Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

mnamko
16. nov 2012

@melinduska jaká je zlatučká,mi sme našťastie zo zubami nemali problém,sedenie bolo u nás najlepšiá vec na svete/podla Ninky/a neni si sama v únave starých kostí,uff večer padám na hubu 😉

martulle
16. nov 2012

@majka43 moc,moc držím palečky...a co jste podstupovali?klasickéivf? @sonka43 já měla ted jen po clostíku 4vajucha...nejsi nepodarená 🙂 čím tě stimulovali? @melinduska maličká je velice šikovná,v očičkách čertíky..krásná holčička 🙂 a jaké staré kostičky?jsme přece všechny mladice,ne? @mnamko vy máte krásnu princezničku..,taky se mě zdá,že je podobná na tebe 🙂 🙂 @rachel36a vy podstupujete iui?

mnamko
16. nov 2012

@martulle mladica ráno,večer starena 😉 pri našej hiperaktívnej dcére,sranda a mne doteraz každý povedal že sa podobá na muža,oči má modré po ňom

martulle
16. nov 2012

@mnamko taky to tak občas mám,hlavně když lozím po kolenách kolem stolu a hrajem na honku a nebo když mě vyleze ještě na záda a lozím sním 🙂 ale jsou ty naše děti zlatíčka,co 🙂 co pro ně maminky všechno neudělají 😀

majka43
16. nov 2012

@martulle IVF ne, na to už nemám, při posledním, jsem měla jeden folikul, bez vajíčka. Jdu jen na KET darovaných embryí.

martulle
16. nov 2012

@majka43 tak to moc držím palečky 🙂 my máme Petříka také z ketu 🙂 potom písni jak je....

evapavla
17. nov 2012

@majka43 držím palce 😉

majka43
17. nov 2012

@martulle
@evapavla
Tak mám u sebe tři embryjka, ale vůbec nevím jaký kvality. Radši jsem se tentorát na to neptala, abych nestresovala, že jsou třeba malý. Takhle nebudu mít o čem přemýšlet a třeba to konečně vyjde. 😀 😀

martulle
17. nov 2012

@majka43 no to je užasná zprávička 😀 určitě se nestresuj,nemysli na nic špatného a hlad si bříško...tak at se pěkně zavrtají a dají o sobě vědět 🙂 moc držím palečky...a prosímtě mužu se zeptat,kolik stáli ty darované embryjka?:

rachel36a
17. nov 2012

@martulle áno, teraz začínam s fraxíkom a prednisonom,plus clostilbegyt, a koncom mesiaca ideme na IUI, mám nulový AMH hormń, tak preto stimulácia a insemnácia... už nemáme čas...

wikira
17. nov 2012

no totoo??

martulle
17. nov 2012

@rachel36a a musela jsi mět pruchodnost vejcovodu-?prý ju některé cary nevyžadují....

majka43
18. nov 2012

@rachel36a Proč nemáš čas?

majbo
19. nov 2012

Ahojte snažilky 40-tničky,chcem sa s vami poradiť. ☹ Tento týždeň ma čaka 2-he IVF v Heliose.Čakam s malou dušičkou na to ako to tentokrát dopadne.Moje vaječníky už odmietaju,,tvoriť" ale ja sa s tým nechcem zmieriť a zhaňam ako ich nabudiť k činnosti.Objavila som na intern. vitamin Nosifol,ktorí zvačšil moje nádeje,no smola je ta,že na Slovensku o ňom nechyrovať,objavil sa v čechách.Tak vas prosím,ktorá má podobný osud a vedela by mi poradiť? 😉

rachel36a
19. nov 2012

@martulle nikto u mňa nesledoval priechodnosť vaječníkov pretože ja nemám problém otehotnieť, ale donosiť... za posledný rok a pol som bola tri krát tehu, a na to že idem do prechodu je to zázrak, takže ich mám priechodné určite...
@majka43 mám nulový AMH hormón, takže mi končia vaječníky s produkciou vajíčok, a pomaly ale isto idem do prechodu...bohužiaľ...

majbo
19. nov 2012

Ja som si tiež myslela,že mam problem vynosiť babo, za 2 roky som oň 2x prišla,teraz viem,že príčina je vo vajíčkach.Tým,že dochádzajú ,,zásoby" znižuje sa kvalita geneticky ok vajíčok a tým plodík odchádza.Môžem sa zblázniť,no na druhej strane nás telo chráni pred narodením postihnutého dieťatka.Preto zháňam niečo /zázrak?/ čo pomôže ešte trochu nakopnúť vaječníky,ešte to nechcem vzdať,držím palčeky aj vám ostatným 🙂

little_miracle
19. nov 2012

@majbo ahoj, v SR je uz v predaji Inofolic, ktory je Nosifol-u velmi podobny........samotny Nosifol bude v SR ca. o mesiac. Je tu aj tema https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/inofolic-skusenosti/

majbo
19. nov 2012

Ani nevieš aká som rada,že si reagovala na moju prosbu.Hneď si o ňom idem vyhľadať,čo sa dá.No ak s ním máš skúsenosti-kedy a ako sa užíva /tento týždeň mi má začať stimulácia/Budem ti fakt vďačná 😀 😀 😀

majka43
19. nov 2012

@rachel36a Aha tak to jsem nevěděla, mě už nefungují dávno, tak to řeším darovanýmy embryy.

rachel36a
19. nov 2012

@majka43 no ja som ešte pred rokom mala všetko ok, takže v centre boli z toho hotový že sa mi tak rapídne a rýchlo zmenili hormóny, kedže ešte v januári som nosila zdravé dievčatko o ktoré sme prišli a zrazu že hormóny na nule...aj nám doky hovoril o darovaných, ale tá procedúra je tak drahá, že už si to nebudeme môcť dovoliť... už som prišla o prácu pre moje nevydarené pokusy, tak teraz máme posledný pokus, ak to nevyjde tak končíme... už sme si podali žiadosť o osvojenie, tak možno tam sa na nás usmeje šťastie...

rachel36a
19. nov 2012

@majbo ahoj, ty keď si potratila tak ti vyšli výsledky z genetiky , že dieťatko nebolo v poriadku? ja som potratila tri krát za rok a pol, teraz mi povedali že mi končia vaječníky, tak že nebolli kvalitné vajíčka, ale ja som mala dieťatko v poriadku úplne zdravé bez genetickým vád a prišli sme oň, teda o ňu, bolo to dievčatko, predtým chlapček, a teraz naposledy nevieme...takže vlastne nevedia...

majbo
20. nov 2012

@rachel36a Ja som potratila v 10tt a druhe v 6tt,to je myslim skore štadium na určenie pohlavia dieťatka.Neviem,či sa robí zakaždým gen.vyš. plodu alebo na vyžiadanie.Ja som sa vypytovala každého v čom je problem,všetci mi jednotne odpovedali,že,, vek" .Až potom som šla do CAR v MT.Tam nam robili riadne gen.vyš. aj s partnerom,to dopadlo ok.Až po roku po neuspešmom IVF som si viac-menej sama pozisťovala ako som na tom dr. v Iscari mi nikdy nevenoval viac ako 3 min.Tak som prešla do Heliosu a dr.Krajko mi všetko potvrdil... ☹

majbo
20. nov 2012

@rachel36a ale,dal mi nádej,že ešte nie je všetko stratené,preto ešte idem skusiť II:IVF a dúfam,že tentokrát to vyjde.Škoda,že som skôr nevedela o tom Nosifole či Inofolicu 😒

rachel36a
20. nov 2012

@majbo aj nám dali akú takkú nádej, ale neviem či tomu veriť, lebo mne robili genetiku 2 krát z troch potratov a vždy bolo mimčo v poriadku...ja chodím do ISCARU, teraz je tam doktor Gallo, ten si dáva záležať na konzultácii... ja som prišla o mimčá v 9tt,12tt,a 8tt...

bara74
20. nov 2012

Ahoj holky, tak aspoň já tu pro povzbuzení napíšu něco pozitivního.Dnes jsem byla na kontrole u doktora a konečně mi dal kartičku a ukázal mi, že mimískovi už bije srdíčko. Tak snad se prcek bude držet zuby nehty a vydrží.

majbo
20. nov 2012

@rachel36a No vidíš,mne práve dr.Gallo venoval len tie 3 min. Rýchlo hr-hr,žiadna šanca,žiadna nádej mať vlastné bábo,iba darcovstvo mi odporučil povedal cenu,pripomenul že si mám vyrovnať účet na recepcii a šlus,už som bola mimo a to Krajko mi povedal,že aj keď mam šance slabé,má význam skúsiť 2,IVF,že maju uspechy aj s 0.hodnotami a staršími snažilkami ako ja,tak no koment... 🤐 Ale prajem ti,aby aspon k tebe a teda k mladším bol milší 🙂

dvojbottka
20. nov 2012

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či ste boli na amniocentéze alebo morfologickom ultrazvuku. Ja som vlani bola a nemám na to dobré spomienky. Som v 8tt a lekár ma tlačí do skorej amniocentézy, vraj žiadny ultrazvuk neukáže to, čo amnocentéza. 😉

evapavla
20. nov 2012

@dvojbottka 🙂 gratulujem, ja tiež nemám dobré spomienky na amnio, ja osobne by som išla radšej na morfologický ultrazvuk, hlavne sa nestresuj 😉 držím palce 😵

dvojbottka
20. nov 2012

@evapavla ďakujem pekne, snáď na tretí krát to výjde( potrat v 6tt, a edwardsov syndróm ) 🙂 ja mám tiež taký názor, len MUDr. ma tlačí do amniocentézy a ja nechcem ísť, dosť na mňa vyskočil, tak neviem čo ďalej. 😉

evapavla
20. nov 2012

@dvojbottka , viem si to predstaviť, u mňa to bolo podobné, užívaj si tehu a nenechaj sa stresovať, amnio sa robí až od 12 týždňa, skôr sa robí odber choriónových klkov, to , že si čakala bábo s ES neznamená, že sa to bude opakovať, veľmi držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre