Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

slavka_2012
15. jún 2012

@silvie13 zazraky sa dejuuu ,len treba verit 😉 budem velmi drzat palce aby tam tie dva boli 🙂

silvie13
15. jún 2012

@slavka_2012 moc ti děkuji, snad to tak bude 😔

rox
16. jún 2012

@silvie13 Opu jsem mela 13 DC
@silvie13 Mas tedy jen dva foliky? Jeste nic nevzdavej, znam holku ktera mela 12DC snad tri prtavy a 14DC jich mela 18 velikych!!
Jinak holky ET se nekonal, obe embryjka se prestaly vyvijet. ☹

slavka_2012
16. jún 2012

@rox tak to mi je velmi,velmi luto ☹ ☹ ☹ nemam slov .....

silvie13
16. jún 2012

@rox díky 🙂 pořád věřím, že to bude dobré.Ano mám tam jenom 2 folíky ☹. Je mi moc líto, že u tebe neproběhl ET ☹ ☹ ☹ Budeš zkoušet dál?
Holky dělali vám některé před IVF AMH?

slavka_2012
16. jún 2012

@silvie13 a co to je AMH???? 😕

silvie13
16. jún 2012

@slavka_2012 snad to napíšu správně: anti-mullerian hormon - dá se díky němu zjistit, jak na tom jsou vaječníky a jak je potřeba nastavit dávky hormonů při stimulaci. Bohužel jsem se o tom dozvěděla až teď, trochu mě mrzí, že mi to sami v CARu nenabídli. Sice se to platí (asi 500,-Kč), ale v tom celém objemu peněz je to úplně zanedbatelné.

martulle
16. jún 2012

@rox to je mě líto ☹ to je teda smutná zpráva... 😔 😔 @silvie13 mě AHM nedělali....

slavka_2012
16. jún 2012

@silvie13 ja o tom pocujem prvy krat,,,,,je smutne co vsetko musime zaplatit a o takomto niecom nam ani nepovedia ☹

rox
16. jún 2012

@silvie13 Me delali AMH hned pri prvnim hormonalnim vysetreni Je to nova metoda a pry kdyz jsou dobre vysledky, tak aleson 5 let vajecniky fungovat budou. Hodnoty jsou 0-10, ja mam 4,2.......a vidite, stejne to je naprd. Spontanne neotehotnim a vysedela jsem sice 8 foliku,ale jen 2 vajicka, a jeste k nicemu. Tak nevim o cem ten hormon vypovida, kdyz mi dr rekla ze moje hodnota je jako u 25-lete holky. A znam holky, ktere maji hodnoty 0,15 (a je jim kolem 30 let!!) a preci jen vysedeli 10 vajicek a vsechny se jim oplodnily a maji mrazacky. Tak kde je zakopany pes fakt nevim.
@silvie13 No vcera jsem se dovedela, ze z toho nic nebude a ten muj hned volal do jednoho caru k nejake dr, co na ni dostal kontakt, takze to asi okamzite chtel nejak dal resit. Ale pak ten nezdar nejak nezvladl, vecer se ke me choval jako prase tak, ze jsem radeji utekla z bytu a dosud se nevratila. A jsem tak nastvana, ze uz se ani nikdy vratit nechci. Takze pri dnesnim pohledu na vec to byl muj prvni a posledni pokus o IVF. ☹

slavka_2012
16. jún 2012

@rox ked to tak citam tak aj mne to robil dr.Herman,,,len nic o tom mi nepovedal,len tak ako tebe ,ze som vo vybornej kondicii ako 25rocna 😉 nevedela som .ze sa to vola AMH... ja mam 5,o vraj je to super na moj vek 🙂 a tiez sa mi prve IVF nepodarilo 😢 tvojim chlapom mi to je luto,,,,mozno to len nezvladol ,,nemozem to posudit ...ale jedno viem,ze ked mas taku naladu a nechces sa vratit spet tak to bolo strasne,,,on ani nevie co vsetko si musime pretrpiet a este nakoniec sa dozvies taky vysledok 😢 mozno sa na to budes zajtra inak pozerat,,,neviem preco sa zeny musia tak trapit??? este raz sa narodit tak uz len ako chlap...maju 1000 vihovoriek na svoju hlupost,,,oni nikdy nic tak nemysleli ako to povedali,,,,to uz ja pisem o mojom ex.....

silvie13
16. jún 2012

@rox to je mi líto, že se tvůj takhle zachoval, ale oni ti chlapi někdy nedávají svoje pocity zklamání najevo a pak to v jednu chvíli nezvládnou a zachovají se moc škaredě. Věřím, že se všechno vyjasní a zas bude dobře.
Je pravda, to co píše slavka_2012, že si neuvědomují, co všechno musíme přetrpět a nejenom fyzicky, ale psychicky. Fyzická bolest přejde, ale psychika je potvora. Každou chvíli se žena zamýšlí nad tím, co se právě v ní někde uvnitř odehrává a jestli je to tak správné a bude to mít očekávaný výsledek-aspoň teda já to tak mám. Teď hodně přemýšlím i nad jinými věcmi, dělám ještě poslední zkoušku tohoto semestru, snad už pak budu mít více klidu.
Pokud můžu radit, já bych počkala, jestli se sám ozve a pokud ne, tak jeho škoda , ale je to jen z mého pohledu, nemůžu a ani nechci soudit.

rox
17. jún 2012

@silvie13 @slavka_2012 Ano holky, on neumi zvladat daleko jednodussi situace nez je tato....a kdo to obsere....ten nejblizsi. Vecer jsem restartovala mobil, ptz mi nesel internet a najednou se mi od nej nasypalo 7 sms, nekde to bylo bloknute. A protoze on vidi, kdy si sms prectu, tak jsem si je nechala az na rano, at trosku spekuluje proc nemam cas je cist 😀 😀 No dovedela jsem se, ze jsem mu zkazila vecer a mela bych se omluvit 😀 😀 😀 Tak asi takto panove uvazuji!!!

rox
17. jún 2012

@slavka_2012 Tak pak mi rekni, proc nas chvali, kdyz je to stejne k nicemu!! A je mi desne lito holek, co AMH maji pod 1, ty vubec nemaji sanci spontanne otehu a dr jim uz snad automaticky ordinuji darovane vajicko. Sakra proc nam dneska neni dvacet? Bych si hned nechala takovych 50 kousku zamrazit pro pozdejsi pouziti 😀 😀 😀
@slavka_2012 Hihi Slavko, to budeme my Slovenky od spisske, nemas rodinu i v Toryskach? Abys nebyla nejaka sestrenice 😀 😀 😀

slavka_2012
17. jún 2012

@rox tak to je ta logika muzov,,len nepovedat naozaj co ciiiitia,lebo je to pod ich uroven,,,,a nakoniec sa citia ukrivdeny prave oni,,,,,lebo oni nic zle nepovedali to sme si lem my zle vysvetlili 😒 oni su proste z marsu 😉 ja tiez nechapem preco sa to nepodarilo ked som v takej forme,,, ☹ uvidim co noveho mi povie zajtra,,,neviem ako tam dokulham 😀 😀 😀 mozno ,ze ked mi povie ,ze to nevyzera moc dobre tak sa to potom podariiii 😉 nie nemam tam rodinu,myslis zeby to bolo v genoch? 🙂 🙂 🙂 no modrokonikove sesternice mozme byt 😀 😀 😀

rox
17. jún 2012

@slavka_2012 to musi bejt v genech, v nasem veku takove krasne hodnoty. Ale asi budes z dedovy strany pac babicka byla jedinacek a jeji otec byl nejakej tureckej vojak, ktery bloudil evropou....ale mozna se zapomel na vice mistech 😀 😀 😀 ....no holky vypadam ja jako potomek turka?? 😎

bonfazulka
18. jún 2012

Babky ja vôbec nemám šajnu o tých vašich skratkách 😝 IVF,DC,ET 😀 tak sa nemotám ani do vašej diskusie 😀 na mňa stačí hodiť slipy a som v tom 😖 ale ten 29t.t je už u mňa kriticky až až. Aj teraz mi hematologička kázala ešte počkať že protilátky sú ešte není na minimu 🙄 ale dokedy mám čakať šak rôčky bežia 😢

lili333
18. jún 2012

Holky mně pomohlo počítání ovulace. používala jsem ovulační testy Predictor Fertility, je jich tam 7 ks v balení, krásně mi ukázaly, kdy ovulace proběhla...

rox
18. jún 2012

@lili333 Ja pouzivam ovu testy, bazalni teplotu - vse mi krasne ovulku potvrdi, ale krom dvou potratu za posledniho pul roku jak si zadny velky stesti ☹
@bonfazulka bud rada ze ti to jde tak snadno.ani nevis cim zenska musi projit kdyz chce byt tehu a nedari se ☹
DC je den cyklu
ET je embryotransfer - zavedeni oplodneneho vajicka zpet k mamince do briska
IVF - oplodneni ve zkumavce

janikula
18. jún 2012

@jirca tak to tedy klobouk dolů...4 děti 🙂 . Díky nám ostatním za povzbuzení!

laskavec
18. jún 2012

@janikula já se přidávám taky ty 4mám,ale loni to páté nevyšlo a přesto když pán Bůh chce i motyka střelí taky vás chci povzbuditi a na chlapa se musí takticky ony myslí fakty jinak 😠 😀

bonfazulka
19. jún 2012

@rox ďakujem za vysvetlivky 😉 keď ja mám ten opačný problém ako vy ja otehotniem ale mám problém donosiť do toho 28-29t.t pomaly ani neviem že som tehotná a potom bum tlak vysoký,bielkoviny,krv z vysokými protilátkami na zrážanie krvi .... 😢 tiež som už potratila 4krát v 28t.t ☹

slavka_2012
19. jún 2012

ahojte zienky 🙂 este jedna kontrola u dr, a na tyzden vklad nasich mrazacikov 🙂 🙂 🙂 este som v pohode a tesim sa,no na tyzden to zase bude o nervy 😖

janikula
19. jún 2012

@bonfazulka tak to jsi teda silná, že to "nějak" zvládáš. To kam se hrabu se svými problémy 😒

bonfazulka
19. jún 2012

Velmi ma podržal môj zlatý mužíček 😅 a po pôrode aj keď hrôzostrašnom je to moje slniečko ale ešte by som jedno také krásne slniečko prijala 😉 tak dúfam že sa moja krv trošku umúdri 😀 a do 39 ako my predpovedala "viedma" 😀 bude ten chlapec 😀

rox
19. jún 2012

@laskavec ja mam pocit, ze chlap nekdy nemysli vubec 😀
@bonfazulka No tak to je fakt hodne, ve 28 tt uz je to fakt na palici. Ja potratila v 8tt a byl to zahul, natoz v tak pokrocilem tehu, kdyz uz vlastne vis co to je a vidis to na UTZ. Nebylo mozno dite radeji porodit? Znam holcicku narozenou ve 26 tt a je naprosto zdrava.

bonfazulka
19. jún 2012

@rox ono to vždy odišlo tak rýchlo ráno som bola na utz všetko v pohode večer mi spravily ešte jedno aj z monitorom a tam sa im už niečo nepozdávalo čakali do rána a ráno už nebilo srdiečko a takto to bolo 4krát 😢 (a zakaždým som musela dieťatko porodiť 1chlapec a 3 dievčatá všetky mali do800g ) a ten piaty krát som už ja tlačila na nich že nech niečo robia bola som v 30t.t a necítila som celý deň pohyby tak ma nechali na pôrodnici od rána na pásoch a večer sa docent rozhodol keď videly že malej už dochádza kyslík že to ukončia cisárom.babulka mala 960g a 35cm ale zvládla to a teraz je to už veľká a šikovná slečna. 😅 ináč vždy mi infarktovala placenta kôli tej mojej tromboške. 😝

silvie13
19. jún 2012

ahojte holky, tak hlásím dnes proběhla OPU a světe div se 2 vajíčka, jsem šťastná jako blecha 😵 😵 😵 Tak doufám, že se pěkně oplodní a ve čtvrtek nebo pátek bude ET. Díky všem za podporu 🙂

bonfazulka
19. jún 2012

@silvie13 super tak držím palce 😉

slavka_2012
19. jún 2012

@silvie13 no vidiiiiis mali sme pravdu 😀 😀 😀 a tak si sa bala.......drzim silno palce 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre