Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gerdusha
14. jan 2013

@majbo

Texl ti uz odpovedal, kukni si to 🙂

majbo
14. jan 2013

@gerdusha davnejšie rozmyšlam o Brne aj ja,ale nemame auto a neviem ako by som zvladla dochádzať tak daleko na vyšetrenia.V heliose to vyš.vraj nerobia,moj dr.robí až v stredu ale skusim sestričku či nevie a chcem sa objednať do MT na ten termín ked príde Titl.Vdaka za rady,prajem ti uspešne otehulkovanie a pekný večer.. 🙂

syslica
16. jan 2013

Ahoj všetky! Ja som sa do témy zapájala už dávnejšie, potom len zobďaleč sledovala a teraz sa pridávam s povzbudzujúcou správou, že aj v 38 rokoch sa dá spontánne otehotnieť na prvý šup. Bolo to také rýchle, že sme si ani nestihli "naplánovať" pohlavie 😝 - nuž budú doma traja chlapci + prototyp všetkých syslíkov 😀
Malý syseľ sa má zatiaľ asi dobre, má 244 g, je o týždeň väčší, pravdepodobnosť DS zo séra (bez veku) mi vyšla 1:13 000, morfologický UTZ v poriadku, takže sa chystám odmietnuť AMC, aby sme ho zbytočne nestresovali a nevystavovali riziku.
A bratia sa už náramne tešia na február, kedy im ho doktor sľúbil predviesť na sone. 🙂 🙂

majbo
16. jan 2013

@syslica Gratulujem,vždy rada počujem dobré správy,držim palce a dufam,že tohto roku aj ja pridám veselšie príspevky 😉

syslica
17. jan 2013

@majbo Gratulácie prijímame až po pôrode 😉 , ale tebe a ostatným nevzdávajúcim sa snažilkám želám šťastný rok 2013 - určite to vyjde!

pajka00
17. jan 2013

Po dlouhé době jsem nakoukla na "moje staré stránky" a jsou tu samé nové tváře....před 3 lety jsem sem chodila srovnávat,dopovat se,vyzvědat,nechat se povzbuzovat,pokecat..........a zadařilo se a teď máme krásnou 2letou holčičku...i když mi bylo za 2měsíce 40...podařilo se po IVF🙂 takže vám holky všem přeju, aby se zadařilo a držím moc palce, protože to všechno vážně stojí za to.....tfuj tfuj tfuj

ajinka22
17. jan 2013

@majbo ahojky, taky bych Ti doporučila podrobnou hematologii
zkus se podívat na stránky www.porodnice.cz a v poradně si najít MUDr. Kouckého, on se těmito problémy hodně zabývá

sonka43
18. jan 2013

@majbo ahoj. ja mam tiez 44.. za posledne 4 mesiace som dvakrat otehotnela a tiez, raz v 5.tyzdni a minuly tyzden v 9. tyzdni sa neudrzalo..respekt. druhykrat sa nevyvijalo..zaujimalo by ma,ake vysetrenia si si dala robit na zistenie priciny,preco sa babätko nevyvija...alebo je to tym nasim vekom?🙂 dakujem...

henikav
18. jan 2013

@pajka00 aj nam sa uz zadarilo, aj ked som tu uz dobru chvilku nebola 😉

majbo
18. jan 2013

@ajinka22 Ďakujem za radu už som objednaná a konzultovala som s prim. Texlom z brnenskeho heliosu,prajem všetkym vela uspechov... 🙂 🙂 🙂

majbo
18. jan 2013

@sonka43 Som objednana na hematologiu,imunologiu a endokrinologiu.Partnerovi budu ešte robit Halosperm tzv. f-čny test na dna spermií.Všetky zakladne vyš. aj genetiku som už absolvovala v Iscar ale až teraz mi povedala dr.z heliosu v MT,že boli len povrchne a je treba sa zamerať na mutacie genov a antifosfolipidovy syndrom,tam su časte no liečitelne pričiny zamlknutych potratov.Hlbšia genetika sa vraj da zistit až z kultivacie embrijok pred vkladom pri IVF,čo mne tiež nevyšlo pre cystu,tak uvidim.Ak sa nenajde tu príčina až potom začnem akceptovať,že to bude vekom,zatiaľ stale dufam,že sa dočkame,,vlastneho" dieťatka 🙂 Držim palčeky aj tebe 😉

sonka43
18. jan 2013

@majbo tolko vysetreni?my sme zatial este ziadne nerobili..neviem,ci sa na to este dame...tak si prajem mat a spon o par rokov menej...dakujem za odpoved,dlho trvaju tie vysetrenia?

majbo
18. jan 2013

@sonka43 Na tieto vyš.ťa môže poslať aj obvodný dr alebo gyn.,neviem ako dlho treba čakať na vysl.počitam 1tt až mesiac.Do marca by som chcela vedieť vysledky.Aj tak 2 mes.potrva kym sa môžme pokušať znovu.Zatial beriem Inositol pre podporu tvorby a kvality vajičok.Aj ja by som bola rada keby sme sa s tým mojím <3 stretli skôr ,no čo už...

pajka00
18. jan 2013

@henikav tak to jsem ráda, že se to konečně i přes ty neúspěchy povedlo🙂 moc gratuluju a mám radost, že jsi vytrvala a nakonec se výsledek dostavil!! za chvilku tu bude 😉

henikav
18. jan 2013

@pajka00 ani neuveris, ale nebolo to nasou vytrvalostou, ale ked sme to uz uplne vypustli z hlavy, tak to prislo same, uplnou nahodou a necakane 😉

pajka00
19. jan 2013

😀 tak o to je to lepší🙂) super, jsem ráda a příroda asi fakt není blbá🙂))))

natasvachova
24. jan 2013

ahoj, právě jsem nová a je mi 37let a miminko ještě nemám, když jsem byla mladší tak jsem byla tehu ale musela jsem jít na potrat, protože byl tam důvod. Po potratů přišlo mimodelozni tehu. Takže jsem si něčím prošla. Dnes to nejde,snažíme se už skoro 4 roky a stále nic. Popravdě už jsem přestala věřit ale četla jsem že snad nejakej zazrak se může. přihodit i mě. že otehotnela a nebylo ti možné dle mudr. není možné. Stále věřím a přeji všem ať se Vám zadari při otehotneni.Držím všem snazikam i maminka palecky .

manita
25. jan 2013

ahojte, v decembri som sa tu medzi vami mihla, v čase môjho IUI. Nič z toho nebolo, nad ďalšími IUI visí otáznik, keďže stimulácia clostilbegytom mi spôsobila na vaječníku veľkú cystu. Akoby toho nebolo na tú psychiku dosť... Musím počkať, ako sa bude správať, ideme ju sledovať na sone... Otrasné... Mali ste niektorá takúto reakciu na stimuláciu? 😕 😕 😕

martulle
25. jan 2013

@manita po clostíku jsem měla cystu 6x4cm.Do dalšího naivu se neztratila,ale doktor v caru říkal,že nevadí,tak jsme podstoupili další kolo.Ale prý se muže ztratit aj sama,ale taky nemusí...nevím,zatím stím zkušenosti nemám.Na utz jdu 4.2,tak uvidím.kdy jsi podstupovala iui?Držím moc palečky 😉 @natasvachova uvidíš,že zázrak se stane,neboj...znám holčinu,která má 43let a čeká první miminko...snažíte se normální cestou?

manita
26. jan 2013

@martulle Dík. Držím palce, aby IUI vyšlo. Chcem dúfať, že tá cysta zmizne sama. Tiež idem na UZV 4. 2. Včera v noci som sa hrabala na koníku a je tu dosť tém o cystách - dievčatá chválili tieto homeopatické kvapky:
http://www.peithner.sk/frauenb.htm
Musím to omrknúť v lekárni, aké to má zloženie (či niečo podobné ako gynastan, čo sa chystám piť).
Nemáte skúsenosť niektorá?

natasvachova
27. jan 2013

ahoj,,, moc pekne napsane a povzbuzujici,,, jsi fajn, holka. Ano snazime se prirozene 4 roky a stale nic. Vim ze je problem ve mne, byla jsem tehotna kdyz jsem byla hodne mladicka,, otehotnela jsem 2krat momodelozne ,, vim ze jsem mela operaci, laparoskopii ten plod zustal ve vejcovodech,, ale opravdu nevim jestli me odebraly anebo sou nepruchodny. V te dobe jsem nemela poneti,, co me bude cekat,, jen to ze me to bolelo a uz jsem to chtela mit zasebou. Dnes je mi 37 a nevim jestli budu moc mit deti,,ale nevzdavam se ,, pokud ne tak , pujdu na umele oplodneni. Ptala jsem se v CR v Brne, kolik by to tak stalo a rekli me v Repromede kolem 70.000 kc. Ponevadz ziji v Dubline , tak se pokusim tady , protoze tady mam svoje pojisteni a v Cesku bych si musela hradit vse. Opravdu jsem nestastna. Udelala jsem jednu vec, ze se snazim zjistit, kdyz probehla ta operace , jestli me ponechali vejcovody,,, tak cekam na odpoved. Jen doufam ze je tam mam,, Mam ztoho strach,, je mozne ze nedostanu odpoved. Budu muset pak zjistit tady , kde ziji , jestli je mam, je to hrozne,, mozna je mam a nejsou pruchodne. Stale nato myslim. Jinak vsem holkam preji jen to pocem touzi. Predem dekuji za to ze mi napisete, doma se otom nikomu nesveruji,, citim se hrozne,, bezcenna. Abych nezapomela , nevedela jsem ze je jich vice zen co maji problem,, i kdyz nejsem sama ikdyz jim to nepreji , ze jsou natom spatne.Ale tahneme vsechny za jeden provaz. a to nas dela silne. Pak vam dam vedet, jsem hodne citliva a vzdy se rozplacu,, ze me to potkalo, omlovam se ale nekdy se to neda , udrzet. a ze to musim psat. co citim. 🤐 🤐 uz radeji skoncim. pa zatim vsem a drzim Vam palecky at se vam to podari, preji ze srdce.

manita
28. jan 2013

@natasvachova Viem si predstaviť tvoj nápor na psychiku. Drž sa! Pri čítaní tvojho príspevku som si uvedomila, koľko toho ešte neviem. Netušila som, že vajcovody nevidno na UZV. (Mne robili pred 4 rokmi laparoskopicky tzv. prefuk, tým zisťovali priechodnoť vajcovodov, žiadny problém tam nebol, potešila som sa, oklepala z laparky, ale nepošťastilo sa...). Držím palce! Musíme veriť...

Dnes ráno ma nakopla úplná drobnosť: http://www.cas.sk/clanok/241311/zalubena-dvojic...
Slová štyridsiatničky: "Dávame tomu voľný priebeh. Ak otehotniem tento rok - hurá, ak budúci - stále hurá. A ak nie, potom sa začneme zaoberať inými než prirodzenými cestami." 😉

sorei
28. jan 2013

Ahoj holky, po delší se odbě se hlásím i já... měl jsem pokažené PC a dostala jsem nové jenže mi pan IT vymazal všechny nastavení a já si za boha nemohla vzpomenout přezdíku a heslo emoticon co je nového ?????

sorei
28. jan 2013

JInak holky - jási asi od miminka ted budu muset dát pauzu- momentálně se léčím s akutním zánětem štítné žlázy - což je něco jak angína a beru antibioika a léky tlumící bolest, a ty jak jsem se dočetla způsobují zastavení vývoje plodu a tak mi asi otěhu nehrozí ☹ moc mě to mrzí,ale doufám, že po přeléčení zas budu moct najet na režim plození ... jsem, z toho neštastná, jakoby se všechno proti mě spiklo, mám už během 3/4 roku 3 ant. na záněty, nevíte jak se jich zbavit ? Asi mám v těle nějaký zánět co tam koluje a čistící čaje nezabírají ☹

natasvachova
28. jan 2013

@sorei Ahoj, neboj vše bude v pořádku, držím palecky.

natasvachova
28. jan 2013

@syslica. Přeji Ti ať máš tehu bez problému a babo ať je zdrave
,jen to nejjjjjj.Držím palecky.

natasvachova
28. jan 2013

@manita Děkuji, .moccc pěkně napsané.Každopádně budeš maminkou, už tento rok, cítím to .

sorei
29. jan 2013

@natasvachova - děkuju, já doufám ... 🙂

sorei
29. jan 2013

@natasvachova -ahojky, to ti neřekli po operaci hhed výsledky ? neboj, ono to vždycky vyapdaá dfěsivě,ale pak je to drbý a všechno se dá řešit a všechno dobře dopadne 😉

natasvachova
29. jan 2013

díky moc, každopádně cekam na odpovedet.a pokud ne tak se musím objednat na gynekologii, žija v cizině a tady vám , nepomohou, nevysvětlí, na všechno si musis oři sám. Opravdu, ja, melán šedý zakal, bylo to hrozne , já už byla slepá na levé oko a rak jim nevěřím.Neboj, dám se dohromady takže si musím pomoct.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre