Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

irmalachat
9. apr 2014

Ahoj holky, chci vás i mě jen trochu povzbudit.¨
Jedna moje skorospolužačka ze ZŠ, o rok starší než já (je jí 43) dlouho a dlouho procházela tím, co my, zkusila všechno...a rezignovala. Všichni už její bezdětnost brali jako hotovou věc. A dnes jsem se dozvěděla, že je spontánně těhotná, už je za půlkou, takže to určitě dobře dopadne. Krása!

mimika1973
9. apr 2014

@milu71 Neboj, povede se to! 😉 Oni su tam spickovi, a to bola tiez nasa posledni nadeje, ktora mi teraz pekne kopka v brusku. 😵
>Drzim palecky na buduci pokus, a cenovo jo, su ovela levnejsi nez inde! Zalezi im na vysledkoch a nie na penizech, proste iny pristup tam je! 😵

bondy
9. apr 2014

chiguita kde se touláš hmmm 😀 Zrovna jsme s Renčou o tobě mluvily tento týden, pak že telepatie nefunguje 😀
zlatíčko vlastně jsi si odpověděla, slovo válčím, má v sobě spoustu negativní energie, která je silná ale pozitivní energie je vždy silnější, mezi nebojovat ale příjmout je tenká hranice ale stačí vědomě příjímat i obavy a strach ale říci si nahlas, ano vím jste tady , vím o vás ale nyní jděte, není zde pro vás místo, a nechat pracovat srdce né mozek.
musíš uvěřit, že mimi pro tebe je, je to jednoduché, tak jako já tě nevidím a stejně vím, že existuješ, tak je to s miminkem, zatím ho nevidíš ale ono je tady a čeká, až si jednoho krásného dne řekneš, tak a nyní jsme připraveni tě přijmout bez výhrad a s láskou.

bobulinka74
9. apr 2014

@rendy73 Tak já nebrala kyselinu listovou v těhotenství vůbec a měla jsem jí dost. Nemyslím si, že je příroda tak hloupá a člověk musí brát umělé vitamíny, aby otěhotněl a donosil zdravé dítě 😉 😝

milu71
10. apr 2014

@mimika1973 díky moc za podporu 🙂 Už zase začínám nabírat sílu a těšit se na další pokus. Psala jsem dneska doktorovi, jak mám dlouho počkat. Nejraději bych pošoupla pár měsíců dopředu a jela si do Brna pro injekce 🙂 To čekání je vždycky hrozný.
Hodně štěstíčka a zdravíčka tobě a tvému mimiku 🙂

chiguita
10. apr 2014

@bondy Děkuji ti, krásně jsi to napsala,a já budu na sobě pracovat.
Pozdravuj Rendu a prosím, myslete na mě 😉 ať brzy k Vám přijedu už s bříškem 🙂

milu71
10. apr 2014

Tak diktor mi napsal,že po KET není třeba delší pauzy a že stimulaci můžu začít v jakémkoliv cyklu. Budu brát Clostylbegit a píchat Fostimon. Těď si ho budu muset nechat napsat u svojí gynekoložky. Myslela jsem si, že ty injekce mi vydají jen tyhle centra na neplodnost,ale asi mi to dají normálně v lěkárně na recept. Zatím nevím cenu, ale RF stoji cca 450 Kč.
Teď čekám na MS a pak začnu píchat 😉

milu71
11. apr 2014

Holky, nevíte, zda při hormonální léčbě injekcemi Fostimon a Clostilbegytu mohu zároveň pít kondryhelový čaj? 🙂

chigiuta
16. apr 2014

@stastenka42 Velikáánská gratulace k Tamarce,hodně zdravíčka a užívejte si to štěstíčko 🙂
Posílám pusinečku malé princezně,je nádherná 🙂 GRATULUJI .

stastenka42
16. apr 2014

@chigiuta Dakujeme..sme neskutocne stastni..stale na nu pozerame aj s mm a neverime ze je nasa.. 🙂 ze po tolkych rokoch sme sa aj my dockali...prajeme ti vela síl a pozitivneho myslenia aby ste sa aj vy co najskor dockali vytuzeneho pokladiku 🙂 drzíme palceky vam vsetkým..

stastenka42
16. apr 2014

@milu71 kludne mozes az do transferu,potom uz nie..

milu71
16. apr 2014

@stastenka42 děkuji za odpověď a blahopřeji k tvému malému pokladu! 🙂 Hodně zdravíčka tobě a hlavně malé princezně. 😉 Užívejte si to, moc ti to přeji.

elisabethwoodville
21. apr 2014

ahoj kocky, tak som tu zase po takmer 3 mesiacoch. naposledy som mala neuspesny vklad v GF. zajtra idem na vklad do RF Brno, mala som soft stimulku (clostil, merional) ktora zabrala fajn - 4 zrele vajka sa oplodnili. 1 embryjko sa vyvija fajn, 3 su malinko pomalsie. tak ja dufam, ze sa budu drzat dobre, vkladat budeme 2 (ak budu). velmi si prajem, aby to tentrokrat vyslo, aj ked moj lekar vravi ze je to beh na dlhe trate. drzte mi prosim palce...tentokrat ma dost boli podbrusko a vajecniky po OPU, az sa bojim ist do toho znovu.
ozvite sa niekto, budem rada, nech v tom nie som sama.

rendy73
21. apr 2014

@elisabethwoodville Ahoj já začala s minimálkou včera.Neboj všechno bude dobré,máš to ve vnitř trochu popíchané,ale to určitě brzo přejde.Je to dobrý 4 vajíčka,často tu mívají jen 1-2.Minule jsem měla jen jedno vajíčko a to se ani neoplodnilo.Teď doufám,že to vyjde budeme mít ICSI,protože více to pokoušet nebudeme.Prosím Tě,jak sis píchala ten merional?Myslím kolikátý den a kolikrát.Moc děkuji a krásný zbytek dne. 🙂

elisabethwoodville
21. apr 2014

@rendy73 ahojky 😎 na 2 DC (pretoze mavam kratky cyklus) som cala pichat Merional, 75 jednotiek a uzivat clostylbegit 3x 1, clostyl do 7 DC a merional do 9 DC. Takze clostyl 5 dni a Merional 8 dni), na 9 DC som isla na ultrazvuk a boli tam 4 velke foliky (3 vlavo, 1 vpravo), medzi 16-19 mm. volala som do RF a hned mi povedali ze ani nemam pichat oragalutran a ze na 11 DC bude punkcia. odobrali mi nakoniec 5 🙂 vajicok, 4 boli zrele a 1 nezrele (to sa nepodarilo oplodnit). takze zajtra mame velky den a ja dufam, ze embryjka bojuju statocne. inak, toto je moje druhe IVF, prve som absolvovala na SK, mala som kratky protokol a hormony som napichala az nadoraz - maximalne davky. vtedy som mala 8 vajicok. ale embryjka boli velmi slabe a ani tie najsilnejsie sa nakoniec neuchytili. takze u mna soft zabera velmi dobre, kedze teraz boli 4 zrele. tiez sme mali ICSI, zatial sme neriesili PDG, aj ked Dr. vravel ze ak by bolo viacero neuspesnych pokusov mali by sme skusit PDG.
aj ja ti prajem pekny zvysok velikonoc... a pevne nervy, nech foliky pekne rastu 🙂

rendy73
21. apr 2014

@elisabethwoodville Moc děkuji za info.Hlavně se zítra drž,aby se embryjka uhnízdila a krásně rostla.Prosím Tě,vím že je to drzé se ptát,ale kolik Ti je let,mě v květnu bude 41,manželovi 37.Držím palečky 🙂 🙂 🙂

milu71
21. apr 2014

@elisabethwoodville Ahoj, moc ti držím pěstičky ať ti to vyjde 😉 Já začnu za měsíc se stimulací a taky jezdím do Reprofitu Brno. 😵 🙂

elisabethwoodville
21. apr 2014

@rendy73 mam 41 😉

cayetana
22. apr 2014

Ahojte,tak neuspesne OPU v Reprofite,netvoria sa mi vajicka,brala som Clostilbegyt,Merional,vysli mi len 2 folikuly,len z jedneho vajecnika,ale prazdne ,navrhli mi rovno daovane vajicka,s cim sa absolutne nestotoznujem...len je to cudne,ze menzes mam normalny,aj ovulacia prebieha podla ovu testov a vajicka mi netvoria...??,mam 42 ,5 roka dost mozne ,ze uz je to nezvratne

elisabethwoodville
22. apr 2014

@cayetana to ma mrzi :/ ja som mala v RF po tej istej liecbe 5 vajicok a vravia mi ze treba skusat, to prave zdrave tam niekde je, len treba cakat kedy pride na rad 🙂 doverujem im... ja mam 41,5 roka, dnes som bola na vklade - 1 embryjko vysokej kvality. booooze, strasne, strasne si prajem aby to vyslo 🙂
spytala si sa preco boli folikuly prazdne? ake mas AMH - rezervu vajicok vo vajecnikoch?

cayetana
22. apr 2014

AMH mam 0.430,vraj hrozive je pod 0,2...tak neviem,darovane vajicka ved to je geneticky material inej zeny,Stelcl mi stale apeloval na vek,vraj sanca je 7 zo 100 percent,ze tam nejake vajicko bude

jabluncanka
22. apr 2014

@cayetana Musíš si promyslet,jak moc to dítě chceš...podívej...mám kolegyni,která měla zdravotní problémy už od puberty,sama vajíčka nikdy netvořila...děti má výhradně z darovaných vajíček a s manželem je nesmírně milují...ten "genetický materiál" Ti vyberou "na míru"...

majka43
22. apr 2014

@cayetana Já mám celé embryjko darované a podívej jaká krásná holčička z toho je.

irmalachat
22. apr 2014

@majka43 Ta je nádherná, ta se ti povedla!!! Blahopřeju!!! Musí to být krásný, konečně ten uzlík štěstí držet v náručí, to asi člověk všechno předchozí trápení zapomene, viď?

elisabethwoodville
22. apr 2014

@cayetana no mne tvrdili v tom istom centre ze za niekolko pokusov to este stoji. tie percenta mizernej pravdepodobnosti sedia, co som precitala na nete vsade mozne po svete to studie potvrdili :( pravdou vsak je, ze ja mam AMH nad 1,0 a aj ine hodnoty vzhladom na moj vek su nadpriemerne. takze oni individualne zhodnotia stav kazdej pacientky... je tu vela zien s detmi z darovanych vajicok aj spermii a su stastne 🙂 aj my sme uz o tom doma rozpravali, zatial vsak skusame s vlastnymi. drzim ti palce, nech sa spravne rozhodnes a hlavne nech sa to podari!

elisabethwoodville
22. apr 2014

@majka43 malinka je nadherna!!! gratulujem a tesim sa s tebou 😎

santeema
22. apr 2014

ahojte kocky.
len vas chcem povzbudit, ja som nemohla mat deti 17 rokov co som s priatelom, dokonca sa mi nevytvorilo ani jedno vajicko po hormonálnej stimulacii v centre, az na treti pokus stimulacie sa mi vytvorili 3 vajicka, dala som si vlozit dve a dnes je z nich moj 9 mesacny maximko. mne poradila jedna liecitelka brat matersku kasicku v tabletkach, lebo ta co sa dava do medu je velmi hakliva na uskladnenie a este uzivat kvapky gynex od firmy energy. ta materska kasicka je velmi dobra na harmonizaciu zenskych veci a obnovuje reprodukcnu schopnost. po uzivania tusim po troch mesiacoch sa mi vytvorili konecne aspon 3 vajicka. brala som samozrejme aj stimulaciu, ale tu som brala aj predtým dva krat a nic. takze si myslim, ze kasicka urobila "maly zazrak"🙂. poradila som to aj mojim dalsim kamoskam a dve zostali taktiez po velmi dlhom case tehotne, jedna spontanne a jedna po umelom. velmi vam zelam, aby to ppmohlo aj vam, ktore to potrebujete. a nie je to ani velmi cenovo narocne, kasicka stoji na mesiac uzivania tusim okolo 17.-eur a gynex tusim do 20.-eur na dva mesiace zivania. drzte sa a vela stastia🙂

santeema
22. apr 2014

a este chcem dodat , ze som mala uplne bezproblemove tehotenstvo, soferovala som a robila co chcela az do odtecenia plodovej vody a tiez mam uz po 40 tke🙂

santeema
22. apr 2014

@cayetana ahoj. ja som mala amh ci ako sa to vola🙂 0,37 . dve stimulacie ani jedno vajicko a tretia v inom centre v iscare v martine som mala 4 vajicka, jedno nebolo vhodne, dve mi vlozili, uchytilo sa jedno, z ktorého je teraz moj 9 mesacny maximko a jedno sme dali zmrazit. mala som vtedy 38 rokov, ked ma testovali. takze nie vzdy to plati, ze ked nie su vajicka, nikdy ani nebudu. zelam vela stastia🙂

cayetana
23. apr 2014

@santeema Ahoj,mne prave v Reprofite povedal Stelcl,inak som bola u Kozumplika,ze urcite nie dalsie stimulovanie,ked pri tomto som nevytvorila vajicka,vraj vysledok by bol rovnaky a zbytozne vyhodene peniaze...doporucil mi len nativ,teda bez akejkolvek stimulky a potom pichnut Pregnyl..alebo len clostilbegyt...tak neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre