Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

stastenka42
24. apr 2013

ahojte dievčatá 🙂 tak aj ja by som sa k vám pridala,mám 44 rokov a za sebou 12 ivf pokusov vrátane dvoch Ket ☹ Aj nám sa podarilo otehotnieť,čakali sme dvojčatá pred tromi rokmi ale v nemocnici mi zaviedli infekciu do maternice a o miminka sme v 14tt prišli 😢 😢 potom sa mi od vtedy podarilo otehu ešte raz ale bolo to biochemické tehu a od vtedy nič 😢 Chodím do Reprofitu a tam sa mi prvýkrát podarilo otehu,ale finančne to už tiež nezvladame,v podstate pracujeme len na IVFka ale stále veríme že raz to musí vyjsť 😉 Máme zamrazené posledné dve embryjka a pre tie si chceme ísť v lete ,pre istotu som absolvovala znovu všetky možné vyšetrenia a čakám už len na imunologické vysledky pretože nechceme nič zanedbať aje to naša posledná šanca a tiež verím že ked je ten rok plodnosti tak sa určite všetky dočkáme miminiek 🙂 🙂
@skifarka chcem sa spýtať a hematologiu si mala robenú?? Ked máš takéto opakované potraty?? Ja som bola teraz,vysledky som mala v podstate ok,ale dr. mi napísala že pred vkladom si mám začať pichať fraxiparín,vraj je to na riedenie krvi a podporuje to nidáciu embryjok a lepšie prekrvovanie,vysvetlila mi že ak sa plodík uchytí a nieje dobre prekrvovaný tak odumrie a toto je vlastne na podporu a prekrvenie,vraj to niektoré ženy berú pri častých potratoch až do pôrodu....
@go určite ti môžem reprofit doporučiť,neá sa to zo slovenskými centrami ani porovnať...tam ideš z radostou a nie zo stresom,určite tam chod,a to je jedno ku komu oni všetci neskutočne milí

jagajaga
24. apr 2013

@stastenka42 klobúk dole, velikááánsky obdiv, ja mám 38 a čakám na schválenie 1.IVF a som pomaly s toho na prášky. Jeden krát som bola tehu prirodzene 5 rokov naspäť ale v 9.týždni sme o dvojičky priši a teraz diagnostikovaný IV.stupeň endometriózy ☹ Držím ti palčeky, už ti musí byť dopriate, aby to vyšlo 🙂

santamonica
25. apr 2013

@stastenka42 strasne ti drzim palce stastenka, ja budem mat v lete 40, vcera mi odobrali 8 vajicok,6 bolo abnormalnych a oplodnilo sa iba 1, to mi v sobotu vlozia......neviem,ako mam byt optimista, som dufala, ze ich bude viac, aj ked 1 staci ,ak to vyjde,ale ja som bohuzial uz hrozny pesimista, ved to mohlo dopadnut aj horsie.......obdivujem Ta, cim si si prechadzas....ale ja to tiez nevzdam, ked bude nutne , pojdeme zas a zas,kym budu financie, moj muz ma spermie dobre, chyba je v mojich vajickach, neviem, co mam robit,aby boli lepsie, som dost zufala,veru ☹ , ahojte, drzme sa

slavka_2012
25. apr 2013

@santamonica budem silno,silno drzat palce aby ten jeden JEDINACIK sa uchytil a drzal sa maminy celych 9mesiacov 😉

santamonica
25. apr 2013

@slavka_2012 dakujem slavka, dala by som vsetko na svete za to

stastenka42
25. apr 2013

@santamonica neboj bude to dobre,staci aj jedno vajko hlavne nech je to bojovnicek a ty mu musís verit,mne vkladali vo februari tri a nic,takže to nieje o množstve ale o kvalite .

gabaki
25. apr 2013

Ahojte kočky, prajem Vám všetkým veľa šťastia, a držím vám veľmi palce. Podarilo sa nám 1. IVF 🙂 Verím, že všetko dobre dopadne a my budeme mať nádherné Vianoce.

mufyxa
25. apr 2013

AHOJÍK všem bojovnicím nevím zda si mě pamatujete nějakou dobu jse tu nebyla, čtu vaše příspěvky a raduju se z každého vašeho úspěchu ,zároveň je mi líto každého neůspěchu který zde vidím ale tady alespon vím že jsem mezi ženami které vědí o čem mluví mě je 40 mám 3 syny a podruhé jsem se vdala mám bezdětného manžela a tak jsme před skoro 3 lety začali pracovat na mimi já v domění že to bez problémů půjde jsem vůbec nepomyslela že by to jít nemuselo no a tak už rok bojujeme v Pardubicích v Sanusu s panem doktorem Vodičkou a zatím nic 2 krát IUI 1 krát nativní ivf bohužel bez transferu a ted minulý týden v pátek po transferu ( nativní ivf). zítra to bude týden co mi tam do bříška dali oplodněné krásné osmibuněčné embrijko a ted jsem uplně vynervovaná aby nám to konečně vyšlo

slavka_2012
25. apr 2013

@mufyxa ahoooj... ja si ta pamatam 🙂 a silno drzim palce aby sa to riadne uchytilo a uz nepustilo 😀

melinduska
25. apr 2013

Babuľky silno vám držím prsty nech sa vám vaše sny vyplnia a netreba ako sa hovorí hádzať flintu do žita...všetko je možné🙂 My pomaly rastieme a sme šťastný, že ju máme🙂

slavka_2012
25. apr 2013

@melinduska mala je nadhernaaaa, rastie do krasy 🙂 po takej to fotecke iste flintu do zita hadzat nebudeme 😉 idem dalej,ved aj ja sa chcem pochvalit takou peknou bambulkou 😀

melinduska
25. apr 2013

@slavka_2012 držím pršteky, aj keď ti poviem je to riadna zaberačka🙂 malá je riadne žihadlo tak mám čo robiť, večer som totál k.o.:-) ale aspoň nemusím chodiť cvičiť pri nej precvičím každý sval 😀

renuska23
25. apr 2013

Ahojte dievčatá, práve som objavila vašu diskusiu, je tu toho od začiatku strašne veľa, ale aspoň pár strán som si prečítala. Chcem vám povedať, že vám všetkým držím silno palce a podporiť vás. Ja mám 41 a dva dni po mojich narodeninách som dostala ten najkrajší narodeninový darček v mojom živote - dcérku, ktorá má práve dnes presne tri mesiace. Tiež mám už dve baby 15 a 17 ročnú a v druhom manželstve sme zatúžili po bábätku. Tak som po pár mesiacoch snaženia v roku 2011 otehotnela, ale v deviatom týždni som bohužiaľ potratila. Pri čistení mi doktori zistili, že mám v maternici 3 myómy, čo bola pravdepodobne príčina potratu. Tak som to už skoro vzdala, ale po 5 mesiacoch mi to zrazu meškalo, kúpila som test a bol pozitívny 🙂. Od šiesteho týždňa som celé teho prežila striedavo v nemocnici a doma, pretože som krvácala, spravil sa mi hematóm, v dvadsiatom treťom týždni prišli prvé kontrakcie a začala som sa otvárať. V 36 + 5 sa malinká narodila, je zdravá a krásna a my sme šťastní že ju máme. Tak nestrácajte nádej, určite sa oplatí bojovať 🙂

luciinka001
25. apr 2013

@mufyxa já v to nedoufáám,já v to věříímm :* a budem vozit spolu 🙂 🙂

mimika1973
25. apr 2013

@gabaki to je superrr!!! gratulka! 🙂 a v ktorom centre si bola? a prve IVF to je fakt perfect! 😵

gabaki
26. apr 2013

@mimika1973 ďakujem Ti. Bola som v gyn fiv 🙂

zuzkamarko
26. apr 2013

Dobrý deň,chcela by som Vás týmto poprosiť,že či nemate náhodou niektorá na predaj Duphaston tabletky.Sú to tabletky na udržanie plodu.Som na začiatku tehotenstva preto nechcem ešte ís k lekárke.Nemam stým dobrú skúseno.Vopred ďakujem.

jada1
26. apr 2013

@zuzkamarko je tu taká téma: Mám nemám lieky, skús sa tam popýtať kočiek 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/mam-nemam-lieky-na-ivf/

santamonica
27. apr 2013

🙂 😉 😉 😉 ahojte,takze moje jedno jedine oplodnene embryjko je vnutri.......islo to dobre, 8 bunkove , doktor vravel,ze sliznica vyzera velmi dobre, no tak uz si len hladkam brusko a verim, ze sa pekne uhniezdi a vydrzi tam az do konca......prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

mufyxa
27. apr 2013

@santamonica ahojky moc blahopřeji jsem dnes 8 den po transferu jednoho osmibuněčného embrijka tak držím pěsti 🙂 🙂 🙂

martulle
28. apr 2013

@mufyxa moc moc držím palečky 🙂 kdy budeš testovat a jak se cítíš?@santamonica tobě také držím palečky 🙂

santamonica
28. apr 2013

@mufyxa ahojky, dakujem pekne, a ako sa citis? chodis normalne do prace a vsetko? ja som si vzala par dni volno, preistotu, vo stvrtok zacinam s robotou......mam aj nocne, neviem, ci by som ich nemala zrusit, hrozne to narusuje cely biorytmus.......budes si robit test aj sama, ci pockas?
ja si asi pred krvou urobim, toho telefonatu sa bojim, tak nech viem, aj ked nie vzdy je to pravdive......drzim strasne palce a posielm malickemu energiu,nech sa poriadne zakvaci 😉

manita
28. apr 2013

@gabaki Gratulujem! Prišla si do tejto témy približne naraz so mnou. 🙂 Ako to prebiehalo? Čo ti dali pichať? A kto ti robil? (Tiež chodím do GF).

@cora41
@evapavla
Kočky, mala som ísť s vami na aprílové Soft IVF, ale musela som to odložiť. Dala som si porobiť vyšetrenia (stále mi neišlo do hlavy, že sme obaja v poriadku, jedno dieťa už máme a IUI stále nevychádzajú). Našli mi gardnerellu, ktorá extrémne zvyšuje pH a robí zápaly, takže to musím preliečiť. Najskôr takými jemnejšími liekmi a ak bude recidíva, tak antibiotiká a vtedy nesmiem otehotnieť. ☹ (Ak ste niektorá mali takéto patálie, napíšte.) ☹

@martulle A vy ako? 😉
@santamonica Držím palčeky! 😉

cora41
28. apr 2013

@manita moja, tak to ma mrzi, vobec neviem, co to je, ale nech je to od teba ryyychlo prec🙂 Mne tento april teda vysiel, zvladli sme softom 2 stvorbunkove deturence a od dnes ich mam doma v brusku🙂 takze sa modlim a modlim a modlim, aby to vyslo... ako dlho ti bude trvat ta liecba?

cora41
28. apr 2013

@mufyxa drzim veelmi prsty🙂 kedy budes testovat? ja mam dnes mojich pampusikov uz v brusku 🙂

mufyxa
28. apr 2013

@santamonica ahojky do práce nechodím pan doktor mi doporučil neschopenku tak jsem doma v pátek jdu na krev a test si udělám asi ve středu abych měla představu a hlavně bych to nevydržela jak se cítím no bolí mě stále v podbříšku a píchá ale jinak je mi celkem fajn.tobě držím veliké pěsti at se drží jako klíště a nepustí teda až za 9 měsíců mrnousek a můj také 🙂 😉

cora41
28. apr 2013

@santamonica ahoj moja, aj ja som monica, ale nie svata, iba taka obycajna 🙂 ja mam od dnes dvoch 4bunkacovych pampusikov u seba tak teraz len pockat nejakych zopar dni a uvidime, ci to tentoraz na 5 krat vyslo☹ drzim veelmi prsty 🙂

mufyxa
28. apr 2013

@martulle ahoj zlatíčko no cítím se skvěle bolí mě bříško ale jinak v pohodě test budu dělat cca ve středu tak dám vědět trošku se bojím

cora41
28. apr 2013

@mufyxa ahoj 🙂 mozem sa ta nieco spytat? citila si nieco od zaciatku alebo nie? alebo to podbrusko ta boli len teraz? dik🙂

mufyxa
28. apr 2013

@cora41 bříško mě bolí uplně od začátku ale jen nárazově není to stálá bolest

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre