Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
7. apr 2008

helloo no neverim, ze som tu jedina... 🙂

tanika.t
7. apr 2008

ahoj,nie si jediná 🙂

tanika.t
7. apr 2008

skúsenosti s IVF nemám, a čo je ET? ja mám za sebou dva zamlknuté potraty,takže otehnieť môžem,
teraz sa liečim na vyšší prolaktín,ktorý zabraňoval otehotneniu..mám začať brať 5.DC Clostilbygyt,na stimuáciu vaječníkov, i keď som mala folikuly,jeden dominantný,jeden menší
a ty ako?

lenka2008
autor
7. apr 2008

ahoj tanitka, ja som bola v dec.na IVF. Skoncilo to potratom asi v 6 tt - vyvijal sa vak bez plodu. No a teraz som po KET - to je kryoembriotransfer, na buduci tyzden idem na krv a vysledky. kolko sa uz snazis? A mozes mi prosim povedat, co je presne zamlknuty potrat?

lenka2008
autor
7. apr 2008

nepribudli dalsie nahodou? 😉

katy2
7. apr 2008

Ahojte ! 🙂
pridavam sa 🙂
38 na krku a babo nikde... 😔 11.4. mame KET

lenka2008
autor
7. apr 2008

ooo katy, vitam ta! ja som mala KEtko 2.4. Co tvoje IFV? neujalo sa?

katy2
7. apr 2008

dakujem za privitanie....
nam sa ET nepodaril, lebo mi az pri pokuse o transfer zistili, ze mam zrasteny krcok, tak som musela ist na dilataciu....
Dufam, ze teraz sa babenka dostanu dnu....

sue
7. apr 2008

Ahojte, no ja som žabiak oproti vám (23) ale prajem vám všetkým, aby vaše snažilkovanie bolo čo najkratšie a aby ste čím skôr držali svoje zdravé krásne pokladíky v náručí, lebo je to naozaj nádherné 😵

lenka2008
autor
7. apr 2008

katy, tak si toho tiez zazila... a mne sa uchytilo a vyvijal sa vak bez plodu, na slaktrafenie. Tak kyret a 2.4. KET. Len sa cudujem, ze u teba to zistili az pri transferi

katy2
7. apr 2008

ja sa uz k tomu ani nevyjadrujem... som rada, ze je to za nami 😠 teraz len dufam, ze sa KET podari, a ze sa snehuliaciky dobre rozmrazia....
tebe drzim palce ku krasnemu vysledku 😵

lenka2008
autor
7. apr 2008

jasne, netreba sa k tomu vracat. Drzim palce 11.4. Bude to dobre. Musi! 😀
sue- diky moc

katy2
7. apr 2008

lenka, diky
sue, tvoj macko je uzasny 😵

lenka2008
autor
7. apr 2008

sue, to je fakt. Asi je dobrucky, ked dovoli maminke k pocitacu, nie?
Katy - vidime sa na Raketackach

zuzanockamt
7. apr 2008

ahojte ... ja mam sice len 26 rokov este, ale o babo sa budeme, vyzera to tak, snazit az vo vyssom veku ☹ ... nemame zdravotne problemy (aspon sa ziadne neprejavuju), ale mame zase ine starosti - financie a byvanicko - ma porazi asi z toho raz 😠 ... vy ste preco cakali s babätkami do 40 - ky? ... kvoli zdravotnym problemom alebo ste mali niektora aj ine dovody? ... inak velmi vam vsetkym drzim palceky, nech vam to coskoro vyjde 😉

mirinda10
7. apr 2008

tak pridam sa k vam ja mam este 8 mesiac a uz budem podla nasich zakonov samoplatca ked dovrsim 39 rokov ale dufam, ze sa nam to uz podari koncom aprila zacnem KETovat uz mam doma vsetky potrebne lieky. 1 IVF nevyslo ale mam 8 snehuliakov tak sa to musi podarit

katy2
7. apr 2008

mirinda, ahoj, pokial viem, tak samoplatca si az od 39rokov + 364 dni.... To znamena kym nedovrsis 40r. Preto sa hovori, ze sa preplaca len do 39r.
Ale drzim palce, aby si to uz nepotrebovala.... 😵

bigrendy
7. apr 2008

Ahoj mě je 42 a pořád doufám,že se dočkáme. čeká nás asi umělé oplodnění . 🙂

lenka2008
autor
7. apr 2008

jeee, ako sa to tu pekne rozbehlo... mirinda, samoplatca je od 38 rokov a 364 dni. Urcite je to tak, pretoze doktor mal co robit, aby mi to nacasoval pred 39ymi narodeninami. Takze som mala jeden IVF, ktory skoncil sice tehotenstvom, ale kyretom, a teraz som bola na jedinom KETe, a vlozili vsetkych troch mrazacikov. Mate predstavu kolko stoji cely kolotoc pre samoplatcov? ja som to zacala ratat, ale skoncila som na 70 000 , tak nie som si ista
bigbrendy - kedy ides na IVF? drzim ti palce a nestracaj sa 🙂

yanny
7. apr 2008

Ahojte, bohužel i mě už je 40. Jednu 18-letou holčičku 😅 už mám a teď se snažím o druhou. Moc se mi nedaří a tak jsem už absolvovala stimulované IVF, ještě placené pojišťovnou, potom jeden ket a potom 2x ivf nativní a teď v lednu stimulovanou IUI.

bigrendy
7. apr 2008

Lenka chtěla jsem jít na IVF v červnu. ale našli mě protilátky na embria. 😠
tak mě čeká plno vyšetření.
a nevím jestli to stihneme.
ale hlavně ,že se přišlo na důvod proč to nejde.

yanny
7. apr 2008

Big a jak ti na to přišli?
Mě taky přišli na nějaké protilátky, ale zdá se mi že mi s tím nic dělat nedudou.

jarus1
7. apr 2008

ahojte....ja mám 35 a pol a veľmi sa snažím...som krátko po potrate a mám z toho depku

lenka2008
autor
7. apr 2008

jarus, nemaj depku. prekonala som to v januari, a dokonca som si myslela, ze uz sa na to nedam. ale cas to spravi, a chce to pozitivne myslenie. skusas to normalnou cestou? potom si na tom este dobre... 🙂

lenka2008
autor
7. apr 2008

big, ako sa prejavuju tie protuilatky?
yanny - strasne drzim palce. Ako si dopadla teraz v januari?

jarus1
7. apr 2008

ano normálnou cestou...a ty si na tom ako? od januára je dosť dlhá doba...mne povedal doktor, že si mám dať mesiac pauzu a znovu skúsiť

lenka2008
autor
7. apr 2008

jarus, po IVF som otehotnela, ale mala som vak bez plodu. Tak kyret. Potom som dlho ani mrchu nemala, pichli mi Agolutin, no a 2.4. som bola na KETe. O tyzden idem na krv 😉 Vy sa uz dlho snazite?

jarus1
7. apr 2008

tomu vôbec nerozumiem...neviem čo je IVF ani KET....a ja som mala miniabort, bez kyretáže

lenka2008
autor
7. apr 2008

prepac... IVF - to je umele oplodnenie, KET - kryoembryo transfer. Je to trocha sofistikovana - prirodzena cesta nezabrala

jarus1
7. apr 2008

a teraz pôjdeš na krv, aby sa zistilo, aký je výsledok? čo si ty myslíš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre