Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

zabkagabka
11. jún 2011

@majca55 Ahoj a ďakujem za privítanie. Držím palce, aby sa tebe a všetkým ukázali túžiacim po bábätkách ukázali tie dve čiaročky.A máš už detičky? A kolko máš rokov?

majca55
11. jún 2011

@zabkagabka tak ja mám 38 a mám dvoch chlacov 18 a 14.máme hrozne túžbu po dievčatku celá rodina 😲 tak dúfam že do roka máme doma drobčeka 🙂

zabkagabka
11. jún 2011

@majca55 Veľmi ti držím palce, bude to super a určite to príde, keď tak túžite celá rodinka. Ja mám aj babu aj chalana, dcéra by chcela segru a syn zase brata, takže to je jedno, len nech je zdravučké. Tá túžba prišla tak pomaličky najprv na mna, potom manžel a deti tiež , hlavne syn, nechcel byť najmladší. Mohlo to prísť aj skôr, lebo až bude všetko v poriadku, rodiť budem ako čerstvá 40, ale prírode nerozkážeš.Bude to tak aj u vás, uvidíš, čakaj čoskoro dve čiarky.

majca55
12. jún 2011

@zabkagabka díky moc za povzbudenie 🙂 mám rada tuto stránku a tá podpora tu je super.už sa teším na tehulkovanie a ked vám napíšem že máme dve čiarky. 🙂 tebe držím palce až ti všetko dobre prebieha.občas napíš ako priberáte a ako sa máš. 😲

karolans
18. jún 2011

Ahoj děvčata tak se my to blíží malé byly tři roky v záři půjde do školky a my půjdem skusit to druhé mimi chceme nejprv do iscare skusit ten nativ bez hormonální léčby že my vezmou mé vajíčko stálo by nás to 25tisíc ale moc tomu nevěřím je my 42let tak ta šance je malá nemáte někdo stímto skušenost?a pak když tak pujdem k Apolináři je to státní tak že cely pokus my nás vyšel kolem 4Otisíc v Iscare chtějí 60 až 70 a nato fakt nemáme ale ještě jedno mimi chci moc

gejbule1
19. jún 2011

Ahoj holky,nakukuju po delší době 😉 .Koukám co je tady nových snažilek.To je prima 🙂 .
Kdepak jsou staré známe snažilky a maminky?
Všechny Vás tady vítám 😀 😀 😀
@karolans moc ti držím palce.Jsi na tom stejně jako já.Věk +taky mám 3.letou princeznu a v září jdeme do školky.
Moc ti držím palce.

pajka00
20. jún 2011

@gejbule1 ahoj gejbule🙂 Tak co malá? Lucinka, jestli si dobře vzpomínám. U nás to letí, malá má uč 8,5měsíce....už ani do snažilek nechodím, protože mám co dělat kolem ní🙂 Jak vy? Zkoušíte pořád?

mnamko
20. jún 2011

@pajka00 no jeje ty aj žiješ?To uteká ,mi sa máme dobre Ninka už prespí noc takže som vyspatá,len už nechce môj cicík flaša je jednoduchšia a sedieť?to by bola najradšej,hrozne je zvedavá tak dovolm len na chvílku

gejbule1
20. jún 2011

@pajka00 Ahojky,to je dobře že se holky máte dobře.My taky 🙂 .Lucinka jde od září do školky 🙂 .Jsem ráda že ji vzali.Chystáte se někam na dovču?My letos ani moc ne.Jedeme s kamarádama do Beskyd ale moře asi ne.Stavíme dvougaráž a zahradu a pak se chystáme na kuchyň.Tak prázdniny budou v duchu rekonstrukce.
Mějte se pěkně a zase se tu ukažte 😀 🙂

pajka00
21. jún 2011

@mnamko ahoj, závidím, že spíte celou noc. Malá se pořád budí tak 3x a chce prso....už mě to nebaví. Přes den nekojím, ale tu noc nemůžu odbourat...Snad jí to už brzo přestane chutnat.

@gejbule1 Tak to to letí-už půjde do školky🙂 My stavíme pořád....předloni jsme dodělali dům, pak plot kolem zahrady, zahradní domeček teď děláme..protě pořád něco....ale jedeme aspoň na týden do maďarska s prckem. Není to daleko a tak snad cestu přežije v pohodě. Dál si s ní ještě netroufám a hlavně-peníze jsou problém...však to znáš🙂

syslica
21. jún 2011

Ahoj všetky! Som dnes naďabila na Plus jednej deň pre ženy z 26.mája a v ňom článok Dieťa po štyridsiatke... tak som si myslela, že vás poteším citátom z neho:

Otázka: Aký vek je z medicínskeho hľadiska ešte prijateľný pre tehotenstvo?
Odpovedá MUDr. Milan Papcun, gynekológ-pôrodník, asi z Ružinova:
Myslím si, že do 50. roku veku. Nemožno to však absolutizovať, napokon, sú známe prípady, že aj staršie ženy porodili. Všetko závisí od zdravotného stavu oboch partnerov, či už od fyzického alebo psychického, a od podmienok, do ktorých sa dieťa narodí.

Toľko špeciálne na povzbudenie pre @sfinga, @tarita a všetky ostatné, ktorým sa v tejto téme ešte nepodarilo otehotnieť... krásny prvý letný deň vám želám! 🙂

gejbule1
21. jún 2011

@syslica To je krásný 🙂 Tak to máme ješte moře času 😀 😀 😀

janettka
21. jún 2011

ahojík holky tak to jsem ráda,že jste vy maminky na nás nakoukly a že se diskuze za posunula o kousek výš! 🙂
Přeji vám všem sluníčkovský den!

maybe72
21. jún 2011

Milé snažilky, možná nám právě venku prší štěstí (aneb něco optimistického na tom dnešním počasí člověk najít musí). Hlásím se do vašich řad, mám dvě lentilky (11 a 8 let), věk už se mi závratným tempem přibližuje k další celé desítce a kromě spousty dalších plánů bych ráda přivedla na svět ještě jednoho človíčka. A tak si pročítám vaše řádky a je mi hned líp, když vím, že se s tím neperu sama. Hodně štěstí a lepší dny!

syslica
21. jún 2011

@maybe72 Vitaj, sme rady, že si sa pridala 😉 Máme tu "zdravé česky mluvící jádro" snažiliek, za dobu existencie MK už aj dosť odpadlíčiek momentálne sa tešiacich z bábätiek a detičiek, ktoré však pravidelne hlásia, čo je nové... no a slovenský "dorast", ku ktorému sa hlásim aj ja 😉 A ešte mnoho čítajúcich ale neprispievajúcich, ktoré skryte vyčkávajú a potom na nás vyrukujú s tou najkrajšou novinkou 😀.
Teda ako vidíš, je to tu pestré a najlepšie je, že ani jedna ešte nestratila nádej ! Vek je len číslo, bábätiek sa dočkáme!

pet.s
24. jún 2011

Tak nakukuji i sem. po dlouhé době. Jééé @pajka000 ráda tě vidím, jak rostete? Terezka se od včera přemisťuje jakýmsi plazením.

https://www.youtube.com/watch?v=Gzr5S3HzfmQ


Jinak je strašně hodná, asi od 3 nebo 4 měsíce spí celé noci. Chodí spát 19-20 a vstávala kolem 7. A to na noc pije jen nutrilon. Ted se začíná budit kolem 5 ráno hladová. Asi už ji ten Nutrilon nestačí. Ale nechci ji cpát kaši. To radši ráno vstanu, dám Nutrilon a ona zase ještě usne. Přes den spíme 3x denně. S papaním zlobí, ale já to neřeším. nechceš ted, dostane to samé za chvíli, takže většinou jíme na 3x, ale sní všechno, co ji dám. Na lžičku umí,ale nechce. Rozčiluje jí, že ji to vyndávám z pusy. Takže vše dáváme do flašky 😀
Jinak je moc hodná, hezky si hraje. Jen je to závislák. Jak ji zmizím z dohledu, tak ječí. Předevčírem ji bylo 9.měsíců. Toto utíká.-(((
Držím všem snažilkám palce, at to vyjde 😀

ankava
24. jún 2011

@pet.s ahoj Stará gardo 🙂 🙂 skvělé, že píšeš, Terezka je kouzelná 🙂
Naše Kamča je taky závislák, dokonce jí musím držet při usínání za ručičku, na všechny se směje, ale jenom, když jí držím, chraň bůh, že bych jí dala někomu do náruče, to je brek se slzama, my s příkrmy teprve začínáme, ale zatím preferuje prso... takže pořád kojím...hlavně v noci. O spaní se u nás nedá moc hovořit, přes den spí taky třikrát, ale po dvaceti minutám, v noci vstávačka po dvou hodinách, budíček nejpozději v 6 Ve středu jí byl půlrok, váží 8kilo jenom z mléka a je pěkná ještěrka, obrací se na všechnny strany, plazí se jako o život, válí sudy... a nejraději by jen seděla. Takže se fakt nezastavím 🙂
Dej určitě zase vědět, jak se máte 🙂 a jestli už jsi trochu zvolnila 🙂

mnamko
26. jún 2011

Tak ako čítam tak večšina kojíte,ako vám závidím,no ale malej dávam teraz dva dni keď zje z flaše ešte pridám cicík,asi jej moc nejde lebo sa jeduje ale aspoň ho požužle,môže sa mi mlieko ešte pustiť?či už to nemá zmysel.
@pet.s vy už ste tiež riadne velký

mnamko
26. jún 2011

@pet.s
@pajka00 pridajte foto 😵

pet.s
26. jún 2011

@ankava v půl roce 8 kg?To je teda pěkňoučká. Teri má 8 kg až teď.Ona nebyla jedlík už v porodnici ji určili její vlastní režim.Ona prostě po 3 hodinách neměla hlad. Dnes se poprvé postavila v postýlce.Dělá paci, paci, jak jsi velká, pá,pá, nenene-vrtí u toho děsně hlavou.-))))Je s ní děsná sranda. Samý blbůstky, to ji baví.-)))
@mnamko my taky nekojíme,ale my nekojili od začátku.-(((mrzí mě to,ale bohužel.
@pajka00
přidávám fotky naší cácorky.-)))

megi4
27. jún 2011

po čítaní vašich príspevkov som sa rozhodla pridať k Vám. s priateľom sme spolu desať rokov, už dlhšie som ho prehovárala na spoločné dieťaťko (ja mam 14 ročnú dceru, on 18-syna a 13 ročnú dceru) Dlho odmietal, že vraj mame detí dosť . Po dlhej odlmlke som sa ho v maji spýtala, že či sa nič nezmenilo na jeho rozhodnutí a na moje prekvapenie súhlasil . Veľmi som sa potešila a aj ked mám 38 ,naivne som si myslela, že sa to podarí na prvý šup. A to sa teda nepodarilo. Bola som velmi sklamaná, pretože mne dalo už len strašne veľa námahy aby som ho prehovorila. Tak teraz čakám čo bude dalej a či moje dlhročné úsilie prehovoriť priateľa nebolo úplné zbytočné.

megi4
27. jún 2011

@maybe72 ahoj. možem sa spýtať koľko maš rokov? ja mam 38 a tiež túžim po dietatku

gejbule1
27. jún 2011

@pet.s
@mnamko máte krásné cácorky 🙂 🙂 🙂 .

martulle
27. jún 2011

Ahoj holky,tak po delší době jsem nahlédla a vidím,že sem kukli aj maminky...všechny vás zdravím 😀 aj vaše mrnusky... 😲 @pet.s teda holka to ti závidím,že malá spinká,to ten náš budulínek se budí hlady aj 2krát za noc.chodí spinkat kolem 7hod. a po pul noci už chce flašku...zkoušela jsem mu dát čaj,ale ten odmítl... 😒 @gejbule1 ty pujdeš do práce,že?@pajka letí ten čas....onehdy jsme byli těhotné a ted ti naši budulínci neposediju...ten náš mrnusek měl v 6měsících 9.40kg.ale na tu jeho váhu už se postaví v postýlce,na dece se otočí,snaží se lézt...hlavně pozpátku...no je zkrátka zlatý...holky já si to tak pořád užívám...jen ten čas kdyby tak neletěl 😀 a co je tady nového,je tady nějaká těhulka?ani jsem to nečetla pozpátku....taky přudávám nějakou fotečku,teda snad se mě to povede.....

syslica
28. jún 2011

@megi4 Vitaj medzi nami a nevešaj hlavu! Na prvý šup sa to zvyčajne nepodarí ani mladším ženám, nie je to problém veku 😎 Skrátka nebol ten správny čas - ale ten ešte príde, určite! Vekovo podobne ako ty, je na tom napr. majca55 a vlastne aj ja, pretože tento rok nemôžem (nemala by som...) otehotnieť, takže zostávam v štádiu "snívalka" a tiež sa radujem vždy, keď sa tu prídu maminy pochváliť ako sa im darí.... tak nech sa darí! Všetkým!

pajka00
28. jún 2011

@pet.s krásná holka🙂 A je to teda šikula, že v noci spí....Už aby taky tak spala...jenže ona se budí si jen požužlat prso, trošku se napije a hotovo...a už ji asi začnu odnaučovat na to buzení, protože kdyby se budila hlady, tak jsem ochotná ji nakojit, ale jen se budí ze zvyku, pocumlá a když jí prso vytáhnu, začne ho hledat...prostě si z něho dělá cumel...takže to už skončí. Večer usne v pohodě v postýlce a kolem půlnoci se začne budit a v půl 5 je už vyspaná...takže jsem fakt super odpočatá. Jinak je skvělá, dělá pápá,néné-tak jak ta tvoje malá, div jí hlava neuletí,..jak dělá ryba-otevírá pusu, je to fakt sranda a roztomilost sama,že?🙂)

@mnamko přidala jsem tam fotečky svých dvou holek🙂

pajka00
28. jún 2011

jo a máme 4 zuby a další 2 se klubou🙂

majca55
28. jún 2011

@megi4 ahoj ja mám tiež 38 a chcem tiež bábo a snažíme sa už dva roky a verím že to príde 😲 ale beriem teraz hormony na podporu folikulov 🙂 takže držím palce na prvý krát to málokomu vinde 🙂

majca55
28. jún 2011

@megi4 na prvý krát to málokomu vinde,takže držím palce nech sme skoro tehulky 😲

skifarka
28. jún 2011

Ahoj, tak se to tady zase rozjíždí. To je dobře, že jste se mamky ozvaly. Máte moc pěkné děti. Tak doufám, že tady chvíli zůstanete a popovídáme.
@megi4 a @majka55 To jste ještě "mladice v rozpuku". Mně je o nějaké roky více a ještě stále doufám a čím dál víc toužím po miminku. Snad se mně tento sen po mnoha letech ještě splní 😉. V červenci jdu do Pronatalu, tak jsem moc zvědavá.
Pa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre