Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

sonka43
19. aug 2014

ahojte kocky...po 3 rokoch snazenia stracam nadej a pomaly to vzdavam:( budem mat 46 rokov, 3 ukoncene tehotenstvora v zaciatkoch..prirodzene..IVF sa nam nepodarilo ani raz..ziadne alebo nekvalitne vajicko...zaujimalo by ma,ci je tu este niektora z Vas v mojom veku a nestratila este nadej na babätko..dakujem

lilu11
19. aug 2014

sonka43 ahoj, po prečítaní Tvojho príspevku som musela napísať...aj ja budem mať 46 v novembri a začiatkom septembra idem na KET - šiesty v poradí. Predtým som 4x spontánne otehotnela a mala 3x MA a 1x spontánny potr. Ja som to ešte nevzdala, jednému mrazáčikovi sa už hádam zapáči aj u mňa...Do ktorého centra chodíš?

sonka43
20. aug 2014

@lilu11 dakujem za odpoved..zijeme vo Svajciarsku..skusali sme tu, v Bratislave, boli sme na jar v Brne..3.krat sme skusali IVF, dvakrat som nemala vajicka,hoci hned v tom istom cykle som otehotnela spontanne 2krat,na jar sme boli v Brne - Reprofit..mala som 2 vajicka po konskych davkach hormonov, jedno nebolo dobre, druhe sa neoplodnilo...dalsi cyklus sa nam vajicko prirodzene oplodnilo,ale neuchytilo...takze ja uz to pomaly vzdavam,lebo u mna vydolovat vajicko je ako vyhra v loterii🙂 ..

bondy
20. aug 2014

já jen tak na okraj, v práci u nás paní těhotná spontánně ve 47 letech 😀

sonka43
21. aug 2014

@bondy super! takze este mam casu a casu! 😉

bondy
21. aug 2014

sonka43, no a to nejlepší na konec, ono se jí to přihodilo během dvou let dvakrát, rodila ve 45 😀 nyní to bude během dvou let podruhé a to má dospělého syna

lilu11
21. aug 2014

@bondy tej pani závidím, ale v dobrom...príroda bola k nej štedrá...mať tak vlastné vajíčka, no u mňa už 2 roky nič...chodím na vklad darovaných embryí...

santamonica
22. aug 2014

@sonka43
@lilu11 ahojte baby, ja mam 41 rokov, podobny pribeh ako vase, prisla som o styri tehotenstva vzdy do 3.mesiaca 😢 , nevzdavam to este, budem to skusat do poslednych sil a posledneho eura, inak sa neda, nemozem to vzdat, nechcem existovat bez rodiny ☹ , asi to tak tiez citite, tak nam vsetkym prajem aby to vyslo.....iba my sa vieme pochopit, aky je to zivot s tymto trapenim....no zle.....aj ja poznam par pripadov, ked to vyslo aj zenam v nasom veku, takze musi nam to vyst 🙂 proste musi, tiez mam znamu,ktora otehotnela v 48, prirodzene, aj ked je to jej tretia dieta, ocividne nema problem, je tiez dost pri sebe, necvici, nezdravuje sa zdravo.....takze tak

santeema
22. aug 2014

@sonka43 ak ti to doda nadej, aj ked u kazdeho je to ine. ja som mala malého po 17 rokoch snazenia. tiez sa mi netvoria vajicka, partner je ok. a mam cez 40. mala som 5 ivfiek a 3 bez jedineho vajicka. tiez mega davky hormonov a nic. ale ivf c.4 neviem co sa udialo, mala som 3, oplodnili sa, 2 som si dala vlozit a z jedneho je malicky. aj ty budes mat take stastie raz neboj, ti to velmi prajem🙂. ved to je aka nahoda a ani neviem preco sa zrazu vtedy nejake vytvorili. a ako bonus som mala uplne bezproblemove tehotenstvo🙂.

irmalachat
26. aug 2014

@elisabethwoodville Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, protože mi admin hlásil, že diskuze čtyřicítek je smazaná. Najednou, po třech měsících, to chodí a já tu vidím takovou krásnou novinu! Moc ti blahopřeju. Já se po posledním neúspěchu nemohla dočkat, až to budu moct znovu zkusit, ale nějak se mi nechce zas do kolotoče naděje - průvan na účtě - zklamání. ALE: tvoje dobrá zpráva způsobila, že to ještě promyslím...

lume
7. okt 2014

Aj ja sa sem na chvilu pridam. Ideme sa pokusit o druhe babatko, ale hladam niekoho kto ma aj podobny problem a riesil ho sposobom ako som sa rozhodla ja. Prve dietatko mame az po 2.IVF, ale bola som z tych stastlivcov, ktorym sa podarilo otehotniet po kazdom IVF, hoci prve babatko som potratila velmi skoro. Pred druhym IVF mi zistili, ze mam vrodenu trombofiliu a cele druhe tehu som si pichala heparin. Tretie IVF uz nejdeme skusat, ale rozhodla som sa, ze nasadin anopyrin preventivne na riedenie krvi a kys. listovu a uvidime. Moja hematologicka tomu nedava velku nadej, ale chcem to skusit. Drzim palce vsetkym, co sa o to snazia hocijakou cestou aj po 40tke. 🙂

zuzicek88
7. okt 2014

@lume Ahoj ja mam 38 rokov a pokusame sa uz skoro rok a pol o babo,no zatial sa nedari prirodzenou cestou,tak sme sa rozhodli ist do centra presne do GYN-FIV vo stvrtok uz ideme druhy krat

lume
7. okt 2014

@zuzicek88 Aj my sme boli tam. Mas aj vrodenu trombofiliu? Podla mna asistovanu reprodukciu netreba odkladat, ked ma zena nad 35 rokov. Nech Vam to vyjde.

zuzicek88
7. okt 2014

@lume neviem co to je trombofilia.

lume
7. okt 2014

@zuzicek88 porucha zrazanlivosti krvi. Asi ked o tom nevies, tak to nemas....

zuzicek88
7. okt 2014

@lume no tak to urcite nemam pred dvoma rokmi som bola na dost vaznej operacii nohy,tak to by som o tom vedela

bocsika
10. okt 2014

Ahojte, ja mám 42 a ... zatial som skusala iba prírodzenou cestou a nič. Neviem kolko este mozem pockat kym pojdem na IVF? ☹

rheia27
10. okt 2014

@bocsika ja uz by som necakala a isla hned, inak myslim ze zdravotna poistovna hradi len 3 cykly a do 39 rokov

liebling98
10. okt 2014

@bocsika súhlasím s @rheia27, ak máš 42, IVF už len ako samoplatca.

liebling98
10. okt 2014

@lume záleží od toho, aké mutácie máš prítomné, či si homo- alebo heterozygot. Ja mám obe testované MTHFR a Faktor V Leiden, všetky heterozygot. Pri každom tehotenstve som bola na Clexane. Suma sumarum mám vyše 1000 injekcií odpichanych do brucha, niekedy som si pripadala ako ihelníček. 😀

lume
10. okt 2014

@liebling98 Som Leiden heterozygot a MTHFR homozygot. Tiez som si odpichala Clexane...

slavka_2012
10. okt 2014

@santamonica ahoj moja,ako sa mi maš ? ja idem v utorok do Nitri po prve vysledky 😉 neviem či sa mam tešit ,alebo bat 😒 tento odber posielali do Prahy a v utorok ma čakaju dalšie a aj mojho draheho a kompletne vysledky budeme mat 24.10. Verim že maš niečo nove a potešiš ma 😀

slavka_2012
10. okt 2014

@elisabethwoodville ahoj naša tehulka tak ako sa držite ? 😵 😵 😵 priberate a načo sa mame tešiť na dievčence čiiiiiiiiiii ? 😀

elisabethwoodville
10. okt 2014

@slavka_2012 ahoooj 🙂 drzime sa zatial skvele, babatka pekne rastu a priberaju a posluchaju. uz kopkaju, aj teraz tusim hraju karty 🙂 vsetky testy nam vychadzaju fajn, v piatok ideme na mrfologicky UZ. pohlavie tusime, ale nechavame si pre seba 😎 zacinam prave 20tt. strasne si to uzivam, aj ked funim a kotulam sa, kazdy vecer mam pocit ze brucho uz uz praskne ako nafuknuty balon 😀 VSETKYM VAM DRZIM PALCE, BABATKA POZDRAVUJU A VRAVIA - NEVZDAVAJTE SA!

elisabethwoodville
10. okt 2014

@irmalachat ahojky, aj ja som prekvapena, ze to tu opat funguje. dakujem velmi pekne - som stastna, prestastna! ako sa dari tebe?

slavka_2012
10. okt 2014

@elisabethwoodville tak to sa tešim,že všetko klape ako ma 🙂 velmi pekne dakujeme za povzbudive slova a za nakopnutie iste to potrebujeme 😉 Verim že ta budeme nasledovat i ked mne stači jedno 😀 Pekne sa držte a daj nam potom vedieť čo noveho mate 😵

irmalachat
10. okt 2014

@elisabethwoodville Díky, mám se výborně, jen mimino zatím nikde. Byla jsem na IVF před rokem a - i když vím, že čas je proti mně - dávám si voraz. Jestli zdraví a peněženka dovolí, půjdu asi na jaře. Už jsem byla vyčerpaná z toho, jak se všechno v mém životě a hlavě točí kolem těhotenství.
Možná nedělám dobře, ale chci teď mít klid a trochu se bojím to zas rozjet, naději, zklamání, už i míň brečím 🙂
Možná už se i smiřuju s tím, že můj úžasnej chlapeček bude jedináček. ALE když čtu tvoje dobré zprávy, zas to ve mně hlodá.
Co myslíš, nemám už jít rovnou do dárcovských? Uvidím podle AMH, loni jsem měla 1,7, před týdnem mi bylo 43, tak už to asi bude horší.....
Mě by darovaná nevadila, vyhnula bych se hormonům, ale můj muž by chtěl holčiřku, co vypadá jako já 🙂

Měj se moc hezky a písni,

elisabethwoodville
11. okt 2014

@irmalachat ja som otehotnela s AMH 1,1 - takze nie je o com ;) Dr, vtedy povedal, AMH je nad jedna cela to su vyborne spravy. Asi by som to este skusila s vlastnymi, kazda mame iny biologicky vek a tvojich 43 moze byt mojich 41 a niekoho 37...
ja som tiez mala pred tym tuzby ako - chcela by som este dievcatko...ked sa potvrdilo tehotenstvo vsetky myslienky sa usporiadali inak. uz som len tuzila aby sa babatka udrzali, aby boli testy v poriadku, aby som mohla pocitit pohyby v brusku, aby som raz pocula detsky plac a smiech, aby boli moje deti zdrave a ja tiez aby som im poskytla vsetko, co bude treba. teraz mi je uplne jedno, ci budu dievcatka alebo chlapci, na koho sa budu podobat a po kom zdedia ake predpoklady a talent. cakam a modlim sa kazdy den, aby prisli a aby bolo vsetko na poriadku. strasne sa na ne tesim.
zelam ti vela sil a pozitivnych myslienok, aj ked viem, viem sama, ake je to tazke. nevzdavaj sa 😎

lelia
11. okt 2014

@bocsika v 42 uz urcite necakaj. Vek tela sa neda oklamat, hlavne pokial chces svoje, pretoze vajicka uz nemusia byt. Ja mam 42 a prve babo prirodzene v 40, a druhe v 42, tiez prirodzene. Ale sa samozrejme este v 38 som si robila vsetky vysetrenia, absolvovali sme IUI a jeden krat IVF v Brne , ktore nevyslo. Az potom zazrakom dve deturence prirodzene. Ale urcite by som necakala. Drzim palce 🙂

irmalachat
12. okt 2014

@elisabethwoodville Nevzdám. A děkuju. A ty si užívej těšení se 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre