Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
7. apr 2008

ano, teraz o 2 tyzdne po embryotransfere idem na krv, na hodnotu HGC.

jarus1
7. apr 2008

máš veľkú šancu, ideš si po istotu

lenka2008
autor
7. apr 2008

to by som ani nepovedala. Aj otehotniet je problem, ale aj v pohode prezit prvy trimester. Ked som otehotnela s dcerkou, sice po 8 rokoch, ale prirodzene, ani vo sne mi nenapadlo, ze mozem potratit. To, ze som videla 2 palicky, bol totalny uspech. a lekar bol opatrny, ze vraj , mozete sa tesit, ale... vidis, teraz som tehotna bola, a nikto nevie dovod potratu

lukanka
7. apr 2008

ja pisem do plodna,neplodna.cakala som na dceru 10rokov.bolo to piate tehotenstvo,cele odlezane,krvacanie..potm tvrdnutie brucha.Ale nemajte obavy vy to dokazete,ja som mala ovela viac problemov.citaj v plodna-neplodn,pa drzim palceky

lenka2008
autor
7. apr 2008

dik lukanka, kuknem sa tam. zazila si toho dost teda... kolko ma dcerka?

lukanka
7. apr 2008

dcera ma rok.plodna-neplodna je vo volnej diskusii.pekne snicky

lenka2008
autor
7. apr 2008

tak dobru

bigrendy
7. apr 2008

Yaany přišli mě na to z krve. na vlastní žádost jsem si nechala vzít krev na alergie původně na spermie a nakonec z toho vylezla alergie na embria.

mirinda10
7. apr 2008

katy, lenka ma pravdu je to 38 rokov a 364 dni doktor ma na to upozornil a ja uz mam 38 rokov a 4 mesiace takze este mam sancu vyzit aspon 2he ivf aj ked dufam, ze mi to nebude treba a budeme mat uspesne KETko.Inaj cvicim aj Mojzisovej cviky clovek nikdy nevie mozno sa nam to podari aj prirodzenou cestou

sonicka07
7. apr 2008

ahojte. ja mam 35 a nieco. tiez sa snazime uz par mesiacov. minuly rok som potratila v 17tt. k tomu mam este 2 myomy a cystu,tak ani neviem,ci sa nam to niekedy podari. ale nevzdavam sa. v sobortu prisla mrcha,takze zas nic,ale uz sa tesim na dalsiu ovulku. drzim vsetkym palceky a som rada,ze je nas tu tolko vo vyssom veku.

yanny
8. apr 2008

Alergie na spermie a nebo na embryjka se nějak projevuje???
Big, měla si nějaké příznaky , že sis nechala vzít krav na testy??

lenka2008
autor
8. apr 2008

mirinda, kedy ides na KET? sorry ak som sa uz pytala, len pre istotu 😉

bigrendy
8. apr 2008

Ahoj ne příznaky žádné,ale měla jsem tušení,že něco neni v pořádku
.snažíme se 3roky. nukdy jsem žádné problémy neměla.
a otěhotněla hned první měsíc.oni mě to u Apolináře dělat samo od sebe nechtěli tak jsem si o to musela říct. to bylo poslední co pro mě udělali.
potom mě dali najevo,už pro mě nic neudělají.
tak jsem začala chodit jinam.

lukanka
8. apr 2008

to akoze uz spite?ved este nie je ani ordinacia....tak si spravim samomluvu,mam na to roky.stara kefa ako ja sa moze rozpravat aj sama so sebou,to uz je normal.idem si dat slaninu a este pridem,pa

tanika.t
9. apr 2008

lenka,
pri zamlknutom potrate sa bábätko prestane vyvíjať a zistí to až dr.,lebo je to bez krvácania..mne to dr. zistil v 10tt. a druhýkrát v 12.tt-bol to riadny šok...potom sme mali povinnú pauzu,brala som HAK a teraz od leta sa nám nedarí otehotnieť..po novom roku mi zistili zvýšený prolaktín,tak že vraj ten bránil otehotneniu

mirinda10
9. apr 2008

lenka no ketovat by som mala zacat koncom aprila a ET bude niekedy v polovicke maja uvidiem ako madam mrcha pride ale uz mam plnu tasku liekov tak sa trasiem kedy to uz zacnem brat ale ako citam tak uz pekne cakas, fazulky su v teplucku tak co viac potrebuju len nech sa pekne prilepia a rastu

teraz iba cvicim a makam na dome, chodim pekne do prace a snazim sa to cakanie nejak prezit

ale mala som na poslednom utz 3 folikuli a meriam si BT a stale ovu nikde nechapem a to som uz 14DC normalne som mala odber na 10DC pri IVF ale to ma dopovali injekciami aj ked som mala IUI tak na 12 DC som pichala pregnyl tak teraz cakam a cakam a nahanam muzika na pravidelny sexik aj ked on je moc rad to musim uznat ale chcem to skusit ci sa to nepodari ked su az 3 😀 😀

renocka55
9. apr 2008

Ahojte, ja som po 40-tke. Mám dve dospelé deti a túžim po miminku.
Snažíme sa dva roky a zatiaľ sa nám nedarilo, ale dnes mi už mešká mrcha 2 deň a BT je vysoká.
Možno nová nádej ale tých sklamaní som prežila veľakrát.
Všetkým Vám držím palčeky aby sa nám čím skôr splnila naša túžka po miminku.

mirinda10
9. apr 2008

renocka, tak to je slubne ako ako dlho mas zvysene BT ak mas viac ako 16 dni tak ja by som uz kupovala test, musime verit ja ziadne babo este nemam a to je hrozne ale hadam aj nam bocian nieco prinesie

renocka55
9. apr 2008

mirinda, BT som si nemerala celý mesiac, robila som to pár mesiacov predtým ale potom to bolo pre mňa stresujúce, tak som teraz merala deň pred očakávanou MS a kým je nad 37,0 tak nikdy neprišla až keď mi klesla na 36,8. MS mám pravidelnú a keď došla tak o deň skôr ako neskôr, tak som zvedavá lebo už dva dni bola 37,1 a dnes až 37,4 - to sa mi zdá až moc.
Testík kúpim v piatok ak sa dovtedy nič nezmení.
Veľmi ti prajem babo a samozrejme všetkým babenkám aj v našom veku, a inak bociana som videla predvčerom 😅

yanny
9. apr 2008

Taky se mi zdá že je něco blbě.
V 38 jsem se rozhodla pro druhé mimi, ale už se dva rojy snažím a nic.
vše mám OK, Ovulaci ukázkovou, ale mrška se nikdy ani neopozdí, tvrdošíně mi chodí každý 23 den.
Snad jen že to mám dost často, tak jsem si to v makovičče přebrala tak, že alespoň to můžu rychleji pokoušet to těhotnění.
Má také někdo tak krátký cyklus???
Vždy jsem měla 28 a teď poslední dva roky jen 23 dní.

renocka55
9. apr 2008

yanny, mne sa tiež skrátil posledné 2 roky cyklus z 28 na 26 ale tých 23 je dosť málo, čo ti povedal na to doktor ?

mirinda10
9. apr 2008

ja mam tiez 28-29 dni, bola si niekedy yanny na ultrazvuku aby skontrolovali ako ti rastie folikul nakolko urcite potrebuje aspon 10-11 dni na rast folikulu, merias si BT ale hlavne potrebujes cas aby naastla sliznica v maternici aby sa to vajko malo kde prilepit a ta by mala mat aspon 9mm asi by som sla k doktorovi a spytala ho na to

no ja idem v maji na KET tak uz musim verit, uz chcem byt tehulka mam 8 snehuliakov

annaanna
9. apr 2008

ahojte kočendy, aj ja k vám patrím.... 🙂 žiaľ 1. IVF bolo neúspešné, bez snehuliačikov, tak sa dávam do poriadku a idem na 2.IVF, už úspešné aj so snehuliačikmi 🙂

tanika.t
9. apr 2008

annaanna,
som si myslela,keď si sa neozvala,že nie dobré správy ☹
tak len buď silná a 2.IVF dopadne lepšie 🙂 budem moc držať palce!!!!!

annaanna
9. apr 2008

ahoj tani.... ako? čo nové?

tanika.t
9. apr 2008

čakám na MS a po nej začínam brať Clostylbegyt

yanny
9. apr 2008

Doktor mi říkal, že MS do 21 dní je v normě.
Ovulaci mám kontrolovanou často pod UZ, někdy 8 den, nejpozději 10 den. Sliznici okolo 11 mm a folíčky cca 24 mm.
Když vám něco najdou, tak je to dobrý že se ví co léčit.
Nakonec si potichu povzdechnu, že 40 se už fakt léčit nedá, blbé že 😠

annaanna
10. apr 2008

tani, neviem na čo je clostylbegyt....

annaanna
10. apr 2008

yanny.... 40 nie je taký strašný vek

tanika.t
10. apr 2008

annaanna,
clostil je na stimuláciu vaječníkov,aby dorástli väčšie vajíčka..napíšem ti IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre