Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bigrendy
11. aug 2008

Ahoj knihu jsem si objednala. tak jsem zvědavá co se dočtu. jinak zobu tablety a za týden jdu na utz tak jsem zvědavá.

yanny
11. aug 2008

No holky pozor!!!!!! Já už dokonce knihu dočetla 🙂 🙂 🙂 Dnes jsem si jí koupila u nás v knihkupectví, jen jsem řekla Mtkou ve vyšším věku, a hned věděli 🙂 🙂 🙂 🙂
U nás stála 139,-
Je tam vše jen tak povrchně, ale začátek je hodně povzbuzijící, začíná to " sama jsem nejdříve nechtěla dítě a nebylo přítelkyně, která by mě od takového kroku nezrazovala - vždyť mě tehdy bylo hodně přes čtyřcet. Nakonec jsem se rozhodla a ve svých 48 letech porodila své třetí dítě. nelituji a všem ženám, které přemýšlejí o něčem podobném a po zdravotní stránce se cítí dobře, mohu říci: nemusíte váhat." atd.....

No dobrý , ne povzbuzijící, že?????

Zeaneb a taky máš to pálení žáhy, viď???? Cím to může být, já už se tak pozoruji.....
Teď zase nic, žáho mi ani jedno nezapálí, kdybych snědla cokoliv ale cca 6 den po OVU palí a pálí.

zaenab
11. aug 2008

No cítím to, i když ne tak silně, jako u toho nejdelšího cyklu. A taky mám příšerně nafouklé břicho, už ani Activia nepomáhá 😀 , a to prosím na břišní svaly obden lehce cvičím. Myslela jsem, že je to tou cystou, ale ta je úspěšně pryč a nic! Ve čtvrtek jdu poprvé na IUI, tak jsem zvědavá. Přítel měl dva dny horečku, tak snad nebudou všechny spermijky uvařený 😎

yanny
11. aug 2008

No v pytlýku snad horko neměl 😀 😀

V to období, když jsem v posilovně, tak mi žáha pálí tím víc, čím si mačkám břicho.

Jak kdybý tělo proti těm zavrtávájícím se embryjím bojovalo.

Myslíš, že to nemůže být???
mě dokonce našli pozitivní testy na alergeny tranzglutaminázy, je to nějaká potravinová alergie, ale už mi nikdo nic víc k tomu neřekl.
Chci se objednat znovu na imunologii, tentokrát do Plzně k Dr. Ulčové.
Tak snad mi už konečně nekdo pomůže.

Já byla 2x na IUI a nic!!!! Tak jsem už z toho celá zdrblá 😒

zaenab
12. aug 2008

Yanny, a jak to máš s tím cvičením? Já nejsem žádný sportovec, ale protože mám sedavou práci, tak asi 10 let chodím s různými přestávkami do fitka. Teď jsem se zapsala do nového v Brně, je dost drahé a zavázala jsem se k ročnímu členství. Mají tam všechny instruktory s FTV, takže by měli poradit i v případě těhotenství, navíc mají spoustu lekcí pilates, powerjógy apod. Doktor mi to doporučil, jen nemám cvičit na břicho ☹ , který mám pořád nafouklý (prý je to po kys. listové, kterou pravidelně zobu)
Jinak mě naopak po cvičení jakékoliv pálení žáhy přestane, hlavně po protahovacích cvicích z jógy (kobra,kočka apod.) Tak snad ti ta imuno pomůže, protože se mi moc nezdá, že by tělo bojovalo zrovna takhle - to bude něco s trávicím traktem (to nemám ze sebe, byla u mě kámoška doktorka, tak jsem se ptala).

yanny
12. aug 2008

Já také nejsem sportovec, jen se musím hejbat, jinak okamžitě nehorázně tloustnu.
Taky neudělám krok pěšky a u práce taky převážně sedím.

Ten pilates mě moc láká, všichni kdo se tomu věnují, mají fakt nádherné postavy.

Byla jsem i v gasto poradně nedávno, a to mi řekli, že mám vše OK. Teď mi žáha nebude pálet, až zase jen po OVU.

Kyselinu listovou si asi také musím koupit,jen v zeleným to asi nestačí, co do sebe láduju, převážně ledový salát.

madla28
12. aug 2008

Ahoj, já si byla dneska knihu obědnat u nás v knihkupectví, ale doporučila mi jinou, že je ještě lepší, tak teď nevím, kterou si mám vzít, když je to tam jen povrchně.

zaenab
12. aug 2008

Na tu knihu kašlu, byla jsem se na ni podívat v knihkupectví a po prolistování jsem z ní moc nadšená nebyla - teda až na úvod, ale to už sem napsala Yanny. Myslím, že jen na tomto webu je víc praktických zkušeností a rad prakticky ze všech oblastí problematiky neplodnosti, tak si nebudu zahlcovat svoji už tak předimenzovanou knihovnu 😖
Měli tam toho víc, ono se podle mě z tématu stává hlavně velký byznys, na kterém se postupem času bude chtít nabalit kdekdo, takže očekávám přírůstek knih podobného povrchního typu ze všech možných oblastí (vitamíny, cvičení, jediné a zaručené doplňky stravy, vliv měsíce na otěhotnění, karty vám radí atd.).
V zoufalé situaci člověk sáhne po ledasčem a nelituje peněz - a tak si chci zachovat chladnou hlavu a nemyslet jen na to, jak mít dítě, pokud možno hned. Je to těžké, střídají se u mě období, kdy to z hlavy nevyženu, i když mám poradu se zaměstnanci, a pak naopak třeba na dovolené při spoustě času na přemýšlení, mi to na mysl ani nepříjde a užívám si sama sebe a přítele.

annaanna
13. aug 2008

čaute kočky, môžem sa občas pridať k vám, som snž, 1. IVF neúspšné ☹

yanny
13. aug 2008

Ahojte,

Aničko, jsem rádi, že se další k nám přidala, kam chodíš do caru, odkud si ?????
Koukám, že už jednu beruško máš 🙂

Ještě, víte o nějaké lepší knížce??? Ale Zaenab máš pravdu, že to snad ani nemé cenu číst, někdy.
Tady v té třeba psali o emboliích a trombozách, že třeba na plicní se do 15 minut od prvnich příznaků umírá, no to mě v té knize vadilo.
Pak tam jsou vyjmenovány genetické vady rodiček nad 35 a doporučení amniocentézy, tak to mě také přinutilo se zamyslet, jestli už ve svým věku nehazarduji, ale jinak je tam vše vesměs pozitivní pro nás postarší 🙂 🙂 🙂

Zaenab a odkud si ty??? Jestli už se někdo neptal???
Pamatuji si jen Madlu, že je od Jihlavy a Bigrendy myslím z Prahy.

Kartářka my nedavno řekla, že v nejbližší době budu mít dvojčátka, tak budu muse jit co nejdřín na IVF a schrastrit co nejvíc hormonu.

Jaké máte vy zkušenosti, kde jste kupovaly hormony????

Tak zatím. Pa

zaenab
13. aug 2008

Ahoj Aničko, to je mi líto s IVF, ale věřím, že to jednou stejně přijít musí 😉
Kolik je ti let? Mě 38 a jsem z Brna. Výběr klinik je tu velký, já nakonec zvolila jednu z těch nejmenších, ale s velmi příjemným osobním přístupem. Před časem jsem byla poprvé v jednom (asi největším a taky nejdražším) brněnském CARu a po úvodním šoku jsem prchla. Probíhalo to asi takto: e-mailem dojednaná schůzka, na ní ihned po příchodu dotaz na věk a po odpovědi šokující věta ve smyslu "bude nejlepší začít s hormony, stimulací a IVF, aby byl výsledek vzhledem k věku co nejlepší". A to prosím bez toho, aniž by se na mě aspoň zběžnou prohlídkou podívali, vzali mi krev nebo něco podobného. Dospěla jsem k názoru, že u kartářky bych se toho dozvěděla víc a po zhnusení faktem, že jsem pro ně jen oteřená peněženka jsem se tam už nikdy neobtěžovala. Možná jim křivdím, výsledky mají, ale tohle na mě bylo dost.

Yanny: hormony jsem si koupila dnes poprvé, Duphaston a Utrogestan, měli to hned v první lékárně, takže v pohodě. Zítra jdu i s přítelem na IUI, jsem zvědavá.

madla28
13. aug 2008

Ahoj, tak tu knihu mi nepřivezla, že by se mi stejně nelíbila, ale doporučila mi jinou a ta se prý prodává hodně. Jmenuje se Maminkou ve čtyřiceti od Christine biermann a Ralpha Rabena. Mám jí doma a do zítra si mám rozmyslet, jestli si jí vezmu. Ale už jsem se rozhodl, beru jí, fakt vypadá dobře. Stojí 249kč.

zaenab
13. aug 2008

Ahoj Madli,
tu knížku o které píšeš, mám doma. Je docela fajn, je z autorčiny vlastní zkušenosti a spousta situací tam popsaných vyloženě "sedí". A je hodně povzbuzující.
Jo, chtěla jsem vám napsat, že mám kamarádku, která se potřetí vdala v 45 letech a s manželem se těšili, jak si budou vzájemně užívat, protože oba měli dospělé děti. No a přímo o svatební noci kámoška otěhotněla 😅 Překvápko bylo naprosto na všech stranách. Dnes má nádhernou tříletou holčičku a s manželem si užívají, i když asi jinak, než si původně představovali. Tak si říkám, že naděje je vždycky

zaenab
14. aug 2008

Tak jsem se vrátila z CARu. Bohužel IUI se nekonala, folikuly se vůbec nezvětšily, nedošlo k OVU, tak budu příští měsíc brát injekce. Dobrá zpráva je, že přítelovo sperma se po půlročním braní carnitinu zlepšilo o 100% a je skoro ukázkové 😎
Nevím, jak je možné, že před víc než rokem, kdy jsem měla stresující práci a bídnou životosprávu, jsem měla OVU každý měsíc přímo učebnicovou (hlen, ovu testy, přesný den, teplota) a teď, kdy si zlepšuju fyzičku, práci mám v pohodě a cítím se fajn, tak jsou skoro všechny cykly anovulační 😢
No nic, nevzdávám to, přítel mi při cestě zpátky koupil velkou kytku, tak se teď kochám 😵

yanny
14. aug 2008

No to je pech,
a nemáš také vyšší prolaktin????

Já mám něco podobného, vloni kykoliv jsem přišla na ultrazvuk tak folikuly 20 a víc, dokonce mi jednou rovnou uělali nativní IVF.
A od nového roku, kdy jsem odbourala vše co mě unavovalo, rozčilovalo a víc zaneprazdňovalo, tak jsem vysledovala, že snad ani nemám OVU, kterou jsem poslední dva roky měla pravidelně 10 den a taky jo, přesně jak říkáš, hlen ani bolest v OVU, nikde. No a testy ukázali mírně zvýšený prolaktin.

Po injekcích samozřejmě OVU bude neboj.
Možná ke zplození je potomka je potřeba, takový ten živočišný sex, který asi končí o tý svatební noci 🙂 🙂

My už jsem fakt líný, já jsem nejvíc aktivní jen před OVU a tak den po OVU 🙂 🙂 Blbé, že 😒

zaenab
14. aug 2008

😀 tak té lenosti se právě bojím, ale zatím to jde. Ale je fakt, že psychika v těch dnech, kdy se "musí" je děsná, a přestože atmosféra + vše okolo je na 120%, tak to v podvědomí stejně vyskakuje 😒
jinak já jsem měla Ovu vždy 10 den - právě v období těch stresů. No a teď mi folikuly ani nerostly, zůstaly na 14 z minulého týdne. Prolaktin zatím nevím, brali mi krev, tak uvidím.

No nic, v říjnu začneme znovu a do té doby si aspoň užiju toho nového fitka a pár společenských událostí, které mě čekají.

yanny
14. aug 2008

Mě když folík neroste, tak taky zůstane na 15.
Zkus Clomhexal a nebo clostibed, nevím jak se to přesně píše, ale to mě udělalo cca 6 - 8 folíku z toho vždy 3 zralý vajíčka, vím to protože i po tom jsem šla na IVF.

Možná i ten prolaktin brzdí chuť k sexu??? 🙂 🙂 Nevíte????

No, ale asi to bude tím, ač jsem vdaná cca 3 roky, tak svého manžela znám a sexuji s ním víc jak 15 let, brrrr....
Ten špatný sex asi bude tím, co myslíte???? 🙂 🙂 🙂 🙂

zaenab
14. aug 2008

Jo, to asi budu brát, dozvím se to zřejmě příští týden s výsledky testů.
Ale věřím, že se folíky pěkně rozrostou.
S tím sexem mě to pobavilo, ale už nemám čas reagovat, neb jdu na oběd a musím ještě rychle natankovat, abych tam vůbec dojela. Zatím pá, mrknu sem večer po 9

zaenab
14. aug 2008

Yanny: mám dotaz k injekcím ke stimulaci - chodila jsi na ně, nebo sis píchala sama? Z toho mám obavy...
Kolikrát jsi byla na IVF? Já pořád věřím, že to půjde i bez něj, ale nevím, jaké budou krevní testy. Tak vše hodím za hlavu a až do října si budu jen užívat ten živočišně spontánní sex 😵

yanka2
14. aug 2008

O pár mesiacov budem mať 40 a už dva roky sa pokúšame s priateľom o bábatko. Nedarí sa nám.
Z mojej strany sú hormóny o.k. , priateľ ide v septembri na vyšetrenie spermií a potom uvidíme... Všetkým navôkol sa darí... a nám nie...

zaenab
14. aug 2008

Ahoj Yanka, zdravím do diskuse 🙂
Máš už nějaké děti? A odkud jsi?

ajena
15. aug 2008

ahoj Yanka, tu je nás viac...a tiež sa nám nedarí a skúšame všetko možné aj nemožné...ale všetky veríme, že sa nám to podarí tiež a ver tomu aj ty 😉

katy2
15. aug 2008

ahojte 🙂
pripajam sa aj ja... mam 38 a stale bez babenka.... absolvovali sme 1.IVF, 2x KET a neuspesne... Teraz nas caka 2.IVF... tak v kutiku duse verim, ze teraz by to mohlo vyjst..... Nesmieme sa vzdavat....

ajena, ahoj 🙂

ajena
15. aug 2008

ahoj katy...ďakujem ujde to...tiež sme zase na štartovacej čiare 😒
Tak držím palce na stimuláciu nech to konečne vyjde 🙂

zaenab
15. aug 2008

Ahoj Katy, ať to teď vyjde. Mě povzbudilo, když jsem se u některých starších diskuzí dívala na holky, které psaly o více pokusech třeba před rokem a něco a dnes mají v profilu mimi nebo měsíc porodu 🙂

bigrendy
15. aug 2008

Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla a pěkně jsme se rozrostli. já jdu v uterý na utz tak jsem zvědavá jestli vyrostli vajíčka po tom glostibelgytu. vaječníky pěkně bolí tak snad se tam něco děje. už mám knížku na poště. zítra si jí jdu vyzvednout. tak jsem zvědavá. 🙂

zaenab
15. aug 2008

Ahoj Rendy, vajíčkům se určitě hezky roste. Mě nic nebolelo, a taky že se foliky zastavily někde na 13, tak si myslím, že budeš mít určitě hezký počet

bigrendy
15. aug 2008

Ahoj to by bylo skvělé. když už to polikám at s toho něco je. no uvidím. jestli ne tak jdeme hned na umělý. 😠

happy113js
15. aug 2008

Ahoj, náhodou som objavila t´to zaujímavú stránku a zaujala ma títo debata. Mám za sebou 3 pokusy IVF a ani raz to nevyšlo ☹(. Ale aj tak všetkým držím palce. treba dúfať. 😉

happy113js
15. aug 2008

Ale mám už skoro 6 ročného chlapčeka. keď že to nevyšlo a vyskúšali sme všetko možné aj nemožné,adoptovali sme si ho ako novorodeniatko. A som šťastná a spokojná, že ho mám.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre