Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

henikav1
28. apr 2009

dakujem janettka, vidis, nasledujem ta, teraz este ostatne, ked sa to uz rozhybalo, teraz to uz pojde 😵 😵

kanhwa
28. apr 2009

Ahojte kocky!
Hlasim sa ku vam, pretoze mam 40 - a o chvilku uz viac 🙂 Dietatko planujeme nieco vyse roka, jedneho uz skoro dospeleho syna mame. SPG mame OK, aj ostatne vysetrenia, len na laparke som este nebola. No a podla doktora v centre to uz ani nema vyznam. Potrebovala by som drilling vajecnikov, lebo mi foliky nepraskaju, ale vraj uz v po 40ke je 90 % vajicok aj tak poskodenych. Mam za sebou liecbu clostylbegytom (3 mesiace) a jedno neuspesne ivf teraz tento mesiac. Dnes kontrola v CAR a vraj si mame rozmysliet, ci to este skusat, lebo v 40ke je vraj aj pri ivf sanca len 10 %. Ale ja si myslim, ze aj 10 % je viac ako nula percent a stale verim, ze sa nam to snad aj prirodzene podari. V mojom okoli mam 5-6 bab po 40ke, ktorym to vyslo...ale chvilami som zufala...
Vsetkym vam drzim moc palce!
p.s. tiez som Blizenec, tak ako aj moj manzel, syn, a dokonca aj pes 😎

henikav1
28. apr 2009

vitaj kanhwa
ja osobne si myslim, ze si netreba vsimat len statistiky, ak chcete babatko, treba to skusat, staci ak to vyjde raz, ak bude len jedno jedinke vajko dobre a pekne sa uhniezdi, kolko stastia to moze priniest rodinke.
Viem ake to je, ked chces a nedari sa, poznam tie nalady, ako na husenkovej drahe, ale treba verit
Aj moj manzel uz ma dve dospele deti a este ja mam jedneho 8 rocneho, ale ako sme si povedali, deti nikdy nie je dost
a ked si blizenec, tak prekonas vsetko. My blizence to nemame nikdy jednoduche, ale mame vytrvalu povahu.
A musim ti povedat, ze baby tu su fantasticke, predstav si ze so mnou vydrzali aj tie moje vykyvy nalady a nikdy ma neposlali do certa, naopak, vzdy ma podrzali a to ked som sem prisla, vtedy som asi nikomu nedodala odvahu, alebo dobru naladu

kanhwa
28. apr 2009

Ahoj Heni,
vdaka za privitanie. Vidim, ze vam sa zadarilo, to je skvele! len nech ide vsetko krasne dalej, ako si prajete. Mozem sa ta spytat, kolko mas rokov? a podarilo sa vam prirodzene?
Ja to tiez tak stale beriem, ze pravdepodobnost je 50 %, lebo bud sa to podari alebo nie. a ja stale verim, ze ano, len neviem ze kedy a ako. ale ta tuzba je taka silna, ze uz ani nedokazem na nic ine mysliet, lebo my postarsie si nemozeme povedat, ze si dame prestavku a budeme pokracovat o pol roka, o rok. Cas leti hrozne rychlo a kazdy mesiac tu uz zohrava ulohu....a pekne si to napisala, presne len to jedno vajko potrebujeme, z ktoreho to dietatko pride ku nam 🙂

henikav1
28. apr 2009

kanhwa, tu si na dobrom mieste, totiz vela v otehotneni zohrava aj psychika.
Ja mam 38, onedlho 39 a otehotnela som po stimulke s clomidom.
Ale sa este netesim, takto pred rokom som tiez otehotnela a neskor sme o babo prisli, takze teraz len dufame, ze bude vsetko ok. Clovek na to nemysli, kym sa mu nieco podobne nestane, ked sa to uz raz stane, mysli na to stale. Priznala som sa manzelovi, ze sa velmi bojim a on sa mi priznal, ze sa velmi boji tiez. Budeme najstastnejsi rodicia, ak sa nam to babatko narodi a bude uplne zdravucke.
o tej tuzbe po dietati, viem o com hovoris, raz ked ta to chyti, ine uz ani nerobis, len na to myslis, obchytkavas detske vecicky po obchodoch a ked vidis babatko, hocikedy ti vyhrnu slzy do oci, aspon takto som to prezivala ja. No a denne slintam po nete a obzeram kociky, postielky...

kanhwa
28. apr 2009

presne ako pises, tie detske vecicky mi nedaju pokoj a len do tych kocikov nakukam. a to este nieco pred vyse rokom mi toto nic nehovorilo...vlastne 1.krat v zivote takto tuzim, lebo k synovi sme prisli, ani nevieme ako - aj ked bol chceny a boli sme stastni, predsa len to bolo uplne ine...
tak ti velmi drzim palce, nech vam to vyjde, nech je to tentoraz so stastnym koncom.

irafa
28. apr 2009

fiha tak ja usnu a tady debatka 😀
njn sem se najedla vyskoušela Jirky z nasobilky a tak mě to zmohlo že sem si šla zdřimnout a teď sem se napapkala česnekovou pom a okurky samo že z rohlikem tedy dva ale as si pudu přidat nechci se vidět jak budu obtloustla jak tak budu žerinkat 😀 😀 😀

labus
28. apr 2009

Heniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii neozvala si sa ,ale čítam že som mala pravdu 😀 😀 😀 😀 vydíš a neverila si mi 😀 😀 😀
kanhwa-ak si z okolia Ba tak do Brna to nemáš daleko tak porozmýšlaj mrkni tu na koníkovy temičku slovenky a IVF v Brne ja tam dochádzam a som velmi velmi spokojná stimulka na NATIV to je menej hormonov ako klasicke IVF výjde tak do 15,000sk aj z liekmi

henikav1
28. apr 2009

ja viem labus, prepac, nestihala som zapnut pc, vies ked je tu moj muzicek, vtedy ho na noc vypinam. No a rano mi volali, musela som necakane skor do prace, v praci tiez blazinec, uz som bola zufala
tieto demonstracie beriem vazne, odkedy nam rybari poprevracali auta a podpalili, chvalabohu, moje nebolo vonku, ja vzdy parkujem v garazi

labus
28. apr 2009

Heni to nič-ved mi nemusíš všetko hlásit 😀 😀 😀 😀 ale moc sa teším

henikav1
28. apr 2009

labus, ja ti rada zahlasim, ked stiham, ved ako si pisala, je to tak trochu aj tvoje
no a teraz sa ty musis poponahlat, aby si aj ty mala, tak trochu moje 😵 😵 😵
ved sa navzajom podporujeme a drzime, bez toho by som to uz mozno bola vzdala, vies ze som neverila, len ty mi vzdy nalejes tolko optimizmu, az sa cudujem, odkial ho beries

zaenab
28. apr 2009

Henika, mám velkou radost, tak už ti jen přeji, aby miminko zdravě přečkalo do Nového roku 😵
Kanhwa ahoj - jak píše Labus, jestli to máš blízko do Brna, neváhej, je tu hodně dobrých klinik a mimo to se můžeme vidět 🙂

henikav1
28. apr 2009

zany, aj ja tebe prajem, aby si ma nasledovala a vobec vsetky snazilky, aby sme si mohli zalozit novu temu
buduce maminy a maminy 40nicky

irafa
28. apr 2009

no vidiš heni sme ti to povidali že byli testiky špatny a vidiš sou tam //
tak Jirka chce jet v pa do bonga ach jo se mi nechce ale budu muset 😒

henikav1
28. apr 2009

my si to tu tak delime, ze si deti navzajom pozyvame a tak ide Mike na golffy, kryty minigolf s kamosom a ja mam volno. Aj preto, ze vacsina deti diplomatov kedze zije v cudzine, nemaju vlastnu rodinu nablizku a tak si tu rodinu trosku nahradzaju priatelia
Samozrejme je to praktickejsie, ked ma rodina babicku poruke

labus
28. apr 2009

Heni vynasnažím sa neboj 😀 😀 😀 ved už to mám za párr a Zaenab dufam že ty budeš následovat Heni vy moje zlatíčka nech som já tá do tretice 😀 😀 😀 😀

henikav1
28. apr 2009

labus, viem, ze to tentoraz vyjde, onedlho budeme slintat po kocikoch
zany a irafa uz asi aj su //, onedlho sa budeme tesit zas
skoda, ze yanny to teraz nevyslo, ale vyjde urcite o mesiac

labus
28. apr 2009

Irafka je jasna tehulka- a Zaenab-inak Heni ona je taká zlatučká už sa teším ked ju zasa v Brne stretnem 😀 😀 😀 tá musí byt tehulka nech ma osobne popluje 😀 😀 😀 😀
no a potom prídeme na rad my s Yanny a tolko tehuliek nás už snád nakazýýýýýýý 😀 😀 😀

zaenab
28. apr 2009

Labus 🙂
neboj, určitě to teď začne vycházet i nám, hezky se to tu rozjelo. Byla jsem ještě v tématu IUI a po delší době samých neúspěchů se to pěkně začalo dvojčárkovat i tam 🙂
Asi je nějaká příznivá vesmírná konstelace, nicméně ať je to, co je to, hlavně když to funguje 😵

henikav1
28. apr 2009

zany, jednoducho je jar a jar robi zazraky

zaenab
28. apr 2009

Nojo, ale co u mě ta dvě předchozí jara??? 😕

henikav1
28. apr 2009

tie neboli dobre, ale teraz je dobry rok. ved minuly rok to ani mne nevyslo

zaenab
28. apr 2009

😎 aha, tak je to jasné 😎 😎 😎

pajka00
29. apr 2009

Tak henika gratuluju🙂Je to super!! No, já bych na IVF asi hned nešla....napřed na vstupní pohovor a pak by se vidělo. To špinění týden před menses se mi taky moc nelíbí....ale ani Dr.nenašla příčinu...všechno v pořádku.Asi si do toho Zlína na kliniku pospíším dřív. Ono 39 pryč....tak to je každý měsíc dobrý...chjooo.

henikav1
29. apr 2009

dobre ranko
pajka dakujem ti
dnes mame take krasne slniecko, ako uz davno nie

pajka00
29. apr 2009

U vás je sluníčko?tý jo...tady je zataženo-vypadá to na déšť, ale konečně přestalo po 5 dnech foukat.....byla to už hrůza....5 dní vkuse vichr!!Hnus. Tak si užij sluníčka i za mě....tady bude asi dva dny plačtivo.Ale je potřeba vody...tak se to bude muset vydržet🙂

henikav1
29. apr 2009

no ano, u nas je krasne, ale aj tu uz asi tri dni prsalo a bolo sivo 😖
idem na panske, ozvem sa vam odtial zatial pa pa pekny dnik

labus
29. apr 2009

Heni vydíš ešte aj obloha sa s tebou tešííííííííííííííííííí 😵 😵 u nás je zima a riadna ,fuka vietor a asi bude pršat.
Mna včera chytila taká migrena sakriš a už ma aj prsia bolia neviem či tá mrcha nedorazí aj skor ked aj OVU bola skor no neva čím skor tým skor začnem
Pajka tak skus NATIV ten je menej zatažujuci a aj lacnejší ved u vás ho robý skoro každá klinika

zuzka_w
29. apr 2009

Heni, srdecne ti gratulujem 😉 Ty si mi pisala aj IP ohladne amniocentezy, ze ? Vidis, zas je nas o jednu viac, ktore mozu pozitivne motivovat ostatne snazilky .... Ale aj tak z vas zatial vekom bodujem ja, myslim, ze ani jedna z vas nema uz za sebou 42 rokov 🙂 Takze je to pravda, otehotniet sa da hocikedy, len sa netreba vzdavat a hlavne pozitivne mysliet. Moj gynekolog mi povedal, ze specialne po 40-ke zeny velmi rychlo otehotnievaju, je to dane velkymi hormonalnymi zmenami a vraj specialne okolo 42 rokov, lebo krv sa meni kazdych rokov a vtedy je prave cyklus vymeny krvi. Takze vsetkym snazilkam straaaaaasne silno drzim paste, nech nas 40-niciek je co najviac tehotnych 😀

zuzka_w
29. apr 2009

zabudla som napisat, ze krv sa meni kazdych 7 rokov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre