Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

raaaadka
26. jún 2013

@go
Proč se tomu vlastně říká minimálka? Už jsi mi to možná vysvětlovala v dubnu...ale teď nevím.

raaaadka
26. jún 2013

@stastenka42
Kdyby to navíc dělalo pěknou pleť a vlasy a ještě se při tom třeba hublo, tak proč ne? 🙂

go
26. jún 2013

@raaaadka ja na to prisla tady, az kdyz se v dubnu nezadarilo. Minimalka - nepichas si injekce, jen posledni den az dva. Jinak beres pouze clostik od 2 do 7dne menzes. Takze zadne zbytecne zatezovani tela hormonama. Take to stoji vic jak o pulku mene. IVF nas vzdy stoji cca 75t. a tohle 32t.. Ja mam tedy nakonec urodu stejnou jako u IVF, coz je ale ojedinele, rikal lekar. Pry bych si mozna vystacila jen s clostikem, uplne bez injekci. 🙂

mimika1973
26. jún 2013

@go v albume mas tehotenske testiky z 2012, uz si bola tehotna predtym? minimallkou?
Aj mne doktor Stecl povedal, ze pichat mam radsej rano menopur, ale nepovedal mi ci aj orgalutran rano alebo vecer, tak ok, budem to pichat naraz v jedne hodine potom. 🙂
S Menopurem nie je problem pichnut si ho sama, ale ten orgalutran, aj aj ten boli, je trosku ina ihla, tak se bojim, ci dokazu ho pichnut sama rano, lebo manzel bude uz v praci tak on mi nepomoze. Dotedka mi vzdy pichal injekcie on, ale to byvalo vecerom.
Ja nevim, aky je rozdil medzi stimulaci rano alebo vecer vlastne? som si myslela, ze je to jedno. V zahranici, vzdy kazali vecer, proto jsem pomylena. 😉

raaaadka
26. jún 2013

@go Aha, tak to je docela vtipný. 😀 Takže tolik vajíček, to teda nechápu, ty jsi se rozjela po té dovolené. Kamarádka mi říkala, že po zimě to není dobrý, že se mám snažit otěhotnět nejlépe v létě nebo na podzim, po zimě prý nemá tělo dost živin a vitamínů, ale asi jak u koho. Teď už je to asi v pohodě. No myslím na Tebe, ať to vyjde teď v červnu! Zjistíme to teda až v červenci. 🙂
Nakonec by ti fakt stačil clostík, doktor říkal, že je výbornej!

go
26. jún 2013

@mimika1973 byla jsem tehotna po klasickem IVF, bohuze to v cca 9 ci 10tt byl zamlkly potrat ☹ .Minimalku mam poprve. Mela jsem si pichat obe injekce rano ve stejny cas, kazdou na jednu stranu. Pri mem prvnim IVF jsem si nechavala pichat vsechny injekce u lekare, ale pak jsem byla lina tam jezdit a zkusila to sama. Od te doby nemam problem si pichat vsechny injekce sama. Nic to neni, ani jedna, obe jsou v pohode a do bricha opravdu neboli, neboj 🙂

go
26. jún 2013

@raaaadka prave si rikam, proc jsem vzdy nemela jen minimalku. Zbytecne jsem do sebe rvala tolik hnusu a utratila hrisne prachy☹(.Uz mas vypocitano kdy budes testit? Ja pokud pujdu v nedeli na ET, tak 9.7. testuji🙂

mimika1973
26. jún 2013

@go dekuji, no skusim to teda sama 😉 Trosku mi narastlo brisko, kvoli predoslym stimulaciam, proto sa mi tezko picha do hrosi kuze, ale hadam to zvladnem! 😀
To mi je lito za ten zamlcanej potrat, ale verim, ze tedka se ti to podari do konce a budes mat hezki miminko! 🙂 😵
Jeste nevis, kolko embryjek mas z OPU?
9 zrelych vajicek z minimalky je super rekord! gratulka! 😉

raaaadka
26. jún 2013

No myslela jsem, že byla ovu v neděli, ale ukázalo se, že nejspíš až dnes. (překvapení) Takže když to spočítám, tak bych měla testit asi jako ty. Ale po zkušenostech vím, že budu vědět i bez testu, jestli to vyšlo nebo ne. Těhotenský testy ani nekupuju. 🙂
Mimochodem, první výsledky odhaduju už 7. den po ovulaci, v té době očekávám jisté příznaky nebo náznaky nějakého zahnizďování.

go
26. jún 2013

@mimika1973 urcite to zkus, opravdu to nic neni, jde jen o zvyk 🙂 . Stecl je pry moc fajn, take jsem k nemu chtela, ale je v Brne malo, protoze je hodne v Olomouci, tak jsem si zaridila mUdr. Koudelku 🙂 . Take rikal , ze mam po minimalce nejak hodne vajicek. Odpol jsem volala a ma 7 oplozenych, tak snad nejaka zabojuji a vydrzi. Ty uz stimulujes nebo se chystas?

go
26. jún 2013

@raaaadka ja taky tak 7 den zacinam tusit 🙂 . Super tak bojujeme spolu 🙂

raaaadka
26. jún 2013

@go Jo a dnes jsem se fakt zasmála při pročítání starých diskusí:

První příznaky toho, že vám hrabe ze snažení:
1) radujete se při pomyšlení na zvracení
2) vidíte růžové čáry, kde je nikdo jiný nevidí
3) mocné O již neznamená orgasmus, ale ovulace
4) nedokončujete slova (ovu, těhu)
5) používáte tajemné zkratky dc, ms, dpo
6) utrácíte více za testy, než za oblečení
7) ve dny okolo ovulace zrušíte veškeré společenské aktivity
8) močíte na proužek čehokoli
9) každé cuknutí v břiše je buď ovulační bolest nebo že by implantační?
10) ranní motto: Nemluv na mě, dokud si nezměřím teplotu!
11) konečně se těšíte na ranní vstávání – další možnost změřit si teplotu nebo odebrat ranní moč

go
26. jún 2013

@raaaadka to jsi me rozesmala, sileneeee, ale skoro pravdive, bohuzel 😀

raaaadka
26. jún 2013

@go Skoro??? 😀 Normálně splňuju víc než polovinu. 😀

stastenka42
26. jún 2013

@go tak si vypýtaj niečo iné,sú aj rozne iné ale presne takétoho charakteru.Ja som vždy b 4-0-4 a v brala takéto davky a v pohode,nič mi nebolo,ani som nevedela že ho beriem,ale kedže sme každá iná tak si pytaj niečo iné 🙂

go
26. jún 2013

@stastenka42 take necitim nic zavazneho, mozna nejake kilo navic a unavu. Nic strasneho 🙂 Myslim, ze to preziji 🙂

raaaadka
26. jún 2013

@go
Kilo navíc, ani to nevyslovuj, cejtim jak kynu, jen z toho, že to čtu. 😵

raaaadka
27. jún 2013

Holky jsem nasraná, včera bolesti obou vaječníků, ovu test po 5-ti dnech poprvé negativní, přesvědčená, že je ovulace. Dnes nic nebolí a ráno teplota 36,5!!! Prostě dole, to fakt neni možný! Normálně mám po ovu zvýšenou každý měsíc, ale tento cyklus s clostíkem mě nejspíš pěkně vypekl. ☹

manita
27. jún 2013

@raaaadka ten clostil nesadne každému

som živý príklad, s clostilom vôbec nemám ovuláciu

ak nemáš dobrý pocit zo svojho doktora, radšej si vyber iného, ale bez dohľadu dr. nerob na sebe pokusy

raz mi v CAR-e dokonca jeden dr. povedal, že stimulovaný cyklus bez pregnylu môže byť často anovulačný, lebo telo nastimulovalo folikuly, ale vajíčka neuvoľní, na to treba pregnyl, je veľmi dôležitý

poraď sa 😉

raaaadka
27. jún 2013

@manita
Tak jak to říkáš to může být. Vycházela jsem z toho, že spousta holek dostane clostík bez následné kontroly a aplikace pregnylu. Ale u mě je to opravdu anovulační cyklus, troufám si tvrdit, dle BT, že se mi to ještě nestalo. Chtěla jsem jen podpořit to dozrávání. Už na to kašlu, příští měsíc neberu nic a nechám to na přírodě, bude - nebude, uvidíme. 😉
Ale děkuju za příspěvek, souhlasím, na každého působí hormony jinak.

manita
27. jún 2013

@raaaadka ja som na ten clostil nahnevaná

bolo mi to podozrivé už pri viacerých IUI, že po clostile nemávam v čase ovulácie príznaky ako v prirodzenom cykle

problém odhalilo až IVF, po clostile žiadne vajíčko

viem, že veľa dievčat clostil je ako cukríky každý mesiac, dúfajúc, že podporí tvorbu vajíčok a otehotnie prirodzene

pritom clostil sa môže brať len 2x za život po 2 cykly a medzi tými dvomi dvojcyklovými liečbami musí byť odstup 6 mesiacov, je to karcinogénny steroid (ale to už je na každej z nás, niekto číta príbalové letáky, niekto nie)

raaaadka
27. jún 2013

@manita
No já už ho brát rozhodně nehodlám. Vaječníky mě teda bolely 3 dny docela dost, počítala jsem s ovulací, ale prostě se mi zřejmě vajíčko neuvolnilo. Jsem na sebe naštvaná, že jsem to jedla, ale kamarádka po něm otěhotněla hned, tak mě to zlákalo. S hormonama končím. 😒

raaaadka
27. jún 2013

@go
Tak co nového? Volají ti jak se daří vajíčkům? Necháš si případně zavést dva kousky? Nebo jsi měla dvě i minule? Teď nevím. U mě se asi ovulka po clostíku nekonala, byla jsem dle bolesti přesvědčená, že jo, ale nejspíš se k ní jen schylovalo. No nevím, říkám si, kdyby byla třeba nějaký 18. - 20. den, tak už je uvolněné vajíčko asi přezrálé ne?

go
27. jún 2013

@raaaadka zdravim, abych pravdu rekla, ja si nikdy ovolku nehlidala, protoze jsem si asi dvakrat delala ovu test a byla z toho zmatena. Pak uz jsem to nikdy nezkousela 😒 . Volam tam kazdy den ve 13.00, vcera bylo 7 oplodnenych, tak jsem zvedava co dnes. Minule jsem mela dve a to bych chtela i ted. 🙂 . Jinak se citim nechutne ,jak balon, odula, otekla, fuj 😉

raaaadka
27. jún 2013

@go
A budes dávat PK nebo rychle k sobě? 🙂
Já jdu sázet tůjky a jedličku, mám tady pár rostlinek a zatím moc nevím o co jde. 😉

raaaadka
28. jún 2013

Tady to teda vůbec nežije, asi se v mém věku málokdo snaží o mimčo. 😒
Dnes ráno teplota 36,7, což by už mohla být po ovu, uvidíme zítra, ale ovulka posunutá ze 13. na 17 DC, tak to je dost, pokud tedy proběhla, ale břicho bolelo, tak možná jo. Poslední sex byl 15 DC, tak to asi tento měsíc nějak nevyjde. Mám pocit, ať se snažím sebevíc, nedaří se mi správné načasování. Asi to nemá být. 😒

milu71
1. júl 2013

Ahoj, jsem po druhé vdaná a s nynějším manželem jsme dva roky. Já ani manžel jsem z předchozích manželství něměli děti, nebylo to ze zdravotních důvodů, ale jiných. Je mi už taky přes 40 a začátkem roku jsem zkusila inseminaci. Nepovedlo se a chtěla jsem zkusit další. Doktor mi nabídnul Nativ, který jsem platila (celkem 21.000,- Kč). Teď jsem měla počkat 3 týdny a udělat test, bohužel je ale zbytečný, začala jsem krvácet ☹( Nevím co dál.... 😖 😖

manita
1. júl 2013

@milu71 Po natíve môžeš ísť hneď do ďalšieho IVF s riadnou stimuláciou a to už musí vyjsť! Nemusíš mať žiadnu prestávku. Kde chodíš? Drž sa!

manita
1. júl 2013

@milu71 to si mala poriadne drahý natív

raaaadka
1. júl 2013

@milu71
Zkus clostík, je po něm velká úspěšnost. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre