Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

veronkaj
14. mar 2011

@rastak Ďakujem
no už by sa mohlo zadariť, a doma mám pubertiačku aj ja , vieme o čom to je,

inak maminy, ja v noci ked sa zobudím, že náš kuťo potrebuje náhodou súrne von alebo na toaletu, tak som taká unavená že až a to si vždy poviem, bože a ako budeš vstávať k maličkému, ale si zase pomyslím, že to je úplne iné a ako to zvládate vy tieto únavy,
tuším čím som staršia som večer skôr unavená a ráno mám problém vstať ale zase ked viem že treba tak vstanem
😀

anita321
14. mar 2011

ahojte, prajem krásny deň....môžem sa pridať medzi "snažilky"?....

veronkaj
14. mar 2011

@anita321 ahoj, áno pravdaže vitaj a vidím že tiež podobne doma veľké dieťa a čo sa túžba po miminku ozvala?

janettka
14. mar 2011

ahojík holky máme za sebou rodinnou oslavu manželových narozenin a jsem z toho totálně KO...ani pracovat nemůžu.Ty 4dny vaření,neustálého mytí nádobí(zlatá myčka která zůstala v původním bytě!!!) a sklízení aby bylo všechno OK mě fakt unavili.Ale mám ráda když se rodinka sejde.
@anita321 vítám tě mezi náma a jen tak dál ať je nás tu víc holek,my staré už jsme tu dlouho a většina se už taky přesunula do sekce maminky....tak ať se to zadaří i tobě brzo... 😉

veronkaj
14. mar 2011

@janettka no vidíš aspoň si prišla na iné myšlienky, my ideme teraz v sobotu na oslavu a bude fajn, a bodaj by sme sa do tej časti maminky presunuly všetky, 🙂

janettka
14. mar 2011

@veronkaj jojo sice se mi to v období daní moc nehodí,ale zas manžel si oslavu zasloužil tak teď si dneska odpočinu a zítra už budu makat jak drak... 😉 dneska jen lepím,rovnám papíry a chystám si podklady k práci..

veronkaj
14. mar 2011

ja tiež tak nejak, a ešte potom budem musieť toho toľko dorobiť poznám to, 😉

syslica
14. mar 2011

@lilien33 Ako sa má Julinka a čo máte nového nového? Mysleli sme na vás, lebo len teraz cez víkend manžel Natálky Sarron z jej konta napísal, že konečne majú syna... že by to aj u vás už bolo tak ďaleko?

@anita321 Vitaj, pokojne sa pridaj a dúfame, že sa vám čoskoro zadarí, ako už mnohým maminám odtiaľto, takže budeš onedlho len sporadicky nakúkať a chváliť sa bruškom 🙂 .

rastak
14. mar 2011

@syslica prečo by si sa nemala dožiť puberty Tvojich syslíkov? Na večný spánok sa chystaj až keď budú mať minimálne 40 a svoje nevesty naučíš piecť buchty ako od babičky. No to by sa Ti páčilo ísť si hompáľať nožičkami na obláčiku..... 😠 a to ešte tie dvojičky - sestričky ešte len váhajú či sa k Vám pridajú.... to sú mi za myšlienky. Vybozkávaj si ich doma a verím, že náročné požiadavky budú pre Vás hračkou. A ak by náhodou tá sestrička bola len jedna verím, že príde čas, kedy budú vďační, že si môžu trochu od nej oddýchnuť a navzájom si "helfnúť" so strážením a hraním. 😀 😀

rastak
14. mar 2011

@veronkaj teší sa na myšlienku, že bude mať súrodenca? Alebo sa skôr bojíš, že bude žiarliť?

anita321
14. mar 2011

@veronkaj ahoj, nemohla som sa prihlásiť...konečne...no tá túžba veru prišla...ale s tým rozdielom, že mám nového partnera, ktorý má dospelé dieťa. A je z dvojčiat a nedbal by ich aj mať..

anita321
14. mar 2011

@syslica chcela som vedieť, písala si o liekoch, tie predpisuje gynekologička, alebo v centre. My sa nažíme od decembra, ale myslela som si že to nebude až taký problém...prvé sa zadarilo a musela byť svadba

anita321
14. mar 2011

@janettka dik za privítanie...veľa tvojích príspevkov som prečítala...a aj od iných dievčat...a preto sa mi to nezdá beznádejné...

lilien33
14. mar 2011

@syslica sem vpořádku a ještě 2v 1.Byla sem dneska u dr,apovídal,že ještě aspon týden budu celá.
Sem už stoho celá polámaná a smutná. 😢 Sem otevřená na Prst.Stahy taky mám,ale jen ty poslíčkovy.
Ikdyž bych už taky mela malou usebe,ale musím počkat.Už je to zachvilku.Ale ty poslední týdny a dny sou nekonečný. 😝
Seš hodná že name myslíš.Dík.

veronkaj
15. mar 2011

@rastak joj tak tá sa veľmi teší, tá sa tešila aj ked som bola tehotná od prvého dňa ako to vedela a pomáhala no potom mimi odišlo a tak stále verí, že sa podarí.

@anita321 ja mám tiež nové partnera a ten má 2 dospelé deti a už ďalšie nechcel ale dal sa na to kvôli mne a samozrejme keby ho naozaj naozaj nechcel tak by sa nesnažil. tak teraz len dúfať, že už to najbližšie vyjde.

@lilien33 ešte chvíločku a bude doma krásny voňavý uzlíček 🙂

anita321
15. mar 2011

@veronkaj ..ahojte...môj na začiatku tiež nechcel, aj keď miluje deti....vraj koľko ročný bude chodiť na rodičko...a teraz by chcel rovno dva...ja veľmi rozmýšľam či tomu netreba nejako pomôcť...hoci som podľa gyn. v poriadku..neviem ani kde začať...tak ako som tu vyčítala som si kúpila aspoň kys. listovú a éčko

anita321
15. mar 2011

@lilien33 , veľmi sa teším, keď vidím, že sa to podarí a prajem, všetko naj,naj...a všetky tri mená sú krásne...môj by chcel Natalku a ja Viktoriu...takže ak bude bude Anita...môžem sa spýtať, malá sa zadarila, či s "pomocou"?

veronkaj
15. mar 2011

ja zase rozmýšlam nad tými mojimi tabletkami, všade čítam že sa duphaston berie uplne inak, no dnes asi zavolám do ordinácie, no uvidím, beriem ho od prvého dňa a mám ho brať stále tak neviem. všade píšu že sa berie od 14dňa

syslica
15. mar 2011

@lilien33 No, už som ozaj myslela, že na Koníku nie si, lebo ležíš v pôrodnici 🙂 , ale dajako to ešte dobojujte, veď vieš, že pre bábo je najlepšie byť v maminom brušku 😉
Ja som tu už kdesi na MK písala, že deň pred pôrodom som lopatou na záhradke prevracala hnoj, ktorý nám doviezli zo šampionárne - aj s kopou šampiňónov - ktoré som samozrejme chcela vybrať a spracovať 🙂 .Tak si ma predstavte, s natáčkami na hlave a s lopatou v ruke v tej obrovskej kope, všetci susedia sa uškŕňali - a šampiňóny potom spracúvali babky, do nemocnice som dorazila otvorená na 7 prstov...

syslica
15. mar 2011

@anita321 @veronkaj
O liekoch písala zrejme Veronka... môj muž by to asi vzdal, keby sa nám dieťatko nedarilo prirodzenou cestou, ale veď uvidíme.
Ja som sa za posledných 6 rokov vyspala poriadne len pár nocí, fungujem permanentne so spánkovým deficitom, dnes som zas behala zo spálne do detskej každú chvíľu, lebo staršieho asi naháňali Gormiti 😀
Niekedy mám pocit, že nič nezvládam, každý si robí čo chce, aj tie sysle, aj rozmaznávajúci starí rodičia a keď to mm zaklincuje tým, že veď babka vie, čo robí, lebo vychovala jeho, brata, strýkovho syna a ešte kopec ďalších detí - tak to sa môžem rovno ísť nechať zahrabať, veď starí rodičia sa radi a fundovane o syslíky postarajú 😠. - ale netreba mi hneď volať záchranku 😝, ja si tu len ventilujem svoju frustráciu....

veronkaj
15. mar 2011

@syslica tak to aj ja ked sa v noci zobudím a ráno mám vstať rozmýšlam ako budem vstávať k maličkému a tuším riadnu únavu ale to patrí k tomu. držím palce

syslica
15. mar 2011

@veronkaj Možno budeš mať dobručké dieťatko, ktoré nechá svoju maminku spať - po prvých mesiacoch tréningu určite 🙂 . Môj problém je, že keď sa už raz zobudím, len ťažko sa mi zaspáva a v hlave mi behajú všelijaké čierne nepríjemné myšlienky, no a potom nasledujúci deň je to utrpenie, lebo syslíky majú ozaj vysoké nároky.

veronkaj
15. mar 2011

@syslica tak to mám aj ja problém a aj cez víkend som hore skoro lebo som zvyknutá ráno cez týždeň skoro vstávať no hlavne aby už bolo to maličké,

syslica
15. mar 2011

Dámy, akú máte krvnú skupinu? A čo poviete na toto? Teda, ak by to mala byť pravda ☹ ☹ ☹ .
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/krvna-skupina-0-je-pricinou-potratu-a-neplodnosti/

anita321
15. mar 2011

@veronkaj takže ten duphaston predpísala gynekologička...ja keď som jej spomenula, že to chcem posúriť, tak ma posiela do centra,

veronkaj
15. mar 2011

@anita321 áno robila mi profil a ten bol v poriadku akurát sa mi nezdá to dávkovnie, všade ho berú od cca 14 dňa cyklu. no neviem či si to neposuniem, zavolám tam.
ale do centra ma asi nepošle a muž zase až také zákroky nechce.

veronkaj
15. mar 2011

@syslica ma máme kr B

lilien33
15. mar 2011

@anita231 děkuji.Bylo to těžkyé vybrat méno na holčičku.Ale vybrali sme snad dobře.
Me se moc meno Julinka líbilo.Manži sprvu nechtěl,ale pak me řekl že dyž se me líbí tak jemu taky. 😀
Malá se nám zadařila přirozenou cestou.Ale předtím následovaly V jednom roce 2 samovolné potraty. ☹
Už sme ani nedoufaly že se nám zadaří. 😔
Tobe přeji at se zadaři co nejdříve a dyby byly rovnou dvě tak jedině dobře. 😀
Ale jdno bude taky stačit určitě vit?

@syslica Jojo vím,že malé je zatím u mě v bříšku nejlépe,ale už mě začínaj bolet záda
bříško me táhne dolu,ale vydržím.Už jen proten vonavej uzlíček.Těším se a jak 😉
mala má prý už kolem 3,40kg.Podle ultrazvuku.Takže budu mít peknýho cvalíka.
No bude mít bejt pokom já sem taky kus ženský. 😀
Žádný drobek nejsem. 😅
@ veronkaj Já manži máme krévni skupinu B+.
Moc přeji aby se mimi zadařilo co nejdříve.A stím stáváním nemej strach.
Jak bude maličké tak vstaneš ani nebudeš vedět jak.Ono už celé těhu budeš se připravovat
a ke konci tě bude maličké v bříšku nutit vsávat na záchod.

linda40
15. mar 2011

Čítam Vaše problémy, no u mňa je to naopak. Ja som veľmi chcela dieťatko v 25-ke. A nešlo to. Nakoniec bolo prvé v 30-tke, keď mal syn 5 mesiacov otehotnela som 2. krát. Poton som 8 rokov užívala antikoncepciu. Pred rokom mi ju lekár kvôli zdravot. problémov zakázal. Teraz mám 40 a som v piatom mesiaci. A ani nevieme, kedy sme k tomu prišli. A bude mi niekto hovoriť, že v 40 už je oveľa nižšia pravdepodobnosť otehotnieť. Tak u mňa je to asi opačne.
Umelé oplodnenie som absolvovala kedysi 3 krát, nevyšlo ani raz, otehotnela som bez neho. Stačil mi mesiac PN, super som si oddýchla a už to bolo. 😉

syslica
15. mar 2011

@linda40 Vitaj a ďakujeme - takéto povzbudenie sme práve potrebovali 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre