Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bara74
2. jan 2013

Ahoj holky, tak Vám aspoň já napíšu něco pozitivního 🙂 🙂 Dnes jsem byla na sono ve 12tt a odběry krve. Vše naštěstí v pořádku a ani nemusím na odběr plodové vody. Mám ohromnou radost. Ani jsem to nečekala, že ta krev vyjde. 🙂 🙂
Mimčo už má 6,5 cm a je větší o 5 dnů 🙂 Pěkně na sonu sebou mrskalo 🙂

gabaki
2. jan 2013

@bara74 to je skvele! nech to takto pozitivne pokracuje dalej 🙂

bara74
2. jan 2013

@gabaki Díky moc, tak taky se potýkám s nějakými problémy, ale nechci si je nijak moc připouštět a radši se na to dívám pozitivně a s tím, že to bude dobré. Taky mi z krve našli protilátky na toxoplazmózu a ani nevím, že jsem ji kdy měla a ještě musím na vyšetření se štítnou žlázou, ale říkám si, že je dobře, že to našli a aspoň s tím můžu něco dělat 🙂 🙂

gabaki
2. jan 2013

@bara74 uplne najlepsie na tom je, ze si tak perfektne pozitivne naladena 🙂 My sa snazime o miminko uz skoro rok...na prvu dcerku som cakala velmi dlho. Bola som trpezliva a bola som vysmiata a nakoniec sa stal zazrak. Teraz som prisla o pracu a som nezamestnana a zatial ani uspech v podobe tehotenstva na Vianoce neprisiel. Kazdy clovek na svete ma nejake problemy...ide o to, ako to zvladneme a aky uhol pohladu na vsetky tie prekazky mame 🙂 .

zujanka
2. jan 2013

takže dnes beta hcg menej ako 0,1 Náš pokus nevyšiel, trochu sa z toho pozbierame a tešíme sa na druhé kolo v šťastnom roku 2013

evelin325
3. jan 2013

@zujanka držím palce, hlavne mysli pozitívne a povedz si že na druhý pokus vám to už určite víde 🙂

slavka_2012
3. jan 2013

ahojte zienky,dalsie kolo za sebou a zase neuspech 😢 len ten jediny darcek sme chceli na Vianoce a zazrak sa nekonal 😢

zujanka
4. jan 2013

@evelin325 vdaka, no teraz mám psychiku úplne na kašu, budem sa musieť pozbierať aby som začala veriť, že raz aj mne povie jedno nádherné malinké stvoreniatko to najkrajšie slovo - mama

zujanka
4. jan 2013

@slavka_2012 viem ako ti je moja ☹ Ale hlavu hore, najprv dáme kávu a potom kakao, ved sme sa predsa dohodli 😉

evelin325
5. jan 2013

@zujanka odpurúčam ti knihu od Murphyho Moc podvedomia, mne po psychickej stránke veľmi pomohla, je to neuveriteľná knižka, niektoré veci som začala vnímať úplne inak a začala som myslieť úplne inak, viem ako sa cítiš aj ja som sa tak cítila, neprestávaj veriť, hlavu hore a to slovko mama budeš raz určite počuť 🙂

kavaapalma
5. jan 2013

@zujanka mne pomohla kniha od Luise Hayovej Miluj svoj zivot.......

rattata12
9. jan 2013

@bara74 Ahoj Baruško, to je fajn, že nemusíš na plodovku 🙂 . Strašně to utíká, já už jsem v půlce a Ty už máš první tři měsíce za sebou, to je moc fajn. Teď už jen 3-4 týdny a ucítíš pohyby. Já první ucítila až ve 20tt. Ten pozitivní přístup je úžasný, tedy Ty jsi úžasná, že to umíš. Taky sem taková a občas doma narážím 😉 . Mějte se krásně 🙂 ! Pa.

cora41
9. jan 2013

ahojte dievcata, mozem sa k vam pridat? vekom by som aj mohla a cakame vytuzene nase male levicatko, pozeram Vas tu uz hodnu chvilu, no kedze sa bojim do 15t, tak nepisem vela... pekny den vsetkym 🙂

bara74
9. jan 2013

@cora41 Klidně se přidej a neboj se.Za chvilku budeš mít nejhorší první trimestr za sebou. 🙂 😉

bara74
9. jan 2013

@rattata12 🙂 🙂 Tak díky za pochvalu. Někdy ani nic jiného nezbývá než být pozitivní.Člověk si musí pořád opakovat, že nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř a že vlastně když se na něco příjde tak je super, že se s tím dá něco dělat.Já jsem šťastná , že je mimčo stále u mě a že jsem vůbec těhotná a moc se na něj těším. Věřím , že bude vše v pohodě. 🙂 🙂 Tak se s Tomáškem držte. 🙂

rattata12
9. jan 2013

@bara74 Moc krásně jsi to napsala 🙂 ! Jsme ženský my vydržíme hodně 😉 .

bara74
9. jan 2013

@rattata12 Přesně tak. My totiž musíme.Vždycky se směju, když manžel dostane smrtelnou nemoc rýmičku a umírá a sténá celý týden. My musíme nakoupit, uvařit, vyprat, vyžehlit a lítat kolem dětí a že máme rýmu si nikdo ani nevšimne. 🙂))))) 🙂 😉

cora41
9. jan 2013

@bara74 ved mam ten specialny UTZ v 12t na buduci tyzden, tak sa trochu obavam, no ale uvidime..🙂

bara74
9. jan 2013

@cora41 Neboj určitě to bude dobré. Já jsem byla nedávno a byla tam spousta maminek i v našem věku a žádné nic nenašli.Těš se, že uvidíš jak velké už miminko je a krásně roste.A kdyby tě třeba poslali potom na amnio, tak to ještě taky nemusí nic znamenat. Po 35 roce má většina horší výsledky krve a potom v plodovce nic nenajdou. To mi už říkala i moje doktorka, že to tak může být. 🙂 🙂

cora41
9. jan 2013

@bara74 uuu, tak to si ma potesila 🙂 ja mam uz deti a nikdy som nemala ziaden problem a u nas v rodine tiez nikto, ale to vies, nikto nikdy netusi, ako to dopadne 🙂

rattata12
9. jan 2013

@bara74 Sice jsem někde četla, že chlapy mají opravdu horší průběh rýmiček, že si nevymýšlejí, ale stejně to s ní opravdu přehánějí. U nás je to stejné 🙂 , 3 dny umírá a poslouhám o nemoci alespoň měsíc 😉 😉 .

majbo
13. jan 2013

ahoj dievčatá,snáď sa nájde niektorá čo sem ešte zablúdi a snáď mi aj poradí.Dúfala som že roky 2012-2013 budú pre mňa Tie šťastné a my sa už konečne dočkáme nášho vytúženého drobca,no január mi zobral dalšiu nádej,ked mi dr. po sone v 8tt.povedal,aj ja som videla,že drobec nerastie,videli sme len gestačný vak asi 1,2cm.Za 3 týž.narástlo 2mm,čo je koniec.Zufala som si vypočula čo ma čaká ďalej. Vysadiť lieky -Duphaston a Utrogestan,ktoré mi umelo držali drobca vo mne,tým že je to maličké odíde to samo...Tak sa aj stalo...už 3-tí krát.za 3 roky.No ja sa stále nechcem zmieriť s osudom a napriek tomu,že nik z kompetentných mi nevie povedať príčinu,prečo naše bábo neprežije viac ako 10tt. okrem výšky môjho veku/44/,sama zháňam možnosti-ako ďalej.Dopočula som sa o DRíLINGU maternice ale na nete nič také nie je,prosím,ak máte niektorá podobné skúsenosti ako ja a prelomili ste nepriazeň osudu,poraďte ako.Ďakujem ☹

sofhia
13. jan 2013

ahojte, nahodou som zahliadla tuto temu pri spusteni MK, pred par mesiacmi som stretla zaujimavu osobu, kt. napisala knizku, kt. udajne pomaha k babetku, na tom stretnuti boli aj 3 uz mamicky, kt. tato zienka pomohla - nedava ziadne lieky, nic, vsetko ide duchovnou formou, resp. upratanim si v sebe ci v zivote, a zistenim preco to babetko k dotycnym nie a nie prist...
kto ma zaujem, nech pozrie:
Wahlgrenis - www.wahlgrenis.cz , kniha Proc k nam miminko nechce, da sa najst aj na FB. aj ja si pozeram jej stranku, hoci babetko mam, ma vela zaujimavych myslienok, nad kt. sa oplati zamysliet.

gerdusha
13. jan 2013

@majbo

Genetiku mate urobenu? Driling v tomto pripade myslim nepomoze, skor to moze byt slabsia geneticka vybava. Chodis do caru?

majbo
13. jan 2013

@gerdusha ano,chodila som do Iscaru v MT,tam mi robili všetky vyš. aj genetiku,aj neuspešné IVF,/mala som cystu a nereagovala som na lieky/ všetko ok,okrem dosluhujucich vaječníkov,dalej mi odmietli pomoc.V heliose mi dali znovu nádej v novembri som mala isť na 2.ivf,no otehotnela som.No všetky 3 teho som mala spontánne,bez podpory liekov práve to ma metie a preto si myslím,že by som skúsila ten dríling.Jednej známej to pomohlo,len o tom neviem zohnať žiadne info a s ňou už nie som v kontakte.Ráno chcem volať car ale chcela by som byť viac v obraze.Budem vďačná za každé info...

gerdusha
13. jan 2013

Skus napisat na www.neplodnost.org
Velmi ochotne tam odpoveda mudr. Texl

majbo
13. jan 2013

@gerdusha vďaka,skusim 🙂

gerdusha
14. jan 2013

@majbo

Ak mozem este poradit, tak si na tej www zadaj vlastnu otazku, ty si si ju napisala k otazke inej baby. Takto sa moze stat, ze si ju texl nevsimne. Co sa asi aj stalo, lebo dnes tam uz odpovedal na ine otazky.

Vpravo skoro hore mas ze Napsat nove tema anebo dotaz

majbo
14. jan 2013

@gerdusha ok,vdaka za radu,volala som do heliosu v mt,,tam mi dr Culbova vysvetlila že ten dríling mi nepomože odporučila mi hlbšie hematologické vyšetr.,to čo mi robili v car vraj nie je také presné,mám sa obrátiť na špecial.pracovisko,tak teraz idem zháňať,kam ísť.vedela by si mi poradiť? 🙂

gerdusha
14. jan 2013

@majbo

Hmmm, mne hematologiu vysetrili v nasej nemocnici v hematologickej ambulancii. Neviem vsak, kde vysetruju nejak cielovo hematologiu.

Ja chodim do brna do reprofitu, tam mi vzdy povedia co vysetrit a ja si na svk obeham oktorov a popytam sa, ci mi to vysetri. A nikdy ma zatial nikto neodmietol.

V heliose to nerobia?

Alebo si pohladaj tu na konikovi temy o hematologickom vysetku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre