Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bonfazulka
26. jún 2012

@martulle tak to je mi velmi lúto 😢 ale určite to nevzdávaj držím palčeky moc moc 😵

martulle
28. jún 2012

Ahoj holky,děkuju moc za podporu 😉 je to fajn,když na to člověk není sám....ještě jsem se chtěla zeptat,doktor v caru říkal,že po vysazení tablet za dva,tři dny začnu krvácet a že by to mělo odejít 😢 v pondělí už jsem žádné tabletky neměla,ani utrogestan,ani estrofem....a ještě se mě nic nespustilo.nemáte některá stímto zkušenost?a že až přestanu krvácet,mám jít ke svému gynekologovi,ten zjistí jestli to vše odešlo nebo ne.Snad se to brzo spustí...když už to tak dopadlo,ráda bych to měla za sebou...takto na to pořád myslím,od pondělka jsem nespala,trápiju mě noční mury....děkuju za odpovědi a všem vám holky přeju krásný den....

sonka43
28. jún 2012

@rox ja mam uz od decembra tiez take chudence🙂,naposledy ziadne.Neviem,ci este vobec nejake budu:( Zacala som s bylinkami,neviem,asi som sa neskoro zobudila🙂 Beriem kazdu radu...🙂dakujem.

lubanka
28. jún 2012

@martulle Je mi ľúto ako Ti to dopadlo... ja som si to zažila 4x ale ten posledný krát bol najhorší 😢 to bolo v 26tt a dvojčatka nám do týždňa zomreli. 2 a 3x mi v 12tt zistili, že nebije srdiečko, tak vysadili lieky a kázali ísť na kyret, ale ja som nechcela, lebo som dúfala, že sa mýlia, lebo ja sa cítim výborne... na 3 deň som doma samovolne potratila... na druhý deň som prišla ku gynekologovi, urobil ultrazvuk... najprv, že netreba čistiť, ale potom predsa len sa im niečo nevidelo, tak čistenie a po narkóze mi povedali, že ma čistili zbytočne, lebo že ja som sa vyčistila sama a nič tam už nebolo... ☹ Neviem, či to aj u teba bude tak, ale hádam ešte počkaj trošku a keď sa nič neudeje, tak musíš zájsť k lekárovi.

silvie13
29. jún 2012

ahojte holky, tak pomalu začínám mít nervy, jak to dopadne 😔 😔 Dnes jsem 8.den po ET a cítím se spíš na MS než těhu.
A co vy ostatní, co teď plánujete?

sorei
29. jún 2012

@slavka_2012 - jéééééééééééééééééééééé ty jsi zlatíčkooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no to musí oběma dobře dopadnout, to si piš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorei
29. jún 2012

@lubanka - to je mi moc líto .... ach joooo 😕 😕 😕 😕 😕 posílám pohlazení a držím palečky at to příště dopadne dobře až do konce ....

sorei
29. jún 2012

@slavka_2012 - tak cooooooooooooooooooooooo ? já pořád čekám jak to dopadlo ????? 😀

slavka_2012
29. jún 2012

@silvie13 dopadne to dobre a basta fidli 🙂 ja viem ,ze mas strach ale to mam aj ja......vcera som bola na KET a teraz len cakat,,,,,,musime verit,nic ine nam neostava 😉

slavka_2012
29. jún 2012

@sorei dopadlo to dobre KET prebehol v pohode a teraz len cakat 😉 10.7.kontrola hcg v krvi ta to bude strachu 😉

lubanka
29. jún 2012

@sorei Ďakujem za povzbudivé slová aj za držanie palčekov... myslím, že tak skoro to asi dobre nedopadne, práve včera som sa dozvedela, že 2IVF dopadlo negatívne ☹ ...začínam sa zmierovať s tým, že asi mne sa vlastné bábo nikdy nepošťastí... manžel je z toho už tiež zúfalý... stále omieľa, že už sme mohli mať 5 detičiek...ale stále máme iba obrovskú bolesť... najprv je všetko v poriadku a potom zo dňa na deň šok...áááále mám ešte 11mrazákov, tak snáď už raz "motyka vystrelí"... 😉 Nech už konečne všetkým" vystrelí", ktoré stále veria,túžia a snažia sa tak ako ja!!!!!!

laskavec
29. jún 2012

To jsi hezky napsala...když pán Bůh chce 😉 a máš jich holka hodně,určite to vyjde a pošleš fotky miminek...myslím,že budou 2 😉

lubanka
30. jún 2012

@laskavec ...dve? To beriem! Ale radšej nie naraz... mám totiž až panický strach z tehotenstva s dvojčatkami (posledné tehotenstvo bolo s dvojkami a chlapci sa narodili predčasne - 26tt - boli s nami veľmi kratúčko - 3 a 6dní 😢 , ale beriem to tak, že Pán Božko má asi málo anjelíkov, tak si zobral našich... a okrem nás by im nikde lepšie nebolo ako pri ňom... každý sa divil, ako môžem takú tragédiu zniesť - krst aj pohreb takmer zároveň, ale keby som nebola veriaca... neviem, neviem... Tááákže dve detičky beriem s otvoreným náručím!!! ... ale radšej postupne a po jednom 😀 😀

evicaka
30. jún 2012

Ahoj dievčatá!!! som tu nová a veľmi zmetená. Mám 41 a som v tom. Teším sa a zároveň mám strach. Doma mám dvoch synov 19 a 14. Povzbuďte ma prosím 😵

lubanka
30. jún 2012

@evicaka A prečo si zmätená??? Veď to je úžasné!!! To znamená, že telíčko funguje ako má... a vek??? To absolútne, ale absolútne nerieš! časy, keď boli predpotopné názory, že žena má mať do 30 už dávno odrodené, sú chválabohu už minulosťou!!! Ber to tak, že prvé detičky máš už viac menej odrastené a onedlho budeš úplne pre nich nepotrebná... tak si si zabezpečila človiečika, ktorý bude na tebe visieť a lipnúť a zbožňovať ťa a ľubiť ťa a objímať ťa a bozkávať ťa, ale aj troška zlostiť 😉 a po dlhom čase /keďže tie dve sú už veľké/ budeš znovať počuť to ľúbozvučné, šušľavé "mama ľúbim ťa"... a kým malinké vyrastie... tak ti vyplní dni, že sa aspoň vyhneš "syndrómu predčasného zostarnutia" ako poniektorý, ktorý sú už v 45r. babičkami a deduškami.... 😀 Takže prajem bezproblémové tehotenstvo, ideálny podľa možnosti málo bolestivý pôrod, zdravé, krásne dieťa a kopec, kopec šťastných a pohodových dní ... 🙂 😉 🙂 Drž sa!!!

evicaka
30. jún 2012

Lubanka, ďakujem Ti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to všetko si uvedomujem aj sa teším: My sme sa snažili o dieťatko už asi 10 rokov a nič. Po 14 rokoch som nastúpila do práce a som tam 3 mesiace a teraz šok!!!! Moje deti budú prešťastnéééé keď sa toto dozvedia. Jediné čoho sa bojím je zdravotné riziko 😨 😨 😨 😨 😨

andreah70
30. jún 2012

dievčatá chcem vám vliať optimizmu, že aj v našom "mladom" veku sa to dá a dokonca prirodzene..........od 26.6. som šťastnou mamičkou malého Andrejka, síce sa na tento svet trošku poponáhľal, ale on je veľký bojovník a doženie to.... narodil sa v 35 tt + 2 s mierami 2700 g a 48 cm, teraz síce trošku schudol a dostal nejakú infekciu takže musí dostávať antibiotika, ale verím že to spoločne zvládneme............ten pocit držať ten malý uzlíček a pozorovať ho ako papa maminkine mliečko je niečo úžasné

@martulle je mi to moc ľúto, hlavne sa nevzdávať
@evicaka neboj určite to zvládneš a budeš sa tešiť z krásneho uzlíčka, tieto tvoje pocity dôverne poznám prežívala som ich minulý rok pred vianocami a riešila neplánované tehotenstvo /dokonca boli aj myšlienky či si to vôbec nechať/ z ktorého je teraz môj krásny Andrejko moja veľká láska 🙂

berenika39
30. jún 2012

@andreah70 gratuluji, užívejte si každou společnou chvíli🙂

berenika39
30. jún 2012

@slavka_2012 držím palce, klapne to!

slavka_2012
30. jún 2012

@evicaka tak to blahozelammmmm 😀 😀 😀 aj my by sme chceli byt zmetene ako ty a velmi 😉 😉 😉 kazda jedna by to brala,,,,,nebud zmetena bud pysna mamina,,,aj zeny po 40 zvladnu male babo,,,,ja mam uz aj vnucika a chcem este aj svoje 🙂 🙂 🙂 takze hlavu hore my na to mame 😀 😀 😀

slavka_2012
30. jún 2012

@andreah70 blahozelam a prajem vela,vela zdravicka nech rastie ako z vody 🙂 🙂 🙂

evicaka
30. jún 2012

@slavka_2012 ďakujem krásne, samozrejme som šťastná 😵 a prajem všetkým žienkam čo chcú bábo, aby sa im to vydarilo. Ja ešte stále nemám vyhraté, mala som veľké problémy s tehotenstvom keď som bola mladšia, ale dúfam a verím že to zvládneme....A môj manžel.... pre neho to bude záááázrak!!!!

evapavla
30. jún 2012

@andreah70 veľmi gratulujem 😉

vavrenka
30. jún 2012

kocky, tak ja is vas len citam, ja by som do konca roka nemala otehotniet, vraj dovtedy potrebuje moje telo oddych, takze az potom sa pridam, ach jaj, ako je to daleko.. to budem cerstva 40 😎, ale ja by som chela uz teraazzzz 🙂

laskavec
1. júl 2012

@vavrenka To zvládneš,já rodila po 45ti ,ale s rizikem to brali pouze od doktorů...moje tělo omládlo a v porodnici jsem byla jen 10 minut a malá byla na světě.Ted má od včerejška 2 roky a ještě bych od pána boha ráda miminko 🙂 Věřím,že vyjde,ale ted hodláme rekonstruovat byt...a v sobotu má malá křtiny.Jedny už měla ve 2 týdnech...křtila jsem ji sama před operací srdíčka a ted to pán farář opraví a dostane křestní list...přidám fotečky 🙂

janinah
1. júl 2012

@evicaka supeeeer 😉 ja som otehotnela v 42r. ,dcéry mali vtedy 12 a 10, dostali bračeka a manžel syna ku 50-tke 😉 ak chceš,môžeme popísať cez IP,hlavné je byť v pohode a myslieť pozitívne,teš sa,máš sa na čo 🙂 a uvidíš,bude to iné ako s tými staršími deťmi,bude to krajšie 😉

mirka1308
1. júl 2012

@martulle Ahoj Marti, ja som si niečo podobné prežila pred rokom, začala som krvácať a doktorke sa nezdalo srdiečko. Vypísala ma na pn ale keď som sa ani po 10 dňoch nevyčistila, išla som do nemocnice. Tam ma vyčistili a na druhý deň som išla domov. Bolo mi všelijak, tak zvláštne prázdno na duši 😢 Po 2 mesiacoch som otehotnela ani neviem ako a teraz mám 4 mesačného synčeka 🙂 Zrejme veľa zohráva psychika človeka, ja som myslela že už detičky mať nebudem a predsa... 🙂
Držím tebe a aj všetkým ostatným dievčatám aby ste aj vy čoskoro kočíkovali 😵
U mňa vek nezohral vôbes žiadnu rolu a kto ma pozná, tak mi tvrdí, že som pri malinkom omladla 😵

maminuska
1. júl 2012

Ahojte , rada by som sa k Vám pridala, nemám síce 40, ale 38 a plánujeme s manželom ešte jedno dieťa, ja už mám 3, ale manželové je len jedno ( dve mám z predchádzajuceho manželstva ) . Manžel veľmi túži ešte po jednom potomkovi , ja aj ano aj nie , ako kedy.
Ale chcela by som sa opýtať ako ste sa vyrovnali s reakciam okolia a najbližšej rodiny, zvlášť tie čo mali už deti predtým .

janinah
1. júl 2012

@maminuska moja príbuzná čakala piate dieťa v tvojom veku,na poznámky okolia odpovedala- a čo,vy mu budete jesť dávať? 😉 držím prsty,budete pekná veľká rodinka 🙂

slavka_2012
1. júl 2012

@maminuska ahoj, ja mam 39 a velmi chceme babetko, ,,,, a to uz mam dospele kocky a som aj babicka rocneho vnucika 😀 😀 😀 mam noveho partnera a velmi chceme nase spolocne dietatko 😉 a ako som vyrovnana s okolim??? kaslem na vsetky reci ,lebo tie stale budu a ja si vzdy poviem " to je len obycajna zavist " 😉 takze to neriesim a tiez rozpravam tak ako janinah napisala,,,nik mi na chlieb nedava ,tak naj sa stara kazdy o seba 😎 velmi,velmi drzim prsteky aby sa vam to podarilo 🙂 vlastne vsetkym nam co po tom velmi tuzime byt tehulky 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre