Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

valina
1. máj 2008

Lenka, ano, trombofilia alebo trombofilna mutacia je presne to, co si popisala. Riesi sa to bud zvysenou davkou kys. listovej (u mna to ale zjavne nepomohlo 😒 ) alebo injekciami Fraxiparinu alebo Clexanu. Takze keby som otehotnela, musim si od zaciatku pichat tieto injekcie cele tehotenstvo.
K tym chilli papričkám: osobne tomu neverím, už len to, že trikrát polievková lyžica chilli - no fajn, ale čo nato žalúdočná sliznica atď. Samozrejme, keď sa niekto dá na chilli kúru, tak úplne chápem, veď túžba po bábatku je veliká... 😵

yanny
2. máj 2008

Taky jsem o té chilli uvažovala, ale bojím se kvuli té mé alergii, že si poničím žalůdek.

Zase jsem nějaká grogy, hned po ránu jsem se pohádala s můžíčkem. Asi mu vadí, že nejsem v jednom zápřahu jako dřív.
Až mi z toho není dobře. Doufám, že to těm mimískům nevadí, když se člověk nechá vytočit.Hned jsem to rozdejchala a šla ven na procházku s pejskama.

Jak se přijde na tu trombofilní mutaci??,

lenka2008
autor
2. máj 2008

Valina - fuha, tak na toto mam podozrenie aj ja, zistili mi to z krvi ako nejaky gen... preto po KETe mi nasadili kyselinu listovu. O injekciach som nevedela. Co uz , kvoli detickam sa obetujeme, nie?
Yanny - mne na tu trombofiliu alebo respektive podozrenie, pretoze to nemam diagnostikovane, prisli tak, ze ked som po potrate po IVF dosla na konzultaciu, doki v tomto bol zlaty. Obycajne po prvom potrate nikto sa nesnazi zistit priciny potratu. A on mi zobral krv na nejaky mozny dovod. Po Kete som sa informovala, a povedali, ze mam predpoklad, alebo gen na presne tuto zalezitost, ze nemusi to byt dovod potratu /maly tromb a plod sa po 6 tyzdnoch prestal vyvijat/, ale moze, tak mi nasadili kyselinu listovu. Tento gen moze /nemusi/ sposobit infarkt. A moj otec mal 3. takze tomu verim. Len ked na mna vyblafli vsetky tie info, mala som co robit, aby som to v hlave nahrala, a zabudla som na ten vyraz. No a teraz ked Valina pise, sa mi to vybavilo.
Nevadi, ze si sa pohadala, hlavne sa rychlo ukludni a predychaj, nikomu to neuskodi. Okrem toho, treba sa spravat spontanne a emocie nedusit v sebe, potom to skodi viac. A muz musi pochopit, ze brat hormony nie je sranda, ja som bola pocas tehotenstva casto neprijemna, muz sa len prezehnaval, a dufal, ze ten stav nalad nebude dlho trvat 🙂

valina
2. máj 2008

Yanny, nešpekuluj, ako sa príde na trombofilnú mutáciu. Vieš, ja som sa tiež dosť vydesila, keď si napísala o tej alergii na lepok, proste píšeme si tu samé desivé diagnózy a potom stresujeme. Dohodnime sa, že každej stačí maximálne jedna diagnóza, ok? 🙂 A pokiaľ ide o stres z manžela: ľudstvo by predsa už dávno vymrelo, keby mal na embryjká vplyv stres žien, ktoré práve vytočil manžel! 😀 Takže klídek a pekný víkendík, určite ti všetko dobre dopadne! Neprezradila si nám, kedy ideš na hcg.

Lenka, napíšem ti o tej trombofílii do súkromnej správy, aby sme neľakali nastávajúcu maminu Yanny. 😉

madla28
2. máj 2008

Ahoj, tak já zítra začínám konečně stimulovat. Snad už se to teď trošku k něčemu pohne. Jak dlouho se stimuluje než odeberou vajíčka?

yanny
2. máj 2008

To se vám řekne jedna diagnoza, myslím, že máme věk i na víc 😀
No jestli mi to ani teď neklapne, tak musím mit ještě nějaký jiný problém 😅
Dnes je mi tak nějak fajn, mužíček mi udělal k večeři tatarák s bezlepkovou topinkou. Udělal mi radost, měla jsem už docela na něco chuť, protože od transferu "žeru" ovoce a zeleninu na všechny způsoby, měla jsem strach , že nevhodným jídlem vyprovokuji, zase nějakou alergii a bude po všem.
Dřív mě po ET, vždy po jídle docela dost pálela žáha, bylo to z toho lepku, no a potom jsem měla takové křeče v podbříšku, jako na MS a bylo po čárkách.

Dnes jsem ten tatarák úplně zavrhla, že v ňem může být toxoplázmoza, ale to by snad musela být velká náhoda a dnes je to maso dost kontrolované, tak jsem to snědla a je mi fakt OK.

Madlo to ti dají rozpis, tak napiš kolik ti toho naordinovali. Stimuluje se tak 12 dní plus, mínus nějaký den, ale snad někdy i déle.
Já, teď naposled 9 dní, ale říkali tomu minimálka. Sice se mi ty dávky zdáli jako pro koně 😀

No holky, mě taky zajímá vaše tombofilie, tak žádné tajnosti, mě už snad nic nevyvede z míry 😀

O čem jiném s váma pokecám, když ne o nemocech 😀

Žeby o sexu??? 😎

Či o mužíčkách???? 😢

Nebo snad práci 😠

Mam nějaké roupy, jsem sama doma, tak mi asi šibe. 🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝

Asi před 3 rokama jsem si našla přítele byl ze slovenska, byl hrozně krásný, mladý a byl z Těrchové. 😉 U nás je do dnes na práci, myslím jako v našem městě.
S předchozím přítelem jsem byla 13 let a nechtěl mimi, pak se mohl zcvoknout a požádal mě o ruku no a teď je to můj manžílek, který s přihmořenýma očima se mnou absolvuje IVF.

Takže já za vše dobré vděčím krásnému slováčkovi.

yanny
3. máj 2008

Kde jste berušky?????????????????????????????

madla28
3. máj 2008

Tak já už jsem doma. Byla jsem u přítele, bydlíme zatím každý ve svým. Řekla jsem mu, že se k němu nastěhuju, až budu těhotná. Je o skoro o dvanáct let mladší. Dělám blbost, nebo ne?
Stejně mám trošku problém, bydlím v nájmu a tenhle barák se bude prodávat. V pondělí přijde odhadce a nevím jak dlouho mě tady ještě nechají. Doufám, že do tý doby budu těhotná a nastěhuju se k němu.
Rozpis zatím žádný nemám.

yanny
3. máj 2008

Madlo, určitě neděláš chybu, život je krátký, tak není na co čekat a ber co ti dává.
Do chlapů nevidíš, dnes tady jsou a zítra nemusí. A s mladým každý rok je krásnější, než mit doma starého bručouna.
No a mimi ti nikdy nikdo nevezme, ať se stane cokoliv, máš ho na furt.

Ja jsem asi týden přemýšlela, jestli mám volit mezi svatbou se starým a nebo zůstat s panem mladým a užasným.

Dnes bych asi volila jinak. S mladým i kdyby to nemělo být jen tak na chvilku.
Pa.

Jo a budu testovat nejdřív asi 8. 5. to bych už mohla ne, když ET byl 27.4. co myslíte??
V Reprofitu mi napsali testovat 10.5 a pak jít na krev.

yanny
4. máj 2008

Kde jste kdo???
Dnes, 7 den po ET se mi udělal opar.
Nevíte co to znamená???

bbrita
4. máj 2008

yanny to bude určitě nejaký znamení.... 😉

yanny
4. máj 2008

No, jen aby, já to vidím z té negativní stránky.
Všechny příznaky jsou pryč.

valina
4. máj 2008

Yanny, nestresuj. Ja viem, že sa to ľahko hovorí, ale ani opar a ani to, že necítiš príznaky, nie je vôbec smerodatné. Opar má veľa tehotných, lebo kvôli uhniezdeniu môže trošku klesnúť imunita, veď to je nakoniec aj dobre.
A test 8. 5. by už niečo naznačiť mohol. Ale rob ho pre istotu ráno, aby sa druhá čiarka ukázala. 😉

madla28
4. máj 2008

Yanny, to jsem ráda, že jsi mi to schválila. Stejně jsem měla největší strach z jeho rodičů, jak to vemou, ale dopadlo to dobře. Když tam přijdu, tak mě jen obskakujou a dokonce tatík nabídl Frantovi i peníze, kdyby nestačilo to co mám.
Drohý den stimuluju a pořád se potím a vysychá mi v krku. Včera večer mi bylo i na zvracení. Je to v pořádku?

lenka2008
autor
4. máj 2008

babenky caute, prave sme dorazili z chalupy, a som uz ako stara absťačka - hned ku PC 😀 Jeee Yanny mi urobila naladu s tym tatarakom - mas moje sympatie! Nu priam normalne tehotenske jedlo 😀 A v kombinacii s bezlepkovou topinkou to su uz sympatie na druhu! A opar podla mna nemusi znamenat nic, bud v klidku. 8.5. ficim rano prec, ale ked sa zobudim, hned sa nalogujem, ako dopadlo ocikanie papierika - tak prosim nespi dlho! neboj defčatko, musi to byt dobre, priznaky nic neznamenaju. S tymi chorobami fakt ta nebudeme zatazovat - menej vies lepsie spis 🙂 ohoho tak slovensky šuhaj ti takto vyriesil tvoj vztah 🙂 vidis, to su ti chlapi - nevazia si to co maju, a hned si to uvedomia ked to stratia, ne?
no a holky, co rozoberate chlapov. Vztah moze byt super aj s mladsim aj so starsim. Ja osobne sa priklanam po roznych skusenostiach uz k takym "vyskakanym". Nech sa radej boji on o mna, ako keby som sa mala ja o neho. Ale verim tomu, ze zivot s mladuckym ma svoje plusy - hlavne nech si rozumiete a tvrdo pracujete na babetku...

yanny
4. máj 2008

No konečně jste tady.
Madlo já byla taky při stimulaci vyschlá jak po flámu,musela jsem mít flašku s vodou u postele. Tak jsem ráda , že to je asi normální.

A protože mě trápilo, že mi přestalo bolet břicho i prsa. Tak teď večer mi naopak začalo bolet břicho, fakt jak na MS.Tak se bojím zas o něco víc,no jsem prdlouš. 😝

Leni mám taky starého bručouna vyskákaného, ale myslím že jak mu táhne na 50, je mu 48, tak ho snad budu muset zase hlídat já,nějak si zas vyskakuje 😵

yanny
5. máj 2008

Tak to sem zakřikla, zas tu nikde nikdo!!!
Všude to těhotní, jen já se bojím, že mě to zase mine.
Dnes jsem prvně byla v práci a hned jsem utahaná a bez nálady tak pa.

valina
6. máj 2008

Nazdar Yanny, neboj sa, neminie. 😉 Ešte pár dní a budeš vidieť dve čiarky!

Pekný deň všetkým, pa.

yanny
6. máj 2008

Nazdárek,
tak jsem dobojovala, dnes jsem dostala MS. To je poprvé co je jsem to dostala už 9 den po ET.
To je masakr. Ani jsem nestihla testnout.
Jindy jsem to dostávala 15 až 20 den po ET. A mezi tím jsem testovala a nervovala se, že mi druhá čárka nesílí, až mi vyšeptala a já to dostala.
No tak tak, takovýdle raketový nástup MS jsem fakt nečekala.
Joooooo, to je ten můj Reprofit.
Nevím co s tím jedním embryjkem u nich, ale asi se zase vrátím, do Prahy do Pronatalu, no každopádně jsem tam už pěkně dlouho objednaná na 5.6.
Prý mám nějaký nový car kousek od nás v Karlových Varech, neslyšel jste o tom někdo??
Zeptám se na hlavní straně.
Zatím a vy se držte, já to také navzdávám.

nina23
6. máj 2008

Ahojte babulky, mate niektora kombinaciu trombofilia a alergiu na lepok? Citala som tu rozne kombinacie, ale konkretne by ma zaujimali tieto dve.
Podarilo sa vam donosit zdrave babatko?

lenka2008
autor
6. máj 2008

yaaaannyyyy - do prciiic!!!! tak toto som nepripustala!!! hrozne ma to mrzi... obdivujem tvoju statocnost a volu, a viem co prezivas... Dame sa do dalsieho boja! a nestracaj sa. Drz sa moja

valina
6. máj 2008

Yanny, mrzí ma to, dúfala som, že ti to vyjde. A je to iste MS, nemôže to byť len nejaké zakrvácanie? 😒 Drz sa.

Nina, ahoj, si snazilka? Tu kombinaciu nemam, takze neviem ti poradit v tomto smere.

staruska
6. máj 2008

Yanny, i mě to moc mrzí... ☹ Držela jsem Ti celou dobu palce. Je ale skvělé, že to nevzdáváš. Tak je to správné. Myslím na Tebe.

nina23
6. máj 2008

Ahojte.
Valina, som snazilka a tak sa proste snazim. Som rada, ze taku kombinaciu nemas, bohuzial, ja ano. Tak hladam kazdu babulku, ktora ma taku diagnozu-trombofilia a celiakia.
Pekny vecer 🙂

ema111
6. máj 2008

Ahojte baby, myslim na Vas, no nestiham, stale som v praci. Tak som to len preletela ocami. Do r...Yanny, je mi to luto. Najhorsie je, ze nik ti nevie odpovedat na otazku "preco". Nezostava nam nic ine, iba skusat dalej, hrame o cas.

yanny
6. máj 2008

Ninuško, já mam prokázanou alergii na lepek, je získaná s věkem. Ta tvoje celiakie, je asi to samé, ale už to máš od narození.

S těhotnění a donošení mimi, je to problém.
Musí to být pod kontrolou a někdy do toho zasahuje i štítná žláza, asi tím že se špatně vstřebává jod, či co.
Teprve dnes jsem se objednala na gastro, zjistili mi to nedavno a nikdy mi k tomu nic pořádně neřekl, jen zatím jím prednison a držím dietu bezlepkovou.
Když se nějakým zazrakem podaří otěhotnět, tak se může kdykoliv potrotit.

S tím druhým nemám zkušenosti, zatím 😅

MS se mi ještě úplně nerozjela, tak jsem celé odpoledne ležela a na zítra jsem vše zrušila, co kdyby...............
, ale břicho mě bolí pekelně, furt lítám na WCčko, ráno jsem měla světlou krev a celý den špiním, tak to ja zase adráč.

lenka2008
autor
7. máj 2008

yanny, ked ta boli brucho a mas svetlu krv, chod pekne k lekarovi. A okrem toho, co ak to je naozaj uhniezdenie? nechcem davat zbytocne iluzie, ale ako sa pekne hovori na slovensku - nehadz flintu do zita. To mozes vzdy 🙂 nechaj tomu cas, ale v pripade silnych bolesti, bez do spitalu. Kde si teraz? piiiis 😅

madla28
7. máj 2008

Yanny třeba to bude dobrý, vydrž.
Mě dneska doporučili, abych použila vajíčka dárkyně, že by to bylo jistější a nebyla by to pro mě taková zátěž. Je to kvůli jednomu hormonu, který nemám v normě. Prý jsem stará a vaječníky už mi hůř produkují. Museli by dát hodně silný injekce a pak bych měla zase problémy v těhotenství, tak teď vůbec nevím co mám dělat.

bbrita
7. máj 2008

yanny drž se !!! Ještě není nic ztraceno, kámoška takhle taky špinila a krvácela a teď je už 12tt. Nakonec jí zjistili, že má nízko uloženou placentu, takže zasahuje přes branku a proto krvácí. Takže nadějě umírá poslední.
moooooc držím pěstičky.

bbrita
7. máj 2008

madli to je teda síla, vůbec nevím, jak bych se rozhodla, ale zas na druhou stranu pořád lepší než kdyby to nešlo vůbec a zbývala by už jen adopce..... Takhle máš pořád šanci prožít si těhotenství. Holt člověk to musí brát vždycky z tý lepší stánky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre