Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

rozmarynek
5. jan 2011

@pet.s moc dekuji za info. Gennet mam take na seznamu moznych. Hlavne tam mam sveho gynekologa a je to za rohem. Take maji dost dobre vysledky a opravdu moderni vybaveni. take maji laborator primo v arealu a tak si delaji vysetreni sami a mas to do hodiny. 🙂

rozmarynek
5. jan 2011

@janettka ten Pronatal mi byl jiz par holcinama s konika doporucen ale kdyz jsem sla na jejich stranky tak pod IVF nic nemaji jako kdyby meli zastaveny prijem novych holek ☹. Budu tam muset zavolat.

minka051
5. jan 2011

@janettka no ono to ž prebolelo a teraz sa už pošťastí. A ty ako ešte budeš skúšať?

matahacik
6. jan 2011

@gabinkaa veru veru prve.....a verim ze uspesne....v poslednej dobe je zo mna velka optimistka🙂))

msandrea1311
6. jan 2011

Ahojte dievčata :o)
Som rada že som našla tento blog konečne nemám pocit že som sama ,ktorá sa rozhodla byť mamou po 40-tke :o)Ale ani na chvílku som toho neoľutovala neskutočne sa už na drobčeka tešíme a nevieme sa dočkať.Držte mi prosím vás palce na pôrod lebo toho sa naozaj veeeeeeeeľmi bojím.:o))))))))

janettka
6. jan 2011

hezký den přeji všem,vítám všechny nové příchozí...nějak nám to tu skomírá kde jste všechny???

gabinkaa
6. jan 2011

@matahacik tak Ti budem držať palce, aby si bola úspešná 😉 nám to nevyšlo už dvakrát ☹ ktoré centrum si si vybrala?

pet.s
7. jan 2011

@msandrea1311 neboj, já se taky bála, pak jsem si řekla, že si nebudu kazit strachem těhu, že stejně nějak musí ven. A že se začnu bát až pojedu na porodní sál. A taky že jo. Jak mě vezli na sál, tak jsme dostala strach, nakonec jsme rodila císařem v epi, takž pohoda. Vůbec to nebolelo. Byla jsem pak ráda, že jsem si nekazila strachem těhu.
3.2.máš termín? No ty už to máš za pár 😀

pet.s
7. jan 2011

@rozmarynek no s těma výsledkama do hodiny, jim teda loni moc nevycházelo. Vozili to někam a vím, že dost holek čekalo na výsledky do druhého dne, což v našich situacích bylo na mrtvici.-))))

msandrea1311
7. jan 2011

@pet.s Ďakujem za podporu si zlatá už aby som to mala za sebou tiež by som radšej císarskym rezom no môjmu doktorovi sa to veľmi nepáči že to zvládnem aj normálne no ja mám strach aby som ho vládala vytlačiť :o)

matahacik
8. jan 2011

@gabinkaa nakoniec som si vybrala Iscare v BA, bola som aj v Brne, kde boli uplne uzasni, ale sami mi poradili, nech vyuzijem este poistovnu..stiham to len do novembra....a az pak ak to nevyjde..mam dojist tam...tak som si povedala ze sa pustime do boja tu v Blave........

gabinkaa
8. jan 2011

@matahacik tak držím palce, aby sa Ti to podarilo hneď na I. krát, ja už banujem, že som ten druhýkrát absolvovala v BA, ale čo už, dúfam, že sa to podarí v Brne, u ktorého lekára si bola na konzultácii?

ovulinka
8. jan 2011

ahoj mě bude 40 v červenci a bojím se že se mimi nedočkám ale pořád se snažíme a jsem po potratu který jsem měla 27.8 2010 a už zase to zkoušíme 😉 ahoj

evapavla
8. jan 2011

Ahojte babulky! Včera sme sa vrátili z dovolenky, ale čítala som Vás 😉 , na chate bola wifina 😉. Celkom som si to užila až na tú príšernú zimu, už sa mi začína chýbať slnko. Pozdravujem nové budúce maminy ! 😵 😵 😵

hanula11
9. jan 2011

ještě jednou všem co nejlepší rok 2011 🙂 , zkusím sem hodit fota, někdy to nejde ☹ 😉

hanula11
9. jan 2011

...a ještě ty novější, zase se mi to - nahoře - seklo 😝

Ať vám brzo všem doma pobíhá taky taková kočenka, jakou teď máme doma my (nebo malej frajer), všem házím i s Aďuškou maminkovský a prckovský bacílky 🙂 😵

Držíme všem snažilkám pěsti, Hanča 🙂

matahacik
9. jan 2011

@gabinkaa v Brne som bola v reprofite..Dr.Koudelka...uzasny cloviecik, a v iscari patrim k doc.Valkymu

matahacik
9. jan 2011

@gabinkaa ..moc drzim pesticky v Bene, urcite sa to podari......daj vediet pre ktore centrum v Brne si sa rozhodla

gabinkaa
10. jan 2011

@matahacik chceme ísť do Reprofitu Brno, už sme tam boli min. rok na konzultácii, ale potom sme tam nešli čo teda veľmi banujem, lebo ma 2. krát v GF sklamali prístupom, o tom Dr. Koudelkovi hovoria, že je super, ale vravia to aj o myslím Štelclovi a Macháčovi, tak neviem ku komu sa rozhodneme, boli sme u takej novej Dr. Kuřecovej, bola príjemná, ale tuším by som si zvolila lekára s dlhšou praxou, tak Ti držím palce, aby to dobre dopadlo, ja myslím, že sa mi to nepodarilo sčasti aj z rodinných dôvodov, lebo mám doma ťažko chorú mamu, v tom čase keď sme to podstupovali, bola na tom lepšie, ale teraz je stav veľmi zhoršený, neviem ako to všetko zvládnem

matahacik
10. jan 2011

@gabinkaa Moc drzim pesticky, v tom reprofite su dobri naozaj vsetci, Dr.Koudelka je tam sefom, ale okolo neho su naozaj kvalitni a hlavne empaticki vsteci lekary, vybera si k spolupraci naozaj len kvalitnych ludi....a veru stres a psychika urobia svoje, tvojej maminke drzim peste, ja som minuly rok bola po tazkom uraze pol roka doma, a po dvoch operaciach, takze sme cele IVF museli odlozit az na koniec minuleho roka, a vychazda to ze sa do toho pustime v aprili, vo februari budu vysledky z genetiky a snad uz konecne aj schvalena ziadost z poistovne...Urcite v tom Brne to vyjde, ale v prvom rade musis byt v pohode, a to je asi ked mas choru maminku dost tazke...tak vela vela sil, a daj vediet ako to v tom Brne dopadlo

gabinkaa
10. jan 2011

@matahacik myslím si, že pre niekoho je ten život príliš zložitý a pre niekoho veľmi jednoduchý, keď sa pozerám po svojom okolí, hovorím si, že zdanie klame, ale nevyhnem sa takémuto pocitu zvlášť v takých závažných okamihoch v živote a pri negatívnych správach, veľmi som verila, že to druhé IVF bude úspešné, aj sčasti bolo, už viem ako sa cítia ľudia, ktorí chcú skončiť so životom, bola som asi k tomu blízko po tej zlej správe, len niečo ma stále držalo to vydržať a prežiť, len tretie už určite nezvládnem pri starostlivosti o mamu, pokročilé štádium alzheim. choroby a je to veľká záťaž na psychiku a aj moje zdravie, ošetrujúci lekár mi to vždy vraví už dva roky, že nemám šancu, v čase keď mi rodina pomáhala sa to dalo, ale teraz ich už nechcem zaťažovať, je to veľmi náročné, aj ja Tebe držím palčeky aby to vyšlo, aby si sa tešila na príchod dieťatka, určite je to nádherný pocit, ktorý by som chcela zažiť, môj partner už akosi nechce ísť do ďaľšieho pokusu, vraj je to aj dosť nákladné a aj vek hrá svoju rolu, takže zasa prekážka v mojich plánoch,,,,, ☹

janettka
10. jan 2011

@gabinkaa ahojík vidím,že to nemáš jednoduché,ale na každém dni si člověk musí najít něco hezkého a pokud to nejde tak si říct,že zítra bude líp.Tvého mm zkus přesvědčit,že právě to malinké by vám dalo novou jiskru do života...oni chlapi mají někdy o nás starost a tak radši chtějí všechno ukončit a myslí si,že tím se pak vyhnou problémům....

martulle
11. jan 2011

zdravím vás všechny,maličký spinká,oběd máme od včerejška,ukliděné je,tak mám chvilku pro sebe.@matahacik my jsme byli na klinice unica v Brně a byli jsme velice spokojení.sice jsem si musela předělat pojištovnu,protože ta už měla plno,ale vzp to zase připlácí do 40let.přeju a držím ti pěstě,at ti to vyjde.@hanuli ta tvoje princezna je nádherná,ale ten čas letí,že.@ankava ty taky záříš štěstím,vím o čem píšeš,prožívám to samé a je to opravdu nádherný a omlazující pocit.Sice mě občas loupne v kříži,už už mám na jazyku,že jsem sta.....,ale hned se začnu usmívat a takové myšlenky o stáří zaháním pryč 😀 😀 ,jsme přece mladé holky,ne?máš moc hezké děvčátko.@msandrea1311 neboj se porodu,to bude dobré.já měla šílený strach,že jsem ani nemohla kolikrát spat.Rodila jsem až na třetí pokus.Měla jsem u porodu velice hodnu sestřičku,která mě hodně pomohla.Malého jsem nemohla vytlačit,šla mu s hlavičku aj ručička,ale aj tak to byl velice nádherný zážitek.A říkám si,že ten strach jsem mět nemusela.Když už je miminko tam,tak musí jít aj ven a každá maminka si prožije svoje.Nedělej si stím vrásky a mysli spíš na to,jak potom budeš držet miminko v náruči a budeš štastná maminka.

martulle
11. jan 2011

vgabinkaa tobě holka taky držím pěstě,nemáš to lehké,ale jak píše janettka je potřeba myslet na něco hezkého a říct si,že bude líp i když je to kolikrát opravdu moc těžké.Nám jak nevyšlo ivf,tak jsme z toho byli všichni smutní,hlavně manžel to velice těžko nesl i když to na sobě nedával znát.Do ket se mu nechtělo,nebo měl spíš strach z neuspěchu,ale podařilo se.Nikomu jsme neřekli,že jsme se do toho dali,sám mě pichal injekce,sami jsme si o tom všem povídali a potom pořád kupoval těhotenské testy jestli to mimi tam pořád je.A rodině aj dětem jsme to řekli,až jsme si byli jistí z utz,to bylo pro všechny překvapení.Z doktora si nic nedělej,mě moje doktorka od toho odrazovala uplně a šéfová v práci mě řekla,že žena v mém věku by už dítě mět neměla....Řid se svým srdcem....a drž se

gabinkaa
11. jan 2011

@janettka veru jednoduché to nie je, skôr je to hrozné, len som nahnevaná na celý svet, že sa mi to všetko nakopilo a ja vlastne nemám veľa času, ktorý letí neuveriteľne rýchle, aj partner sa na to pozerá skôr negatívne, zvlášť keď má problémy so spermiami, využili sme aj darcovské, takže o čom ten život je? kladiem si otázku na ktorú bohužiaľ neviem odpovedať, ale nezostáva mi iné len nejako bojovať aj keď s odrenými ušami

gabinkaa
11. jan 2011

@martulle jááááj Tebe blahoželám k malinkému, si šťastná mamina, strach z neúspechu je, ale ja by som chcela pokračovať, doktor mi hovorí, že sa mi to nepodarí, ak sa budem starať aj o mamu v tomto štádiu, myslí to dobre, len asi lekári sú už z tých chorôb ľudí otvrdnutí a povedia to tak na rovinu, ťažko sa so všetkým zmieruje, bojovala som s tou chorobu, ale zistila som, že tento boj som prehrala, už nikdy sa nevrátia tie chvíle, ktoré sme spolu prežili, ale čo už

mnamko
11. jan 2011

@msandrea1311 aká náhoda ja bývam v Trenč.Tepliciach ale pochádzam z Novej.
Všetky zdravím a posielam bacilky tehotenské alebo rýchlo do Bojníc,minule tú miestnosť ukazovali na Jojke v správach už majú založený aj album s fotkami ktoré boli počaté po návšteve a sedení na zámku aj mi pošleme,zajtra idem na 3D pa-pa

msandrea1311
11. jan 2011

Jeeeeeeeeeeej super to ked porodíme bude teplejšie môžme ísť kočíkovať spolu v Tepliciach.Ja milujem teplice keď je leto som tam skoro každý deň s priateľom po práci na prechádzke alebo na korčuliach v parku.:o)))

skifarka
11. jan 2011

Ahoj, všechny maminky i snažilky. Už sem nechodím moc často, ale snažím se být "v obraze", co se děje.
@gabinkaa Nikdy jsem tady svůj příběh nezveřejňovala, ale když čtu tvé řádky, tak .... pro tvoji podporu.
V 28 letech jsem ve velmi těžké situaci odešla od manžela, k rodičům, tedy před 16 lety, podotýkám s tehdy 3 letým starším synem a v 6.měsíci těhotenství. Důvod??? Psychický teror ☹ . Byl to uspěšný podnikatel, dnes ještě úspěšnější, žádný asociál. Dopadlo to tak, že mě býv. manžel staršího syna Honzíka/ dnes 19 let/ unesl, za pomoci celého příbuzenstva.a jezdila jsem 16 let do místa mého býv. bydliště na chodník. Návštěvy a pokusy o získání svého syna jsem vykonávala a doma jsem měla novorozené miminko. Býv. rodina pracovala na Policii, takže to byl "boj s větrnými mlýny". Deset výkonů k odebrání mého syna, protože mně kluci byli svěřeni. Nikdy se to nepodařilo!?! Snažila jsem se ze všech sil a možností,
cokoliv zjistit o Honzíkovi. Chodila jsem do školy v místě bydliště, abych viděla alespoň jeho sešity. Jezdila jsem na mimoškolní akce, kde byl.Někdy mě chlapečka jenom ukazovali z 1.patra domu dlouhé měsíce a drželi ho tchán. tchýně, bývalý.
Musela jsem bez Honzíka vydržet 3 měsíce do porodu, položit se? To nešlo. Narodil se jeho vlastní brácha Tomáš, 4 kg krásný kluk. Když mu byl 1 1/2 roku, vážně mně onemocněl tatínek a protože tehdy svobodný brácha a maminka pracovali starala jsem se o tátu já/leukémie/. Pak jsem se ve 3 l. Toma seznámila s mužem, který je stále mým přítelem a pomohl mně vše překonávat, ale také to nebylo jednoduché ........... Ve 3 letech syna se projevila u Tomáška VVV střev/ zřejmě to měl po tátovi/ a ve 3 1/2 letech šel chudák na operaci. Aby mohl existovat dávala jsem mu 3 x denně klistýry, bral léky, do toho měl urolog. problémy. Nosil plínky do 5 let, necítil nutkání na .... Nemohla jsem dlouho pracovat. Logopedie proti této hrůze, byla už legrace, byť 5 let.
V mých 36 letech jsem onemocněla meningo-encefalitidou prý ze všech těch nervů. Na půl těla zčásti ochrnutá a 8 hematomů pod mozkovou plenou a mladší chlapeček ve 2.třídě. Dostala jsem se z toho vlastní bojovností a silou, ale bylo to docela hustý........... nějakou dobu jsem neovládala pravou ruku ani nohu. Jsem bez následků Před tím jsem prodělala v 33 a 35 l. už 2 potraty a aby toho nebylo málo, tak jsem v 39 letech onemocněla zánětem všech kloubů a nemohla jsem se vůbec hýbat. To trvalo nějaký měsíc. Do toho mně oznámili, že můj mladší syn má tak nefungujícístřeva, že musí do 1 měsíce na operaci. Šel a byl na sále 9 hodin a hodně střeva mu vzali. Měl řízenou plicní ventilaci, přestal jim dýchat, to mu bylo 11 let. Nekonečná operace, která měla trvat 5 hodin, my čekali a stále nikdo nepřicházel...... Převezli ho na ARO, pak JIP, dávali mu morfium. Moje nervová soustava dostala zabrat. Tom se zcela vyléčil, je naprosto v pořádku a studuje gymnázium. Loni další potrat, hystero, laparo, 1 x IVF.......
Odhalila jsem velmi své nitro a problémy, ale doufám, že Ti to pomůže snášet úděl a bolesti lépe. NEJSI v TOM SAMA 😉 Ale jsem buldog, stálě věřím v miminko. Musíš VĚŘIT taky. Jak říkala janettka, miminko by Vás moc nabilo energií. Takhle to musíš vysvětlit i mužskýmu. Jak tady holky píšou, ženská omládne a dostane nový elán do života.
Držím Ti palce a buď silná, i když vím jak je to těžké. O životě už vím taky své.

matahacik
12. jan 2011

@gabinkaa ...chcela som ti len napisat, ze neviem sice ake to je starat sa o maminku s Alzheimerom..ale viem ak eje to starat sa tak o staru mamu, mali sme ju doma 5rokov, byvala som este s maminou takze som jej moc pomahala, a naozaj bolo to tazke, a ked sa to zhorsilo este viac, museli sme dat starku do stacionara, kde sa o nu starali kvalifikovani ludia, a kazdy den sme z a nou chodili, najtazsie to niesla moja mamina...ale nakoniec uznala ze sme pre nu urobili to najlepsie, starka takto zvladla este dalsie tri roky, dozila sa 85rokov...ale samozrejme je to asi ine, ked to ma clovek este mladsi co urcite tvoja maminka je...moc drzim peste, neviem co poradit, asi len to ze clovek by aj modre z neba zniesol aby jeho najblizsi netrpel , ale niekedy to nejde, lebo by znicil sam seba a svoju rodinu a mozno vtedy treba vyhladat odbornui pomoc a kvalitne zariadenie, aj ked tych je na slovensku pomenej....myslim zeby si sa nemala vzdavat toho skusit este mat miminko....moc ti drzim peste, a zelam vela sil, energie, a tie najlepsie rozhodnutia, a hlavne musis chranit aj sama sebu.......keby ze pred 4rokmi nedame starku do specialneho zariadenia..a nadalej sa stara o nu moja maminka, tak viem urcite ze uz by som ju tu nemala, tak hrozne ju to vsteko znicilo..a tak sme my deti povedali dost a zariadili to takto, mamka tam chodila kazdy den s nou na prechadzky, a vedel aze urobila maximum, ale zachranila aj seba pred totalnym znicenim a vycerpanim......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre