Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gejbule1
9. feb 2011

@janettka no já vím že je to různý ale chtěla jsem jen vědět jestli okolo tý kuchyně nebudu muset pořád lítat s hadříkem.Nejsem nějak posedlá úklidem ale ty tlapky bych asi nesnesla.Právě i říkala jedna holka že manžel je truhlář a když tu kuchyň montovali tak na ní je vše vidět a lehce se poškrábe tak jsem se zalekla.

gejbule1
9. feb 2011

@janettka Vy už máte hotovo?

janettka
9. feb 2011

jo my už máme postaveno,koncel října jsme se stěhovali,teď máme v obyváku rozestavěný krb,sice už v něm topíme,ale vypadá děsně,není obložený a dodělaný,ale máme stopstav financí,manžel je bez práce,jsme rádi,že to nějak zvládáme platit

lilien33
9. feb 2011

Dobrý večer děvčata.@gejbule Já mám taky lesklou kuchyn svetlou třešen.Dá se to udržet 😝
JÁ taky moc na to lítání okolo s harříkem nejsem.ale zvládám to.Mám sklokeramickou desku nerez troubu a
mikrovlnku,digestoř.Pracovní desku mám mramorovou zelenou.Záleží natobě ale myslím si že každá kuchyn má své pro i proti.
Děvčata mám ale malej problém a potřebovala bych poradit.Začalo mě bolet celé tělo,ale nejvíc kostrč hlavně vnoci.
Dyž dlouho ležím na boku tak mám svalové křeče.Musím se vnoci jít projít.Je to dost nepřijemný.Mužu si koupit nato nějakou mast nebo to budu muset vydržet.Vím,že je to normální.Je to asi tou mou váhou sem jak verliba taková neohrabaná nemotorná.Sice sem nabrala 12kg ale předtím sem už byla baculka.Ale inak sem vpohodě.Jen bych se chtěla trošku vnoci vyspat.Vím,že to bude nadlouho že než se vyspím. 😀 Ale přece jenom bych byla moc ráda dybyste mě poradili co mám dělat.Už sem vyzkoušela teplé mléko s medem,banán trošku si zacvičit.Děkuji předem.

veronkaj
10. feb 2011

ahojte, môžem sa niečo spýtať??
mám 38 amuž o šesť viac a minulý rok sme sa predsa len rozhodli pre mimi ale potratila som a teraz sa snažíme od novembra a stále nič,
prosím môžete mi napísať ako to zvládate v našom veku a fakt okolo tých 40 napr. od nočného vstávania, dennodenného kolotoča okolo maličkého a domácnosť a únavu a radosti aj starosti dní, a ako vaše polovičky, Ja už normálne začínam pochybovať či to zvládnem či to nieje nejaký signál že by som si to mala rozmyslieť, muž síce tvrdí že chce mať už vo svojom veku kľud a ticho a v noci spať a podobne áno ved je to príjemné aj ja rada spím a idem kam chcem ale dieťa je o úplne inom, ja mám ešte školopovinné muž už dospelé sme spolu tri roky .
aké to je teda z tej praktickej stránky, ja si myslím, že to akosi príde samo tak ako ked som mala prvé a ked budem pár dní nevyspaná nuž dobehnem to ked bude aj maličké spinkať ale tá radosť čo dá dieťa nedá nič iné.

gejbule1
10. feb 2011

@janettka Tak hlavně že můžete bydlet ostatní dořešíte časem.s tou prací je to šílený.Já se taky děsím až za chvíli půjdu do práce a myslím že mě nebudou chtít 😠 .Naštěstí na mě rozpočet rodiny nestojí.
@lilien33 Ten konec je už nepříjemný.Asi je to tak schváně aby si se už připravovala nespat až se miminko narodí.Já jsem taky nemohla spát.Všechno mě bolelo když jsem nějak delší dobu ležela.Ale asi takové bolesti jako ty jsem neměla.Nevím co by na to pomohlo ale ani mazaní třeba Fastum gelem se nedoporučuje.Raději vydrž nebo zavolej doktorovi a zeptej se.Ať ti tu blbě neporadíme.
@veronkaj Lucku jsem měla v tvém věku napíšu to opravdu krátce.JE TO SUPER.A Kdyby to šlo měla bych ještě jedno mimčo 🙂

veronkaj
10. feb 2011

@gejbule1 ďakujem
ja si to viem predstaviť a na druhej strane sa toho bojím ale vychovala som jedno a tak aj druhé hlavne že muž sa na to dal ale bohužial trápi nás riadne vysoký úver tak sú tam obavy, a ako ste sa vyrovanli s únavou nocami a podobne každý muža straší že bude chodiť ako múmia unavený a nevyspaný

martulle
10. feb 2011

@veronkaj taky jsem měla z toho strach 😀 že už mám roky,že to nebudu zvládat.....ale jak se prcek narodil ani jsem nemyslela na žádné,že to nejde 😉 všechno jde a už ten pocit,že v našem věku mám miminko,už to je zázrak a tak mě to nastartovalo,že mě vubec nevadí,že se nevyspím,že malý občas plače,že třeba není umyté nádobí 😵 jak píše gejbule,je to opravdu super.Užívám si každičké minutky a prožívám každičku chvilku 😀 a jak mají holky malého v pokojku delší dobu,tak už pocituju syndrom prázdné náruče.neboj se toho,uvidíš,že to bude nádhera a všechno pujde tak nějak samo 😀 😀 @lilien holka vydrž,ke konci už je to těžší.Já jsem se kolikrát rozplakala,jak už jsem nemohla.V noci mě pořád pálila žáha,aj mě to budilo,nemohla jsem se otočit,pichalo mě v břichu,prý se přiskřípli nervy,to jsem musela vydýchávat,nehýbat se,dávat studené obklady,jest jsem nemohla,sedět taky ne,jak me to mimčo tlačilo 😲 😲 ten konec byl nekonečný,ale o to štastnější.Všechno bude dobré,uvidíš.A nějaké sedací koupele by nepomohli?@gejbule ty už pujdeš do práce?jak ten čas rychle letí

gejbule1
10. feb 2011

@martulle No už se mi to blíží 😠 .Lucka je červencová tak bych měla nastoupit do práce ale nechci ji dát do školky přes prázdniny tak mi to čeká od září.Jen nevím jestli mi to umožní.Každopádně je to ještě za 5měsíců tak se s tím zatím ještě snažím nestresovat 🙂

ankava
10. feb 2011

@veronkaj naší malý je sedm týdnů a mě 40, takže moje pocity jsou opravdu čerstvé... ani za nic bych tohle neměnila. Je to moje první a myslím, že já funguju líp, jak kdejaká dvacítka. Od porodu jsem nespala v kuse víc jak tři hodiny, občas přijde nějaká krize z únavy, ale stačí pak hodina navíc, tatínek chvilku pohlídá a jede se dál. S malou to nějak válčím, no občas je to pokus omyl, ale snad mou "starostlivost" taky zvládne.
Co udělám udělám, co ne, počká. Navíc už nespěchám za žádnejma jinejma aktivitama, kariéru jsem si udělala, mejdany a společnosti jsem si už taky užila, tak když malá večer usíná v jedenáct, tak klidně trpělivě nosím a kolébám.... nikam se nehoním....
Jak říkaj holky, je to fakt BEZVA 🙂

lilien33
10. feb 2011

@gejbule1 @martulle Vím že ty poslední týdny nebubou žádná procházka ružovím sadem.Snažím se co mužu. 😔
Sem ráda,že mě povzbuzujete ste moc hodný namě.Je to Balzám na mojjji dušičku.
U kluku sem nic takového neměla.Asi to bylo tím,že sem je mela mladá.A taky sem to tak neprožívala.
Byla sem hubenější mrštnější.U Marky už to bylo taky horší,ale tet ty bolesti sou intenzivnější,ale dá seto vydržet.
Skusím ty obklady.Manži mě masíruje to taky pomáha,ale jen napřechodnou dobu.Bude ještě huř mam před sebou 7týdnu.Ale strašně se těším.Až maličkou budu držet vnáruči.
Sedět taky moc nejde malá me kope dyž si sednu špatně,ale je to příjemný a vím,že je vpohodě dyž kope.
Ten fastungel sem chtěla vyzkoušet,ale raděj to nebudu ryskovat.Příští týden du do poradny tak se doktora zeptám.
Vím,že se nevyspím hodně dlouho.To mě ale nevadí už se nato těším.Noční vstáváni mě nevadí.Tet ta příprava je dokonala.Příroda to tak už zařídila.A ten konec kdy budu držet malou v náručí na vše zapomenu.A bolest bude zapomenuta.Vím že mě manži pomuže dyž bude mit čas. 😔
Vždyt mě pomáhal i při Marce.Tet má sice ranni a odpolední,ale vždy pomáha.Je to moje zlatíčko. 😉
@veronkaj Neboj určitě si mimi pořit.A tvuj manži si zvykne.Neboj povede se vám to.Taky sem v jednom roce 2krát potratila a pak se zadařilo až za 8mesícu.Me je taky 40 a manži bude mít napodzim 46.Je to dobrý pocit.Až tet ty bolesti ale vše se dá zvládnout jak říkaj holky.Stojí to zato opravdu.
Taky máme uver,dluhy.Baráček se musí ještě dodělat s venku.Manži byl 3mesíce bez práce.Tet náhodou sehnal práci dělá od 1,unora.
Sice byl zvyklej jezdit ven do ciziny na služebky ale zas to tet má jen 2km od baráku.A je snama doma.

veronkaj
11. feb 2011

Veľmi ďakujem babulky ste fakt zlaté, že ste mi napísali ako to je , ono čítať o niečom v teoriaách je iné ako ked si to niekto na vlastnej koži prejde, teraz čakám na mrchu mala prísť včera ale možno príde dnes a uvidím aká zas bude, poslednú dobu býva len dva dni a zájdem za lekárom,

@lilien33 držím palce nech všetko dobre dopadne a u nás je to presne tak, dlhy na dome teda úver a riadny, ešte treba ho dorobiť, a podobne, a ešte že mám doma veľkú slečnu čo sa nevie dočkať a určite bude nápomocná aspoň chvílu postrážiť aelbo čo to urobiť aj za mňa, máme dobrý vzťah takže ok a ocino ten stále dookola opakuje aký on je starý, tak mu pohrozím že nabudúce mu rezeň premeliem a hotovo.

to sklamani mesiac za mesiacom je hrozné a ked povie niekto nemysli na to to sa nedá .
no dúfam že čím skôr sa podarí je jedno v ktorom mesiaci v roku sa narodí hlavne že bude zdravučké.

držím všetkým maminám palce a budem rada ked ešte niekto napíše
zatial pa

syslica
11. feb 2011

Veronka, ono je to tak, že vekom každý človek trochu spohodlnie, ale ako ti už dievčence radili, narodením bábätka každá "pohodlnosť" prejde, skrátka sa oň postaráš, aj keby si mala spať postojačky, lebo je TVOJE, NAJKRAJŠIE... a ty si jeho mama 🙂 Navyše máš veľkú rozumnú pomocníčku, to je veľké +
Ja sama ešte nie som 40-nička, ale občas do tejto témy zablúdim, pretože o také 1-2 roky, čiže zhruba keď budem mať 38-39 by sme radi mali ešte syslinku alebo syslíka...
Teraz to nejde aj z dôvodov, ktoré ste tu už spomínali a sme si vedomí, že potom to tiež tak ľahko ísť nemusí, ale riskneme to 🙂
Mám priateľku, ktorá mala prvé dieťa v 38. a druhé tesne pred 41.narodeninami. To, čo vraví ona, sa úplne zhoduje s ostatnými vašimi príspevkami, čo nám dodáva odvahu, však @veronkaj ?
Všetkým vám držíme palce! Majte sa krásne!

evitta72
11. feb 2011

@veronkaj ked bude mimi v tvojom brusku zabudnes na vsetky starosti. som toho názoru, ze maminy nad 35 si deticky a materstvo ovela viac vychutnaju ako mlade maminy ktore este niektore myslia okrem dietata aj na karieru a este od malinkeho babatka odchadzaju do prace . ja som mala najstarsieho syna v 18-tich,potom som mala este 2 deti a hoci som bola 7 rokov na materskej a venovala som sa im na plno,myslim ze dnes by som ten cas s nimi vedela vyuzit este viac aby si detstvo poriadne uzili. teraz mam 39 a hrozne by som chcela dalsie mimco,manzel tiez suhlasil ... ale bohuzial uz 4 roky sa nedari ☹

veronkaj
11. feb 2011

jej babulkly ste zlaté,
minulý rok ked som bola tehotná ale potratila tak sa nám zadarilo hned na druhý mesiac ako som vynechala antikon. a najprv to bola obava ale potom nastal taký vnútorný klud, vyrovnanosť aj ked obavy boli a dcéra bola zlatá tá každý deň sa pýtala ako sa máme a sledovala každý týžden na nete že ča sa deje ale potom sme o mimi prišli a odvtedy sa nedarí, tak hádam to bude čoskoro,
ja sa však obávam hlavne toho ako a akú prácu si nájdem kedže viem že do pôvodnej ma už nevezmú späť.
pred nami je ďalší mesiac snaženia lenže ja mám iba polovičnú šancu kvôli zdr. problémom ako ostatné zdravá ženy. tak je to na nervy 😖

ale ste super, a často sa pristihnem aké to bude a vzždy ked príde mrcha tak preventívne doma niečo väčšie porobím ked zistím že sa neazadarilo aby som potom mala urobené napr. včera som umyla všetky okkná na dome a dnes mi ich dášť opláchol 😀

nikabrunc
11. feb 2011

ahojte veľmi sa mi páči táto téma. iba dnes som ju objavila,ani som o nej netušila, ja síce mám krátko po 30 a dve deti, ale tiež by som chcela tretie okolo 35 až 40tky,teraz chceme začať stavať, ale keby prišlo aj teraz tak sa teším veľmi aj ked už by musel niekto znás asi spať na skrini 🙂,,
lebo už nie je kde ani ďalšiu posteľ uložiť

janettka
11. feb 2011

@nikabrunc ahoj,vítám tě mezi námi.Tady na věku nezáleží,spíš na tom jak se cítíš.Jsem potřšena,že se objevil někdo mladší kdo nás neodsuzuje,že chceme děti v tomto věku 😉










gejbule1
11. feb 2011

To jsi janetka napsala moc hezky.Většinou na nás mladší koukají jestli jsme se nezbláznily chtít v tomhle věku mimčo.Jenže jak já říkám člověk míní a život mění.Taky když jsem byla mladá jsem si říkala do kdy dítě atd ale když pak toho pravého potkáš později tak ten věk už neřešíš.
Jinak tu vítám všechny nové holky 😀 🙂 .

syslica
11. feb 2011

@gejbule1 Ďakujeme! Veď práve to je ono ... keď nájdeš partnera na celý život až neskôr, vek neriešiš. Môj manžel je toho názoru, že "sysľov nikdy nie je dosť", takže nejaké do klanu určite pribudnú. Z čisto medicínskeho hľadiska je to risk, nedá sa poprieť, vek neoklameš - ale musíme myslieť pozitívne! A nemaľovať čerta na stenu 🙂 .

janettka
11. feb 2011

@syslica já si zas myslím,že se dřív za věku našich prababiček rodilo i později,pak se začala moderní doba,ženské šly do práce a něja si to každý plánoval,děti brzo ať si pak můžeme užít...no a pomalu se vracíme zas k normálu

syslica
12. feb 2011

@janettka Asi máš pravdu, ale sú tu aj iné faktory, ktoré to zrejme ovplyvnili. Napríklad naše prababičky rodili prakticky počas celého fertilného veku, lebo tak im to Boh prikázal, a mali podporu celej rodiny, často i celej dediny. Postupne dostávalo toto viacgeneračné spolužitie trhliny, mladí sa osamostatňovali, utekali od starých preč, do miest, tak sa aj priority menili: najprv bolo treba zabezpečiť seba (práca, byt...) a až potom môžu prísť deti. Alebo aj variant ako píšeš ty, majme rýchlo deti, nech si môžeme potom užívať... to sú ale častokrát nezodpovedné matky a otcovia, ktorí na svoju rodičovskú úlohu ešte nedozreli. Rozhodne nechcem hádzať všetkých mladých rodičov do jedného vreca, mám ale v rodine ukážkový príklad: rodičia neterky Amélie sú presne takí, zoznámili sa z trucu po nevydarených vzťahoch, dcérku splodili po silvestrovskej pitke, vzali sa, keď mala rok, teraz má 4 a čosi, sú v rozvodovom konaní a malá pendluje 2 týždne u matky, dva u otca, ale v podstate sa o ňu stará klan, teda my všetci, pretože otec študuje, pracuje, trénuje...
Mne sa idea veľkého klanu, rodiny, ktorá sa podporuje, veľmi páči, tak sa ju snažíme uplatňovať v praxi. Niekedy to aj dokáže poriadne liezť na nervy, keď sa napr. starí rodičia starajú do výsostných kompetencií matky a otca svojich vnúčat (o tom by som tiež mohla písať celé traktáty), ale v podstate si ich podporu veľmi vážim.

martulle
13. feb 2011

@veronkaj my máme taky dluhy,ale miminko nemusí vyjít draho.My jsme koupili kočárek v bazaru,vozíček a autosedačku taky.Oblečení jsem měla většinou po dětech,a něco taky z bazárku,postýlečku taky po dětech.Vždyt to miminečko rychle roste a potřebuje hlavně spokojenou maminku.Neboj se toho,dá se to zvládnout,tak přeju veselé těhulkování 😀 😲 @janettka a @gejbule1 máte holky pravdu.Vidím,že je nás tady víc,co jsme našli pohodového partnera až ted a máme sním dítě.Opravdu na věku nezáleží,hlavní je jak se cítíme i když jak píše syslica,věk neoklamem,ale stejně je to nádhera a neměnila bych 😀 jejda msím letět,budulínek se vzbudil 😲 holky přeju vám hezkou neděli

tarita
13. feb 2011

Dámy, srdečne pozdravujem po dlhšom čase 🙂 Tak som sa zasa trošku posunula, už som v 9+5tt, švagrinka 12+6tt. Ešte stále som nebola u lekára, chystám sa budúci týždeň. Trošku som znepokojená, pár dní jemne špiním, naozaj jemne a len hnedo, žiadna krv, ale na pokoji mi to nepridalo. Ak by sa to zhoršilo, jasne, že som vlastne nahrubo pobalená do nemocnice, ale je to naozaj jemné hlienovité hnedé špinenie, tak si vravím, že to hádam bude Ok. Zle som prežívala týždeň keď som posledné tehotenstvo potratila, ale zvládli sme. Švagrinka bola na UTZ v 12 tt, tak som si poplakala nad fotkou 🙂 aké je to ešte malé a pritom nádherne dokonalé.
Možno Vám to príde smiešne, ale normálne som mala strach 😀 to povedať mojim starším dcéram /19 a 16/, ale boli úžasné, teraz len kontrolujú ako sa máme a už by nakupovali oblečenie pre mimi. Ale na to ešte máme čas.
Vítam nové tváre, všetkým prajem len to najlepšie a krásnu nedeľu 😉

tarita
13. feb 2011

Ešte ma napadla jedna vec k tomu, ako to zvládať. Mám priateľku, ktorá sa vážne venuje " veciam medzi nebom a zemou" inak je detská lekárka. Ona mi hovorila, že žena keď otehotnie, tak sa napojí na zvláštny energetický kanál a odtiaľ čerpá energiu až do 7 rokov veku dieťatka. Inak by sme to vraj nemohli zvládnuť, to fyzické aj psychické vyčerpanie a je jedno koľko máme rokov. Potom to už bude len na nás 😀

syslica
13. feb 2011

@tarita Nestresuj sa zbytočne, vyzerá to ako obyčajné špinenie z dôvodu prekrvenia maternice a krčka, nie som síce dr., ale ja som ako totálne neskúsená prvorodička pred rokmi s takýmto niečím letela do nemocnice... ale akcia srdiečka na monitore na pohotovosti mi stála za tie stresy 🙂 A otehotnela som okamžite po potrate, čo mi spočiatku na pokoji tiež nepridalo....
Čosi podobné, ako tvrdí tvoja priateľka, som počula aj ja, a aj preto vraj seriózni astrológovia nerobia malým deťom vlastné horoskopy, lebo do toho tuším 7. roku sú s matkou spojené "pupočnou šnúrou." A keď už hovoríme o astrológii a veku, vraj nezáleží na tom, koľko má žena rokov fyzicky, ale kedy u nej prevážilo správanie sa podľa ascendentu, nie podľa znamenia narodenia. Ja som takto vraj dospela v 33. rokoch, takže som vlastne mladá, fajn 😀 . A úplne na záver: toto tvrdí na Slovensku veľmi uznávaná astrologička, má 45 rokov, dve dospelé deti a snaží sa o tretie (naozaj, nevymýšľam si, ale pochopiteľne neprezradím, o koho sa jedná).

tarita
13. feb 2011

@syslica ďakujem pekne, ja sa veľmi snažím byť pokojná a myslím, že sa mi to celkom darí 🙂 taktiež sa neponáhľam k lekárovi, predtým som letela hneď po pozitívnom teste, do 9tt som tam bola 3x a aj tak som potratila. Nemyslím, že je dobré do tehotnej ženy toľko šprtať s prepáčením. Niekedy bolo zaužívané, že žena šla k lekárovi až keď jej druhý krát vynechala menštruácia. Teraz vďaka testom vieme veľmi skoro, že sme tehotné a asi nejaké obava nás ženie hneď za lekárom. Ale aby som bola úplne úprimná, v mojom prípade je to aj trošku zámerné naťahovanie, podvedome sa bojím vyšetrenia, po poslednom som špinila a na druhý deň potratila, tak sa mi to spája. Takže verím, že všetko je tak ako má byť.
To o tej astrológii nespochybňujem, ja mám napríklad na tento rok horoskop od uznávaného astrológa a na september mám fantastické všetko pre materstvo 😀 Jasne, že keď mi ho robil, nevedel, že som tehotná, takže dúfam, že aj hviezdy nám prajú.

janettka
14. feb 2011

@tarita strašně moc ti blahopřeju!!!Mám hroznou radost, zrovna nedávno jsem myslela na tebe a na některé další snažilky co se tu delší dobu neukázali.A je vidět,že někdy odpočinutí od MK pomůže!!Doufám,že to špinění nebude nic vážného.

tarita
14. feb 2011

@janettka veľmi pekne Ti ďakujem, si milá 🙂

janettka
14. feb 2011

A jak se cítíš?Nějaké těhunevolnosti?U nás nic nového,včera tu trochu sněžilo tak jsem měla depku,že tazima snad nikdy neskončí...Petr je bez práce a dokud se počasi nezlepší tak to vypadá bledě...

veronkaj
14. feb 2011

@martulle

ďakujem
no keby sa to tak dalo vysvetliť mužovi, ten vidí iba úver a to čo platíme, áno je to podstatné. ale,
ja by som ani všetko nové nekupovala a na bazáriku je veľmi veľa vecičiek.
no dilema, asi s ním večer hodím reč.
pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre