Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
22. sep 2009

ahojky holky,Lora já to dala do 40,teď už mi je,no dávám si ještě jeden pokus...

hadonoshka
22. sep 2009

holky tak bych do toho kopla, hodinu jsem psala příspěvek, pořád někdo otravoval, tak jsem odbíhala, na závěr se malá poblila, takže jsem to psala tak dlouho že mně to mezitím odhlásilo a příspěvek zmizel. Tak jsem aspoň naházela fotky do alba, je tam Jiřík na 4D UTZ 18. a 27. týden + jak vypadá teď, no a psát budu zítra, teď už jsem nějaká hotová a otrávená že mi zmizlo to co jsem tak dlouho plodila. Všechny zdravím a papa.

pajka00
23. sep 2009

Ahoj Lora, já jsem si taky říkala,že to zkusím 1x...víckrát to asi stejně nestihnu a pokud se nezadaří, tak mám čas přirozeně ještě několik let....nějak jsem nepřemýšlela, do kolika to budu zkoušet....asi to poznám sama, kdy už fakt ne. Prostě-zatím myslím na miminko, tak si nebudu říkat, že jsem na to stará...Tlačí mě čas-do března-pokud to pojišťovna vůbec schválí..tak proč to za 5minut 12 nevyužít. Celou částku bych dohromady už nedala.
Stavím se k tomu pozitivně a myšlenky-asi už dítě mít nebudu-si fakt nepřipouštím. Mám 2, proč bych proboha neměla ještě další-i když po 1-cti letech od druhého porodu?🙂) Fakt optimistka....No ale je fakt, že už to trvá dlouho a mírně mě to znervózňuje...
Hadonosko-ten UTZ je skvělý....a je si pak i podobný🙂) Hezky vám vyrostl.

martulle
23. sep 2009

Ahojte holky,jsem tady nová,nějak jsem přišla na tuto diskuzi.Mužu vás poprosit o radu?Mě bude 39let,v květnu jsem postupovala umělé oplodnění a nevyšlo to.Máme mražáčky,ale nějak se bojím na to jít,nevím co mě čeká.Mužete mě prosím napsat,jak to ted bude probíhat?doktor mě říkal,že při zavádění embrijek mě budou pod narkozou roztahovat děložní hrdlo.Toho bych se až tak nebála.Jen,že budu jíst nějaké tabletky na přípravu.A taky jestli máte nějakou zkušenost s carem v Brně.Chodím do Unici.Chtěla bych vědět na kolik to tam přibližně vyjde.Mě to bylo hloupé se doktora zeptat,řekl jen,že je to levnější než umělé oplodnění.Moc vám děkuji a přeji všem hezký a pohodový den

pajka00
23. sep 2009

Ahoj Martulle....moc ti neporadím-já jsem ve stavu momentálního šetření-tzn.rozbor krve a čekáme na výsledky a pak teprve IVF. Ale myslím si, že pokud máš mrazáčky, tak postup oplodnění bude zhruba stejný ne?Moc rozdíl to asi nebude dávat zrovna oplodněné vajíčka a mrazáčky. Nevím, ještě jsem to nepodstoupila. Do Brna jezdívala kamarádka a byla tam vcelku spokojená.A na peníze ti nesmí být hloupé se ptát...jsou to tvoje peníze, takže - jen se ptej, máš nárok vědět všechno-včetně peněz do poslední koruny...nejsou to desetikoruny, aby člověk mávnul rukou🙂 Přeju ti hodně štěstí, ať ti to napodruhé vyjde!

nerra
23. sep 2009

martulle zavádění zmražených embrií se nazývá KET, je to prostě stejné jako embryotransfer, takže žádná narkóza , je to bezbolestné. Rozdíl je jen ten, že jsou embrya rozmražená. Takže je to úplně stejné jako ti to dělali poprvé. Za pár minut je to odbyto, jen se potom chvíli leží než se tekutina ve které embryjka plavou vsákne do sliznice. Někde se leží 15 minut někde hodinu, podle caru ve kterém ti to budou dělat.

lora
23. sep 2009

Pajka, idem sa nakazit tvojim sympatickym optimizmom🙂. Ked to tak velmi chceme, preco by to nemalo vyjst ? Tiez sa snazim si nepripustit, ze sa nepodari, ked uz dve deti mam...Drzim ti palce, aby si to v pohode stihla (IVF) a podarilo sa. Mas pravdu, prirodzene otehotniet mozeme este snad par rokov, len dufam, ze poznam, ked budem na tieto pokusy dost stara aby som si dala pokoj 🙂. od novembra ideme skusat, opat prorodzene, len s homeopatikami a dufam, ze to do 42.narodenin vyjde. Drzme si vsetky palce !!!!!

pet.s
23. sep 2009

Martule ahoj,já tě nějak nechápu. proč by ti při transferu riztahovali pod narkozou děložní hrdlo? To jsem nikdy neslyšela. Já,ale neměla nikdy mražené embrya. Já šla na ivf a to co se urodilo mi zavedli. Takže bohužel nemůžu radit. Já myslela,že ty mrazáky jen rozmrazí a šup s nimi. Jako normální Et.
My zítra jdeme na genetiku.

pajka00
23. sep 2009

Jsem ráda lora, že máš na to stejný názor jako já-takže - proč by se to nemělo zadařit-tím se musíme řídit🙂Ať už jakkoli,přes IVF,homeopatika,přirozeně-prostě-nějakým způsobem to jít přece musí🙂 Držíme si palce-to je jasné-tak šup šup, ať už to je-to čekání mě nebáá.
Pets-držím palce na zítra!!!

martulle
23. sep 2009

Holky děkuji za odpovědi a pajko00,dík za odvahu,už jsem napsala doktorovi meil,tak budu čekat na odpověd.Vím,že to nemáme žádná lehké s penězma.Taky jsem se divila tomu,že při zavádění embrijek mě chtějí uspat a roztáhnout děložní hrdlo.Vždyt před ivf to doktor kontroloval a říkal,že je vše v pořádku,tak nevím.A ještě mě doporučil shodit nějaké to kilo 😉.Musím letět makat,ještě jednou děkuji a přeji všem krásný den a hodně štěstí na genetice

pet.s
23. sep 2009

Martulle teda mě za celou dobu nikdo neřekl o hubnutí ani slovo a to jsem teda prostorové výraznější 😀 Jinak děkuji všem za držení palců 😀

pajka00
24. sep 2009

Hezké ráno holky....nějak nám to tady usíná....tak šup šup nějaké hezké pozitivní zprávy🙂

pajka00
24. sep 2009

no holky....kde jste všechny?už sem fakt žádná nechodíte?

janettka
24. sep 2009

já jsem tu!!!

hadonoshka
24. sep 2009

.......no já jsem tu taky byla asi 7x kouknout, vždycky když běžím okolo, ale musela jsem dopoledne obstarat zvěřinec, potom malého, doteď jsem skládala skříňku z Ikey a teď letím upéct nějaké masko na obědovečeři. Zítra jdeme na For Arch tak se nedostanu na net, ale večer bych chtěla vyplodit to co jsem už jednou psala a zmizlo to. Jinak je mi fakt zle od žaludku a cítím se dost děsně. Mám snad i teplotu, ale nemám teploměr, stejně nemám kdy ležet, při práci zapomenu že je mi blbě. Asi nějaká chřipajzna na mně leze. A práce furt nad hlavu tak zatím pa.

janettka
24. sep 2009

no kdepak jste snažilky?

bsik
24. sep 2009

Ahojky, tak jsem byla v pondělí v poradně......drobeček byl v pořádku, ale za hodinu mě tak měla dr zpátky, protože jsem začala tak hrozně krvácet......no málem mě trefilo. Ještěže jsem byla ještě v Brně. Nakonec to nic nebylo - jen mě prostě dost nešetrně a bolestivě vyšetřovala.
Pajko, chápu tvoji nejistotu. No já si už před 1.IVF koupila knížku od Řeřábka - Léčby neplodnosti. Tak jsem do toho šla už trochu nachytřená. Nakonec po těch letech jsem si vyzkoušela skoro všechno, tak bych tu knížku pomalu napsala taky 🙂 Martule, na ty peníze ses určitě měla zeptet a navíc by ti měli dát podepsat ceník. KET je levnější hlavně v tom, že ušetříš za stimulující léky(který jsou na celé léčbě skoro to nejdražší),a jestli jste měli ICSI.V nekterých CARech se platí i za narkozu............Tak budeš asi platit jen za nejaký ty prášky na přípravu a za KET. Jen nechápu proč ti budou pod narkózou roztahovat děl.hrdlo.......Máš ho nějaký zúžený? Protože jinak se to provádí teným katetrem jako při ETu či IUI.

hanula11
24. sep 2009

LORO a MARTULLO, já už mám přes čtyřicet - jsem ročník 65 a taky mi to do třetice vyšlo 😉 🙂 Jako dvě děti kdysi dávno a nakonec teď prťola. A normálně - tak držím pěsti.
Tak jsem včera měla tu KO a všechno OK. A za čtrnáct dní mám jít zase na kontrolu ke svému doktorovi. Vyšetřovat mě už nebude, prý jen tlak, váha, moč a poslechne si srdíčko.
Asi je to tak lepší, ke konci už vyšetření nedělat. Když jsem byla před 23 lety u něho na konci těhu, tak mě prohlížel, trochu mě škrábnul (vevnitř) a druhý den jsem rodila Ivu a bylo to docela drsný.
Jak šla ven, tak mě hezky natrhla tu ranku, oni mě zašili (po nástřihu), ale krvácela jsem furt, kapačky nepomáhaly, tak mě zase rozpárali a šili znovu. Skoro dvě hodiny jim trvalo, než to krvácení přestalo, už z toho byli docela nešťastní. Já tedy rodit doma, tak to asi nerozchodím ☹ 😉 🙂 .
Jinak mám tlak dobrej, přibrala jsem doteď 11 kg, což jde, ani cukr jsem v m. neměla, i když jsem večer předtím na KO zapomněla a snědla celý miňonky a skoro celou oříšk. čok. 😀 .

izina
24. sep 2009

hadi,
mně už se to také několikrát stalo. Akorát jsem se znova přihlásila a vrátila se zpět na mnou psanou stránku a bylo to v poho. Zkus to, třeba to vyjde 😉

irafa
24. sep 2009

ahojda holky
teda bsik coto čtu teda doktorka jedna nešetrna musi davat pozor sakryš teda tolik sis vytrpěla než ses dočkala toho že ted čekaš maleho uzlika no ne tak musi bejt fakt opatrna teda 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
nesmi tě zlobit ja se těšim na to že se třeba potkame v porodnici když mame vybranou stejnou a terminy mame skorem u sebe tak se tam třeba sejdem zaraz ti když by si mala pospišila o tejden teda dva no uvidime žejo

pajka00
25. sep 2009

Dobré ranko holky, tak jsem ráda, že jste se hezky rozepsaly-musím vás pochválit🙂)
Holky těhulky-jsem ráda, že jste v pořádku a mimoši se drží! Bsik-to musel být šok to krvácení-to věřím...ještěže to nic nebylo...ale i tak by si Dr. měla dávat pozor.
No tak to víš, že z toho mám obavy...Brala mi te´d stěry-roční-a volala jsem si na výsledky-všechno v pořádku. Mám pořád jakýsi mírný výtok-tak mi z toho taky brala cosi-prý nic...ale dala mi zaváděcí čípky-bylo tam-vhodné i pro těhotné, tak to nejsou žádné driáky...ale stejně to nepomohlo...No tak nevím- bůhví-jestli tam nemám nějaký chronický zánět-vždycky jsem na to trpívala a proto to nejde...Myslím, že mi to zjistí z té krve-co mi brali v CARU co?

lora
25. sep 2009

Hanulo, diky za povzbudenie, si moj svetly vzor 🙂. Ja som rocnik 68 a uz som myslela, ze toto je posledny sanca.
Pajka myslim ze zapal je z krvi zistitelny ak robia celu sklau vysetreni, ale mali by urobit aj vyter na kultivaciu. Ja som tiez pred troma rokmi sa vrhla na vysetrenia, lebo som nechapala, preco sa nedari ked dve deti uz mam. Robili mi kultivaciu, hormonalny profil , PCT test (ako sa pohybuju spermie v hlieniku po pohl.styku), vysetrenie stitnej zlazy vratane UZV, krv, moc, chlamydie a co ja viem este co. vsetko bolo OK.... Tak pevne verim, ze aj u teba bude. Pajka bola si aj na diagnostickej laparke ? Aj tam zistia pozostatky zapalu, moze tam byt tzv. saktosalpinx.
bsik a tehulky - asi poucenie, needat sa vysetrovat v neskorsom stadiu tehu.... Inak aj ja mam skusenosti, ze zeny-Dr vysetruju drsnejsie ako muzi. keby sa tak tolko nacakali ako my tak by boli snad citlivejsie.
Tehulky, drzte sa, irafa, hanula, uz sa to blizi a s napatim cakam na prve spravy o narodenych bambulkoch. Velmi drzim palce, ste nas svetly vzor.

hadonoshka
25. sep 2009

ahojík a dobré ránko, přece jen než odjedu tak ještě písnu, malý ještě spí tak mám klid.
Vezmu to "odzadu". Pajko já mívala taky pořád výtoky a nechci tomu dělat reklamu, ale poradila mi to před 18 lety jedna kolegyně v práci. Je to mýdlo Chilly intima, prodává se v lékárně a sem tam v drogérce, stojí asi 125,- Kč s dávkovačem a vydrží mi při opravdu hodně dlouho, dost pění a má jednu ze složek která se objevuje v těch globulích na výtoky, takže je to jako prevence a zároveň když jsem měla pocit že se něco dělá, tak jsem si to prostě nevypláchla a nechala uvnitř přes noc a musím zaklepat že jsem se po celých 18 let neléčila na jediný výtok. Kupuju ho teď v modré barvě je to s antibakteriální přísadou, ale v létě je super to zelené, pěkně chladí. Někdo se myje jen vně, ale já to beru komplet a mám klid.
Izi máš pravdu, ale mně to v tom zoufalství nenapadlo, jsem debil, no tak snad příště, ale to si to okopčím než to odešlu.
Hanula to sis taky užila koukám s tím šitím a tím okolo, no děs. Holky vidíte to, hanula "počala" přirozeně a je to všechno v pohodě, to je super a inspiračka pro všechny, ani cukr a vzorná váha no geniální. Závidím ti a držím palečky 🙂
Bsik to je šílený, po tom co sis prožila, to by mně klepla. Doktorky jsou prý horší než doktoři, ti si dávají větší pozor, alespoň co jsem tak za celý život slyšela. No ještě že ti nevyvolala porod, koza jedna, to je fakt hrozný když ví co máš za sebou tak je to bezohlednost z její strany. Můj chlap by ji děsně seřval jak ho znám. I v porodnici na ně vletěl když viděl jak bulím.
Lora a janettka podívejte na hanulu, času máte dost 🙂
no jinak holkám závidím ty přípravy na mimi, já chci taky bééééééééééé
Pet.s u těch ultrazvuků jak vidíš oni mi taky říkali v nemocnici že to stojí za to až v 18. týdnu, ale teď bych šla i ve 12. když jsem to viděla na netu, je to sice mrňavý, ale hýbe se to. Malou mám na videu z 12tého týdne a kope jako drak, hází přemety, no naši to užasle sledovali na televizi. No jinak na té genetice to bude zase výslech, mně to spíš vždycky stresovalo když jsem si měla vzpomenout do desátého kolene co kdy kde kdo měl. No a těma prachama? Přídavky neberu, sice platíme 18 tisíc hypotéku, ale to nikoho nezajímá, takže podle nich máme peněz dost a přídavky nám sebrali při té úpravě, kdy o ně přišlo 40% rodin, debilové. Nesnáším modré ptáky. Navíc si o nich po volbě prezidenta myslím, že to jsou mafiáni, ale dost politiky nebo budu sprostá. Jo a musela jsem se smát, když jsi psala o tom mauzoleu hhh, já jsem si říkala, proboha jak ví kde bydlím no a pak mi docvaklo že to bylo tak obecně. Já totiž bydlím v novostavbě na samotě, typické mauzoleum :D nad hlavou mi létají orli a na polích řvou srnci a lišky nám dávají dobrou noc, ale pro mně je to ráj. Mám plno zvířat a do nákupního centra to mám 12 min i do kina, takže to nemá chybu. Lidi moc nemusím mít okolo sebe, mám velkou rodinu a 2 kamarádky a to mi stačí, čím více poznávám lidi, tím raději mám zvířata.Jedině snad když mně naštve muž, tak ho nemám u koho pomluvit, to je nevýhoda.
minka tak doufám, že budeš přispívat, abychom tu mohly zase společně držet palečky a nervit 🙂
Tak holky malý se probudil a hned k prsu, už myslím, že je pomalu čas ho přestat kojit. Začátkem prosince mu budou tři a pořád si myslí, že je miminko. Někdy je to ostuda, když se mi na veřejnosti rve do výstřihu. Ale kojím samozřejmě až doma, někoho už by to mohlo pohoršovat v jeho věku. (Jo a kojení není antikoncepce, já otěhotněla s jiříkem a ještě jsem několik měsíců kojila eli). Tak pa a pište taky pořádně ať mám co číst.

hadonoshka
25. sep 2009

tak jsem z toho jelen, příspěvek se objevil, ale není to na stránce v nových příspěvcích, no snad to tu zůstane......

pajka00
25. sep 2009

Lora,nic mi nedělali....prostě-moje Dr.je super,milá,skvělá,-má 2 kluky-už větší a teď si pořídili holčičku-už jsou jí taky 3...a moc mi přeje mimčo (naše děti spolu chodily do školky ti mladší).....ale nedělá se mnou nic.Jediné co mě doporučila do CARU...no tak jsem tam teda šla....Na laparce jsem v životě nebyla. Občas špiním před menses tak mi dělala stěry na chlamidie-ty jsou naštěstí negativní,štítnou žlázu taky nemám-to mi zas dělal můj dr.před asi 4 lety....takže by to mělo být v tomto v pořádku...no uvidíme za měsíc,až si pojedem do caru pro výsledky.
Jé hadonosko-už si to píšu a dnes se stavuju v lékárně a koupím si to!!Já sice používám spešl něco jen na to-ale jestli to máš tak odzkoušené-tak to prubnu🙂 díky za tip.
my taky žijeme v souladu s přírodou. V dubnu jsme dostavěli domeček-na konci zahrádky je potok-teda spíš vodoteč-je tam voda jen při jarním tání a za ním už je jen pole a vpravo taky pole. Vedle je sice soused ještě-ale ten je už poslední a výhled máme do zahrady a polí. U toho "potoka" je remíz..plný bažantů a zajíců, sedává na krajním stromě sojka. Zajíci se nám na jaře chodili pást až k oknu, protože ještě nemáme ploty. Mimochodem-možná to už přeháníme s tou láskou ke zvířatům-ale nastěhovala se k ná myš......tak jsem nastražila pastičku-aby to holka zas s tou blízkostí nepřeháněla a už je po smrti-no nedá se - v obýváku fakt pro ni nemáme místo. Máme celé dny-když jsme doma otevřené francouzské okno a tak si našla lepší bejvák...Včera běžela kolem lasička malinká-tak miláček hned-lasička divej-vystřelil od stolu a musela jsem ji sledovat s ním.Kukačka nám tam kuká...a tak když jsme si dávali zvonek-dala jsem tam zvuk kukačky--když ji máme na zahradě-co by nám nekukala i ve zvonku.)
Hadonosko-ty tak dlouho kojíš? No teda-ty jsi matka hrdinka....Já jsem kojila 10měsíců a už jsem toho měla dost....a odstavila jsem ji...podle tebe jsem kruťák. Ale určitě bych te´d u třetího mimča pokračovala daleko dýl.
Je super- Hanulo-že jsi ročník 65...já 70 takže mám 5 let a vidím-že to jde i tak...Nemyslím si,že by ženská neměla mít po 40-tce dítě...Je to jen na ní a manželovi samozřejmě🙂A hlavně-pro starší děti je to výborná antikoncepce..že nebude toužit ve 20-ti po miminku🙂

janettka
25. sep 2009

ahojík holky tak jsem vás dočetla,taky se těším až budeme bydlet v našem mauzoleu 😀 na konci vesnice a koukat do lesa a na louky...no snad po roku už doboxujeme stavební povolení 😠
pájko já měla ještě před 2lety měla štítnou žlázu OK a vidíš,v pronatalu mi najednou našli protilátky...takže nech si vyšetřit i tohle 🙂

pet.s
25. sep 2009

Ahojky spolubojovnice, jak si všimnete vedle mého nicku, už nejsem těhulka 😢 Ve čtvrtek jsme byli na NT screeningu. Miminku diagnostikována vývojová vada neslučitelná se životem. Acranius a encefalokela. Jde o dost vzácnou vývojovou vadu.Chybějící část lebky a vyhřeznutí mozkových blan. Hned mě hnali na Bulovku. Dnes ráno provedeno ukončení těhotenství 😢 😢 😢 Mám pocit,že se zblázním. Vybrečela jsem už moře slz. Celou nco se střídavě loučila s miminkem a ptala se Boha, proč moje dítě. 😢 😢 😢 Všem ostatním držím palce.

janettka
25. sep 2009

pet.s je mi to moc líto holka...taky jsem se na NT screeningu dověděla ošklivou zprávu a vím jaký je to šok...jen plač holka,já plakala v kuse měsíc a další 3 jen s někdo zmínil o miminku...

pet.s
25. sep 2009

janetka a co vám vyšlo na NT sreeningu?

janettka
25. sep 2009

nám jen oznámili,že miminko nežije...a to víc jak měsíc a přitom já byla týden před tím u své tehdejší gynekoložky,ještě si ode mě vzala 350 Kč za UTZ protože tvrdila,že je to nadstandart a pak mi říkala jak krásně dítě rostě...byl to šok a nedokázala jsem se s tím dlouho smířit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre