostém pořádku, květák s sebou házel a ukázel vše co dr. chtěl vidět 😉 Veký utz 19.12., ale dárek pro obě rodiny už máme teď .....dr. řekl, že to bude KLUUUUK !!!!!!!!!! 😀 😀 😵 😵 😵 😵 Takovou radost jakou jsem projevila snad nikdo neviděl, málem jsem skočila z kozy dr. kolem krku 😀 😀 Tak jen doufám, že to v tom 21.tt nezmění 😀 😝 😝
Mějte se všechny krásně 🙂 🙂

P.S. Od minulé poradny (14dní) jsem nepřibrala ani deko 😵 😵 😵 😵 😵 Takže od začátku do dnešního 17+3 jsem nabrala 2 kila, doufám, že to nepoleze nahoru exponencinální řadou 😅 😅 😅

Krááásné úúúterýýýýý !!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

elisabethwoodville
26. nov 2013

@sweetest tesim sa s tebou!! 😎

irmalachat
26. nov 2013

@sweetest gratuluju!!!! a to je tvůj první klouček, máš doma holky?
@rox to jsou teda strašný čísla, ale asi to tak bude...aspoň u mě...ségra a kamarádka otěhotněly po 40 asi po třech měsících a ségra prý ten měsíc měla sex jen jednou - tak to teda fakt měly superkliku!
Já si někdy říkám, že je to stejně asi Boží záměr nebo osud, jak kdo chce...
No ale i tak zkusím možný i nemožný.

sweetest
26. nov 2013

@elisabethwoodville Moc děkuji!! 🙂

@irmalachat Jj, můj první, doma dvě děvčata. Kluk byl můj sen od prvního těhu v 19ti a vyšel až teď ....po 20 letech 😀 😀 😅

rox
26. nov 2013

@sweetest Snad na tom budu stejne....teda ja mam doma dva kluky achtela bych zase holcicku...u toho druheho tehu se me dr ptal zda chci znat pohlavi ditete....rikam, ne ja chci vedet ze to je holka...a doktor, hm, tak o pohlavi se bavit nebudeme...a bylo vymalovano 😀 😀 😀 Byl tam zase pindik

rox
26. nov 2013

@irmalachat Moje babicka rodila moji mamu v 45 letech, pochopitelne bez jakehokoliv doktora, otehu ve 44 zcela spontanne. Nekomou to proste jde a jinej je vyrizenej uz ve 30, me rikala dr ze mam hormonalni hodnoty lepsi nez nejaka petadvacitka...a vidis, stejne se to nepodarilo. Takze kdyz to nejde po dobrym, hold si priplatime a stejne to pujde 😀 😀

irmalachat
26. nov 2013

@rox doufám..stejně, co se stavebkem, že jo?🙂

elisabethwoodville
28. nov 2013

nuz ja poznam vo svojom okoli osobne 3 zeny, ktore porodili prirodzene, dve mali 46 rokov a jedna 44. a to som po nich nepatrala, takze snad ich je viac. drzme sa 🙂

mnamko
28. nov 2013

ja som tiež porodila malu v 40tke prirodzene ani doktor nerozmýšlal o tom,žeby som v mojom veku rodila cisársky
@sweetest gratulujem,viem ako sa tešíš strašne si tužila po chlapcovi,ja somtak tužila po dievčatku a vyšlo mi to tiež

raaaadka
29. nov 2013

Holky, trošku přispěju...byla jsem si koupit ovulační testy a nikde nic, vyprodáno. Nechápu. 🙂

mimika1973
29. nov 2013

@sweetest to je skvely, tesim se s tebou! ;)
Manzel taky musi byt stastnej, co? 😵 😵

sweetest
29. nov 2013

@mimika1973 Díky!! Jj, manžel je jak blecha 😀 😀

dvojbottka
1. dec 2013

20.12. bude rok, čo sme prišli o nášho chlapčeka, neviem, či to skúsiť znovu, či...môj manžel detičky nemá...ja dve dospelé, čo myslíte ísť znovu do toho...hm 😒 😒 😒

elisabethwoodville
1. dec 2013

@dvojbottka ano, ist do toho 😉

cora41
1. dec 2013

@dvojbottka chod do toho urcite, ja mam 5 IVF, po stvrtom som tiez otehotnela uz viac ako pred rokom, no v 14 tyzdni sme o nasho chlapceka prisli kvoli amnio a za 2 mesiace zase po IVF sa nam podarilo otehotniet znova a sme v 35 tyzdni a hadam vsetko bude dobre.. a mam 43 a za 4 mesiace 44🙂 nevzdavaj sa!! 😀 😀 😀 😀

mimika1973
2. dec 2013

@cora41 ahoj jak to rychlo leti, v januari uz budes drzat babetko v naruci, wow! ;)
Inac, dala si si robit opat amnio pri tomto IVF alebo uz radsej nie?
je pri tom velke riziko pre potratu?
Hadam to nie je az tak povinne to amnio, ze?

cora41
2. dec 2013

@mimika1973 uz som si nedala a ani by som si uz nedala.. ono po tom predchadzajucom tehu nam chybala nosova kosticka, takze bolo tam riziko downa, preto sme sli na amnio... tentoraz sme mali absolutne negativne vysledky, tak sme o tom ani neuvazovali...

lupita71
2. dec 2013

Tak se vám tu musím holky vybrečet. Psala sem tu před časem směrem k amnio, kdy jsem tak loni přišla o chlapečka. V říjnu se mi podařilo spontánně otěhotnět, no v 6+6 konec. Právě jsem se vrátila z revize. Bavila jsem se s doktorem, říkal, že šanci pořád mám vysokou, dělali mi AMH a vyšlo nadprůměrně k věku, prý to chce jen vychytat dobré vajíčko.Byla jsem v Reprofitu. Po tom amnio nejsem pořád psychicky v poho, rozjela se u mě deprese, musím užívat léky na spaní (ale v těhotenství by měli být ok, už jsem kolem toho zjišťovala). To nové těhotenství mě trochu nakoplo - trochu, protože jsemse pořád bála, že to nedopadne a jak vidno tak oprávněně. Jsem teď totálně rozhozená, nevím jestli mi tenhle neúspěch neměl ukázat, že tudy cesta nevede.Nebo, ano? Je mi 42. Omlouvám se za ten pesimismus, ale asi mě chápete.

dvojbottka
3. dec 2013

@cora41 chcela by som aj ja , strašne, len už mám strach ☹
strašne ti držím palce, je to krásne čakať malé dieťatko a vedieť, že je zdravé..... 😀

dvojbottka
3. dec 2013

@elisabethwoodville ďakujem za pozitívnu energiu, aj tebe ju posielam.... 😵

elisabethwoodville
3. dec 2013

@lupita71 ahoj, chapem ze si smutna a frustrovana... oddychni si cez sviatky, vyspi sa. ja to beriem tak, ze ked tadialto moja cesta nevedie, tak nevedie, asi to tak ma byt. treba s tym potom zit 😒 na svete je ale tolko krasnych veci, cas ukaze... chod do toho este, ak sa budes na to citit fyzicky aj psychicky. nemas co stratit, prinajhorsom to bude tak ako to je dnes - bez babatka... ale ak sa to podari, tak 😎 😎 😎 takze si myslim, ze horsie to byt nemoze, niet co stratit, len ziskat. hlavu hore, drzim palce, nech sa skoro vrati pozitivna energia a vsetko sa na to dobre obrati!

irmalachat
3. dec 2013

Ahoj holky,
i já si chci přes svátky odpočinout a zkusit znovu IVF (mám 13 letého syna, pak dva spontánní potraty ve 12tt a 6tt, jeden neúspěšný ET).
Chci se zeptat, co vy myslíte? Kolikrát byste vy podstoupily IVF s vlastními vajíčky než byste zkusily dárcovské?Genetiku atd. mám okey, AMH 1.7, je mi čerstvě 42.
Díky za názory, hezký večer všem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre