Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

zaenab
17. júl 2009

Irafko, Bsik, tak to se tam můžeme někdy sejít?? Já tam i pár akcí organizovala, vždycky na Bolkovy narozky a je tam spousta legrace s jeho ještě legračnějšími hosty 😀 Hlavně po půlnoci...

Ahoj Raad, je fajn, že jsi v Repromedě spokojená. Pár holek taky s ní dobré zkušenosti nemělo, ale to bylo v "obyčejném" lidském přístupu, v léčbě ne, tam snad ani nejde vyloženě nic zkazit a navíc u CARů má člověk jistotu, že mu vždycky dají ty nejlepší léky (neb jsou nejdražší 🙂 ). Tak moc přeji úspěch.
Jo a fasáda vždycky počká, koneckonců to je hlavně platba na pokoukání pro cizí kolemjdoucí, ne?? 😀 😀

bsik
17. júl 2009

Přesně - pokoukání pro sousedy. Pro nás je důležitý, že se cítíme dobře vevnitř 😀 My si každý rok na začátku dělali soupis co musíme příští rok zainvestovat a na konci co jsme splnili. Byly tam vždy ty větší výdaje počínaje dovčou v létě konče výdaji na IVF. A letos, když se nám zadařilo.....ťuk, ťuk......tak jsme si mimo rozpis koupili 3 vest. skříně - jako zaměstnanec mám 30%slevu, tak abych to stihla využít než půjdu na MD- tak z nich mám hroznou radost. Je pravda, že za tu cenu bychom možná i tu fasádu pořídili, ale ty jsou uvnitř a jenom pro nás....... 🙂

raaad
17. júl 2009

Bsík..ohledně amnia....no doufám,že se mi vyhne,protože jsem z ní měla pěkné fedry..Teda ne ze samotného zákroku,to vůbec(i když tamnějaké 3%rizika jsou.)Ale byla bych hotová z toho výsledku....protože je tam určité procento falešné pozitivity...A pak to rozhodnutí...když to náhodou pozitivní vyjde,tak má člověk možnost pokračovat v těhu dál i za předpokladu poškozeného dítěte...a nebo se rozhodnout to ukončit..ale žádná interupce,pěkně to v 5-tém porodit..To mi příjde doslova děsné..Toho jsem se moc bála.Jsem dětská sestra a ve škole jsem dobrovolně chodívala za poškozenýma dětma ve volném čase...je to moc smutný...
Takže pokud mi nevyjdou špatné triple-testy,tak nejdu....
No nic-zvoní návštěva.....ještě se na Vás juknu...ahoj Rad.

irafa
17. júl 2009

tak to by bylo super se sejit na farmě zany dobrej napad 😉 😉 😉

zaenab
17. júl 2009

Bsik, máš pravdu, já koupila nádherný byt, obrovský, 6 místností, budu ho celý rekonstruovat. Je to paráda, dům je uvnitř krásný, udržovaný, skvělí sousedé, nová střecha. Ale na fasádu nikdo nevztáhl ruku od doby postavení celého secesního domu. Tak se to bude řešit příští rok, až budou na účtě dostatečné peníze. Ale uvnitř se cítím nádherně, a to je ten byt nezařízený. Nechci do něj investovat, dokud se neudělá topení, plyn, voda, rozvody atd. I tak to bude pálka, ale ten pocit, když jsem si koupila jen zančkové křesílko a těším se z něj, je k nezaplacení (teda skoro 😀 )
Ty skříně vám přeji, to je stejný pocit, mít něco vlastního, kvalitního a hezkého jen pro sebe 🙂

Raad, souhlasím, já bych osobně asi nešla i po špatných triple testech (i když to říkám teď coby snažilka). Kamarádky doktorky mě náležitě poučily o tom, jak na naši věkovou kategorii vůbec nejsou statistické údaje na relevantních vzorcích, proto tam vždycky vyhazují rizika skoro u všeho.
Tak držím pěsti, ať se ti výsledky zadaří na 100%

irafa
17. júl 2009

tak soupis 😅 😕 no tak to by u nas nešlo tak třebas s financemi tak to aj jo si naplanovat ale s praci talk to by dopadlo tak že plan by byl na konci zcela určitě nesplněn ja už ani nedoufam kdy to bude hotovo
tak třebas anoi kamoš nechce přijit pomnoc dycky řikam mimu že jeden vikend u nas druhej u nich a že ve dvou toho vic udělaj ale když navrhnu kamošovi tak odvěti že ma taky sve prace dost tak tak to asi u nas je ja mu ted toho moc nepomužu tak sem mu nahazovala a michala beton maltu zkratka prava ruka ted sem k nepoužiti a fakt mě to se...e protože to tu spravujem už moc dlouho a už mě to fakt nebavi pořad dokola binec staveniště a mate vidět když se promrha volny den tak sem fakt nasr...a no jo ale co se da dělat nejak bylo nejak bude nenadělame nic aj kolem jdouci lidi už si tu šeptaj že se stim vlečem ale samotnymu se akorat tak dobře jde no šak vite co žejo a hlavně to nebavi a kamaradi tak ty nejsou že jak jinak jak se mluvi o praci tak nikdo nema čas to neni jako před 20 lety to sme jeli kamošovi pomoct každej vikend a jak to šlo njn jina doba jini lidi a asi horši žejo co neni cejtit po penězoich talk se neslyši 😒

pajka00
17. júl 2009

Tak holky užijte si krásný víkend a následující týden, všem držím palce, aby se zadařilo, vy které jdete na testy,kontroly a různě-hodně štěstí-držím moc palce. Já nastupuju na týdenní dovolenou-tak chvilku od PC vypadnu.
Za týden se těším na novinky🙂)papa

bsik
17. júl 2009

😎 😎 😎 Pajko, přeju hezkou dovču 😎 😎 😎 My letos dovolenou vypouštíme, protože i když mi zbývá ještě 22 dní, tak si ji vyberu před MD a můj si vezme dovču až se narodí drobek ať si ho alespoň trochu užije. Při jeho frekvenci "domabytí" by ani nevěděl, že miminka dělají taky něco jinýho než spinkají.
Dneska večer pojedu do Brna nakoupit tak se asi mrknu po nějaké lehké tunice. Chtěla jsem si koupit i nějakou těhu sukni, ale na ty dva měsíce to už asi nemá cenu a těhu kalhoty mám dvoje, ale je v nich hrozný vedro. 😝 Tak nevím........uvidím, třeba budou mít nějakou dobrou letní slevu. 😉 😉

zaenab
17. júl 2009

Pajka, hezkou, klidnou a odpočinkovou dovolenou a ať se daří 😵

Holky, domluvme se na tu farmu, to by bylo fajn ...
Irafko, bohužel doba je taková. Já mám naštěstí okruh skvělých kámošek, tak mi pomáhaly se stěhováním a já na oplátku pomáhala při malování. Vždycky jsme si něco uvařily, otevřely šampíčko (jedna kámoška pracuje u Moet tak vždycky donese pravé 😵 ).

raaad
17. júl 2009

No my máme po PGD vyšetřeno 8 nejčastějších vývojových vad(dauwn,edwards,patauv,....),takže je ještě časté rozštěpy a cist.fibroza.. ale to až podle krve a uzv. Takže NT+ taky uvidíme...ale myslím je pouze na Dawna a toho máme vyloučeného.... Ale pokud mě tam Doky bude tlačit,asi nebudu tvrdě odolávat.....Protože při pozitivitě amnia bych asi těhu ukončila..ale děsím se toho rozhodnutí.... Snad jsme udělali pro mimi maximum...a teď to necháme matičce přírodě.....

Tak čauky

majka43
17. júl 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska dostala MS, pěkně po 28 dnech. Minule to bylo 23 a předtím 32.
Volala jsem do Brna, ale až když jsem přišla z práce a už tam nikdo nebyl, jenom sestra, tak si mě zapsala a mám si zavolat ráno v osm. Tak pak dám vědět.
Zítra večer máme soutěž o Noční pohár, tak moc doufám, že to bude tak na dva roky moje poslední.

janettka
17. júl 2009

hezký den holky hlásím,že máme zalité základy...teda ten spodek,manžel odjel shánět ztracené bednění a ještě se nevrátil....já počítám kolik nám zbylo po zaplacení betonu a pomalu se chystám psychicky na pondělní hystologii

irafa
17. júl 2009

tak vidiš janetko ty na hystolku a ja na amnio tak se psichycky podržime ju ja budu na tě určo myslet at vše je jen dobre

hanula11
17. júl 2009

raad, já na amnio šla, pak jsem se tedy skoro měsíc bála, že to dopadne špatně, naštěstí mi po třech týdnech řekli, že chromozomy jsou OK 😨 Malá už v té době byla cítit, začínala se hezky vrtět, je to dost blbej pocit, když si člověk představí, že to dává pryč Ale my bychom si prtě nenechali, už mi není třicet a mít postižené dítě není žádná sranda, kdybych byla mladší, ale na tohle bych byla přeci jen už stará a starostí máme už tak jako rodina dost a dost. No prej je to skoro jako porod v tom cca 20tt. Žádná sranda, njn 😢

raaad
17. júl 2009

Hany, to se divím,že jsi čekala 3 týdny na výsledky...nám nabízeli výsledky do 24 hod-ale za 2tis. Jasně,že jsme to zaplatili....No a pak když se zjistilo,že není srdeční akce,tak nám dokonce ty prašule vrátili.Ten moment mi to sice bylo jedno...ale překvapilo to. A co se týká toho vyvolání ukončení těhu,tak po 20tt je to opravdu porod...stahy,bolesti....s vědomím,že je to k ničemu... Ale musí to být,protože císař by bylo riziko pro následné těhu a další porod-či porody.... Je to hrozné,tak doufám,že se nám to vyhne.....
zrovna nedávno nám psala na jiné diskuzi kočena,která čekala dvojčátka,všechno bylo do 22tt totál v pořádku, během pár hodin dostala křeče a bolesti a začala potrácet...a musela porodit i když cítila pohyby. Obě mimi samo nepřežili...Tak to je na blázinec...Vůbec nevěděli proč-bez jakékoliv změny...prý to vypadalo,že dostala nějaký zánět dělohy.... Takže člověk aby se pořád bál...problémy s otěhotněním,čekání na výsledek,pak obavy celé těhu a pak jestli bude miminko zdravé... V tomhle je ten věk rozhodně znát...Ve dvaceti jsem otěhotněla ani nevím jak, těhu bez problémů a nepřipouštěla jsem si nijaké komplikace......za dalších 6 let zas: těhu zase bez problémů a mimi taky........Jenom teď jsem strachy bez sebe.....Ale asi to k věku patří..............Vy jste na tom taky tak? Nebo se mnou ta strašná kvanta hormonů šíleně mává......

Přeju krásný večer a taky takový víkend....Pa-Rad.

yanny
18. júl 2009

Ahoj kočky 🙂

Nějak jste mě vystrašily!!!!!!!!!!Ale člověk si pořád říká, že jeho se to nemuže týkat, že je zdravý, no ale to ale..... 😒

Dnes je u nás Vysmáté léto a od půl jedné je na programu Marek Ztracený, tak uvařím a běžím!!!!

Zatím čus.

yanny
19. júl 2009

Ahojte.
dnes je zase krásná neděle 🙂

hanula11
19. júl 2009

ahoj 🙂 prší prší jen se leje 🙂
jsem včera džemovala (s meruňkama) skoro do půlnoci, snad to rodina nesežere aspoń dva dvartály 😖 😵

hanula11
19. júl 2009

kvartály ne dvartály 😉 🙂

irafa
19. júl 2009

ahoj holky tak mam denes den blbec počitam dph a nějak mi to nejde normalka opisuju si blbě vysledek na pair a pak se doivim a tak koukam tu na vys co a jak noveho a asi si dam 20 a pak mi to snad bude myslet 😝
rad hormony neblazni jen u tebe ja sem taky strachem posedla jestli bude vše k ale s rozumem posedla a je to přirozene sme totiž v tomhle našem mladem 😉 věku opatrnějši a hlavně zodpovědnějši ne fakt ve dvaceti ani nevim jak abylo to a le taky kluka sem si 31 letech užila daleko vic ale taky větši strach o něj

hanula11
19. júl 2009

RAAD, k té amniO:
já byla v poradně" v pondělí, v úterý jsem jela do okr. města na odběr plod.vody (v 16.tt) a ke svému gyndr. jsem měla jít až za měsíc. Tak jsem to něco po 14 dnech zkusila zajít tam osobně, ale končil zrovna dřív, byl celý nervní, i sestřička (jako bych já byla úplně v klidu když čekám jak to dopadne s rizikem 1:40!), nakonec mi řekli, že výsledky ještě nejsou. Chtěla jsem to už nechat až po tom měsíci, ale je to strašně dlouho. Volat jsem nechtěla, něco takovýho řešit po telefonu mi přišlo blbý, dost neosobní. Nakonec mi to stejně nedalo a zavolala jsem, jako jestli už to mají a sestřička mi řekla, že jo a že je všechno OK a že si můžu přijít pro papír, tam mají i pohlaví.
Žádný druhý den výsledek, to tu u nás v Mor. Tř. nehrozí, po těch třech týdnech jsem si tedy konečně mohla oddechnout. 😉 🙂

bsik
20. júl 2009

Ahojky, Raaad, já to u vás o Besince četla a psala jsem ji i IP, protože jsem vlastně zažila úplně to samý 1.IVF REPROMEDA, na poprvé, dvojčátka, SP 22.tt ☹ - jen s tím rozdílem, že my nečekali páreček, ale dva chlapečky 😔 Bylo to tehdy hrozný, taky mi pak zjistili, že jsem měla zánět plodovýho obalu a rozjel se mi porod........ ale jinak jak říkáte porod se vším všudy, oba kluci měli už 30cm.
Jinak Iraf přeju hodně štěstí na AMC 😀 😀 😀 Mě ty včasný vysledky nakonec udělali zadarmo, protože, když má Dr. dobou náladu, a doporučí to, tak to hradí pojišťovna. Ale dělali nám je jen na DS a volalli už ten den večer. Zbytek jsme měli za 12 dní na netu.

hanula11
20. júl 2009

Ještě k tomu vyvolání ukončení těhu 😒 Je to fakt blbej pocit, "připravovat" se na to, kdyby to fakt nevyšlo a mimi mělo být nějaký hodně poškozený. Musí to být strašnej pocit, protože ten prcek je v té době už opravdu dost velkej, njn 😕
Tak Vám všem přeji, ať vás to mine, pěkně se snažte a ať se daří a zadaří 🙂

zaenab
20. júl 2009

Tady je to nějaké smutné, i poslední příspěvky moc nepřidají 😒
Tak ať se daří jen to hezké a zdravé 🙂

Jo a taky nás trochu posunu dopředu - asi jsou všechny snažilky na dovolené, která u mě bohužel hned tak nehrozí. Ale zítra bude ovulka, juchůůůůů 🙂

irafa
20. júl 2009

ahoj holky tak sem tu halooooo 🙂

irafa
20. júl 2009

tak sem živa a zdrava a kupodivu jsem jimtam nezkolabovala
jen hned po pichnuti mě dost štipalo a tlačilo nevim jestli to byl močak anebo hrdlo ale bylo to dost nepřijemne ted už je to lepši odpočivam a šetřit se budu určitě
jinak k miminku opět straašnej stydlinek či stydlinka a tak pohlavi budem vědět z vysledku ktere mam 3.8 na netu
jinak nam nechtělo ukazat ani nosik zkratka jen se podivejte na moje zada a nohy mužete i na ruku ale pipku nebo luloška vam teda neukažu a obličejik jak by smet nic nebude doktorka se snažila zatřepat břiškem že se hne ale ne ne ne !!!!!!! neukažu chtela vidět nosni kustku ale nic nebylo a tak musime počkat po odběru na vysledky nic to nebylo jen to malinko štiplo ale jinak nic měla sem strach ale zbytečnej ale těšila sem se na male že se ukaže a zlobidlo neukazalo se leželo uplně stejně jak na nt + ale ještě huř protože sme mu neviděli do obličeje ani z profilu a tak ten nas napina co
na velkej ultrazvuk jdu mam dojem nějak 23.8 tak snad nebude prcek dělat drahoty

irafa
20. júl 2009

zany tak šupky dupky na snaženičko když bude ta ovulka a žadne pracovani do noci nenenene
tak a šup těhu bacilek at se zadaři 😅 😉
Těhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubacilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

raaad
20. júl 2009

ahoj holčiny...tak přidám trošku veselejší zrávičku...dnešní UZV dopadl dobře, mimi ještě vidět nebylo,je ještě brzo (dnes 17den po ET)...ale všechno je v poho,dnešní Hcg 1960 mUI,takže jsem těhuuuuu a koncem března by měla být holčička na světě 🙂
Takže všem těhulinkám i netěhulinkám-čekatelkám přeju všechno nej-nej...a co nejdřív zdravá a krásná miminka v náručí 🙂 🙂
Tak zatím PA-PA...........Ráďa

irafa
20. júl 2009

tak gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
pozitivni zpravy holky moc a mocpotřebuji
a jak viš že to bude holčička??????????????????????????????? ja to nevimmmmmmmm ani ted ato semuž 17 tejden 😖 mame stadlindu hold si chvilku počkam ale hlavně at je to v pořadku ja mam holky a kluka tak je mi to šuma fuk zdravičko hlavně to to je nejduležitějši žejo

raaad
20. júl 2009

čauky....no my máme holčičku jistou,protože jsme si nechali dát jenom jedno embryjkoXX. Nechali jsme si dělat PGD (prenatální genetickou diagnostiku),takže máme jisté vyloučení 8 nejčastějších vývojových vad (dawn,edvards,patauv.....)......takže proto to víme.... (a jinak máme už 3 kluky: já dva a manža 1...oba z předešlého manželství...19,16,13let)......
takže-tak.....................hlavně ať to dobře dopadne 🙂 musíme si držet palečky navzájem: všechny...všem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre