Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

sabas
4. máj 2009

Ahoj všem hokám, novým i těm které tu jsou od počátku. Přijela jsem z práce, venku je hnusně, jinak bych šla na zahradu a četla bych vás později. To je dnes zajímavá diskuze, ráda přispěji se svou troškou do mlýna.
Já spíš počítám obecně s nepochopením lidí, když se dostalo do médií, že B.Basiková čeká miminko, četla jsem ohlasy lidí a až na pár vyjímek-nepřejícné, zlé, odsuzující, zkrátka by ji náš národ, kdyby to šlo, ukamenoval.Jediný jejich argument-věk B.B. Byla jsem v šoku. Ale jak jsem zde již určitě psala, mojí bývalé kolegyni se narodil také ve 46 letech zdravý syn.
Pocity mám Drakulko stejné, někdy pochybuji, že to zvládnu, jindy jsem plná optimismu.A nakonec, co je komu dtoho.
Já už bych to nemohla oznámit ani jednomu z rodičů a to je mi velmi líto, protože vím i když jsme o to nemluvívali, že čekali....Mám staršího bráchu, sice se moc nevídáme,ale je to velký humorista a dodnes mi říká malá ségra,tam bych se toho nebála. Horší s manž. maminkou, nevím,jak by reagovala, jednou jsme spolu měly krátkou debatu, ptala se, zda hodláme zůstat sami, já odpověděla, že ne vždy to jde tak rychle, jak by si člověk přál a ona se na mě nevěřícně podívala a řekla mi něco v tom smyslu, že si z ní dělám snad legraci v mém věku. Tak nevím.

kanhwa
4. máj 2009

Drakulka, to je krasa 15 folikov, ja som mala po stimulke len 6 a som o dva roky mladsia 😎 no a vajka boli nakoniec len 4 - neviem, ci tie zvysne praskli alebo boli folikuly bez vajok.
samozrejme, ze zijeme v spolocnosti a kolektive a nie je nam vsetko jedno, ale toto su veci, ktore sa tykaju len vas a budete ich riesit len vy. treba sa zmierit s tym, ze tie nazory nebudu len ustretove a brat to tak, ze ked by niekomu okrem vas vadilo tvoje tehotenstvo alebo rodicovstvo, tak to je proste ich problem...nech si ho riesia, ked chcu, ale nema to s vami nic...

labus
4. máj 2009

Drakulka najskor obrovská gratulácia fakt nádhera 15 folíkov-užasne,užasne držím palce nech to ide ako po masle a máš kopec života schopných embrijuskov . No sakriš ja mám obrovsku radost ja ked budem mat 5-6 tak vyskočím z kože štastím takže 15 je proste užasneeeeeeeeeeeeeeee
a plne suhlasím zo všetkým čo si napísala 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janettka
4. máj 2009

drakulka blahopřeju,to je 1.úspěch!!!

drakulka67
4. máj 2009

Jé holky ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem vaší diskusi objevila, přidala se k vám a mohu teď s vámi sdílet vše, co s tím souvisí. Opravdu si myslím, že to nemůže pochopit, kdo si tím neprošel a to já jsem na samém počátku. Je pravda, že máme v práci kolegňku, která měl andometriozu a otěhotněla po prvním IVF a má krásná dvojčátka, holčičky. A druhá kolegyně otěhotněla též napoprvé a má syna. Jenže oni jsou ode mě o cca o dvacet let mladší. Podle lékařů je totiž asi problém v tom, že ty vajíčka už nejsou v pozdějším věku tak kvalitní. Ani nevíte, kolik jste mi tím nadšením, že mám 15 folíků, udělali radosti. Myslím, že máte za sebou hodně a tak to um,íte posoudit daleko lépe než já, takže teď mám jetě větší radost. Děkujuuuuuu 😵 😵 😵 Samozřejmě i já vám budu držet pěstičky, aby se vám jich tam urodilo také alespoň tolik. Když jsem před zahájením, stimulace byla u toho druhého lékaře, tak říkal, že budeme moci býti šťastní, pokud se mi jich tam vytoří,alespoň sedm (tolik jich tam viděl před tím týdnem). Jinak velikostně jsou prý povětšinou 11-14 , většina jich má 11, a asi jeden nebo dva mají 6. Tak uvidíme, kolik jich vydrží a jak budou kvalitní. Ale holky já vlastně ani nejsem náročná - mě stačí jen jedno silné a schopné vajíčko a jen jedna superrychlá spermie. Vždyť nechci tak moc, že? Má jich sice pouze něco přes 6 milionů,ale to by v tom byl čert, aby tam nebyla alepsoň jedná, zdravá, silná a rychlá, no ne? Určitě se mnou souhlasíte, že?
Jo děvčata, mám na vás otázku. Samozřejmě to vnímám a cítím, jak ty folíky ve mě sílí a rostou a taky jsem pěkně nafouklá a tak si lámu hlavu tím, jak to bude po punkci, za jak dlouho asi tak shodím to bříško. Ne že bych byla přímo tlustá, to ne,ale přeci jen ho mám nafouklé. Protože už mám koupený šaty a bojím se, že jestli ještě přiberu deko,tak se do nich asi nevejdu. Vlastně ani nevím, do kdy budu brát nějaké podpůrné prostředky. Tak jestli s tím máte zkušenosti, písněte mi, prosím 🙂

labus
4. máj 2009

Drakulka no velkost folíkov máš uplne parádnu aj tie okolo 11 su fakt na prvý UTZ fakt dost velke oni ešte len teraz porastu neboj -takže bud kludná
no lken s tým bruškom ta asi moc nepoteším neviem či je tu niektorá ktorá po hormon. stimulke zopár kg nepribrala .Teda priberá sa a dost a bruško budeš mat nafuknute ešte určite aspon dva -tri týždne teda ja to mám vždy vyzerám ako tehulka ☹ ☹ ☹ a žial niesom a hormony budeš brat určite hned po OPU ti daju minimálne utrogestan hormon podporujuci tehotenstvo ten dávaju zvečša 3x2 tabl. vkladat do pošvyto si ešte užiješ budeš sa citit prve dni ako tehulka a embrijka budu ešte v skumavke tento hormon sa berie do potvrdenia tehu v krvi a ak si tehu tak dalej asi tak do 3 mes. tehotenstva ak nie vysadíš a dojde mrška
a kludne sa pítaj radi poradíme

drakulka67
4. máj 2009

Ahojky labus. Díky za odp. Já jsem si to sice takhle nějak myslela,ale ono je to možná i tak trochu indivudální. No zkrátka to asi moc neovlivním, uvidíme, jak vše dopadne. Každopádne to vypádá na odběr vajíček cca 11.5., a 11.7. se budu vdávat - tak uvidíme 🙂 Zrovinka koukám na net a chystám se objednat nějaké maličkosti na svatbu. Šaty mám, boty taky, parner i syn už mají oblek i boty, dcera už si šaty taky koupila, tak ještě doladit nějaké "základní maličkosti"...... a můžeme si říct ANO. To jsem ale optimista,co? Já jsem svatbu nechtěla dělat,ale partner se žení poprvé a jeho rodina se strašně těší....... Z mojí strany půjdou děti, asi brácha s manželkou, kamarádka a máma nepůjde - popravdě jsem nic jiného nečekala, ach jo (-: A co Ty, jak se máš a co nového u Tebe?

macek28
4. máj 2009

Holky,také děkuji za názory k těhu v pokročilejším věku.Drakulka67,krásně jsi to napsala.Moc Ti držím palce a samozřejmně i všem dalším snažilkám.Už s budu snažit blbé kecy ignorovat. 🙂

henikav1
4. máj 2009

drakulka, blahozelam ti, zatial same krasne a pozitivne spravy, tak nech to pokracuje aj nadalej

yanny
4. máj 2009

Čau koučky,
Drakulka 67 ahoj, jsem taky 67 a myslím, že ve 42let letech se nejlépe těhotní, tak jsem to slyšela 😵 😵
Dočetla jsem vás, ale jen letmo, protože mě schválila asi chřipka, stále jen ležím a spím, dnes jsem se sice dobelhala do práce, ale to jsem neměla dělat, takhle se nevyléčím, tak jsem si poslala do Prahy k mému mudříkovi pro neschopenku a budu zase jen ležet.
Nemůžu ani koníkovat, jak je mi mizerně 😖
Ale Heníčkovi a Irafce moooooooooooooc přeju //.
Přidám se k vám až mi bude trochu lépe, cítím se jak kdybych byla těsně před smrtí a na miminko se momentálně fakt vůbec necítím.

A s těma kecama, také neustále bojuji. Myslím, že si miminko vychutnám mnohem víc než ve 20, kdy jsem studovala, neměla jsem moc korunek a zdaleka jsem nebyla tak vyrovnaná jako ve 40.

Až mi bude lépe hned jdu do IVF, musím 🙂 říkali jste, že se nejlépe těhotní v období narozenin a to mám co dělat do 19.6.

Jdu si zas lehnout, tak pa

zaenab
4. máj 2009

Yanny, brzké uzdravení a ať máš spoustu energie a síly na ivf. Třeba nebude potřeba, když je to plodné období, hezky se to tu rozjelo 😵
Tak dobrou noc 😔

henikav1
4. máj 2009

yanny, hlavne sa teraz rychlo preliec, aby si to o mesiac stihala v skvelej forme

labus
4. máj 2009

Yanny ahoj moja ty si nám choručká- tak sa riadne uzdrav nech možeš začat čím skor bojovata hlavne sa čím skor vrát k nám na klebetky 😀 😀 😀 chýbaš tumoc 😉
Heni ahoj 😉
kočky já mam pred mrchou a mna ten zadok tak bolí sakrišššššššš zaenab a to beriem detralex 2ráno..už druhe balenie a vždy pred mrchu bummmmmmmmbolí ani ten zákrok tuším nepomohol 😠 😠 😠 😠 😠
drakulka já som na tom rovnako my sme mali svadbu minulý rok aj ked po 10r.spolužitia mužova to bola prvá a aj ked sme najskor plánovali len večeru z chlapcami a rodičmi nakoniec sme mali svadbu s 30ludmi a klasicku uplne vo všetkom len som mala smotanove šaty -foto čo tu mám je práve svadobné pred reštavráciou kde bola hostina do rána do 04,00 a bola by dlhšia ak by nás všetkých neboleli nohy čo ma tešilo všetci sa zhodli že na lepšej svadbe neboli bolo užasne fakt najkrajší den ako sa patrí tak si to riadne užite
ja som napr. nakupili svadobny wc papier do reštiky aj na damske aj na pánske toalety tak po 2ks pre srandu a do každeho wc som sala náplaste na otlaky-minuli sa 😀 😀 😀 do dámskych aj mini lak na vlasy a šitíčko mini
a tie toalet.papiere mali strašný uspech ludia si ich odmotávali a brali na pamiatku 😀 😀 😀 😀
dala som spravit ako darček pre hosti svadobne čokoládky cez internet na ktorých boli naše mená a dátum svadby boli naaranžovane na stole pri pohároch a mala som svadobne menu stočene ako pergamenta take vtipne nooooooooooooooo som sa pri príprave vyžívala všetko som našla cez net a stálo to za to.....rada si pozerám DVD zo svadby 😀 😀 😀 😀 😀 ake budeš mat šatičky?

henikav1
4. máj 2009

jej, ahoj labus, no povedz uz tomu zadku, nech pocuva a ukludni sa, aby si mohla kludne stimulovat
Co sa tyka DVD zo svadby, my ho este ani nemame, este som nebola na sk odvtedy, teda ked som bola, este nebolo hotove a ked uz bolo hotove, odvtedy som sa tam nedostala

labus
4. máj 2009

Heni neviem čím to je najskor sa mi to aj podráždilo pri tej kontrole v utorok od vtedy ho cítim a vždy ked to tam vo vutri mám riadne prekrvene pred mrchou tak ma to bolí-sakriš sakriššš
ako sa cítiš?ja som bola dnes na bankovaní tak som aj driemala poobede vždy som potom taká ospalá a pítala som sa maserky že prečo ma posledný týžden strašne svrbý koža 😀 😀 😀 😀 tak ma spovedala a nakoniec sme došli k záveru že to LAPACHO a ine bylinky čo pijem + kopec vody mi detoxikovali organizmus a tie tažke kovy mi kožou vychádzaju von a naozaj len ma začala bankovat a vravý že fakt kopec toxínov mám na koži čo je paráda telo bude pripravene na miminečko moje zlatučke 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a inak dnes práve pred chvýločkou som čítala v novom časopise DIETA dlhý článok o bankovaní a vraj sa tým dá liečit všetko tak som zvedava dnes mi nabankovala aj oblast na ten moj zadok a hned mi vravela že oblast krížou mám spuchnutu...

henikav1
4. máj 2009

no ja som dnes uplne tuho zaspala v kancelarii na stolicke, 😀 inac v pohodicke
neskusila by si zas nejake sedave kupele, ale nie tak vela ako naposledy, aby si zas nechytila alergiu. Opytaj sa lekara, co si o tom mysli. Hlavne ze funguje ta detoxikacia. Uz aby si bola tehulka, tak velmi ti drzim palce.
Samozrejme aj ostatnym babam, aby sme vsetky mali vonave uzlicky uz coskoro

labus
4. máj 2009

Heni maserka mi poradila sedave kupele z tee tree olejčeka vraj ten nesposobuje alergiu a je silne dezinfekčný a mám ho doma vždy lebo fakt je to všeliek ale sedave kupele mi nenapadli 😀 😀 😀 😀

labus
4. máj 2009

Heni idem hajat tak DN sladke sníčky a bočenkávam bobáčika v brušku 😉 😵

zaenab
4. máj 2009

Labus, já mám teď Detralex 2-2-2, za čtyři dny 4 denně a pak udržovací dva denně. Už to trochu cítím, ale měla jsem dnes dva Brufeny a dalo se to přežít. Bohužel tahle stimulka byla zatím nejhorší na stav mých cév, celkově se to zhoršilo, ale s Detralexem i CycloTriFortem mám dobré zkušenosti, při téhle dávce to za 4-5 dní zabere.

henikav1
4. máj 2009

dobru noc, idem aj ja do hajan
dufam, ze moj drobcek tiez spinka a neplace, ma zo sebou svojho macika, tak ma koho objimat

janettka
5. máj 2009

Hezký den ženy,jdu si uvařit kafíčko a pak ranní hygiena a valím k mudrovi,doufám,že mi řekne jen samé dobré zprávy....

pajka00
5. máj 2009

Dobré ranko, janetko-držím palce!!!Určitě uslyšíš jen samé dobré zprávy, moc ti to přeju.
Co se týká včerejší diskuse ohledně věku-kašlem na to-je to náš život anikdo nemá právo nám do toho mluvit.
Jsem rozvedená, děti 17 a 14 a obě se těší na sourozence🙂 Bála jsem se jim říct, že se s jejich otcem rozvádíme, (bylo to to nejhorší, co jsem musela v životě udělat),bála jsem se říct, že mám nového přítele, bála jsem se říct, že jsem těhotná (bohužel jen chviličku) ale když zjstili, že jsem potratila, tak mi až slzy hrkly do očí z dojetí, jak jim to bylo líto. Takže-nebojte se ničeho a nikoho, všem to hrdě hlastě a spíš se divte-PROČ by to proboha mělo být divné, mít dítě ve 40,42 45...? Tak hezký den všem a těšme se na svoje nastávající miminka a vám, které je už čekáte-tak hodně štěstí!!!
Uvařila jsem si kontryhel na lačno-no že by to byla nějaká dobrota........ 😒

zuzka_w
5. máj 2009

srdecne diky vsetkym za povzbudive slova, ja viem, ze moje sebavedomie nie je moc velke a z toho prameni vsetka ta neistota, bojujem s tym cely zivot ☹ Zoberiem si vase rady k srdcu a budem sa snazit s tym nejako vnutorne vysporiadat. Raz som niekde citala, ze nase okolie je ako nase zrkadlo, ako sa vidime my, tak nas vidi aj okolie, ak budem chodit so vztycenou hlavou a stastnym usmevom, ze som tehotna, tak aj okolie by ma tak malo brat ... vraj ... aspon sa pokusim ci to funguje 😉 Este raz srdecne diky vsetkym co ste reagovali na moj prispevok 🙂

labus
5. máj 2009

Zuzka presne tak a hlavne nezabudaj ked budeš v pohode ty bude aj bábo v brušku a to je doležite 😉 neboj ked ta chytia pochybnosti a strach šup sem a my ti pomožeme s tým prekonávaním samej seba a ty to zvládneš 😉 Ja sa napríklad velmi teším ako budem hrdo každemu vystavovat na obdiv moje tehu bruško 😵 😵 a sproste reči odbyjem velkou basebalovou pálkou
Pajka ahoj - noo moji chalani už kompletne ovládaju proces IVF 😀 😀 a byvaju tiež strašne sklamaný u nás sa všetci na bábo moc tešíme a moji svokrovci tý by brali aj trojčátka len aby sa to podarilo -svokra vravela že aj spávat u nás bude ak ich bude viec 😀 a stále sa chodí modlit aby sa to podarilo.U nás v rodine sa všetci tešia aj moje sestri a ocino - mamka to bude síce riadne komentovat ale z nej si já už nič nerobým ona je a bude vždy čudná však HENI 😀 😀
Zaenab aj ja som si už večer picla dalšie 2detralexi 😀 😀 och a musíme zistit čo v tehu ak sa to takto zhorší myslíš že aj tu vyššiu dávku možme brat pár dní bez rizika?sakriš aj vlákninu PSILIUM vždy ráno pijem aj zákrok som podstupila ... a sme na tom obe rovnako 😠 😠 ja len dufam že v tehu bude ine hormon zloženie ako mi to slubuje moja gyn .a že to nebude take hrozné
A zdravým všetky kočky už nás je to moc tak nebudem osobne menovat lebooooooooooooooooooo by to trvalo
a naše tehulky zvlášt 😵 😵
HENI,IRAFKA,JANETKA ako sa cítite?ak som na nejaku novu zabudla prosím o prepáčenie len vás nových kočiek tolko zrazu pribudlo 😀 😀 kým to já dostanem do palice mojej deravej 😀 😀

janettka
5. máj 2009

lábus nervičky hrají,snažím se do sebe dostat snídani protože u dr bude fronta tak ať se tam nepoložím...

labus
5. máj 2009

Jasne jJanetka ved dnes je 5.5 máš velký den tak tfuj tfuj pre štastíčko a hned nám napíš dobre správičky-moc držíme palčeky

pajka00
5. máj 2009

Janet vem si sváču do kabelky-abys neomdlela-je lepší mít vždycky něco po ruce, když tě přepadne hlad🙂) Hned se ozvi jaks dopadla.budem se těšit🙂

kanhwa
5. máj 2009

Babule ahojte, dobre rano,
ja sa este vratim k tej teme toho okolia, myslim ze to pisala zaneab, ze ako sa ludia vypytuju a vyrypuju, ze dava prednost kariere a pod. a pritom o tom nikto nic nevie...nas sa tiez cele roky, ked som este bola mladsia vypytovali, ze kedy bude dalsie. a my sme vtedy dalsie este nechceli, tak som vzdy popravde odpovedala, ze my sme spokojni a predsa nebudeme mat dalsie dieta preto, ze nase okolie to od nas ocakava. a teraz, ked mam 40, tak su zase take reci, ze ci nelutujeme, ze mame len jedno - lebo len velmi malo ludi vie, ze sa snazime uz rok o druhe a su to iba priatelia, ale z rodiny nikto...a ja zas popravde odpovedam, ze nie je v zivote vzdy vsetko tak, akoby si clovek prial. a ked sa spytaju, ze ci sme chceli dalsie a ci sa nedarilo alebo co, tak dam jasne najavo, ze toto je nase sukromie a nebudem o tom rozpravat...a ked sa niekto za to urazi, tak je to jeho vec a nie moja...
pekny den vam vsetkym prajem 🙂 a hlavne uspesny 🙂

zaenab
5. máj 2009

Ahoj všem z nádherně slunečného Brna 🙂
Heni, já mám ty žíly a trombózy a všechno kolem zděděné po obou rodičích i prarodičích, kdybych se o sebe zodpovědně nestarala cvičením, stravou (až na ty kvanta čokolády) a léky, tak jsem na tom 100x hůř. A to nechci. S tou vyšší dávkou nevím, doporučuje se jen nárazově, dokud neustoupí nějaké větší problémy. Ale dost by tomu měla pomoct čerstá strava s vsokým obsahem přírodních flavonoidů - teď jen progůglovat, kde je toho nejvíc 🙂

Holčiny, nechcete tu spoluvytvořit tabulku? Já už se začínám ztrácet.... 😀 což je ale jen dobře, protože je fajn, jak nás tu přibývá a jak úspěšné to tu začíná být. Zkopírujte, připište se...

A začala bych těma, kterým se zadařilo, ať je to maxipovzbudivé hned od začátku čtení.

Tak začínám nadpisy:

Úspěšné snažilky, které čekají miminko:

Snažilky, které ho brzy budou čekat:

Zaenab (39): 2x IUI s Clostylbegytem, 1x IUI Merional, 4x řízená ovulace pod utz; teď min. 1 cyklus pauza, pak plánujeme IUI nebo nativ

pajka00
5. máj 2009

Pajka (39): 1 spont.potrat...nevím co mám napsat-zatím jsem nic uměle nepodstoupila 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre