Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

zaenab
26. sep 2008

Možné to je, i když mi doktoři vždy tvrdili, že je ten cyklus sice krátký, ale v pořádku. Já si to tedy nemyslím, když mám ovulku 11 den, tak je podle mě opravdu krátký čas k tomu zahnízdění. Naštěstí tohle se dá dobře řešit.
Dnes večer jedu zamlouvat na jaro papouška žaka z nového vrhu, tak budu mít na jaře aspoň papouščí miminko (kdyby do té doby to opravdové nepřicházelo 🙂 )

annaanna
26. sep 2008

zaenab, do tej doby bude určite na ceste aj opravdové, uvidíš. Je to pol roka a to sa dá. Ak teda nemáte s manželom nejaké problémy. Po prvom nevydarenom IVF mi našli ureaplasmu. To mohol byť dôvod, prečo sa to nevydarilo nakoľko baktérie môžu byť kontraproduktívne s embryjakmi. Ale odkiaľ sme to teda nachytali, nevieme, nakoľko žijeme veľmi slušne. Doteraz mi to je záhadné.

zaenab
26. sep 2008

Anna: To je fakt záhada 😠 ony si ty potvůrky asi cestu vždycky nějak najdou (když chtějí)
my jsme si zatím nedělali testy na případné alergie na sperma, prostě uvidím, jak se teď bude dařit a pak se podle toho zařídíme
Já mám největší strach z těch injekcí, ale jak už jsem psala, když to bude nevyhnutelné, asi se to podaří překonat.

vika34
26. sep 2008

diky baby,môj manžel tvrdý,že keby som napísala román o tom čo som zažila,bol by to trhák a bola by som slávna a bohatá 😀 ,nestíham vás v robotke čítať ,tak až večer,ked prečítam čo ste popísali,pá

annaanna
26. sep 2008

zaenab, tie injekcie to teda nie je bohviečo, ale nie je to nič hrozné. Keď budeš chcieť, budú ti ich v care pichať, nemusíš sama. Nerob si problémy s injekcií. Ja by som po mojej skúsenosti doporučila nechať si spraviť kultivácie a cytologiu predtým, pre nás to bola strata času, zbytočné zákroky a tiež to stálo hodne peňazí. Ale to ti určo lekár povie. Dokedy to v čechách prepláca poisťovňa?

pa vika, večer

zaenab
26. sep 2008

Anna díky za radu. Pojišťovny proplácí do 39, ale i když je to dost peněz, neřeším to stylem: rychle IVF, ať se vejdu do té hranice (bylo mi 38). To podle mě nefunguje. Naštěstí nejsem v situaci, kdy bych na zákroky musela nějak šetřit, nebo se omezovat, ale jinak ten systém proplácení nepovažuji za moc spravedlivý vzhledem k tomu, co vše se jinak proplácí, zvlášť, když neplodnost je nemoc a stává se z ní pro mnohé byznys.

lenka2008
autor
26. sep 2008

zaenab, ty mas papagaja? nerobi to bordel v byte? mam kamosku, co to ma doma - okolo klietky plno humusu, aj ked to furt upratuje. a rozprava?
baby, ja si pri vas pripadam ako snazilkovsky analfabet - co je ureaplasma??? a to , ze kratky cyklus brani uhniezdovaniu.... hele, mam napad, podme otvorit poradensku firmu, bude sa volat co ja viem - Snazilky. Vy budete radit, a ja menedzovat 😀
viky, tak zacni pisat, aspon v bodoch 🙂

zaenab
26. sep 2008

Lenko, nesouhlasím, na managing jsem tu já 😀 - dělám to prakticky bez přestávky už od dětství, tak si to nenechám jen tak vzít 😀

Papoušky jsem měla zatím dva, menší a oba mluvili. Teď, když mi před dvěma roky umřel na genetickou chorobu a zamilování (fakt, splašily se mu hormony) můj mazlík, rozhodla jsem se pořídit si nového a většího žaka. Budu ho mít na jaře a mluvit určitě bude. 😉

annaanna
26. sep 2008

lenka, ureaplasma je taká choroba, že je krčok maternice napadnutý nejakými hnusnými bacilami, ktoré sa množia a môžu zapríčiniť dokonca neplodnosť. Dostáva sa to od mužov a vraj starších, ktorí majú problém s prostatou, ale ja mám doma chlapa mladého a prostatu má zatiaľ v poradku, takže to mi nie je jasné, odkiaľ to prišlo. Je tu taká téma Ureaplasma... mrkni
Zistila to dokyna pri cytologii, mala som 3A a potom šla ďalej, že prečo. Teraz mám 1 😝
No manažovať môžem aj ja, mám to v pracovnej náplni a zatiaľ sa mi darí v tomto smere dobre. Urobíme tender 😀 😀 😀 , len neviem kto bude radiť

vika34
26. sep 2008

ahojte už som dočítala,chcela som sa opítať ako sa volá po slovensky ten čaj ,čo všetky pijete? Preberali ste ovu.testy,tak ja ked som si to v lekárni pítala kukaka na mňa lekárnička ako keby som padla z marsu,výsledok ovuláciu mám každý mesiac ,ale //som nenašla nikdy,myslela som ,že pretože ja chodím veľmi často na WC tak sa asi nestihne hormon nakumulovať,to isté som mávala pri tehot.,nemohls som skoro testovať,lebo ked chodím aj v noci zo dva razy na vecko tak mi nič neukázali aj ked som bola tehotná,až neskôr.Sú aj testy,ktoré nie sú založené na princípe ocikanej paličky? 😀

lenka2008
autor
26. sep 2008

viki - tak sme na tom rovnako s tymi vedomostami a sa mi to paci - "ten caj co vsetky pijete" 😀 Ja tiez netusim, co vsetky piju , ja sa len kavou nalievam, asi preto netehotnim 😀

a co sa tyka menedzovania - vy nemozete, potom ja by som bola bez roboty, lebo radit nemozem . Ja by som poradila 😀 Navrhujem - anna bude Trade manager, zaenab - Operation manager a ja Director 😀

zaenab, normalne sa tu smejem nahlas - zamilovaniiiii , dobreho si mala vtakaaaa

caute baby , jdu dom. Snad sa vecer k vam dostanem, urobili ste mi naladu

annaanna
26. sep 2008

ja nepijem žiaden čaj, teraz ani kávu (tá mi teda chýba) a ani žiadne lieky som nepapala - len tie čo dr dala

madla28
26. sep 2008

Holky já vás skoro ani nestíhám číst. Konečně se to tady rozjelo.

vika34
26. sep 2008

a ja budem mať akú funkciu?tie najlepšie ste už rozobrali,tak mne zase zostva iba robotnícka trieda 😢 ,myslím nejaký čaj/koryhel ,alebo tak nejak/všetky na koníku sa tým nalievajú,ale neviem v ktorej téme 😅

madla28
26. sep 2008

Já kontryhel zkoušela, ale po čtyřech dnech jsem začala špinit a tak jsem ho zase vysadila. Tady na netu to holky probírali a bylo jich tam víc, co začali špinit a ještě jim začala chodit nepravidelně MS, tak nevím.

lenka2008
autor
26. sep 2008

normalne po tazkom boji o pocitac som sa k vam predrala na 15 minut, moja pubertacka si tu zbiera hlasy na nejakom sajte a odlakala som ju len na dobru veceru... Vika, tebe tiez nieco vymyslime - projektovy manager, co povies? takze nebud smutna

annaanna
26. sep 2008

baby tak to je potom už jasné, poradenská fy
začala som trocha špiniť, dúfam, že to nič neznamená

lenka2008
autor
26. sep 2008

anna - to moze byt zahniezdenie. len sa to nesmie rozjet moc. radsej lez a nepohni sa. neboj.

lenka2008
autor
26. sep 2008

no asi sa s vami dlho nezdrzim, ale vratim sa neskor. Vsetci tu pistia, vratane hladneho psa, takze sa idem trocha povenovat domacim. a vy to tu pekne rozdebatujte, nech mam co citat. A poradenska firma je jasna. Este mame volne fleky, takze vyhlasujeme vyberove konanie pre zaujmecov. a kde je ta yanny???? asi predychava navstevu.

bigrendy
26. sep 2008

Ahoj v práci budu v uterý. holky můžete mě říct kdy se platí ivf . hned na začátku? nebo při odběru vajíček nebo kdy? nevím na kdy si mám připravit peníze.

tak kde je Yanny? nějak s námi nemluví 😀

zaenab
26. sep 2008

Ahoj holky, tak jsem přijela od chovatele, papoucha budu mít na jaře.
No, až teď mi došlo, když jsem četla Lenku, že jsem fakt měla zamilovaného ptáááka 😀 Měl mužské jméno, byla to nakonec samička a zamilovala se do mě tak, že snášela jedno vejce za druhým. na veterině jí dali antikoncepční injekci (to bylo vždycky skvělé, vysvětlovat to kamarádům - chtěli to pořád slyšet), ta nezabrala a tak se papoušek usnášel(a). Bylo to smutné,ale teď už je to tošku legrační i pro mě.

S tím místem po dlouhé úvaze souhlasím, nerada bych, aby mi něco uniklo. Můžu dodat skvělé kontakty, na spoustu lidí, z nichž někteří zas až tak skvělí nejsou (umělci, politici, diplomaté a vysoví armádní činovníci z NATO). Třeba nám nějak pomůžou 😀

No nic, mám fakt dobrou náladu, protože mám potvrzenou ovulku testy, hlenem atd. a miláček je prostě od včerejška neplánovaně na služebce, a to až do pondělí, kdy bude po všem. No to se může stát jenom mě!

Jsem se nějak rozepsala, ale někde to vypustit musím 😉

vika34
26. sep 2008

hm,projektový manager,napíš lenka prac.náplň 😅 ,aby som vedela či ma to bude baviť,lebo nie je nič horšie ako chodiť do práce,ktorá ťa nebaví,ja chodím do práce relaxovať/okrem toho ,že bteda AJ PRACUJEM/

lenka2008
autor
26. sep 2008

zaenab - no ta historka s vtakom - to perla tyzdna 😀 a to fakt, ze znasaju vajicka ked su zamilovane??? povedz viac o antikoncepcnej injekcii - nerobis si srandu ???? sila. Ja chapem, ze pre teba to muselo byt smutne, ale ked taketo hole fakty davas na papier, toto je priam na humoristicku poviedku. Promin. 🙂
no a tvoje skvele kontakty urcite pomozu, len sa predpokladu, ze vsetci su neplodni. Inak co im budeme radit?

tak pritomnost ovulacie a sluzobka partnera je dost blba kombinacia, to suhlasim. Pocuj, to co je za sluzobka cez vikend?!? robi toho cinovnika v NATO?

viki - napln prace ti vymyslime, az si ujasnime kontingent, ktory budeme obsluhovat. A hele, sme na dobrej ceste, ideme radit neplodnym diplomatom a politikom.

vika34
26. sep 2008

sedí vec 😀

lenka2008
autor
26. sep 2008

a ty uz zacni prosim ten svoj roman, aspon zakladne body

vika34
26. sep 2008

od ktorého obdobia mám začať?

lenka2008
autor
26. sep 2008

no... co ja viem ... co je najviac zaujimave. Z coho by si zacala svoj roman.

vika34
26. sep 2008

svoj román by som začala ako som sa zamilovala do svojho prvého manžela,ale to nie je nič zaujímavé,to ste dúfam zažili všetky,ale ked chceš môžem ti napísať ako som sa dala dokopy s tým druhým,to je lepšie

lenka2008
autor
26. sep 2008

no vidis, mozes. to bude romanticky pribeh...

zaenab
26. sep 2008

Bohužel, jsme oba trochu známí, i proto mám nick 😀

Ale s těmi ptáky to tak může občas být - zamilují se do toho, kdo se o něj stará, splaší se mu hormony a potom snáší vejce (pochopitelně neoplodněná). No a aby toho nebylo málo, tak protože jsem byla dost pracovně na cestách, začal si trhat peříčka. Veterinář mi řekl, že je to ptačí deprese a píchal mu pravidelně antidepresiva.
Takže jsem měla zamilovaného depresivního ptáka - samičku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre