Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

milu71
5. júl 2013

@manita mela jsem jen jednou Nativ a ten byl bez úspěchu.

manita
5. júl 2013

@milu71 tam je minimálna šanca, ja som tiež chcela natív, ale dr. z Reprofitu ma presvedčil, aby som dala aspoň minimálku, ale aj to bolo málo, nevytvorilo sa mi žiadne vajíčko, vraj v našom veku je to normálne

milu71
5. júl 2013

@manita chci zkusit nějakou jinou kliniku a šla bych i do Brna. Znáš tam nějakého doktora nebo doktorku, kam bych se mohla obrátit?

manita
5. júl 2013

@milu71 ja mám štelcla, odporúčam aj machača a vitouškovú

machač sa špecializuje na 40-tničky s nízkym AMH

milu71
5. júl 2013

@manita Když půjdu do Reprofitu, tak asi budu potřebovat výpis z karty z Pronatalu, co jsem všechno podstoupila,vid?

manita
5. júl 2013

@milu71 vyber si doktora, klikni naňho a máš tam priamo naňho mail, napíš mu a konzultuj e-mailom, nemusíš tam ísť hneď osobne

áno, prines si hormonálny profil a mužove spermiogramy, ostatné porozprávaš alebo napíšeš aj sama, svoju históriu

milu71
5. júl 2013

@manita díky 🙂 hned se mrknu

milu71
5. júl 2013

@manita díky, zkusím to

go
5. júl 2013

@milu71 Minimalku jsem ted take mela poprve, pred tim 3x klasicke IVF. Beres 5 dni jen leky , pak cca 2 injekce a tim to konci. Klasicka OPU a pak ET, ja z toho mela 10 vajjicek, 9 zralych. Vypis z karty jsem do Reprofitu vezla na prvni konzultaci. sama jsem si ji v Pronatalu Praha vyzadala. Objednavala jsem se poprve na techto strankach, kontakty http://reprofit.cz/, vsichni tam jsou skvely, ja chodim k Mudr. Koudelkovi, sef centra, ale hodne velka chvala je na Mudr. Stelcla. Klidne si rekni ke komu chces, oni to respektuji🙂Moc drzim pesti. Pokud ted nebudu mit pozitivni testik, hned za mesic jdu do toho sameho znovu 🙂

manita
5. júl 2013

@go čím si stimulovala teraz naposledy?

milu71
5. júl 2013

@go dobře a moc ti děkuju a hlavně držím palečky ať ti to vyjde 😉 🙂

milu71
5. júl 2013

@manita
já měla Clostylbegyt 10 tablet a brala jsem 2denně a pakjsem měla plánovaný styk a dále tablety Estrimax a Utrogestan + Nosifol jako doplněk stravy. Pro Nativ jsem měla 1injekci Olgaruttran pak Pregnyl a šla jsem na odebrání vajíček. Za dva dny jsem jela na transfer a brala jsem Utrogestan, Pregnium a ten Nosifol. Nosifol mi doporučila doktroka, je to jako doplněk s kyselinou listovou, B12 a myslím i B6 vitamín.

manita
5. júl 2013

@milu71 ty ideš nato tiež tak zľahka ako ja, dokopy žiadna stimulácia doteraz

ja už som tieto lighty vzdala a naplno pichám fostimony

milu71
5. júl 2013

@manita jo asi to není to pravý, jenže tohle mi dal ten doktro s Pronatalu, Já sama nevím, co by mi měl dát ☹
Ty si pícháš denně ty injekce? Ráno nebo večer?

manita
5. júl 2013

@milu71 ja som práve predtým chcela minimum sama, vyslovene som nato tlačila, že buď vôbec nič, žiadnu stimuláciu (len pregnyl pred OPU) alebo len clostilbegyt a potom pregnyl, prípadne orgalutran na pribrzdenie ovu pred pregnylom

ale pochopila som, že na tú prírodu treba pritlačiť, lebo čas letí a nemám už čas na pokusy, to AMH nám stále klesá

áno, každý deň pichám ráno

stastenka42
5. júl 2013

@milu71 v brne nepotrebujes nic,co potrebuju si urobia,nas darovane stali cca 3700eur ,vychadza to na 93000ceskych,najdi si stranku Reprofitu a tam mas vsetko,kontakty aj cennik

manita
5. júl 2013

@stastenka42 keď donesie aspoň ten hormonálny profil a spermiogram, nebude treba robiť nové a platiť zato

stastenka42
6. júl 2013

@manita Ano ale zalezi ako to ma stare

rosienka
7. júl 2013

Ahojte pokrocile "starsie" 😉 snazilky! ja som bola od novembra 12 do marca 13 na styroch minimalkach s rôznymi davkami, pricom len raz bol ET s jednym embrijkom a na nasledny KET sa snehuliacik ani nerozmrazil, cize zmarena sanca. uz som asi v koncoch nielen psychicky, ale aj financne a fyzicky... 😢 neviem, ci sa mam este v 39.rokoch snazit, ked mam aj tak nizke AMH, FSH je asi zas vyssie ako by malo, alebo na hranici stimulovatelnosti. Pritom mozem ocakavat ci s vysokymi, ci s nizkymi davkami maximalne 2 vajicka, ktore uz samozrejme nie su az takej kvality ako volakedy. Som skôr v rozpolozeni to vzdat a zmierit sa s jednym dietatkom, za ktore som vdacna, ale nie je to lahke. Neviem ako sa rozhodnut a vek pribuda a pribuda...

santamonica
8. júl 2013

@rosienka vidis rosienka, ty si v koncoch a ja kebyze mam to co ty - dcerku, tak som najstastnejsia zena na svete a nic mi uz nechyba.......sme rovnako stare a mne toto stastie nebolo vobec dopriate/ este dufam/.....to je iny stupen zufalstva......nevzdavaj to podla mna, ale nebud z toho tak nestastna, pretoze mas strasne strasne vela stastia....

raaaadka
8. júl 2013

@go Ahoj, jak se cítíš, dlouho žádné zprávy od tebe?🙂 U mě už klesla BT, takže očekávám dnes nebo zítra. 😠
Tak nevím, prostě nám není přáno. Asi se na to moc soustředím.

milu71
8. júl 2013

@manita tak jsem se objednala do Reprofitu, chtěla jsem k doktorovi Machačovi, ale ten má dlouhodobě dovolenou. První schůzku bych měla až někdy v srpnu. Sestřička mi nabídla pana doktora Kozumplika a jedu tam 24.7. Volala jsem do Pronatalu jestli mi udělají výpis z karty, udělají, ale mají prý na to měsíc. Budou se snažit mi to připravit dřív a výpis mi musí prý dát doktor osobně a platí se 250,- Kč. Tak snad tam bude trochu naděje 🙂

manita
8. júl 2013

@milu71 Fúúúúúúúúú, tak to sú procedúry s tými papiermi z predošlého CAR-u. Ja som poprosila doktora, či mi to môže vytlačiť len tak pre mňa na domáce študovanie a porovnávanie s internetovými múdrosťami... a vypľul mi to za pár sekúnd. Hneď som to doma zoskenovala a poslala do Reprofitu doktorovi, ktorého som si vybrala.

Ale nevadí, čo už s nimi, keď od teba ešte aj poplatok vypýtali, hlavné, že si pokročila a smeruješ za lepším... veľmi držím palčeky, nech tam máte hneď od začiatku z toho dobrý pocit a hlavne... nech to vyjde!

Super termín, o 2 týždne! (Keby si chcela ešte skôr konzultovať, môžeš mu priamo poslať mail. Ja som tak urobila, aby som to ešte vaic urýchlila a potom som tam prišla už rovno nastimulovaná.)

manita
8. júl 2013

@rosienka Rozumiem ti, tá túžba je rovnako silná ako pri prvom. (A prvé máš prirodzene?)

milu71
8. júl 2013

@manita já první ještě nemám. Manželství nebylo šťastné a nakonec jsem se dozvěděla i o nevěře mého ex manžela se svojí kolegyní z práce. Tak jsem se nechala rozvést. Sice pozdě ale přeci. 😒

manita
8. júl 2013

@milu71 Už si zaslúžiš, aby ti tá šťastná muška sadla na plece... 😉

rosienka
8. júl 2013

@santamonica ja viem, ze mam strasne stastie a denne si to pripominam a som stastna. O to mi nejde, len by som si este priala surodenca pre dcerku, aby nezostala sama, ked sa pominieme a mala sa o koho opriet a teraz pohrat a podelit. Mne osobne naozaj staci sj to jedno, je to viac nez dost.
@manita Nie, aj ona je vytuzeny "umelacik" po troch ICSI-ckach a styroch IUI-ckach. Mala som pri konskych davkach 675 UI tri vajicka, z ktorych sa dve oplodnili a dotiahla to do konca moja bambulka. Mm musel ist na TESE a teraz nam zostali nejake 2-3 sance. Neviem, ci to toho este ist, lebo sance su mizive. 😔

marrad
10. júl 2013

viem ze to tu celkom nepatri ale v tomto prispevku je asi celkom dost samoplatcov, tak si dovolim napisat ze sa mi zvysili 7 ks centrotide, ak by niektora potrebovala.... je v tom celkom dost penazi nato aby sa nevyuzili...

slavka_2012
18. júl 2013

Halooooooooo.co je tu tak mrtvo?????????? zienky kde ste????? tu sa nic nedeje???,ziadne uuuuuspechy ?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre