Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

mirinda10
10. apr 2008

yanny tak to mas super nakolko mne aj pri hormonoch injekciach dozrievali folikuli na 10 den mali 22mm a to som pichala 250jednotiek gonalu skoro najvyssiu davku a ked citam tak niektore snazilky pichaju aj 14 dni a ta sliznica tak to len ticho zavidim za tak kratku dobu tak asi si v podriadku a to je dolezite

yanny vyskusaj cvicit Mojzisovej cviky ja uz cvicim 2hy mesiac clovek nikdy nevie mozno to pomoze ja som o tom vela citala a moja cvicitelka uz ma 8 narodenych deti dobra uspesnost a jednu tam mala taku co tomu vobec neverila, ze take cvicenie pomoze ale pekne cvicila a na 3 mesiac bom a bola tehotna sama to nechcela uverit takze sup sa na cvicenie ( zacal sa mi pekne tvarovat zadok a brucho dnes mam pochvalil muzicek tak ked nic tak budem mat aspon dobry pocit no nie )

anna - ja som brala closty iba raz pred IUI a mala som iba jeden folikul takze na ma to moc nema ucinok a tento mesiac nic a mam 3 vajka a meriam BT a ovulka nikde a som 15DC dnes tak neviem neviem co sa deje asi musim byt trpezliva ved ak nic tak buduci meisac ma KETko tak verim raz sa to urcite aj mne podari

lenka2008
autor
10. apr 2008

ahojte dievcence, len pre istotu pisem svoju skusenost - mozno to niekomu pomoze. V decembri som mala uspesno-neuspesny IVF / vak bez plodu/, tak potrat v 5 tt a kyret. 2.4. bolo KEtko, a vtedy este pri nasadeni stimulacie dokino mi zobral krv na nejake geneticke odchylky, ktore mozno sposobili potrat. Inak vazim si to, lebo obycajne zacinaju nieco robit az po opakovanych potratoch. No a krv ukazala, ze mam geneticky dane /co sa nemusi prejavit vraj vobec, a ked ano , dufam, ze nie v blizkej buducnosti/, ze nieco v krvi je, co moze sposobit infarkt /aj som tomu uverila, lebo otec mal dva/. No a nasadili mi velmi jednoduchu liecbu, ktora vraj to odstrani - samostatna kyselina listova v tabletkach 2 x denne. Doki povedal, ze ak to bolo dovodom, pozitivne to ovplyvni - to som zirala... A ze vraj vsetky tie Baby calibrum su viac menej o nicom, lebo je to komplex... Tak hned v den KETu som zacala brat po 2 tabletky, tak uvidime.

yanny
10. apr 2008

Holčičky mě clomhexal snížil sliznici na 7 mm, tenkrát vím, že mi říkali, že je to na hraně a nejvíc jsem měla tři folíky a v nich jen dvě vajíčka, poté jsem absolvovala nativ IVF. Nedoporučovali mi ho brát déle, působí proti funkci vaječníků. A také mi udělal cysty.

Mirinda, s tou mojžíškou máš pravdu, ale já jsem tak moc líná a neudělám si na to čas. Ale budu muset 😠

Kyselina listová je prý hodně důležitá.

Tatím se mějte.

mirinda10
10. apr 2008

leni ani ja neberiem baby calibrum ale samostatne kyselinu listovu 1mg denne,Ecko 200mg a Ccko teraz az 500mg ale to iba pre jarnu unavu potom prejdem na 250mg tie davky kysel.l. v tom Babyje iba 0.4mg co je asi malo a aku davku teraz beries?

annaanna
10. apr 2008

takže kočendy, ja beriem ten calibru baby plan, ani som nečítala čo koľko obsahuje, tak by som si mala zakúpiť iné vitamínové bomby... no ale ivf mám niekedy v auguste, takže 30 tabiliet doberiem a potom zakúpim.
mirinda, tiež by som chcela tú mojžišovu, len je to cez deň... to je škoda, ja by som skôr podvečer. pracujem do 16-17 hod... ☹

lenka2008
autor
10. apr 2008

miri, mas pravdu, ja asi tiez prejdem na samostatne vitaminy, dokonca v lekarni mi povedali, ze ten tusim sa vola Calibrum baby plan, to ako keby ani nebolo - efekt ziadny, a pred tehotenstvom je to totalne zbytocne, a ked uz, tak od zaciatku tehotenstva treba brat hned Calibrum mami, len nie 2, ale 1 tabl.denne. A od 4ho mes tehu dve. A doktorka - ze to neuskodi, ani moc nepomoze... magorina 🙂 myslis, ze tieto 3 co beries staci? a zelezo ved tiez treba. Fakt neviem, co mam brat, asi zostanem pri tom Mami calibre + 500 mg C-ka + 2 tabl.kyseliny listovej.

Taka som strasne nedockava - na ktory den po KETe tehotensky test ukaze spolahlivo? Moze sa stat, ze test neukaze tehotenstvo po 8 dnoch? neviem, naco tam pisu tie blbosti - ze spolahlivo ukaze na 6-8 den... 🙂

annaanna
10. apr 2008

lenka, tak to po 8 dňoch test neukáže.. možno ani po 14. teda myslím test hcg z moču.
moja kamarátka na 14 deň testla, ukázalo jednu čiarku a potom ani sa nejako neponáhľala na tú krv. žila v tom že IUI nevydarená. no a potom šla, aby si splnila všetky tie povinnosti a volali jej že pozitív... takéto sú tie testy z moču

yanny
10. apr 2008

Chtěla jsem se zeptat, asi trošku praštěně 😵
Nevšimla jste si některá, že vás pálí žáha po ovulaci tak asi 10 dní, úplně bezdůvodně.
Mám to i po ET.
Tak nějak si myslím , jestli to nemá něco společného s alergiií proti zavrtávání embryjek.
Už fakt zkoumám vše 😀

annaanna
10. apr 2008

yanny... nevšimla, mňa pálila žáha furt a zistili mi vred, vyliečili a nepáli.
alergia proti zavrtávaní embr sa dá zistiť vraj v prahe

lenka2008
autor
10. apr 2008

baby, super, nie som jedina, vsetky sa pocuvame a skumame sa. Anna, ten test mi totalne pokazil naladi, aj ked chapem, ze je to skoro, lenze mam svoju prastenu teoriu - ked vlozili 3 embrya - mohli by sa prejavit skor 🙂 🙂
Do utorkovej krvi neskumam nic!
yanny - s palenim zahy nemam skusenosti - zjem vsetko co nezje mna, len som nafuknuta a , samozrejme, sa vyhovaram na to mnozstvo liekov! 🙂

bianka30
10. apr 2008

ahoj lenka, prepac ze pisem, ale mam tolko otazaok na teba.. hehe vidim ze si bola 1x na IVF v gyn five a idem aj ja.. teda sa chystam uz mame schvalenu ziadost...

mozem ti napisat do IP nejake otazky ako to cele prebiehalo? dakujem

lenka2008
autor
10. apr 2008

bianka, rada ti poradim, napisem, len to tu trocha v praci nieco porobim

kikina666
10. apr 2008

lenka takze uz ma tu mas, no teda aj bianka je tu 🙂

kikina666
10. apr 2008

lenka ziadna urazka co sa toho veku tyka, toto ma neurazi, iba raz ma urazil jeden doktor, ked mi povedal pred dvoma rokmi, ze som stara na deti .... pako

lenka2008
autor
10. apr 2008

caute baby , tesim sa... inak tento konik riadne blbne, neuklada odpovede, musim este raz pisat... Kiki, ja som na to tiez neni hakliva, a mam kamosku, co ma 42, vyzera o 10 menej, podla toho ma aj nazory na zivot... Tak isla si kupovat antikoncepciu, tusim Jeanine, a lekarnik jej povedal, ze AK nezodpoveda jej vekovej kategodrii - ta skoro skolabovala, a ked mi to rozpravala, najslusnejsie slovo bolo debil 🙂

kikina666
10. apr 2008

ja som mala 30 a jeden doktor mi povedal, citujem "ze co si budeme nahovarat, uz ste stara na dieta" ... vtedy by som ho bola najradsej nakopala do zadku ... somar jeden, ved som mala 30 a teraz mam 32 a nemam ten dojem ze by som bola stara na dieta

lenka2008
autor
10. apr 2008

kiki, takych blbov netreba pocuvat, ved trend na celom svete sa zmenil. Ja mam 39 a tiez sa necitim 🙂

bianka, poslal som ti IP, kludne sa pytaj

bigrendy
10. apr 2008

Ahoj holky. mě pálížáha dost často
.jelikož nevím od kdy mám tu alergii tak to nemůžu posoudit.
už se nemůžu dočkat až se začne něco dít.

bianka30
10. apr 2008

mne to neulozilo co som vam napisala... desne to dnes blbne...

kiki, teraz mame v robote tehotne, tusim ani jedna nema pod 30, takze pohodaaaaaaaa
nejako sa ukludnujem ze ak by mi to vyslo asi by som bola z nich najmladsia a to ja este len 30 budem mat...

lenka2008
autor
10. apr 2008

no do prcic ani mne sa neulozilo. bianka, ja som len chcela napisat, ze nemaj z toho stres, fakt to nic nie. 🙂

bianka30
10. apr 2008

strasne to blbne,
ozvem sa zajtra...dufam ze to uz bude lepsie...
lenka velmi pekne dakujem , asi viac stresujem ako sa oplati... ale vies ako , ked ides do niecoho noveho...
pockaj potom ja budem radit babam ze to nic neni,,, uz teraz sa na to tesim.... hehehehe

kikina666
10. apr 2008

aj mne to blbne to je dnes uz od rana ☹

lenka2008
autor
10. apr 2008

bianka, jasne 😀 chapem, a ja som mala z toho hrozu, ale fakt nestresujsa. Kedy zacinas?

bianka30
10. apr 2008

ja som si to vsimla az teraz,,,, ked som ti pisala a napisalo mi ze neexistujes...
kika ??? 😲 😅 😅 😅

lenka2008
autor
10. apr 2008

ale co by , blbne to, existujeme vsetky. caute

bianka30
10. apr 2008

29/4 ideme k drabekovi a to by som mala mat nejakych 5 dni pred mrchou, takze by som mohla hned nabehnut.

existuje v GF nieco ako poradovnik na IVF? lebo viem ze v ISCARE nieco take je.
mimochodom pisem to 2x

bianka30
10. apr 2008

ahojte, tusim to uz cele funguje...

lukanka
10. apr 2008

ahojte,ja ked som absolvovala geneticke testy,ale to uz sme mali dieta,tak vzhladom k veku,ze ak by sme chceli dalsie tak mi doporucili uzivat vysoke mnozstvo vitaminu C aj dlho pred planov.tehotenstvom a az do 12tt.ze vraj to udrzuje mlade bunky.skuste sa informovat lekarov,vravim mne to prislo ako vysledok z genet.testov.C-ecko by nemalo skodit,pa

mirinda10
10. apr 2008

lukanka a co znamena vysoke davky Ccka to je kolko ja beriem 500mg denne to je vela alebo malo?

kika ak doki povie, ze si stara na dieta tak ja co mi taha na 39 rokov mne by povedal co vrat sa do hrobu 😀 😀 tak takeho doktora ja by som zrusila na dve doby ale trend mat deti sa posuva po 30tke ked clovek chem mat byvanie, pracu tak musi mat velke statstie ak ma vsetko este aj dieta ale ja slom cakala az moc dlho chceli sme si aj uzit cestovat a teraz uz len pocitame dni kedy pojdem na KET to som dopadla ☹ ☹

lukanka
10. apr 2008

hladala som v ambulantnej sprave.nie je napisane ake mnozstvo C-ecka,len"...aspon 3mesiace pred koncepciou a tiez v uvode gravidity aspon do 12tt uzivat vit.C vo zvysenych davkach.dobru nocku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre