Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

yanny
21. apr 2008

Jéje to je informací, než jsem vás dočetla, tak mám ve všem hokej.
Bigrendy kolik budeš brát toho Prednisonu??
Já beru cca. dva měsíce 1 denně a po ránu se ani nepoznávám v zrcadle,jsem jak meloun "vodulá"
Beru to na elergii na lepek, prý mi to mohlo bránit v těhu.

Všem kdo jde na OPU, ET nebo čeká na stimulaci, či na // moc držím palečky.

Zítra si píchnu poslední 3 injekcičky, ve středu nic, a ve čtvrtek už se těším na OPU, kolik broučků mi v bříšku uzrálo.

Aničko a v Iskaru je to taky dobré???

Leni, na stránkám Reprofitu mají dotazník, ten vyplň a pošli. Ani se ti obratem ozvou. Tak jsem to udělala já.
Zatím dobrou.

Zítra ráno posnídám u PC, mám trochu volněji, tak si vaše povídáníčka přečtu pečlivějš.

lenka2008
autor
22. apr 2008

Yanny, drzim palce vo stvrtok. Uvazujem nad soft IVF zatial v Blave - vies, verim, ze je to tam lepsie ako v GF, len tazko budem kombinovat pracu a skoro denne cestovanie do Brna. Kaslat na tie kilometre, len by som musela ten cas nejako zdovodnit. Ale ked bude treba, pojdem. A u mna nativ, podla toho co som zistila, nemoze byt - potrebujem stimulovat. A IUI uz vobec nie.

yanny
22. apr 2008

Leni,jak to máš daleko do Brna????
Já jsem to udělala takto a myslím, že by to šlo snad i u vás.
Jednou před dvěma roky jsem byla na plném IVF, ještě jsem to stihla na pojišťovnu, ale i tak mě to stálo cca 20000,- Kč. Pak mi odstrnili myomy na děloze a musela jsem půl ruku čekat a nesměla jsem otěhotnět.
Hned potom mě Dr. nutila jít do dalšího IVF, ale to už jsem si měla nastřádat cca 60 tis.A když jsem se jí ptala co to je ta IUI(inseminace) a jak jí hradí pojišťovna, tak mi ani neodpověděla,a řekla že to není pro mě.
Tak jsem to u ní ukončila a jezdila 100 km do Prahy přímo do caru, kde mi předtím dělali IVF. Tam mi i nabídli IUI, do 46 let snad 4-6 x do roka to platí pojišťovna, schválení také trvá do měsíce a dostala jsem 1500IU Menopuru, jehličky a Pregnyl, za 1500,- Kč. Myslím , že jen ten Menopur stoji cca 12 000,- Kč, kdybys ho kupovala. (Já si teď v Brne dokupovala 750IU za 6300,-Kč), protože mi zbylo z IUI jen 750IU Menopuru.
Inseminace se mi sice nezdařila, ale i po jejich rozpisu mi polovina dávky zbyla, tak jsem si řekla, že ji použiju při nativu.
Nativ potom fungoval tak, že jsem se objednala 8 - 10 den cyklu na ultrzvuk do caru, a tam se podívali na velikost folikulů a podle velikosti řekli, kdy bude OPU a prodali mi Pregnyl asi za 200,- Kč. Když jsem se nijak nestimulovala tak jsem měla jen jedno vajíčko, když jsem stimulovala jem clomhexalem , tak dvě vajíčka. No a těď jsem začala stimulovat Puregonem 150Iu denně a jak to dopadne to písnu až v pátek. A dál to probíhá jako IVF, jen si sama zvolíš narkozu. I nechopenku jsem vždy dostala. Myslím tak 3 - 4 cesta v měsíci do caru. A to se snad dá.
Na červen jsem už objednaná opět do Prahy na schválení léku na IUI, tak jen doufám, že už bych to třeba nemusela potřebovat.

Manželovo sperma taky není výstavní 😠
Ovulaci mám, ale FSH mám prý fatastrofální 11,5.

Tak si to sama přehodnoť.

lenka2008
autor
22. apr 2008

yanny, moc dakujem, dobre ze som na teba cakala 🙂 teraz v tom mam celkom jasno. Do Brna mam cca 1:45. Pokial 3-4 krat do mesiaca, to je v pohode, len pred IVF v blave som tam chodila skoro kazdy den, preto kvoli praci by som nemohla tak casto do brna. Jedine v pripade, ak to bude uspesne a ostanem na materskej 🙂
Musim sa poradit s dr., myslela som si, ze nativ nie je pre mna, pretoze ja nemam pravidelny cyklus a kvoli ovu potrebujem stimulovat, ale este to zistim. Co sa tyka IUI - nejde mi do hlavy ako sa to moze podarit, ked nie su kvalitne spermie? ja to beriem tak, ze IUI je dobre, ked ma zena zapchate vajcovody, a muz je ok. ok, diky moc, skusim ten Reprofit teda. Drzim palce, a hned pis!

yanny
22. apr 2008

Leni, ale máš pravdu, že na IUI doporučují alespoň průměrný spermiogram.
Naopak zakazují IUI, když máš neprůchodné vejcovody, to by mohlo být potom mimoděložní , protože by se vajíčko zarazilo a oplodnila a vyvíjelo ve vejcovodu.
Vyplň ten dotazník na jejich stránkách www.Reprofit.cz
Prvně se mi hned ozvali po mejlu.
Hned další cyklus jsem stimulovala zbytkama hormonu a 8 den tě chtějí vidět. Budeš-li potřebovat od nich hormony tak asi dřív.
Máš děti???

yanny
22. apr 2008

Jestli to máš do Brna necelé dvě hoďky, tak to bych vubec neřešila, to můžeš být za 4 doďky doma, já byla za půl hoďky hotová. Cesta mi trvala 7 hodin tam a zpět.
Ale po dálnici to fakt nebyl problém a to jsem se bála, protože jsem jela v pátek.

lenka2008
autor
22. apr 2008

a soft IVF uz si skusala ? alebo iba normalny IVF a nativ? mam dceru, bude mat v lete 12. nevedela som otehotniet 8 rokov, ale podarilo sa prirodzene, ako zazrak ked som dobrala jedny hormony a chystala sa na dalsie. takze na zazraky verim 🙂

bigrendy
22. apr 2008

Ahoj tak jsem zpět od imunologa. bude to pěkně náročný,ale já něco vydržím.první tyden budu brát prednison 1-20mg ,druhý týden 0,45-20mg,třetí týden 0,5-20mg a potom 1-5mg v jedné tab.každých 7dní na krev na glykemii.a za měsíc znovu kompletní krev na protilátky jestli to pomohlo. jestli to nepomůže je to v háji.
zatím nemá cenu jít na umělé. vůbec nevím jak to čekání vydržím.ale ted by to prý byli vyhozené peníze.mám hrozný strach,že to nepomůže. 😢

lenka2008
autor
22. apr 2008

bigy, neboj, prednison urcite pomoze, uvidis. vsetky tu sme cakatelky, mesiac ubehne ako nic. 🙂

yanny
22. apr 2008

Big a jakou alergii ti to vlastně léčí???Asi jsem se už na to ptala. Já myslela, že Prednison zabírá hned.

No, Leni asi teď zkouším soft, ale ten termín jsem slyšela až tady. Doktor tomu říkal Nativ s lehkou stimulaci, mají to i na svých stránkách, už jsem ti je psala www.Reprofit.cz

A co dál máte???

ema111
22. apr 2008

Jejda, vy ste toho popisali za ten kratky cas. Uz stracam prehlad. Ja uz som to rozdychala a chcem ist dalej. co najskor 🙂 Yanny, ty to proste musis na nasej stranke nastartovat. je to na tebe 🙂 my sa len tak zlahka po neuspechu opat rozkmitavame, ale ty si v plnom prude. Musi to vyjst 🙂 a my sa pripojime 🙂

bigrendy
22. apr 2008

já mám alergii na embria a vypudím i vlastní vajíčka. tak snad prednison pomůže.před dvěma lety jsem bylatěhu,ale jen do 7tt a bylo po všem a od té doby nic. 😠

yanny
22. apr 2008

Jo, u nas zralejších ty alergie fungují, nasbírali jsme je s věkem 😖

Emičko dík, nesmí nas nic utrápit a otrávit.
Dobrou

lenka2008
autor
23. apr 2008

yanny, uz sa to blizi.... dnes mas klud od liekov, co? no tak zajtra do toho! Inak co sa tyka alergii - o 20 rokov kazdy clovek bude na nieco alergicky, takze sa tym netrapme, a Prednison je fakt dobry. Bigy, tak tuto alergiu si dostala asi prednedavnom, ked mas deti? Kedy ti to zistili? Ja zistijem, zistujem a mam dohodnute rande vo dvoch centrach. Zatial v SK, tak uvidime ktore bude ryzovat odo mna 🙂 mozno ziadne, a peniaze pojdu do susedneho ceska

iveb
23. apr 2008

Takže dnes som bola v centre v KE , nakoľko menzes nie a nie prísť. Cysta mi žiaľ nezmizla , je tam cysta žltého telieska a na to mi lekár naordinoval Metformin a antikoncepciu na 3 týždne. Na 21 . deň mám prísť a mali by sme začať pichať decapeptyl .Takže uvidím , ako to IVF bude potom pokračovať.

bigrendy
23. apr 2008

Alergii jsem zjistila náhodou. v Caru mě pořád tvrdili,že jsem v pořádku. a pořád se nedařilo tak mě napadlo zkusit jestli nejsem alergická na spermie a vyklubalo se toto. kdybych čekala na doktory tak by jsme se už nedočkali. takhle naděje pořád je-aspon doufám.

lenka2008
autor
23. apr 2008

iveb, tak to mi je luto, ale po antikoncepcii pride jak hodinky, uvidis. A mna tym roky liecili. tak za chvilu nastupis na IVF, daj potom vediet - drzim palce
bigy - tak si ma na nieco naviedla. Skusim sa tiez opytat, nech mi urobia nejake vysetrenia, mozno aj u mna je to dovod, nikto nevie...mas pravdu, ked sa neozves, nikto nema zaujem nieco riesit

bigrendy
24. apr 2008

to máš pravdu nechtějí nic řešit. vyměnila jsem Car snad to bude lepší. 🙂
Yanny držím palečky.

lenka2008
autor
24. apr 2008

yanny, no kde si??? 🙂

ema111
24. apr 2008

yanny? ved my tu na teba cakame 🙂
Big, jasne, ze to bude lepsie. Musi. Yanny nam to rozbehne 🙂

lenka2008
autor
25. apr 2008

yanny, bud je to dobre a bojis sa zakriknut, alebo nas nechces zarmutit.... 🙂 ☹ strasne ti drzim palce, a urcite sa ozvi, az budes mat chut. Vies, ze na tohto kona chodim vacsinou kvoli tebe a dalsim dvom kockam???

😅

bigrendy
25. apr 2008

Tak Yanny jak je? jsme netrpělivé 😅

yanny
26. apr 2008

Holčičky vy jste nejlepší moje viruání kamarádky.
Trošičku jsem dnes slavila, protože v neděli a nebo v úterý si pojedu na ET asi pro tři drobečky, jeden to prý už vzdal, že prý byl nezralý.
Zítra mám volat tak už to budu vědět na 100%.

V Reprofitu v Brně zatím vše OK, jen ta nazkoza byla trochu silnější než v Pronatalu v Praze.

Ale jinak vše běželo podle plánu bez čekání, sama na pokoji s mužíčkem, no zatím fakt dobrý, ale jsem zvědavá na výsledek.

Ale prvně jsem po OPU krvácela a do teď mi není nejlépe. Také jste to tak měli.
Po předminulém OPU jsem šla kamarádce na svatbu a fakt mě vůbec nic nebolelo. Kdyby mi řekli teď, ať přijedu v neděl na ET, tak se určitě nebudu ještě cítit FIT.

Zítra se už budu zase šetřit, tak si vás pořádně pročtu.

Zatím.
Pa.

lenka2008
autor
26. apr 2008

yanny - no konecne 🙂 som rada, ze to takto fajn dopadlo - super, traja drobcekovia !!! verim, ze ti to zajtra potvrdia! a preco zajtra alebo v utorok? v pondelok to nemoze byt? no a na tie podmienky, je to ovela lepsie ako u nas - tu na izbe muz nemoze byt. My sme boli pat´bab. Tak to je fakt perfektne. Co sa tyka krvacania, mala som to aj ja, alebo nebolo to silne. Ak by sa to zhorsilo, radsej neriskuj a bež do spitalu. Istota je gulomet. Aj bolelo ma to tak dva dni, nie moc, ako pri mrche. Setri sa a ozvi sa s novinkami. Drzim palce!! 🙂

yanny
26. apr 2008

Leni už si vyplnila tan dotazník. Říkal ten můj Dr.Štelcl, že k němu jezdí i ze slovenska, tak si pospěš, než zpychnou a podraží, či se pokazí.

Na ET jedu už zítra, jedno ze tří embryjek, prý hapruje, a tak mi zůstavají jen dvě, podle nich kvalitní a není nutné dělat prodlouženou kultivaci. Tak jsem do těď lítala jak poděs, abych od zítra jen opočívala.

Holky co děláte po ET???

Já už nervíčkuju, nakoupila jsem cca za dva tisíce ovoce a zeleninu, bojím se i něco špatného jíst a pít.

Prokázali mi alergii na lepek, tudíž když jsem neco snědla, asi z pšeničné mouky, tak se tělo z alarmovalo a začalo vypuzovat embrya.

Jím na to jeden Prednison denně a při ET mi budou píchat nějakou injekci Diprophos.

Big, Emi, Leni a ostatní pište co vás napadne i nenapadne, já teď na vác budu odkázaná, hodlám si to mimi vyležet. Tak týden určitě nevýtáhnu paty. Tedy když nebudu muset. Přeci jen musím honit korunky, co kdyby to nevyšlo.

Břicho mě po OPU stále trochu pobolívá, ale říkáš, že do tří dnu zmizí.

lenka2008
autor
26. apr 2008

yanny, skoda, ze som bola chora zrovna tento tyzden, inak by som ti pisala viac... 🙂 z roboty tazko, tam neviem kde mi hlava stoji, ale urcite sa budem ozyvat. Nezabudni si kupit vitaminy a zvaz ci od zaciatku nebudes brat samotnu kyselinu listovu. Je to prevencia proti vrodenym vadam, ako rastep a pod., a maminkam v starsom veku sa odporuca, aspon 2 x denne. A C-ko, ale ak si nakupila za 2 litre ovocie, tak az potom ked to zjes, inak by to bola hypervitaminoza 😅 Dobre si sa rozhodla, ze budes v klidku doma, ale som pocula, ze netreba iba lezat, sem tam chodenie a lahke aktivity nezaskodia, aby sa embryjko umiestnilo a uhniezdila tam kde ma. No a s tou bezlepkovou dietou si davaj pozor - inak urcite vies, ze v prahe je plno takychto obchodov s vhodnymi potravinami, takze by to nemal byt problem. Uzi si klidek a pohodicku 🙂

ema111
27. apr 2008

Yanny, super, som rada, ze to takto dopadlo. Uz sme ta s Lenkou spizovali, co je s tebou. aj sme mali obavy 🙂 Nevadi, dve je tak akurat, hlavne, ze su v poriadku. yanny, suhlasim s Lenkou, samostatnu kyselinu listovu si kup a zacni papat. a zostan doma, do prace sa nezen. a pohyb uskutocnuj z postele do chladnicky, pre knihu, prepnut telku a max kratke prechadzky vonku v parku 🙂 v ziadnom pripade stres v praci. ja som isla do prace hned po et a myslim si, ze to nebolo dobre rozhodnutie. uz by som zostala par dni doma. To, ze ta boli brucho je v poriadku, aj spinenie je v poriadku, len sa snaz nenamahat, nic tazke nedvihaj. Yanny, my na teba spoliehame, ze to na nasej stranke rozbehnes 🙂 Peknu nedelu a opatrujte sa 🙂

bigrendy
27. apr 2008

Ahoj holky.
Yanny tak to je nádhera. držím ti palečky aby to už vyšlo. 🙂 to čekání je opravdu strašné. hezky se šetři a piš.
uplně ti závidím. jestli já se vůbec dočkám aspon icsi. já to mám jako takovou poslední naději.
zítra jdu poprvé na krev kvuli prednisonu tak snad mě to nezvedne cukr. mám začínající 6,6 tak se to musí hlídat . krev každých 7 dní. 😒

madla28
27. apr 2008

Ahoj, můžu se přidat? Je mi 42 let a chystám se poprvé na IVF. Máte někdo zkušenosti s Repromedou?

madla28
27. apr 2008

Mám neprůchodné vejcovody a nepomohla ani operace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre